Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
2004. Prokom nas istamburao i završio ispred nas u grupi a mi imali skor 2-12
2006. Huventud nas nabio stoka razlike. Cibona 18
2007. Gubimo u gostima od Bamberga 15 razlike
2008. nas dobio Panionios
2009. Ritas 20 razlike tamo, Lorean jebeni nas dobija u sezoni gde idemo na F4
2011. Spiru iz Belgije pobeđuje
2012. Bamberg 2x, Ritas pobeda
2013. Budivljenik i Nant pobogu!!

U situaciji gde je liga faktički smanjena na top 16 fazu, podsetimo se da je u našim najboljim godinama kad smo kontinuirano tu igrali (a to je od neke 2006-2014) naš ukupan skor u tom periodu 22-34 pobede i porazi.

Alba kontinuirano igra EL, daleko gura u EK i nigde nije vreća za punjenje, a nećemo biti ni mi.
Da nije bilo dobro, nije. Ali malo perspektive i konteksta ne škodi.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Pokvarile vam se ambicije da bude 32-2 skor (2 poraza od reala i barse u gostima)?

Nije lepo onako izgubiti, ali je potpuno normalno. Odbranu nismo poveli, njima sve ušlo, nama slabije, duva u reketu, skok katastrofa. Panter nije Jordan i jebiga. Uživajte u EL, to je škola za osvajanje BABA lige. Korak po korak.
 

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
825
Reaction score
3.854
sledecu tekmu ako dobijemo baskoniju opet ce da bude dizanje u nebesa, euforija, spavas li mirno top8 i ostalo
pa jel mora tako braco Grobari jebemu mater
Pa u tome i jeste caka u pracenju sporta na ovim prostorima :)

Euforija i bedak. I treba da bude nezadovoljstva veceras i "pickaranja" na forumu, sasvim normalno, prirodno. Mi jednostavno tako dozivljavamo sport i klub koji pratimo. Nema mirnog mora i velike strasti. I ovom koji se pita sta se radi na treninzima i onom koji mu preporucuje da vrati sezonsku su iste zelje.

Zeljko je prvi u bedaku veceras, on svoje emocije ne moze da sakrije. Pogotovo kad je trener Partizana.

Idemo dalje
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
Godinama prozivamo cigane zbog vazno je ucestvovati a mi se sada mirimo sa tim
Aman ljudi ne zelimo EL samo da bi bili tu to je mentalitet gubitnickih i malih timova...ako cemo biti tim za napucavanje bolje da nikad i ne igramo...druga stvar koju ovde pominjete je polako nije nas bilo 8 godina .pa nije ovo duletova ekipa sa klincima i anonimnim strancima vec igracima i trenerom koji su EL igrali i zbog toga su dovedeni da pruze instant kvalitet a ne da se cekaju...
Sinoc ponovo vidimo zeljkove greske iz prosle sezone koje su nas kostale i abe i ec a to je da zaboravlja igrace na klupi...pa sta su to koprivica,tristan(najbolji u pripremama)madar toliko lose uradili posle minut u igri da budu zakucani za klupu...tristan bi vise sansi dobijao u realu nego kod nas ,i imam utisak da ce im dopizditi ovaj tretmaan i da ce otici jer ovako nemaju sansu da se razviju kako treba...
Jos jedna stvar ...imamo brutalne sutere pa gde je akcija da rokamo trojke iz izgradjenog napada da kad jednog udvoje dvojica mogu da ih zatrpaju...u svakom slucaju tesko nama ove godine
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Pokvarile vam se ambicije da bude 32-2 skor (2 poraza od reala i barse u gostima)?

Nije lepo onako izgubiti, ali je potpuno normalno. Odbranu nismo poveli, njima sve ušlo, nama slabije, duva u reketu, skok katastrofa. Panter nije Jordan i jebiga. Uživajte u EL, to je škola za osvajanje BABA lige. Korak po korak.

Ambicije 32.-2 nemaju čak ni Barsa i Real koje pominješ :D Nije ovaj poraz nisšta strašno. Strašna je bila igra i način na koji je do poraza došlo. Strašno je što se izgubilo bez aktivne šanse da se dobije i to od ekipe iz donjeg doma.

Ekipa mora da se menja ili ćemo dočekati novu blamažu. Ako bi nam EL bila škola za osvajanje ABA, onda bi to bila najskuplja moguća škola. I koja bi svrha osvajanja ABA bila? Eto, da smo najbolji u selu? Pa onda bolje odma sami da se zapalimo...

