Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.942
Reaction score
26.915
Sad se ide u krajnost. Nije ovde kritika, nesto sto se treba posmatrati zlonamerno, vec naprotiv.
O upravi ako nekom nije jasno ko su i sta su izdajnici koji sede u foteljama, onda taj neko nije za ozbiljnu komunikaciju.
Sportski sektor je jedino sto je ostalo, ali da li ga to izuzima od kritike? Nisu ljudi ovde postovaoci, bar se nadam, kretena zeljka pantica,vec navijaci Partizana, koji zele najbolje klubu koji je njihova iskrena ljubav.
Ok, prvi smo, u odnosu na prethodne sezone, prijatna promena. Ali, tako mora da bude svake sezone, a ne da se zadovoljimo sa jednom, pa pet sezona da pristajemo da glumimo amebu. Od izbornog ciklusa do izbornog ciklusa.
Prezimecemo u evropi. Iako je LK po kvalitetu takmicenje koje nije prestizno, kada se vratim na kvalifikacije u kojima sam bio ubedjen da zavrsavamo ovu sezonu sto se tice evrope, ovo je super rezultat. Cestitke za to.
E sad, da li sve to sto smo postigli u ovoj sezoni, sportski sektor izuzima od kritike? Dobronamerne pre svega...
Pa jbt, sportski sektor je taj zbog kojeg i dalje gledamo Miljkovica u startnih jedanaest. I ne samo njega, da ne nabrajam sada, i sami znate da tu ima igraca koji ne zasluzuju da budu ni na probnom treningu za Partizan, kamoli da se sa njima potpise ugovor, i da budu u startnoj postavi. Cinjenica je i da je taj sportski sektor, aminovao neke stvari koje je uprava zasrala u sportskom smislu.
Ako sada zazmurimo, uljuljkani dobrim rezultatima u dosadasnjem delu sezone, na sve ono sto nije dobro, onda cemo vec sledece sezone gledati reprize prethodnih nekoliko sezona. U redu, nece nasa pisanija na forumu nesto promeniti, ali majku mu, nismo sektasi ili pink tv, pa da se ne dozvoljava kritika onog sto ocigledno nije dobro. Recimo, ako nam je golman drugu utakmicu za redom najbolji igrac na terenu, onda to nije razlog za zadovoljstvo ni spokoj...Ako kritika nije pozeljna ili prihvatljiva, onda je neko promasio forum, jer ima foruma u kojima ce pojedini uzivati, jer ce tamo imati stoprocentne istomisljenike, u bukvalnom smislu reci.
Podrska igracima, i treneru da, ali i kritika, dobronamerna istih takodje.
Sve za ljubav, sve za Partizan!
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.255
Reaction score
2.951
Mi i kuci da smo igrali mi bi cuvali ovih 1:1 …e to je ogromna razlika izmedju njih i nas…oni napadaju bre covece i ako im odgovara bod,ljudi hoce pobedu…a mi ko guske u magli posle datog gola..pickasti mentalitet,taktika ili sta vec…
Da se razumemo ,prioritet je titula ,ali svakako je lepo kad pobedjujesnu evropi,prezimis..
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
634
Reaction score
3.899
Ja mislim da ne postoji igrac koji ima bolji osecaj za postavljanje kad primamo gol od Jojica. Uvek brat gleda iz najboljeg ugla.

Ocigledno je da smo donekle nemocni protiv fizicki jacih i atletskih ekipa. Ovo je takticki bilo dosta dobro zamisljeno. Bez Zdjelara sam ocekivao da nas rutiniraju. Jedino je steta sto nismo ni probali da iskoristimo to sto su na kraju napali sa svim igracima.

Pop za reprezentaciju.

Utisak veceri mi je kako Duljaju jebeno dobro stoji da bude prvi trener i da seta pored aut linije.
 

Amadeus

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
655
Reaction score
1.540
Локација
Jug
Ajmo novi front... jebes borbu za titulu i trenutno prvo mesto sa solidnih +8 (uz mec vise nad govnima), jebes i ovo "trecerazredno" takmicenje gde cemo se ipak plasirati dalje kao drugi... jebes sve samo neka se frontovi otvaraju.

