Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dule Vujošević

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Posto je tema "Cibona" zatvorena,a bilo je dosta komentara na temu o Duletovoj (ne)krivici,ja bih se ovde na kratko nadovezao...

Da nije jedini krivac za sve slabe igre Partizana u proteklih 5 godina u EL-nije.Da ima krivice njegove-ima.Ako samo pogledamo koji su sve igraci otisli iz Partizana otisli za ovih 5 godina,zabolece nas glava.Ima tu igraca da se sastavi skoro dve dobre petorke u NBA.
Nikako ne mogu da se slozim sa konstatacijama da je 8 osmo mesto bio krajnji domet Partizana u poslednjih 5 godina.Mozda nismo mogli da se plasiramo u TOP 16 svake godine,ali bar jednom smo morali.Ako ne uspemo to ni ove godine,vreme je za ozbiljnu analizu.Zasto,kako,zbog cega?
Ne mora Dule da ode,ali se valjda mora naci neki pametniji razlog od toga da "nema para".Tacno je da Srbija i Partizan ne moze finansiski da se meri sa Italijanima,Grcima,Spancima...Ali isto je tacno da je Srbija najtalentovanija kosarkaska nacija u svetu.Nezavisno sto srpska reprezentacija nema u poslednjim godinama rezultate koje zasluzuje.Srbija je uvek bila i ostala POJAM ZA KOSARKU.Dovoljan dokaz je to sto godisnje Partizan prodaje bar jednog ili dvojicu igraca Extra klase.Krstic,Vujanic,Milojevic...Da ne pricamo ostalim srpskim kosarkarima iz FMP-a ili Hemofarma.
Samo sa svojim(srpskim) snagama,Partizan MORA da udje u TOP 16.Niko ne trazi titulu ili Final 4 u EL,ali valjda mozemo da imamo zelju za ulazak u tih 16 ekipa.Zasto bi onda postojao sport.Ako je ceo trik u tome da svi izjavljuju da su "Grobari po nacionalnosti" onda mogu svi novi(i stari) igraci da izjavljuju to isto,pa onda neka budu i 6(u Srpsko Ligi),ali vazno su svi oni Partizanovci!Tacno je da mnogo vazno da svi nasi igraci(i treneri) koji igraju u bilo kojem nasem klubu budi Partizanovci.Ali pored toga svi mi zelimo da Partizan bude prvi.U bilo kom sportu.Pa i u stonom-tenisu.

PS.Posto sam primetio da mnogo ljudi potencira izjavu D.Vujosevica da je po "nacionalnosti Partizanovac" zeleo bih da ih samo potsetim na neke fakte.
Vujosevic je u onoj godini KADA JE PARTIZAN POSTAO EVROPSKI PRVAK SA OBRADOVICEM BIO TRENER kk c.z.NIKAD,ALI NIKAD PRAVI PARTIZANOVAC(GROBAR) NE MOZE SESTI NA KLUPI TE SMRDLJIVE CIGANSKE EKIPE I VODITI TE ISTE CIGANE PROTIV NAS.PROTIV SALETA DJORDJEVICA,KOPRIVICE,DANILOVICA...
Protiv svih onih koji su nam doneli najveci uspeh u istoriji.Posto smo svi mi na ovom Forumu "po nacionalnosti Partizanovci",dovoljno je samo da se zapitamo---KADA,KAKO I POD KOJIM USLOVIMA,NEKO KO JE PARTIZANOVAC PO NACIONALNOSTI,MOZE DA OBUCE CIGANSKI DRES,CIGANSKU TRENERKU???KAKO PARTIZANOVAC PO NACIONALNOST IMOZE DA VODI NASEG NAJVECEG NEPRIJATELJA PROTIV NAS.KOJI TO PARTIZANOVAC MOZE DA URADI.ZNATE KO?ONO DJUBRE VELIBOR VASOVIC.A POSLE NJEGA VUJOSEVIC!!!!Ja drugog ne pamtim.
Zato bih vas sve zamolio da tu njegovu izjavu vise ne koristite.Uostalom,svako moze da pogleda te utakmice(nije to bilo toliko davno).

Svestan sam da ce ova moja kritika Vujosevica naici na velike kritike ostalih.Takodje sam svestan da su mnogo ljudi kada je Dule bio trener kk c.z. imali po 2 ili 3 godine.Ali takodje znam da nijedan covek ne sme da IZDA CRNO-BELI DRES za crveno-beli.Onaj ko ga izdao ima najmanje moralno i ljudsko pravo da "menja" nacionalnost.
Uostalom,ta rec "PARTIZANOVAC" je recimo za mene,moju familiju,pa i za sve vas ISUVISE SVETA da bi mogao da je koristi neko ko je bio trener cigana i radio protiv PARTIZANA.Tako stoje stvari,to je istina,a neko svako misli onako kako hoce...
 

