Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ABA-liga 2011/12

Статус
Затворена за писање одговора.

Vojislav

Grobar
Учлањен(а)
31.10.2008
Порука
294
Reaction score
32
Локација
Chubura
Čitam večeras šta je sve ovde napisano i potrudiću se da na svoj način pokušam da vam objasnim metaforčki kako ja na to gledam sa svojim 50-togodišnjim navijačkim stažom.
Elem, ocu se rodi dete, on ga voli normalno, dete raste, super je, vaspitano, lepo i sve po redu na ponos roditelja. Napunilo dete 11 godina, vraćalo se iz škole, prikakilo mu se i pošto nije imao gde da obavi nužu, uradi to u pantalonama (ja sam to uradio kao mali, sećam se). Svi napadnu dete da je nevaspitano, sram da bude roditelje kada su tako nešto dozvolili, a otac isprebija malog i kazni ga žestoko.
Pouka: Može i tako, ali ja se sećam da me je otac pomilovao odveo u stranu i na česmi me oprao, nije ga bilo sramota, jer on VOLI svog sina, iako se ukakio. Rekao mi je samo: Sine, ništa loše nisi uradio, to je sasvim normalno za dete tvog uzrasta!
Da zaključim: Nemojte da vam dete poraste i da vam bude žao što ga niste oprali i nastavili da ga volite kao i pre toga. Okrenuće vam ledja i neće on vas voleti, a vi ćete se kajati. Bože moj, ukakio se, pa šta? Dete se voli i kad gore stvari napravi, a ne jedno kakanje u pantalone.
Nemojte da se kajete zbog izgovorenih reči, kasno je posle, bićete ogorčeni, ali na sebe. Ili se varam...Ipak, ljubav je čudna stvar i slepa. Ili se varam...Ili smo zaboravili šta znači voleti nekog i nešto. Možda se i tu varam, ali znam jedno sigurno: NIKAD neću pljuvati po svom detetu i svom Partizanu, ma šta uradili, jer ih volim neizmerno!
 

Vojislav

Grobar
Учлањен(а)
31.10.2008
Порука
294
Reaction score
32
Локација
Chubura
Nikad neću zaboraviti maj 1976. i 1:6 na JNA sa Hajdukom. Tada sam najviše voleo Partizan i bio najponosniji što navijam za njega. Ko razume, razumeo je, ko nije, ne mogu mu pomoći...

EDIT: Hvala teta Zorka :D
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.793
Reaction score
55.848
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
@ Зорице
Па да , кажем како ми се чини, али снажно верујем да није тако, баш због тога што препотетност никада није била наша одлика.
Ово друго.
Не бих рекао.
Ми у гостима ове сезоне изузев оног фантастично и може се рећи адреналинског загреба имамо једну победу против руку на срце неугодног широког и то на једвите јаде.
Немојте ово да се претвори у неке фразе о пљувању.
Није поента у лошим партијама него у недавању максимума, тврдим да смо ту могли много боље да смо утакмице схватили озбиљније.
То смо и показали са пар сјајних партија у ЕЛ.
Остале 4 смо изгубили.Наравно ту спада и гостовање Макабију где нико није ни очекивао победу, али опет.
Утакмицу ван пионира у ХС, где због несретног догађаја није било навијања против нејаке крке смо једва привели крају.
И везано за Перу, мало људи га готиви као ја, можете питати и моје друштво :D , али то да не би био ни резервни плеј у неком средњем клубу је реално, ретко где се тражи то што се тражи код нас.
Системски играчи су ретко где на цени, поготово што нема завидни дриблинг, па ни нападачки преглед игре,асистенције,улаз.
Доста тога се променило и после његове тешке повреде колена.На јт има и клип како закуцава из контре.Други човек добри наш Пера:D
Уосталом Пера није плеј, нити је био то, то је принудно постао код нас пошто смо увек кубурили са том позицијом,а он као права личност и кошаркаш је то лако прихватио и радио на себи.
 
Последња измена:

Jole

Grobarčina
Учлањен(а)
15.03.2007
Порука
1.076
Reaction score
58
Локација
Београд
Да је написао пост као овај твој све би било ок. Међутим, он је кренуо од идеје сличне твојој да би дошао до



Е, па, срамотно је да за нашег капитена, човека који је дао немерљив допринос у освајању 16 (и словима шеснаест!) трофеја до сада, човека који већ осму сезону држи овај тим на окупу, човека који је одиграо преко 400 утакмица у дресу Партизана, човека који је одиграо преко 100 евролигашких утакмица, човека који је шутирао кад нико други није смео да преузме одговорност и доносио нам важне победе, човека који нас је водио из сезоне у сезону кроз топ16, преко топ8, до ф4, срамотно је да за њега каже да не би ни у осредњем евролигашу био резервни плеј!