StrikeFront - Front = ostajem na Strike, jebes ovo Front :D
Samo prvi ide dalje. Drugi ide u doigravanje.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.376
Reaction score
37.783
Drugi ide dalje, ovako ili onako, ali ide dalje.

A što se miki maus takmičenja tiče, ono nam omogućava da ove sezone osvojimo više bodova za klupski koeficijent nego bilo koje od prethodnih 10 sezona.
 

АнтиРом

Početnik
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
194
Reaction score
795
Локација
Миљконград
Овај Партизан је прејак за ДингДонг лигу, а и даље слаб за такмичарски фудбал у Европи. Ни на небу ни на земљи. Ако сам добро укапирао, ми као други у групи ЛК идемо у бараж где играмо са трећим из ЛЕ. Треба се окренути домаћој лиги и јурити ка титули која нам је приоритет, а Конференцију играти по принципу да догурамо некако што даље због новчане награде.
 

El Patron

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
987
Reaction score
4.462
Локација
Nis
Kad osvojimo ovu nasu cirkus ligu i krenemo u pohod LS sa miljkovicem i bez veznog reda bice svasta...rak rana Partizana je uvek uprava.
Gent je za nas trenutno kao ono pre kad smo igrali protiv Real Madrida u madridu.

Gde je Bajbek i ko ga je doveo?
Kolika mu plaćamo da trenira sa nama?
Ko ga je doveo? Čija je želja bio?

Menig?
Ajde videćemo od njega šta da očekujemo.
Plata verovatno u visini Kleove i Leonardove a, ili tu negde...
Ipak je iz Ajaxa. Ima pedigre. Za sad samo to.

Čukarički Pantić?

PIsle ciganskog kiksa i naše pobede sam dobio ban. Jebiga ovo prvo sam morao da zalijem žestoko.

Da li je trener odgovorio za faul na derbiju? Zaista ne znam. Čovek se zakleo da će da kaže odmah u subotu.
Nije valjda, ovoga mi krsta?

O utakmici je rečeno. Branimo nerešeno. Publika zvezdi Čukaričkom Pantiću zbog zadržavanja vremena. Vuče se...

Daj Bože titulu. Ali kakav nam tom ostaje... Koga plaćamo, kome produzujemo ugovore, koga angazujemo u sred sezone. Ne liči mi na zalig za budućnost.

Ovde se čak pominjalo i da nas ne petardiraju ovi.
E to je Partizan.
Pa sad, dobro je 1-1. Iako nam to ne završava posao.

Ja ne znam nikoga, ko je oduševljen našom igrom i filozofijom uopšte.
Mada uglavnom znam ljude 35+ godina. Možda je do toga.

I posle ove sezone ima sezona. Trener je najavio da želi da ide. Da osvoji titulu i da ide.
Nama ostaju Miljkon, Čukarički, Zeka i još mnogi...

I što je greh ako se kaže da je trener svedočio u korist smrdljivom terzića? Ili terzin brat blizanac beše. To stariji znaju šta je u pitanju.
To je istina. Podržao ga je ispred suda.

Pa ne moze druze biti bolje ako uprava ne dovede 5-6 igraca...igramo sa jednim dobrim igracem sredinu(zdjelar) od govana se pita ne pravi.

Ti mislis da stanoje nebi hteo da ima sredinu i bekove?! Pa koji to trener voli da mu izgleda tim kao da je polumrtav?!....zna se ko radi protiv Partizana vec duze vremena i ko nam je u upravi.

Saleta Stanojevica su doveli misleci da ce puci jos jedan pravi grobar sa ovim limitiranim timom...do sad im taj plan ne ide kako treba, ali polako ostala je jos polovina sezone gde mogu sve da naprave kako bi cigani lagano osvojili ling long cirkus.

Nebi me zacudilo kad bi Stanoje otisao sad a ne na kraj sezone, ko zna sta su narkomani iz uprave obecavali?!....sve u svemu ne vidim neki hepi end
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.454
Reaction score
4.822
Evo, kažu da je jutro pametnije od večeri, ali meni ni jutros nije jasno: porazom i remijem ništa ne dobijaš, ništa ne gubiš... pobedom dobijaš. I umesto da sve karte baciš u napad, ti uvodiš Lolu i Obrada?!
(u mišljenje nije ukalkulisano tih 166.000 koje će ionako otići na predizborne bilborde).
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Kviz pitanje za buduce generacije:
Dali je iz prilozene situacije postignug gol?

