Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dule Vujošević

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.666
Reaction score
13.982
Локација
Yaoundé
Iako ovim što sledi možda rizikujem off-topic i kaznene poene, moram...

Juče sam pogledao sjajan ruski film ''Legenda No 17'' koji govori o usponu legendarnog hokejaša moskovskog CSKA i sovjetske reprezentacije Valerija Harlamova. Iako je Harlamov u centru priče, jedan od važnijih, ako ne najvažniji, a ono svakako najjači lik filma je čovek koji je u to vreme vodio CSKA i Zbornaju, trener Anatolij Tarasov. Ko želi da pogleda, najtoplije preporučujem http://online.filmovisaprevodom.org/legenda-no-17-2013-online/ samo skrolujte stranicu i imate tri linka obeležena sa ''prikaži'' (preporučujem drugi). Po meni, značaju doprinosi i činjenica da nam je CSKA bratski klub, a ako pogledate film, videćete i jedan, nekom drugom bratski, klub sa podrškom prvog čoveka države!

Poenta cele priče je da sam, gledajući film, u Tarasovu video Duleta! Na fenomenalan način prikazan je značaj trenera u razvoju mladog igrača.

Neko ovde, zaboravio sam ko (neka mi oprosti), ima u potpisu kako bi podržao 11 Hitlera kada bi igrali protiv cigana. E, ja bih podržao bilo koga, pa i Adolfa na klupi KKP, a kako da ne podržim jednog Duleta!
 

GrOf_kOcKa

Početnik
Учлањен(а)
26.01.2007
Порука
12
Reaction score
3
Локација
Beograd
Istina...vec godinu dana ili krace od kad sam video film mislim isto sto i ti, isti Tarasov.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.666
Reaction score
13.982
Локација
Yaoundé
Drago mi je što je to još neko video i pomislio isto. Ništa nije slučajno... :ziveli
 

Burinski

Početnik
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
173
Reaction score
26
Ova emisija jos jednom dokazuje kako KK Partizan i Dule Vujosevic postaju nadnacionalni i fenomen koji prevazilazi geografske okvire. Mislim da je prvi put da autor koji u 99 otsto slucajeva ima drustveno-politicke i ekonomske teme u svojoj emisiji, ovaj put pravi izuzetak, a pozitivni presedan se odnosi upravo na nas klub i trenera.
Mislim da je naslov dvocasovne emisije "Dusko Vujosevic, balkanski Aleks Ferguson". Nisam pratio od pocetka jer sam gledao utakmicu sa Ritasom, ali od onoga sto sam zatekao interesantno je da je autor emisije pomenuo neku nemacku agenciju koja je jako dobra u pravljenju negativne, crne kampanje, koja je u ovom slucaju uperena protiv Duleta, a usluge te agencije koristi nekoliko vlada u regionu, medju kojima i ova sto vodi specijalni rat protiv naseg kluba i trenera.
To je samo jedan aspekat intervjua sa Duletom, a bilo je i puno lepih momenata, kao snimci i podsecanje na Kicu i Praju i pitanje za Duleta o njegovom sadasnjem odnosu sa nasim legendama.
Stvarno vredi pogledati, projekat autora ima naziv "Vo centar" (U centru) i emituje se dugi niz godina u makedonskom eteru kao politicka emisija sa najvecim rejtingom gledanosti, a jos jedan kuriozitet je sto ta emisija sada ide na kanalu Alsat M koji je osnovan od strane albanske zajednice u Makedoniji. Zato sam na pocetku i konstatovao (a mi navijaci to odavno znamo) da u stilu nase avangarde mi rusimo i sve nacionalne barijere u okviru postavljanja novih standarda u sportu i zivotu uopste.
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.577
Reaction score
3.468
Ovo je agencija o kojoj je novinar pricao:

Hans Siedel Foundation: www.hss.de/english.html

Nije taj naivan, zna PUNO stvari, 15 godina jako dobro radi istrazivacko novinarstvo, i postavlja veoma zajebana pitanja veoma zajebanim likovima sirom Balkana, i to bez zastite sistema, rezima ili nekog treceg. Bio je JAKO blag prema Duletu, jer je Grobar od malena, a i ovaj intervju je najavio recima: "posle 15 godina prljave politike, jedan intervju za moju dusu".