Не мораш да се сложиш са мном.

Ја нисам тај пост протумачио на такав начин, али небитно. Божић јесте играч система и сигурно је да се ни у једном другом клубу не би ''пронашао'' као у Партизану.

На овом форуму пљувачине није поштеђен ни један Саша Илић, шта да се ради.
 

Marija

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
687
Reaction score
5
Локација
Tamo gde si ti
Ju,Zoka resila da secka ljude na komadice veceras.:D

Utakmice u ABA ligi nemaju veze sa odlaskom Pekmena,dovoljno je podsetiti se Buducnosti i Zlatoroga.Nazalost,to tuzno vece sa Zlatorogom se moglo videti na sta cemo liciti kad nam ode Pekmen.
Zoko,imali smo mi i ranijih sezona mnogo bitnih utakmica u evroligi,pa se nismo ovako brukali u jadranskoj.Inace,sto se tice prepotentnosti slazem se sa kolegom.

Sto se tice utakmice,kad nisam na "prvu" rekla sta imam, ne zelim ni sada.U cetvrtak ce imati svu nasu ljubav i podrsku, a na njima je da se dignu iz ovog dubokog kanala u koji su upali.
 
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
585
Reaction score
122
Čitam večeras šta je sve ovde napisano i potrudiću se da na svoj način pokušam da vam objasnim metaforčki kako ja na to gledam sa svojim 50-togodišnjim navijačkim stažom.
Elem, ocu se rodi dete, on ga voli normalno, dete raste, super je, vaspitano, lepo i sve po redu na ponos roditelja. Napunilo dete 11 godina, vraćalo se iz škole, prikakilo mu se i pošto nije imao gde da obavi nužu, uradi to u pantalonama (ja sam to uradio kao mali, sećam se). Svi napadnu dete da je nevaspitano, sram da bude roditelje kada su tako nešto dozvolili, a otac isprebija malog i kazni ga žestoko.
Pouka: Može i tako, ali ja se sećam da me je otac pomilovao odveo u stranu i na česmi me oprao, nije ga bilo sramota, jer on VOLI svog sina, iako se ukakio. Rekao mi je samo: Sine, ništa loše nisi uradio, to je sasvim normalno za dete tvog uzrasta!
Da zaključim: Nemojte da vam dete poraste i da vam bude žao što ga niste oprali i nastavili da ga volite kao i pre toga. Okrenuće vam ledja i neće on vas voleti, a vi ćete se kajati. Bože moj, ukakio se, pa šta? Dete se voli i kad gore stvari napravi, a ne jedno kakanje u pantalone.
Nemojte da se kajete zbog izgovorenih reči, kasno je posle, bićete ogorčeni, ali na sebe. Ili se varam...Ipak, ljubav je čudna stvar i slepa. Ili se varam...Ili smo zaboravili šta znači voleti nekog i nešto. Možda se i tu varam, ali znam jedno sigurno: NIKAD neću pljuvati po svom detetu i svom Partizanu, ma šta uradili, jer ih volim neizmerno!

Нити шта имам да додам нит да одузмем. Једини разлог зашто цитирам ову поруку је тај што је с математичке стране дупло мања могућност да ће га неко, ко би га случајно прескочио да остане само на једном месту, прескочити и после цитирања, мада сам сигуран да ће бити цитиран још који пут те још тежи за избегавање, а и што нажалост постоје они који га после једног читања не разумеју...
А да, цитирао сам је још и да бих истакао да се чика Воји дивим до имбецилности!
 

Vojislav

Grobar
Учлањен(а)
31.10.2008
Порука
294
Reaction score
32
Локација
Chubura
Stojance ja tebi vise ove reputacije ne mogu da dam, al brate potrefio si srz.
Vojo, ja sam mladji, voleo sam i volim Partizan i posle mnogih teskih poraza i nije poenta u tome (cenim tvoje objasnjenje par postova iznad). Poenta je, bar u mojim postovima, u losem pristupu igracima i utakmici, losem skautingu u zadnje dve godine i losoj igri. Ne moramo mi da dobijemo Makabi, Real pa ni ove druge ekipe solidnog renomea. Al ne moramo ni da pordajemo ime jednom Zlatorogu, Cedeviti i njima slicnim. Gubili smo mi, al ne ovako, bez trunke zelje zalaganja sa previse praznih laga...