Погледајте прилог 14579

Promašiti prazan gol sa 5 metara..
Njegova leva noga je u svadji sa desnom. A obe u svadji sa mozgom.

I sad, da neko ne pomisli da sam ironičan ili bilo šta slično. Dakle u startu da napišem, da sam ozbiljan kada napišem sledeće.
Hipotetički, čak i da osvojimo Ling Long ligu, kvalifikujemo se za LŠ.
Jbte, nakon prikazanog sinoć, ja pišem o LŠ..
Ali, čak i da se kvalifikujemo za tu LŠ.
Neki spominju "doselekciju".
Ja sam ubedjen u to da bi sportski sektor (Valjda je bogoguljenje napisati poimence i konkretno. Ko je odlučivao, koga će oterati a koga dovesti) I dalje bi taj "sportski sektor", Miljkovića forsirao kao startera u timu.
Miljkovića, Jojića.. Pa da ne nabrajam dalje. Ima tu još. Ali ovo dvoje su nezamenljivi.

Kada se već spominje" sportski sektor"
Dovedeš 10-11 igrača
I da od toliko igrača ti pogodiš samo sa jednim (Rikardo). I to treba umeti.
A ovog Miljkovića.
Njega i ovaj period njegovog igranja u Partizanu, verujem da ću pamtiti, dok sam živ.

Samo da se na kratko vratim na taj detalj kada lik sa 5m promašaje prazan gol.
Običan balvan da je onde postavljen, umesto tog Miljkovića.
Verujem da bi veća šansa bila da se lopta od tog balvana odbije u gol. No da ovaj uspe nekako da pogodi onoliki gol odande.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Od nečega mora da se krene. Nadogradnja se ne desi preko noći. Osnova za nadogradnju je titula, sve ostalo je prazna slama. Nismo mogli da se nadogradjujemo dok su nam muda u usta stavljali ding dong ligaši.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.464
Reaction score
41.151
Локација
Žrnov
Daleko od toga da branim Miljkovića (dobila sam bar još 10 sedih sinoć posle onog promašaja), ali baš umete da preterujete.
Ok, sve znamo kakav je Miljković, ali taj sinoćni promašaj je najmanji problem u vezi sa njim..

Čisto kad smo epskih promašaja, mnogo gori su se dešavali (i dešavaju se) fudbalerima koji su vrhunske klase

Cristiano Ronaldo Horrible Misses You Won't Believe - YouTube
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Бод који има велику специфичну тежину

1200x750-blanko-162.jpg


Партизан је одиграо синоћ добру европску утакмицу на гостујућем терену. Опхрван великим персоналним проблемима (потпуни изостанак Здјелара, Шћекића, Холендера и Марковића, уз још пар „ровитих“ играча у тиму и у протоколу, а и без шефа струке Александра Станојевића, с обзиром да играчи њега нити су могли да виде, нити да чују током утакмице), усмерен на веома квалитетног и у физичком смислу беспрекорно селектираног и спремног ривала, наш тим је, чини се, у синоћној утакмици чак много боље парирао Генту него што је то био случај у београдском окршају пре две седмице. То је наш основни закључак након синоћног меча и он је тај који мора да чини задовољним сваког оног ко је уз Партизан и уз његове црно-беле боје.