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
Brate, Sale svaka ti je na mestu. Ne vidim zasto bi te neko "pljuvao" zbog ovih reci. Duleta postujem kao trenera i coveka privrzenog Partizanu ali neke utakmice u Evroligi izgubili smo u samom finisu najvise zahvaljujuci njemu. Ali, ipak nam je doneo mnogo vise radosti nego tuge. Ovo sto si napisao o "partnerstvu" sa ciganima stoji 100% (isto tako i za Divca)...
 

zlaja

Grobar
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
1.304
Reaction score
3
Локација
vozdovac
Sale sve sto si rekao stoji. Ali meni je Dule stvarno gotivan lik i voleo bi da ostane u Partizanu. Pokazao se kao dobar trener
 

Bogi maestro

Guest
sramota je da velibora vasovica nazivas djubretom. znam da je mijenjao klupske boje,znam i za njegov "angazman" u politici(znacete o cemu je rijec),ali taj covjek je krvario za partizan,bio jedan od vodja tima koji je dogurao do finala kes 1966.,bio kapiten johanu krojfu u ajaksu kada je podigao 3 pehara kupa sampiona(vasovic ih podigao,naravno,pa kapiten je!),covjek koji je isao glavom gdje drugi ne bi nogom(ovo nije fraza,svako ko ga je poznavao ce vam ovo reci)... ova diskusija nije mozda za ovu temu, ali mislim da ga nijesi trebao spominjati u takvom kontekstu. @Sale sk - jasno mi je o cemu pricas, pa naravno da je i za mene to bilo izdajstvo,pa i vise od toga,jer cigane mrzim,ma muka mi je i cim pomislim na njih. ali,sta ces,takva vremena su bila,ne zelim da ulazim u njihove razloge zasto su to uradili(dule i vasovic), ali je jasno koliki su doprinos dali partizanu i jedan i drugi. vasovic se ,takodje,svojevremeno,borio protiv ljudi u fsj,gadova koji su unistavali ovdasnji fudbal,jedan je zna se kako zavrsio,laka mu crna zemlja,ali zna se i sta je taj sve radio! isao je beskompromisno na njih,ne kazem ni da je on bio potpuno cist,ali covjeka su u toj borbi mnogi podrzavali,istinski ljubitelji fudbala... covjek je umro mnogo mladji,nego sto je trebalo,upravo jer su mu "genije",piksi i gensek fsj svasta radili,na sramotan se nacin odnosili prema njemu,iako,kazem,ni on nije bio bez gresaka,ali... A,sto se tice Duleta,uvijek ce imati podrsku svih navijaca i nek' ne napusta kk partizan,bar ne u skorije vrijeme,to je moja zelja. DULE GROBARE! :ziveli
 

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
Vasovic je podigao samo jedan pehar Kupa sampiona. Bilo je to 1971. a posle toga se penzionisao... Covek je bio ekscentrik ali ta mrlja sa ciganima stajace zauvek... Jedini je smeo da progovori protiv mafije u FSJ ali nije uspeo da ih svrgne.
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Lotare,sigurno pamtis vreme kad je Vasovic bio trener cigana.Sigurno i pamtis kako je s*ao tada protiv Partizana(njegovog kluba).Ono vreme kad je kao igrac presao u cz na 6 meseci i ne pamtim,jer nisam bio rodjen.Koliko mi je stari pricao,on je kod njih presao od inata(zbog novca).
Ali to sto je bio trener cigana,sto je njih vodio protiv nas,sto je s*ao na sve strane protiv Partizana---TO SE NE OPRASTA.
tAJ pARTIZAN JE NJEMU DAO SVE U ZIVOTU,u Partizanu je postao covek...i na kraju ga je izdao tako sto je na srce stavio grb nama najomrazenijeg kluba.Ako takav covek nije djubre Lotare,onda ne znam ko je???
Ali to je samo moje misljenje.Za mene svako ko je izdao Partizan ne postoji.

Koliko vidim,mnogo ljudi su i Duletu oprostili taj izlet kod cigana.Ajde,neka tako i bude.
Ali izjava "Da je po nacionalnosti Partizanovac" coveka koji je bio trener cz u nasoj najboljoj godini u istoriji KK Partizan(i ne samo kosarke,vec uopste JSD Partizan) je NEOZBILJNA.Opet cu podsetiti da Partizanovac ne SME biti trener cigana(ili igrac svejedno).