Ne dovode se osvajači EL i učesnici F4 sa ambicijom da se osvoji SAMO ABA. Da je to cilj, košarka bi bila dosadna a mi ne bismo bili Partizan.
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.428
Reaction score
11.749
Локација
Beograd
Ajd sada i nakon prespavane noći kada su se slegli utisci.Partizan je trenutno skup dobrih igrača, a svakako nije još uvek tim.Tim se pravi i to je proces.Puno je novih igrača koji se još uvek upoznaju,traže svoje uloge u ekipi, povrede itd.Napad je ruku na srce bio dosta dobar i uz malo bolji šut mi smo čak i ovako raspucanu Albu mogli da uvedemo u problem, ali rotacija u odbrani,postavka prilikom defanzivnog skoka i zagradjivanje reketa baš loše i kada god smo imali priliku da uhvatimo priključak dešavala se neka glupost uz naravno kaznu preko šuta za tri poena.Ovako kako je igrala Alba tako igra pravi tim koji je dugo na okupu,poznaje se u dušu i zna se ko šta igra.Odličan protok lopte,uvek se traži ekstra pas i kada ide onako šut bilo kojoj ekipi tu u 90%slučajeva nema pomoći.
Ajd sad i malo realnosti.Oni su prošle sezone u skoro istom sastavu rutinirali fmp u obe utakmice i znaju da budu baš nezgodni kada im krene šut kao sinoć,i sve su samo ne slaba ekipa i kanta za napucavanje.Uostalom šampioni su Nemačke gde su u finalu pregazili Trinkijerijev i Lučićev Bajern.
Euroliga je velika škola i nemam ni najmanju sumnju da ćemo već od sledeće utakmice izgledati bolje,o domaćem terenu da ni ne govorim.Da li će to biti dovoljno za Top 8 ili 11-12 mesto prerano je o tome govoriti.Sve ekipe su ozbiljne i u tome je draž igranja u EL.
 
Последња измена:

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Ne procitah da je bilo ko zadovoljan igrom, ponajmanje rezultatom, ali opet ljudi veruju da ovaj tim moze mnogo bolje. Ali konstantno ponavljati, gotovo besomucno, kako smo odigrali lose i kako smo lose izgledali, kao da niko drugi nije gledao utakmicu, to je klasicno stancovanje poruka, po sistemu "ja cu da vam otvorim oci". Mislim bravo, stvarno.
A ovaj sto se zali da je proglasen ciganom zbog kritike...sinko, dovoljno je procitati tvoje upise unazad prilicno vremena, i ne treba nista vise.
Uz to, da li je moguce da covek za svaki znak interpunkcije pravi razmak iza svake reci ili recenice?!
 

GoxyBG04

Početnik
Учлањен(а)
19.07.2021
Порука
122
Reaction score
196
Локација
Beograd
Ako su nama Naneli, Excum, Panter, Ledej, Papapetru, Lesor, Andjusic.. potrebni samo za ABA ligu, onda nesto opasno nije u redu sa nama. Ta imena nisu imali ni cigani ni Buducnost pa su osvajali ABA ligu. Ispade ABA jaca od EL. Ili to u ABA igraju Boston Seltiksi iz najboljih dana samo eto mi nismo obavesteni? Ali dobro, ako je vazno ucestvovati i sprdati se sa ciganima sa "nikad jaca Alba", da znamo sta ocekujemo onda u nastavku sezone.

I kao sto su kolege vec rekle, nije problem poraz, apsolutno (bice ih jos), problem je sto se nije videla neka igra, napredak u odnosu na proslu sezonu. Poceli smo pripreme pre svih, ulozili smo lepe pare u ovaj tim, ako je nasa krivica sto smo ocekivali da vidimo neku zelju, zalaganje, borbu, napredak, onda eto krivi smo i ne volimo Partizan toliko koliko vi "cuvari vatre".

Naravno da nije sve odmah crno na startu, bice bolje vremenom to je sigurno, ocekujem borbu do poslednjeg kola za TOP8 (sad vidimo valjda da nije bas lako biti u TOP8 ?), sezona je tek pocela, takodje ocekujem u toku sezone i neke promene u timu. Ako se pitate cemu onda sva ova drama, pa eto, volimo Partizan valjda, nikad nam nije drago kad gubi pa makar to bilo u klikerima. Svi su sa nestrpljenjem cekali ovaj mec, na zalost kao da nas neko polio kofom punom ledene vode.
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
A zašto baš Aba, može i Kup umesto Abe ili možda kls. Šta, da osvojimo Abu da bi igrali evrroligu, koja nije bitna jel? Od kad je to postao način razmišljanja navijača Partizana?
Nešto sam ja propustio za ovih 8 godina izgleda.
Zato što samo Aba sada donosi EL sledeće sezone . Zato što je EL ove sezone samo da se stabilizuje klub. Zato što si video sinoc šta znači kontinuitet u EL. Nama treba kontinuitet da bi nam EL bila ono sto ti misliš a bez ABa lige ga nema .
 