Inace, da, zbog toga sto je prst u oku svima, utociste je morao da nadje na televiziji cije su gazde siptari, ali imaju nacionalnu frekvenciju, pa opet nekako stigne do gledalaca.

Off the record, rekao je da Dule nije hteo da odgovori na njegovo pitanje koga bi izdvojio kao najveceg talenta u sadasnjem timu, ali mu je iza kamere rekao da ce Vanja Marinkovic biti bolji od Bogdana.

Isto tako, da veoma dobro zna sta se desava i sta prica (doduse prepazljivo) o FK i dogadjajima tamo, ali to nije za forum, samo za malo upucenije i one koji zele da DOBRO citaju izmedju redova, a nikako za one koji su ubedjeni da je Dule onomad branio Djuru i radio protiv Partizana. MNOGO stvari ljudi ne znaju, a lako su se zamerili Duletu, ali najiskrenije se nadam da ih nece saznati gorim putem uskoro.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.666
Reaction score
13.982
Локација
Yaoundé
Odlična emisija. Pogledao sam i link te nemačke fondacije. Prva tri pasusa su, najblaže rečeno, jezivi:

''In the service of democracy... An understanding of democracy has to be newly acquired by every new generation... democracy requires political education... In addition to work on behalf of our democracy,... the fundamental principles and norms of our community also have to be ensured and firmly anchored in the conscience of all citizens.''

Ako sam nešto naučio svih ovih godina, to je da oni kojima su usta ovako puna demokratije, ponajmanje je imaju na umu, ma kako god je shvatali. Po onoj staroj: ko o čemu, kurva o poštenju...
 

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
https://www.youtube.com/watch?v=TVcUBfVIElc

vredi pogledati najbolji Makedonski novinar veliki covek i pred sve GROBAR g-din Vasko Eftov i DULE

Poslao mu covek poruku na lep i kulturan nacin da prestane da truje i da se ne mesa u spoljnu politiku vec da se drzi kosarke. Dule ko' Dule, malo mu je neprijatelja.

Kzs posle utakmice nije mesto gde bi se komentarisalo raspadanje osiromasenog urana i sa kim treba Srbija da ima dobre odnose a sa kim nebi trebalo, apsurd. Svaki njegov ne odmeren komentar i izlet u spoljnu politiku treba neko posle da amortizuje. Dokle tako?
 

kuki

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
3.508
Reaction score
13.782
Локација
tamo daleko...
Dokle? Znaci sada smo dosli dotle, da debeli kradljivac slika, davitelj i unistitelj psihe mladih igraca, ne sme da kaze istinu. Ta recenica o osiromasenom uranijumu je jedna velika i bolna istina, a to sto ce izdajnicka elita morati da malo pomeri guzu radi bolje amortizacije zapadne urcine, nije problem navijaca Partizana. Izjava je za ponos svakog Grobara i Srbina, jer samo genijalci poput DV, mogu u jednoj recenici da poentiraju tako efikasno protiv mnogih vucibatina. Covek je rekao istinu koju bi mnogi da zaborave, i ne boj se, pogodio je pravo u metu, pravo u njusku bolesnog diktatora, kojem je jedna od primarnih ambicija da totalno sroza JSD Partizan. Amortizovao je izjavu taj gmaz, upumpavsi jos par miliona u ciganski FK. I kada niko nema hrabrosti i prostora da kaze istinu, jer ih ocigledno krcun drzi za muda, svaka cast Duletu sto koristi svaku priliku da isproziva olosa. Za to treba biti jako hrabar covek.
 
Последња измена:

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
Ne radi se o napadanju vladajuce elite, u ovim okolnostima to je legitimno i ok, radi se o vodjenju spoljne politike i trovanju za koje posle neko treba da podmetne ledja i amortizuje reakcije koje treba da uslede.