Добре такмичарске вести за Партизан су синоћ стигле и пре почетка утакмице у Генту. Реми у утакмици у естонском Талину (Флора – Анортозис 2:2) је обрадовао сваког у табору нашег клуба, јер је он оба ова ривала у групи оставио на безбедној бодовној дистанци од Партизана. Самим тим, наш тим је додатно окуражен ушао у утакмицу и без обзира што је лопта углавном била у поседу играча белгијског клуба – играчка надмоћ Гента уопште није била таква каква је она била у највећем делу београдског меча. Шта више, Партизан је био тај који је створио озбиљније шансе за гол – прилике су у првом полувремену имали Мениг, Пантић, а да не говоримо о сјајном „слободњаку“ Натха и нажалост погођеној само стативи (који центиметар више удесно да је та лопта ишла, сигурно би се од стативе одбила у гол!), као и о прилици Миљковића након одбијене лопта од стативе, док су у другом полувремену озбиљне шансе за гол пропустили Јојић (у два наврата у року од две-три секунде) и посебно Рикардо након вођства од 0:1, када је са 7-8 метара пропустио да макар окрзне долазећу лопту са крила, након чега би та лопта сигурно отишла у мрежу…Пребројте само ове прилике и видећете да их је било знатно више него у Београду.

Foto-1-8-1024x666.jpg


У исто време, мора се рећи да је и домаћин имао своје шансе, било је међу њима и оних баш великих, али је наш голман Поповић поново, у више наврата, показао да је Партизан дефинитивно добио једног изузетно квалитетног чувара мреже, момка на којег цео тим може да се ослони и који има велику перспективу у будућности. Млади „Поп“ из утакмице у утакмицу показује све веће самопоуздање, брани све оно што мора да се одбрани а доста тога и што баш и не мора, а некако остаје и жал и сета што је на неким битним утакмицама (синоћ, па против Гента у Београду, а и у вечитом дербију) голове примио тако што је заиста (наравно ненамерно) остављен на цедилу, без икаквих шанси да одбрани ударце самих самцатих противничких играча, на само пар метара удаљених од њега и од нашег гола…Било је таквих момената и против Чукаричког, само што тада срећом нисмо кажњени противничким головима, па се надамо, желимо и верујемо да ћемо те ствари у одбрани брзо поправити и да ће у преосталих 9 утакмица до краја полусезоне (6 у првенству, 2 у Европи и 1 у домаћем купу) наш „Поп“ бити на што мањим искушењима.

Foto-2-6-1024x742.jpg


Гол Урошевића за вођство Партизана у Генту је био такав да га је немогуће адекватно лепо описати речима. То је једноставно била ГОЛЧИНА и то не би одбранила ни три голмана, па макар сваки од њих био добар као што је свакако добар Турчин на голу Гента. Браво „Чаки“, овај твој потез ће гледати цела Европа ових дана и дивити му се!

Партизан је у Генту стремио ка победи која би му донела и теоретско презимљавање у Европи, а и потпуно отворене шансе за борбу за 1. место у групи у преостала два кола у групи, односно за директан пласман у 1/8 финала Лиге конференција. До те победе је недостајало да се, након вођства средином другог полувремена, издржи још само 12-13 минута. Није се издржало, мада се мора рећи да је нерешен исход ипак најправеднији. Лакше је то наравно констатовати кад се гол прими у 80. него у 90. минуту, али је заиста реми реалан након свега виђеног. Овим ремијем наше шансе за 1. место остају у домену теорије, без обзира што ће у преостала два кола (на гостовању Флори и против Анортозиса у Београду) Партизанов циљ бити освајање максималних 6 бодова. Тих 6 бодова ће бити довољно за 1. место само уколико Гент на гостовању на Кипру и против Флоре код куће не освоји укупно више од 2 бода. Чини се да тај сценарио нећемо гледати, пре свега због те њихове последње утакмице код куће против Естонаца, али…