Broz24

Početnik
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
49
Reaction score
145
Локација
Niš
Mene brine što ne vidim način da odbranu sredimo preko noći. Igrači liče ne grupicu momaka koji jedva čekaju da protivnik završi napad, na koji god način, pa da mi krenemo napred. Odbrana je kao kod onog Mornara svojevremeno sa Pulenom i Nidamom. A iz te energije, iz odbrane, kreće sav pozitivan momentum kod ekipe. Mi stvarno izgledamo copy paste kao prošle sezone. Ovaj juče meč, je da tančina prekopirana utakmica protiv Turk telekoma. Igrači izgledaju kao da ih apsolutno zabole koliko su koša primili. A ono što mi se najmanje svidelo sinoć je to što, na 25 razlike, kad je meč otišao u nepovrat, nijedan mladi igrač nije dobio više ni minut vremena da stiče iskustvo. Madar, trifunović, Koprivica, Tristan... Presedeli su do kraja, a ovi iskusniji, kao po kazni, odigrali celo drugo poluvreme. I ne, ne fale nama za odbranu igrači, nama fali sistem u odbrani, ovakav odbranu ni dva igrača da dođu, neće popraviti
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
Nemojte sa tom zamenom teza!

Nije jedna tekma u pitanju
Nije jedan poraz u pitanju
Nije los dan u pitanju...

Sve ovo smo gledali cele prosle sezone, pecat trenera na ekipu se ne vidi, ko pije ko placa ispadamo iz odbrane ko iz voza, nadskace nas ko kako stigne... nas je mega sa drugim timom rasrafila u sred pionira u januaru, a takvih meceva je bilo jos, takvi mecevi idu pod sramota nema ali nema ako nego sramota
Moze zeljko da se dere i da crveni nemamo mi od toga nista ako je uticaj svega toga na ekipu nikakav
Porediti ovo sa duletovim ekipama je smesno da ne kazem bezobrazno, ovde bre imas igrace koji su igrali u milanu olimpijakosu panati feneru barsi... o cemu mi pricamo, pa dule o tome nije mogao da sanja ali da sanja
Ovo je zeljkova sramota i cela prosla sezona PONAVLJAM nije stvar u trofejima vec u igri, on cele prosle sezone nije uspeo da mi delujemo kao tim, izuzev onog plej ofa sa ciganima kad smo jedino pokazali zube sve ostalo je nista ali nista i ne moze biti kriv ni pera ni mika ni zika nego on... njegovo je da ih poslozi da svako ima svoju ulogu i da iz njih izvuce maksimum

Ne, ne trebaju nam pojacanja, kakav centar kakav plej, ovaj tim ovakav kakav je mora i moze da igra mnogo bolje ponavlja MORA I MOZE.

Ljudi su sa razlogom zabrinuti

I dosta vise ta neka prica o navijacima partizana, da ima nas raznih ali ako neko ne treba da se zali na njih to je kkp. 11 soma sezonskih prodato eeej, kosarka ne fudbal, ti si bre vise od pola dvorane rasprodao i to kakve dvorane, i to sa onakvim cenama koje nemaju veze sa srbijom, to dovoljno govori o navijacima, i naravno ne samo to, to je samo zadnji dobar primer

Ja ne zelim navijace koji ce nabijati glave u pesak i pricati price za malu decu, ovo nije igra, mi igru nemamo i nismo je imali ni prosle sezone i da ovaj tim kosta dosta, sta to znaci da je skuplji od reala pa ne naravno vec da ni papa ni naneli ne igraju za dorucak i kartu za bioskop te price ostavite nekim drugima i kako se budzet pravi prodajom majica i kako se zaradjuje kad raskines sa igracem ugovor.... ajde bre vise