To moze da izjavi recimo,jedan Obradovic,ali ne Vujosevic.Znaci ne govorim ja o tome kakav je trener,koliko je titula osvojio(neka osvoji jos 5),vec o jednoj izjavi koja je...najblaze receno neumesna.
A koliko vidim mnogi se za tu izjavu hvataju kao za nesto mnogo bitno i spektakularno.A i nije bas.
 

Bogi maestro

Guest
ma,dule je mnogo vise uradio za partizan,a za onu titulu '92. je dosta zasluzan,pored obradovica i prof. nikolic. obradovicu svaka cast,ali dule je stvorio mnogo vise igraca i ne mogu da pricam protiv njega. dule je legenda,tu nema sporenja.
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Pa ja Lotare uopste ne govorim o strucnjocu Duleta.Nema tu diskusije.Za Srbiju je prvi i najbolji.
Mislim samo na ovu izjavu.I to je to.A koliko Dule ima uspeha u Evropi,to prepustam vama.
Mada posle ove pobede nad Olimpijom,mozda se i plasiramo u TOP 16.
 

PFCKlaudinho

Početnik
Учлањен(а)
01.11.2006
Порука
4
Reaction score
0
Evo ti ga Obradovic picketima mamu mu jebem koji je on grobar bre TO JE TITULA CIKA ACE ne njegova !!!!!!!!!!!!!!
 

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
Nije u redu da se proziva Obradovic zbog jednog poraza od Spanaca kojima je to bila borba na zivot i smrt... Sto se titule prvaka Evrope tice zasluge dele on i profesor Nikolic ali ipak je on bio prvi trener.
 

PFCKlaudinho

Početnik
Учлањен(а)
01.11.2006
Порука
4
Reaction score
0
Profesor Nikolic ima mnooooooooogo vecu ulogu u osvajanju i Dragan Kicanovic koji je selektovao taj tim :evil:
 

Tomcilo

Početnik
Учлањен(а)
03.11.2006
Порука
89
Reaction score
4
Sale, 90% se slazemo.. a onih 10% su stvar licnog ukusa, o tome se ne raspravlja ;)

sto se ostalih komentara tice,

Sve mogu da shvatim, ali da neko pljuje PO NAJVECEM GROBARSKOM, SRPSKOM I EVROPSKOM TRENERU ZELJKU OBRADOVICU, NE RAZUMEM!

WC Edit: Sa teme o Duletu Vujoševiću došli ste do Ace Nikolića, Željka Obradovića i Kićanovića. O njima raspravljajte na nekoj drugoj temi. Sledeći koji napiše nešto a da nije o Duletu dobiće žuti karton. Poslednje upozorenje za Lotara, Immortala, PFC Klaudinha i Tomčila.
 

chicha

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
253
Reaction score
0
Локација
Beograd
Jeste videli duleta cara kako satro besan zove tajm aut na 49 razlike,koji je to kralj.Zbog njega mi je ova pobeda najdraza,zasluzio je da gleda jednu tekmu bez nervoze.
 

Bogi maestro

Guest
najjaci trener,bez njega mi kk partizan ne bi licio na sebe. mnogi pokusavaju da ga omalovaze,ali ih je konacno sve sjebo,nek' samo pogledaju koliko je igraca izveo na pravi put. za mene,bez dileme,najveci strucnjak na ovim prostorima. od antitalenta bi mogao da napravi kosarkasa za evropske timove. cini mi se da je u stanju to da uradi. :confused
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Razumem ja da ste vi mnogo mladi i da pamtite ove poslednje 5 osvojene titule.
Ali ja pamtim recimo veoma dobro neke titule koje Partizan gubio u finalu i to redovno od Jugoplastike.I tada je trener bio Vujosevic.Verujte,nije to jedna ili dve,to su vise titula.Ako cemo realno,U FINALU SMO GUBILI NON-STOP.Ako vas podsetim koju je ekipu Partizan tada imao,zabolece vas glava...To nije bila ekipa,to je bila reprezentacija!
Zatim je izgubio sa istom ekipom u polufinalu Kupa Sampiona od Makabija(a bio je ubedljivo prvi u grupi-tada je postojala jedna grupa),pa za 3 mesto pobedio Aris.Godinu pre toga je Partizan osvojio Kup Radivoja Koraca(takodje je Dule bio trener).