Ne treba da se kzs pretvara u politicki proglas, interesuje nas samo KKP. O bombardovanju i saradnji necu da slusam od kosarkaskog trenera, ne znam sta tu nije jasno. Osnuj stranku pa vodi politiku kakvu hoces.
 

Kanada

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2014
Порука
417
Reaction score
127
Локација
April? Snijeg do koljena
Kuki svaka cast!Sve sto si napisao,sto sad kazu"POTPISUJEM"Zar treba nasu realnost sakrivati,zar treba da cutimo protiv onih koji su ubijali ne sadasnjost Srbije nego i buducnost.Dule je neko koga jednostavno obozavam sa svim njegovim vrlinama i manama.
 

kuki

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
3.508
Reaction score
13.782
Локација
tamo daleko...
Ko će da amortizuje smrt svih onih koji su umrli od posledica zračenja?
o ovome nisam hteo ni da pisem, jer je totalni of, a imao sam primer u porodici. Od 75 momaka iz te jedinice, njih 30 je umrlo od raka disajnih puteva. I onda neko na forumu navijaca Partizana spocitava da je neumesno prozivati bagru. Eeej. Kicma nam je slomljena, a mozak ispran, definitivno.
 

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
Ja ne znam o cemu vi pricate jbt. Evo vratio se Seki pa na mitingu pljujte koga hocete, nemoj od Partizana da se pravi politicka partija i necija prcija, te price ostavite za mitinge.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.794
Reaction score
55.876
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Bez obzira da li se neko slaze sa njim ili ne, ne znam zasto bi se on drzao striktno kosarke, gde stoji da mu je to zabranjeno?
Fil Dzekson u intervjuima prica o jogi, meditaciji, pola holivudskih glumaca aktivno u intervjuima podrzava republikance ili demokrate.
E sad tebe mozda ne zanima njegovo misljenje ne zanima mozda ni mene, ali novinar ne bi pravio emisiju da nekog ne zanima, jako prosto. Da je ovo cisto kosarkaska emisija bilo bi cudno da prica o sestim stvarima, ali ovako pozvao ga je da diskutuju o svemu i to je to, da li se to nama svidja ili ne svidja je nebitno, on je javna licnost, u celom svetu javne licnosti pricaju o stvarima koje nisu usko vezane za struku.
 

Kaiserovski

Grobar
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
554
Reaction score
554
Iznošenje činjenica = trovanje?!
Zanimljivo, mada može to i bolje.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
o ovome nisam hteo ni da pisem, jer je totalni of, a imao sam primer u porodici. Od 75 momaka iz te jedinice, njih 30 je umrlo od raka disajnih puteva. I onda neko na forumu navijaca Partizana spocitava da je neumesno prozivati bagru. Eeej. Kicma nam je slomljena, a mozak ispran, definitivno.


nazalost dva primera u najuzoj porodici.. zbog toga moje misljenje sto se tice evrope i nato pakta necu promeniti nikada ,to jest dok sam ziv.(na meni je da svima pricam da beze iz srbije u zdravije predele planete ako imaju uslova za to) i treba sto vise pricati istinu a ako niko nema jaja za to onda moze i dule da ih podseti sa vremena na vreme.
to sto smo mi kao narod otisli sa mozgom ne znaci da treba bezati od istine a to je da smo ozraceni uranijumom u meri koja je npr jednaka pot.bacenoj atomskoj bombi na srbiju.

izvinjenje za off
 

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
Ma gde off-topic, uskoro ce se ovde pisati o drasticnom padu populacije polarnih medveda. Strasno, zvanicne kzs kosarkaskog kluba Partizan pretvorile se u Vujoseviceve kzs i nekakve gluposti koje veze s mozgom nemaju a sa Partizanom da i ne govorim.

Bombardovanje glupostima.
 

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Tacno.
Kakve veze ima to sto pickousti premijer poklanja ciganski dres ,a predsednik naseg sportskog drustva mu odgovori na to.
dukljanina u zatvor
sloboda za ujedinjene nacije
 
Top