Ljudi su sa razlogom zabrinuti ali sa razlogom, i nema potrebe da niko ovde nikoga naziva ciganom i da mu porucuje ne znam sta
Imam bre oci, nisam corav, ne moze me niko ubediti da je ovo dobro ili da je ono od prosle sezone bilo dobro ili da ovaj tim nije skup, da skup, za nase uslove skup, jer to problem reci, jel problem reci kakve igrace imamo u ekipi, u sta su se pretvorili navijaci partizana da ja vas pitam, treba jos centar, treba jos plej, a mozda jos neko naravno sve evroligaski igraci sa renomeom barse ili panate.... i zamislite ali samo zamislite neko nije zadovoljan kad jebena alba pocisti ali pocisti sa parketa, sta treba da radimo da se pravimo blesavi, ne razumem uopste sta je poenta, sta treba da se desi da neki prestanu da zavravaju sami sebe i sve nas druge...
Podrska, da ok podrska, jel neko rekao da ne treba podrska, jel neko pisao o nekakvom bojkotu sta ne razumem, dokle vise ta zamena teza... prvi mec ?! Kome je prvi mec evrolige, naneliju papi panteru ?! Sta pricate bre, kakav prvi mec
Znate ovo je proces, za sta bre proces... pa znao si da ti sve pocinje u oktobru kad ces poceti da igrasu januaru, a ako ne bude dobro u januaru opet prica "sta ti znas bolje od zoc-a"...

Nemojte da pravite od ovog foruma zasto - zato ciganski generalstab i nemojte da pravite od navijac kkp nesto sto nisu, imamo svi oci, vidimo kad je nesto lose a ovo je lose NE ovo od juce kad kazem ovo mislim i na proslu sezonu
 

Dr.Inker

Grobar
Учлањен(а)
30.07.2022
Порука
447
Reaction score
3.736
Zato što samo Aba sada donosi EL sledeće sezone . Zato što je EL ove sezone samo da se stabilizuje klub. Zato što si video sinoc šta znači kontinuitet u EL. Nama treba kontinuitet da bi nam EL bila ono sto ti misliš a bez ABa lige ga nema .
Ovo.

Mi smo rehonvalescenti koji treba da prežive u EL pre nego što krenu da kidišu da TOP-štagod. Najmladja, najneiskusnija i neuigrana ekipa sa dosta rupa, a ne neki Duletov F4 KKP koji treba melje 'tamo neke' Albe.

Volimo svi da se rokamo klipovima protiv PAO, Barse, Makabija i sl. ali to je vrhunac jedne generacije, ne početak, pa ni prosek.
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.917
Reaction score
21.630
ti Cibona predje 80,a Alba 100,zamisli sta nas ceka sa Barsom i Realom
Mi dobijemo keln, oni dortmund, zamisli sta bi im uradila Sremska Mitrovica ili veliki aek iz Larnake.
Gorane, kad pobedimo, osvajamo sve, kupuju se karte za f4, planiraju gostavanja. Kada izgubimo, secemo vene. Nikakva sredina ne postoji pa se pitam kad smo mi postali ovakvi jadnici. Evo ti kao stariji kolega sigurno i bolje pamtis da nikad nisml bili ovakvi.
To kukanje nad svojom sudbinom, lament nad Partizanom, sve me to uzasava pa otud i takvi komentari. I ovo uopste nije prica napucanog lika sa kec dvojka frizurom sa juzne tribine koji ce uvek da kaze podrska bre, valjda se ''znamo'' za toliko.
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.428
Reaction score
11.749
Локација
Beograd
Preterujete i sa Duletovim Partizanom koji melje tamo neke Albe.Kao da se ne sećate da ni Duletov Partizan nije dobijao na gostovanjima (uz poneki izuzetak),već je bio klasična domaćinska ekipa nošena podrškom navijača uz borbu bre.Tadašnji sistem takmičenja je mnogo više odgovarao takvim ekipama nego sada.Dobiješ sve kući(4-5 utakmica),prosao si u top 16,tamo 2-3 kuci,jednu u gostima i prošao si u cetvrtinu finala.Na gostovanjima je bilo itekakvih raspada sistema, neugodnih i ubedljivih poraza, ali smo sve to kasnije nivelisali kući.
Malo realnosti nije na odmet.
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
692
Reaction score
1.364
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
Razmišljam o ovome što pišete u vezi ogromnih plata i kako igrači moraju bolje jer ne igraju za kikiriki...Definitivno ste u pravu, nema tu nekog spora, ali ovo bih najlakše objasnio onom čuvenom: Teška vremena stvaraju jake ljude, dobra vremena stvaraju slabe ljude. Dule je iz igrača izvlačio maksimum jer su svi znali da će im to u budućnosti osigurati neki dobar ugovor i rešiti pitanje egzistencije. Danas je slučaj da smo mi ti koji plaćamo skupe igrače i tu je motivacija odmah upitna. Ne kažem ja da to oni rade namerno, ali je vrlo moguće posledica toga što imaju lagodan život. Nagon za "preživljavanjem" je, ipak, mnogo jači i izvlači iz čoveka poslednji atom snage.
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.757
Reaction score
14.148
Локација
Madagascar
Preterujete i sa Duletovim Partizanom koji melje tamo neke Albe.Kao da se ne sećate da ni Duletov Partizan nije dobijao na gostovanjima (uz poneki izuzetak),već je bio klasična domaćinska ekipa nošena podrškom navijača uz borbu bre.Tadašnji sistem takmičenja je mnogo više odgovarao takvim ekipama nego sada.Dobiješ sve kući,jednu u gostima i prošao si u osminu finala.Na gostovanjima je bilo itekakvih raspada sistema, neugodnih i ubedljivih poraza, ali smo sve to kasnije nivelisali kući.
Malo realnosti nije na odmet.
Nece da se secaju,bitno je da se opljune po Zeljku i igracima
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.748
Reaction score
29.591
Локација
Beograd
@Nemanja-950
Pa jeste, ali Forum je tu da se ispričamo o nekim utiscima o utakmici ili Partizanu, a ponekad se više bavimo upisima članova nego utakmicom ili Partizanom...
Mišljenja su razna ili saopštena na bolji ili lošiji način, ali ne možemo samo da čekamo kraj sezone pa da kažemo bilo je dobro/nije bilo dobro.
Imajmo razumevanja i za Partizan, ali i za njegove navijače, članove ovog Foruma...
Drmaju nas emocije dok gledamo Partizan, pa i onda kad potom krenemo da mi drmusamo tastaturu...
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Meni je sinoc ovo tesko palo. Pogoto jer košarku ne kontam, pa mi je teško da shvatim zašto nam odbrana onako funkcioniše.