Ja uopste nisam mislio da otvaram diskusije o tome kakav je Vujosevic strucnjak.Nisam uopste rekao ni da je los strucnjak.Cak mislim i da je dobar.Uostalom on je prvi put bio trener Partizana 86 ili 87 god(neka me poprave Tomcilo ili Gusztav ako gresim).Tada je bio mlad decko sa nekih 24-25 godina.Znaci,neko je verovao u njega,nije to slucajno.Ne pamtim da je ikome u svetu ili Evropi dato poverenje da vodi tako OZBILJAN KLUB,a da je toliko mlad.Od 86 do sada je proslo 20 godina.Nije to malo_Od onog mladog decaka koga pamtim,izrastao je ozbiljan covek.I trener.

Znaci.Ja sam samo napomenuo da je Vujosevic bio trener cz '92 godine i to da mislim da je nepotrebno da on(ili bilo "ko'") upotrebljava takve termine(o nacionalnosti).I to je bilo sve.Za nekog je fakt da je bio trener cz nebitan(?!),za mene je recimo strasno mnogo bitan.Kao sto je nekome cudno zasto je to meni bitno,meni je cudno kako je nekome nebitno.

A ako govorimo o uspesima KK Partizan...Tacno je da smo sa Vujosevicem osvojili 5 titula zaredom.Ali tacno je da smo isto toliko(ili priblizno) sa Vujosevicem izgubili titula krajem osamdesetih.Isto tako,tacno je da 5 godina ne mozemo da udjemo u TOP 16.Ako mi neko kaze da imamo mali budzet i da nismo imali igrace,reci cu mu samo da pogleda koliko smo igraca prodali u ovih 5 godina.Ili bolje bi bili da se kaze KOLIKO SMO ASOVA IMALI U OVIH 5 GODINA.Valjda neko treba i da ponese i odgovornost za sve ove neuspehe(u Evroligi).Ne kazem ja da je to trener,ali valjda bi trebalo da znamo ko je krivac?Zasto nas zezaju za salu,zasto smo isterali mnogo igraca koje nismo trebali isterati,zasto je recimo Krstic toliko ljut na Partizan,zasto ga pljuje???

I na kraju,Tumbakovic je koliko se secam bio celo vreme prvi(neki ce reci da su prvenstva bila namestena,),nije imao uspeha u Evropi i otisao je.Nadam se da mu u Kini ne namestaju sve one titule i Kupove koje redovno osvaja...Svako poredjenje Tumbe i Duleta je 'slucajno i 'nenamerno.
 

sanja

Početnik
Учлањен(а)
09.01.2007
Порука
24
Reaction score
0
slazem se sa tobom u mnogim stvarima,ali u to vreme kada smo gubili od jugoplatike(posle pop84) zaboravljas kakav su oni tim imali(kukoc,radja,savic,sretenovic,perasovic,ivanovic itd),da su tada bili nekoliko godina uzastopno prvaci evrope(sto bi i mi verovatno bili da smo osvojili titulu),da je tada nase prvenstvo bilo najjace u evropi,da su oni favorizovani uvek bili(uvek bili prvi pred plej-of),seti se kada su divca gadjali mi napustili parket oni uzeli titulu za zelenim stolom i jos jedna stvar zivot je cudo i kosarka je cudo jedna lopta te deli na koju ces stranu krenuti:sta mislis da je djordjevic promasi onu trojku u istanbulu dali bi on napravio takvu karijeru,dali bi neko cuo za zeljka obradovica(mada i ja mislim da je ta titula vise cika acina).Zato treba da smo srecni sto nas je neko naucio da volimo(ne da navijamo) PARTIZAN jer to je nesto najlepse na svetu,zato to je i nasa obaveza da naucimo sledece mlade generacije da zavole partizan,castan i posten partizan. :ziveli
 

chicha

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
253
Reaction score
0
Локација
Beograd
Dule care ,ostani do ktaja zivota u KK Partizan.
 

Trotter

Grobar
Учлањен(а)
22.11.2006
Порука
879
Reaction score
0
Локација
Beograd
mene licno je Dule odusevio onom izjavom koja je svima poznata-po nacionalnosti sam partizanovac,i ja njega stvarno gotivim i postujem,i ne bi imao nista protiv da ostane sto duze kod nas.
 

sanja

Početnik
Учлањен(а)
09.01.2007
Порука
24
Reaction score
0
Mogu romani da se pisu o duletu vujosevicu ali dovoljno je sto on pred spavanje i ujutru kada se probudi slusa partizanove pesme,u kolima ih slusa,najvise voli grobare i ZATO I ZBOG NJEGA SE MOLIM DA DOBIJEMO UNIKAHU JER ON ZIVI ZA TOP16.Neminovno je otici ce i on ali daj neka ostane jos 5 godina,jos 5 titula i zato ZIVEO DULE.
 
Top