Ma sve je to ok, treba pogledati istini u oči, ali bez teških reči. Posle toliko radosti koje su nam priredili, nisu zaslužili da ih vređamo. Bar ja tako mislim, možda nisam u pravu.
 

Cober

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
291
Reaction score
7
NakaR
I pored tvoje "produktivnosti" od preko 700 poruka od maja 2011 iz Sarajeva i to uz poduze odsustvo sa Foruma (ako ovako nastavis nadmasices Je-Ne-A), vise vjerujem i postujem misljenje gospodina Voje, moga vrsnjaka i Zorice od tvoga.Smatram da vise doprinose Partizanu i nasim igracima ovakva razmisljanja od ovih "strucinih" kriticara iz svojih fotelja pred TV-om posle svakog poraza.Utakmica sa Armanijem je utakmica sezone.Ali deset uzastopni titula,sest u ABA,pet uzastopni Top-16 je malo pa da pocnemo sa pljuvacinom kao da svih ti uspeha nije ni bilo u proslosti.KK Partizan je dao toliko radosti svima nama da imaju kod mene neograniceni kredit.Tacnije ljubav je to.Vjerujem Danilu,Tosi,Duletu.
 

Marija

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
687
Reaction score
5
Локација
Tamo gde si ti
Pricajte vi sta hocete, ali NakaR decko je poptuno u pravu.Kao sto sam napisala,od mene(svih nas) ce uvek imati bezuslovnu ljubav i podrsku ali neke stvari ne smeju ici pod tepih.
Po 100-ti put,nije problem poraz vec nevidjena indolentnost i ku****lja na obe strane terena.Ima tu svega,od lose selekcije,igraca koji su totalno van forme,nekih koji silom prilika moraju da igraju na ne prirodnim pozicijama,reket koji nam je katostrofalno supalj,sut koji tradicionalno nemamo, ali razlika je sto smo vecinu ovih nedostataka ranije konpezovali dobrom odbranom koja je sad u najmanju ruku tragicna.Onda dalje,pravimo neke greske koje ne prilice ni petlicima kada igraju basket ispred zgrade.Ciste lopte izbacujemo u aut,Milosavljevic ne prestaje da telefonira i svaku utakmicu mu preseku nekoliko lopti,masimo neke neverovatne zicere,klizamo se po terenu,sudaramo...O Raduljici i Lou stvarno nemam snage,odoh da spavam...

Do cetvrtka moramo izvesti neku "sok-terapiju" i dobiti ovu zabarsko-grcku gamad.Moramo!
 

alex92

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
895
Reaction score
23
A sta mislite da oni ne znaju svoje slabosti?Da na treningu nista ne rade?Da je tako oni bi davno leteli iz sastava to danilovic ne bi trpeo..Strpite se samo da prodjemo armani i bice bolje..uvek krenemo bolje posle nove godine tada dizemo formu za zavrsnicu..
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Ne volim da pljujem igrace Partizana ali ovaj Raduljica je... :D
Samo ono cega se secam, 3 njegove izgubljene, 2 zicera, 2 bacanja promasena... to sve kad smo lomili da spustimo na manje od 10... Katic takodje 2 zicera 1 izgubljena i 2 nepotrebna faula... Veliki je nedostatak Pekovica, ali ne sme bre ovoliko da se to odrazava na igru.
 