Verujem da je potrebno vremena da se novi igrači uklope. Ali ja sa svojim znanjem ne mogu ni da počnem da kapiram zašto nam iga u odbrani izgleda kao da je nema. Tj, potpuno hsotično.

Siguran sam da se u stručnom štabu niko ne zajebava, da se radi iz sve snage. Ni igrači ne deluju kao da im nije stalo. Po facama posle utakmice vidiš da im nije lako palo. Zato mi je neprimereno da se reč SRAMOTA koristi u ovom kontekstu.
Nema šta Željka da bude sramota. Nije nikom ništa dužan.

Dal ovo ovako mora, dal je ovo nužan deo procesa ne znam. Dal se omanulo u selekciji, još manje.... Činjenica je da je on za sve to odgovoran, kao što je odgovotsn za naše učešće u EL. Nezadovoljstvo je na mestu, jer u kontinuitetu već drugu sezonu imamo iste probleme. Navijači su uradili svoje, dali su pare za sezonske kolko naša sirotinja ima. Siguran sam da Željka prvog to obavezuje.

Nezadovoljstvo je na mestu. Samo malo mirnije da reagujemo i sa malo manje krupnih reči. Nemamo ništa od toga da se kolektivno ubedačimo u oktobru.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
Mi smo kad kao žena koja se računa kao prvorotka ako prošlo skoro 10 godina od poslednjeg porodjaja. Ovih 8 godina neigranja EL i sve što se bilo u tom periodu uzimaju svoj danak. Sport se menja. I fudbal i košarka. Košarka koju smo mi nekada igrali pod Duletom verovatno ne bi prošla danas. Možemo, neki od nas, da žalimo za tim vremenima, ali realno, promenila se i struktura publike. Neki smo ostarili, oni koji čine većinu ili barem veliki deo, su oni koji su imali 15-ak godina kad smo poslednji put igrali EL. Ne kažem da je to loše, već da Partizan i Partizanova publika tada i sada nije isto. Ništa nije isto! Ne treba živeti u prošlosti (jer ni ta prošlost nije bila savršena). Treba je se sećati, ali je ne treba idealizovati.

Doćiće ovaj tim na svoje, potrebno je vreme. Potrebno je da "kliknu". Meni, lično, smeta jedino što još uvek nisu kliknuli jer to znači da još uvek nisu tim. I zameram nedostatak nekog voljnog momenta, u smislu borbe i požrtvovanja. Ali, nadam se da će i to doći. Do tada podrška. Šta drugo?!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top