Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.051
Reaction score
26.239
Локација
ante portas
Otkud tolika zelja za tamno crveno-plavim dresovima, dosta su nam stolice u tim bojama? Partizan je klub koji je osnovan i dobio boje po uzoru na CSKA, al kad je tadasnja SFRJ rekla NE sovjetima, a narocito posle poraza od reprezentacije Jugoslavije u Helsinkiju, 1952, kad se Staljin se naljutio na Tita, kako stoji u istorijskim podacima, ovde je napravljen zaokret ka zapadu i u modi je bio Juventus, pa od njih smo uzeli dresove i boje, i na taj nacin je stvoren pravi rivalitet sa cz, koja je uvek delovala kao ispostava boljsevika.
U novijoj istoriji je zli zapad naneo stete narodu ovde, verovatno su zato osnovne boje zazivele ponovo, ipak sagledavajuci i svetosavko zavestanje i titove ideale i zapad i istok su deo nas. Mozda da se iskombinuju te boje, pa da nosimo ljubicasto-sive dresove, to bi bilo autenticno. Mada mislim, da adidas, kao nemacka kompanija i uprava Partizana zele da licimo na pancere u rezervnim dresovima ponekad.
Ako se odluce na te bordo-plave, onda da se nose sa belim sorcevima, tako najbolje izgleda, kao protiv Hibernijansa 0:3 za Partizan, na Malti '90 i ne pamtim posle da je donji deo opreme bio beo, sa tim dresovima, a bili su talicni. I nisam za crvene brojeve na ledjima, bolje plava boja, ako vec neka mora.

То је на неки начин жеља за поштовањем традиције,ништа више .
Нико не тражи да он буде основна комбинација, већ да буде увек ту, у знак поштовања традиције , и за душу нас навијача .
Првих 13 година су ношене те 2 боје , тамно црвено ,плаво и то мора да се врати .
Није Партизан ничија играчка па да ради шта му се прохте . Неки ред мора да се зна .
Иначе што се тиче неког мог виђења и схватања , пруге би морале да буду тање . Мада тешко је свима нама удовољити :D
Најлепши дрес убедљиво је из 66, који су носиле црно беле бебе . Сматрам да би основни дрес требао да се руководи на тој поставци .
Мада, немам никакве замерке ни на ове дресове . Адидас ради супер посао, не треба тражити длаку у јајету .
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Otkud tolika zelja za tamno crveno-plavim dresovima, dosta su nam stolice u tim bojama? Partizan je klub koji je osnovan i dobio boje po uzoru na CSKA, al kad je tadasnja SFRJ rekla NE sovjetima, a narocito posle poraza od reprezentacije Jugoslavije u Helsinkiju, 1952, kad se Staljin se naljutio na Tita, kako stoji u istorijskim podacima, ovde je napravljen zaokret ka zapadu i u modi je bio Juventus, pa od njih smo uzeli dresove i boje, i na taj nacin je stvoren pravi rivalitet sa cz, koja je uvek delovala kao ispostava boljsevika.
U novijoj istoriji je zli zapad naneo stete narodu ovde, verovatno su zato osnovne boje zazivele ponovo, ipak sagledavajuci i svetosavko zavestanje i titove ideale i zapad i istok su deo nas. Mozda da se iskombinuju te boje, pa da nosimo ljubicasto-sive dresove, to bi bilo autenticno. Mada mislim, da adidas, kao nemacka kompanija i uprava Partizana zele da licimo na pancere u rezervnim dresovima ponekad.
Ako se odluce na te bordo-plave, onda da se nose sa belim sorcevima, tako najbolje izgleda, kao protiv Hibernijansa 0:3 za Partizan, na Malti '90 i ne pamtim posle da je donji deo opreme bio beo, sa tim dresovima, a bili su talicni. I nisam za crvene brojeve na ledjima, bolje plava boja, ako vec neka mora.


Онај осећај кад заборавиш ко си и шта си...:clap
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
alim8369.jpg
Ovaj alkoholicarski dres, je najbolji dres IKADA! :D
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ne kačite svašta, ovo nema blage veze sa Partizanovim dresom a još manje sa Predragom Mijatovićem.
 

Viper

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
909
Reaction score
8
Ima li neko informacije o promociji novog dresa?
 

-Joco-

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2009
Порука
6.787
Reaction score
164
Локација
Iz Majemija.
Verovatno ce igrati na pripremama protiv nekog u njima, i prosle i preprosle godine cini mi se dres je promovisan 14og juna.
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Dobio sam danas dres preko lav igra i strast sa praznim leđima. Gde mogu da naštampam broj i prezime? I za koje pare?

edit: hvala, Corto
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Trenutni ne postoji jer je sad pauza :D Ma dres iz prošle sezone, koji bi drugi, mogu ja da okačim sliku, ali ne znam šta će vam gledali ste ga cele sezone, dres ko dres.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Ma ukapirao sam brate, nego je cudno napisao :wink: :D
 

banche1986

Grobar
Учлањен(а)
13.06.2010
Порука
535
Reaction score
13
Ovaj dres sto nose na pripremama se malo razlikuje od dresa koji smo nosili tokom prosle sezone.
Mislim na ove tri linije adidasa na rukavima , na ovom dresu se nastavljaju posle crnog polja ,dok se na dresu koji smo nosili tokom prosle sezone zavrsavaju iznad crnog polja i zavrsetak rukava dodje crn.

fkp-lokm006.jpg
 
Top