zeko lopove

Grobar
Учлањен(а)
11.10.2006
Порука
485
Reaction score
732
Локација
Kitchener, Kanada
da se slozim i ja jednom sa pljuvacima.
ja dok gledam raduljicu imam dva izbora: 1. rabiti daljinski, 2. pisati o tome na forumu.
daljinski kosta para i treba mi, pisanje je dzabe. :)
do sada sam se uspesno uzdrzavao i od jednog i od drugog ali vise nije moglo. to ne znaci da u cetvrtak necu usmeriiti svu pozitivnu energiju koju imam u epicentar svemira, tj pionir.
ne dozivljavaju partizan svi ljudi isto. eto nekome je bogohuljenje reci bilo sta lose o bilo kom igracu koji nosi partizanov dres, bez obzira sto je on u stvari igrac efesa ovde na jednu sezonu, ili mozda cak i da mu je ime milan gurovic circa 2003. to su sve nasa deca koja se vole.
drugi recimo za partizan smatraju pionir, crno bela zastava, dule, tosa i sasa i svi oni koji su podizali ugled kluba. oni koji vuku na drugu stranu i koji su tu samo prolazni putnici, da zarade, usput se priuce kosarke i nadju uhlebljenje u inostrantsvu.....ti vec ne dobijaju casove ljubavi bas uvek.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ne priznajem nikom živom da je sinoć posle utakmice bio ljući i besniji od mene. I još ja prognoziram "dobru igru i pobedu nakon drame, na jednu loptu"...:banghead:banghead:banghead Otišao sam do grada da proluftiram glavu, prijalo mi, sad se tek vratih kući...i imam šta da čitam...a iskren da budem - i nisam iznenađen, suviše sam dugo ovde da bi me iznenadili hektolitri pljuvačke...
Ma sve je to ok, treba pogledati istini u oči, ali bez teških reči. Posle toliko radosti koje su nam priredili, nisu zaslužili da ih vređamo. Bar ja tako mislim, možda nisam u pravu.
Ma ne znam otkud ti to "posle toliko radosti koje su nam priredili"...

Osvojili su samo 10 uzastopnih titula državnog prvaka u poslednjih 10 godina.
Osvojili su samo 4 uzastopna nacionalna kupa u poslednje 4 sezone.
Osvojili su samo 5 uzastopnih regionalnih liga u poslednjih 5 sezona.

U Evroligi su se samo 5 puta uzastopno plasirali u TOP 16 u prethodnih 5 sezona.
U toj istoj Evroligi su se samo 3 puta u prethodnih 5 sezona plasirali u TOP 8.
U toj istoj Evroligi su bili 4. tim Evrope pre dve sezone, izgubivši polufinale na najveći baksuzluk, a i 3. mesto na jako puno nesreće.

I sad ti pričaš o nekakvim "starim zaslugama" i "posle toliko radosti koje su nam doneli"...

Kakve kurac "stare zasluge" kad su izgubili u Madridu, a odmah zatim i od Cedevite...

Neka sve ovo gore nabrojano ide u kurac, to ništa ne vredi, nikakvi krediti ne pripadaju KK Partizan, to bre treba pljuvati, razmontirati i rasformirati preko noći!!!
NakaR
I pored tvoje "produktivnosti" od preko 700 poruka od maja 2011 iz Sarajeva i to uz poduze odsustvo sa Foruma (ako ovako nastavis nadmasices Je-Ne-A)...
Gušteru forumski, iako ti je nastavak posta potpuno u fazonu u kojem sam i ja gore pisao, ljubazno te molim da zaobiđeš pominjanje mog nika u nekom samo tebi humorističnom i zajebantskom fazonu. Broj nešto drugo a ne moje postove, jel ti jasno!?
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
@Zorica, a kako bi tebi bilo da pogledas ZASTO Partizan uvek trazi pleja kao najvaznije pojacanje (uz centra)? Jel to zato sto je Pera Bozic dovoljno dobar da nam igra prvog pleja? Tebe treba da je sramota sto u svom neznanju i nedostatku zelje da pogledas CINjENICE koje i ljudi koji vode nas klub znaju napadas druge. Sram te bilo! Muka mi je od patetike.
Ako je Pera Bozic dobar za kapitena, to nikako ne znaci da je dovoljno dobar za prvog pleja.

P.S. Koje je su to titule doneli Cakarevic i drugari pa da mi treba na necemu da im budemo zahvalni i da treba da budu imuni na kritike?
 
Последња измена:

MilKol

Grobar
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
845
Reaction score
110
Локација
Voždovac
Ja mislim da je to i najveći problem, razgraničiti u glavi ko zaslužuje podršku. Lepo je gore pobrojano šta je Partizan sve osvojio, i baz obzira na to, da nije osvojio ništa ja bih opet navijao za Partizan, jer otkad znam za sebe navijam za njega tako da tu podrška ne izostaje.
Pitanje je sad ko od postojeće garniture zaslužuje to isto. Tu se pogledi razilaze.
Toša i Danilo su tu, i verujem da nema Grobara koji ne bi voleo da ostanu tu dokle god budu mogli. I Vlada je osvojio, i treba da dobije podršku, na stranu dal mi se svidja/ne svidja njegov rad. Mlad je, naučiće.
Ostali... Kad pogledam zdravorazumski, pomislim birali su ih ovi koje poštujem i volim, pa valjda zaslužuju ako ni zbog čega drugog onda zbog tih ljudi istu tu podršku, a opet kad popizdim sam jedem svoja govna i napadnem nekog ko to i ne zaslužuje (naravno "čast" izuzecima, za neke mislim stvarno da im nema mesta u partizanu :D).
I ovo juče je obeshrabrujuće, ali kao što neko iznad reče moramo da zbijemo redove, jer lako je pevati kad sve dobijamo, a mi smo uvek bili čuveni po tome što i kad puca po šavovima mi ostajemo jedno, i pevamo... I ako ne daj Bože izgubimo (a ja i dalje verujem da nema šanse), pevajmo i tad, a ljudi koji vode Partizan znaju, pa ako i bude rezova, naglašavam AKO, nek ti koji budu odlazili vide šta gube.
VOLIM GA K'O OKA DVA...
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
То што критикујемо игру Партизана не значи да мање волимо клуб, да смо му окренули леђа. Управо, због те љубави према клубу теже ми пада лоша игра, лоши резултати и та љубав, гробарски стаж и године проведене на гробарској трибини ми дају за право да критикујем, не желим да главу закопавам у песак.

То што је Партизан годинама доминантан на овим просторима је последица вишедеценијског жестоког рада свих структура клуба. Ово што нам се данас дешава је последица лошег рада једног човека. Зар треба да ћутимо и да дозволимо да један човек сруши све што се мукотрпно стварало?

КК Паетизан ће увек имати моју подршку, али то не значи да сам слеп и да немам своје мишљење!
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Има форум да изгори до четвртка видим ја :D

Добијемо ли Армани па онда свршимо по циганима , има да буде несташица кашика :buhaha


Ајде бре мало вере у овај тим. :respect
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.256
Reaction score
3.275
Локација
Beograd
Boli ovaj poraz.Propustio sam pola svadbe da bih odgledao tekmu,kad ono :banghead:banghead Mora se nesto mijenjat u igri,obavezno.Ne treba kritikovati u ovom trenutku vec svi zajedno da pruzimo freneticnu podrsku(malo je i to reci) u cetvrtak.

BORBA BRE !!! GROBARI S' TOBOM SVE DO POBEDE !!!
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.518
Reaction score
5.171
Nece forum da isgori prije cetvrtka, ali u cetvrtak navece mu nema spasa, bez obzira na rezultat.

Ja kk nikad nisam pljuvao, a dok su Danilo i Tosa tu, sigurno i necu, ali...
Volio bi da mi neko od strucnijih kolega objasni stvari koje mi kosarkaski laici mozda ne razumijemo:

1. Ako je Lo najbolji plej koji je igrao u Partizanu, a vecinu utakmica je odigrao gore od najgoreg koji je igrao u zadnjih 5-6 godina (treba napomenuti i da je jedino Lo stigao na vrijeme), da nije mozda problem u Vladi?

2.Na osnovu cega Milosavljevic ima ovoliku minutazu? A tek slobodu...?!?! Postujem njegovu borbenost i odbranu, ali sve to je imao i Ceda Vitkovac uz dva puta bolji ulaz pa je opet igrao 15 minuta i nikad mu nije palo na pamet da igra ovako prepotentno kao sin Dragan...

3. Misterija Andjusic... Ne vjerujem da neko moze da odbrani Vladu u ovom slucaju. Jeste, slabiji je od Sina u odbrani, ali ni Tripko, Rasic i mnogi drugi nisu bili nista bolji.Nije sve u odbrani, majku mu. Milosavljevic igra 35+ minuta protiv Reala, vola ne moze da ubode (ali mu to ne smeta da glumi nekakve Dzordanove ulaze), a Danilo na klupi...Uz to treba napomenuti da su ti specijalci i odbranu odigrali na nivou...

Ima tu jos mnogo toga, ali nije sad ni vrijeme ni mjesto.

Odmah da napomenem, Vlada ima moju punu podrsku, nikakve smjene ne dolaze u obzir,ali pustite nas da napisemo nesto osim hvalospjeva, nemojte odma da nam skacete za vrat sa nekakvim 'pljuvanjem'...Bar do cetvrtka, tada ce valjda zasluziti i te hvalospjeve :confused
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top