Foto-4-4.jpg


То све не сме ни на који начин негативно да утиче на Партизанове аспирације у преосталим мечевима у групи! Ми синоћ нисмо освојили само бод у групи који је био битан да нас одвоји (односно остави) на огромних „+5“ у односу на Флору и Анортозис, већ и велики бод за клупски коефицијент за наредну сезону 2022/23. Партизан тренутно дели 63. место на клупској ранг листи УЕФА за долазећу сезону, а синоћ му је клупски коефицијент порастао са 21,500 на 22,500 бода. Подсећамо, у овој сезони смо у жребовима наступали са коефицијентом од 18,000 бодова. Горе на графици су у плавим пољима екипе које су још увек активне у Европи. Са обе победе у преосталим мечевима у групи би црно-бели подигли свој коефицијент за додатна 4,000 бода (реми се, почев од групне фазе па надаље, са изузетком баража, вреднује са 1,000 а победа са 2,000 бода за клупски коефицијент), уз додатни бонус за пласман у елиминациони део (1,000 бонус бод за 2. место у групи, односно 2,000 бонус бода за 1. место у групи), као и уз чињеницу да би напролеће тај клупски коефицијент, са наставком такмичења у Европи, могао додатно да се јача (истина тек од 1/8 финала, пошто то није могуће у баражу). Када се све ово узме у обзир, јасно је да бисмо са обе победе до краја такмичења у групи подигли свој клупски коефицијент на минимум 27,500 бодова што би нас сигурно још више подигло на ранг листи, приближило месту у „ТОП 50“ европских клубова и учинило нам позицију од наредног лета још повољнијом када су у питању жребања у квалификацијама, а потом и за, надамо се, неку нову групну фазу…

Foto-5-1-1024x177.jpg


Синоћни бод освојен у Генту је Партизан поново учинио најуспешнијим српским представником у Европи у досадашњем току ове сезоне. Нека се и то каже на овом месту, нека и то свако зна.

Синоћни реми је клубу донео и УЕФА премију у висини од 166.000 €, чиме је на име премија УЕФА ове сезоне до сада зарађено тачно 5.385.000 €. Ако знамо да је Партизан клуб који се највише финансира из два извора, а то су трансфери играча и премије у Европи, јасно је колико и у том финансијском смислу синоћни реми значи, односно колико ће значити да се у преостала два меча у групи све учини да се остваре обе победе (свака вреди 500.000 €).

Деси ли се на крају групне фазе у овом тренутку најреалнији сценарио, а то је да Партизан заузме 2. место у групи и тиме буде учесник баража (не 1/16 финала, како многи медији то погрешно „крсте“), треба рећи да пропозиције УЕФА предвиђају у баражу сусрете екипа са тим пласманима против екипа које заузму 3. место у групама Лиге Европе. Пропозиције дефинишу и да бисмо ми реванш утакмицу баража играли код куће, а никако се у баражу не бисмо могли сударити са клубом из наше земље (у овом тренутку Црвена звезда теоретски може да заврши на 3. месту у својој групи Лиге Европе). Дакле број наших потенцијалних ривала би пре тог жреба за бараж варирао од 7 до 8 (у зависности од тога буде ли наш вечити ривал учесник тог баража или он то не буде), а летимичан поглед на могуће ривале у овом тренутку, мада је ипак прерано за неку озбиљнију процену и анализу, нуди баш широк и различит спектар могућих противника. Препустићемо тај летимичан поглед читаоцима овог текста, а кад прође и претпоследње (5.) коло по групама Лиге Европе и Лиге конференција (четвртак 25.11.2021.) – сви ћемо бити већ знатно паметнији…

Док тај 25. новембар, када Партизан буде гостовао у Естонији, не дође и не прође, црно-беле најпре већ у недељу (07.11.) очекује првенствени меч 16. кола против новосадског Пролетера у Хумској. То је прва утакмица у другом кругу шампионата и меч који, као и сваки првенствени, носи императив освајања сва три бода. Први круг првенства смо одиграли са извaнредним билансом (14-1-0, гол разлика 44:5) и недељну утакмицу треба добити како знамо и умемо. Партизан јесте изморен јаком синоћном европском утакмицом и повратком у Београд тек јутрос у рану зору, јесте и даље опхрван персоналним проблемима услед повреда многих играча, било је и синоћ повређивања појединаца, али ништа од тога не може бити алиби – у недељу се једноставно мора остварити победа, из свих расположивих ресурса! Након тога долази, у овом тренутку толико жељена и потребна двонедељна, репрезентативна пауза, а сезона се наставља за викенд 20/21. новембра, када ће у Хумској бити одигран дерби против Војводине. Након тога се иде на европско гостовање Флори у Талин, па се гостује Вождовцу, па се игра 1/8 финала Купа Србије итд. Биће свакако још доста узбуђења све до средине децембра, када пада завеса на ову, у сваком смислу узбудљиву јесењу полусезону…

(Влада Ћујић/FK Partizan)
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top