Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

MV23

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
638
Reaction score
272
Локација
Crna Gora
Bravo za ekipu, znacajna pobjeda protiv velikog tima. Velika borba, konacno odbrana koja je licila na nesto.

Ne znam kako ce dalje ici, ako je istina da je Psiho "iskesirao" 4,5 miliona za Kampaca podstaknut prozivkama navijaca Partizana, onda nas je jos jednom podsjetio sa kakvim bolesnikom imamo posla i da ovaj tim i Zeljko moraju imati podrsku do kraja.
 

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
825
Reaction score
3.854
Pobedili smo sinoc najbolji tim 21. veka, koji ce i ove sezone osvojiti titulu prvaka Evrope. Pokazali smo da mozemo, ovo je Partizan...

Ovakve veceri lece
 

nikola1970

Grobar
Учлањен(а)
06.10.2008
Порука
999
Reaction score
2.060
Локација
BGD
Hvala Bogu pa se prelomi na našu stranu jer je mnogo tanka linija između ove pobede i propasti bila.

Par stvari bih prokomentarisao:

1. Građenje koša u odbrani nam je skandalozno loše. Najosnovnija stvar, baš baš nikakvo i bez koncentracije. Uzeli su nam loptu nebrojano puta. Ovo se ponavlja cele sezone.

2. Dva ili tri napada naša su postojala gde je protok lopte bio jako jako dobar i iz tih napada smo prelako dali koš. Za razliku od većine napada gde se lopta davi pa se individualno nešto siluje na kraju. Da li možemo češće da idemo doba protok lopte?

3. Ja NIKADA ne tražim izgovore u sudijama ali juče su nam stvarno svirali smešne stvari!

4. DANTE EXUM!
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.758
Reaction score
14.154
Локација
Madagascar

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.783
Reaction score
29.700
Локација
Beograd
Na poluvremenu prihvatio neke one sendvicice da hasam
Ko je platio i doneo te sendviče?
Čijim novcem su plaćeni?
Kome su namenjeni?
Gde je pečat? :D

Jbt Bog dajemo 100 poena primamo 200 a vi i dalje o plejevima, i to još ovim skraćenim.

Tražili smo nekoga ko će konačno da prelomi neku neizvesnu završnicu u našu korist, pa makar bio i plej.

Ne vidim ništa loše u tome da tim ima pravog prvog pleja, ili rezervnog pleja, ili rezervnog centra, ili pojačanje na bilo kojoj poziciji... Aleksa povređen... Madar bez minutaže i samopouzdanja...naivne greške Egzuma, Pantera, Nanelija koje su nas koštale nekoliko pobeda u egal završnicama ...Smajli povređen, Kopriva povređen... Lesor iscrpljen, Brodzianski bez neke bitne uloge... Glas ne igra, Tristan i Trifa po malo...
NIšta čudno što smo želeli nekoga ko će konačno da ,,povuče,, kad je ,,gusto,, i ,,prelomi,, u našu korist.

Ali...

Juče smo konačno dobili jednu egal završnicu... Aleksa je bio u timu, iako ne i u igri... Smajli je igrao... Egzum, Panter i Naneli doneli pobedu u završnici, Lesor standardno grobarčina...
A i Željko je na KZŠ rekao da od tima i igrača imamo to što imamo i da je to - TO.
Ostaje nam onda samo da pratimo i bodrimo te momke koje imamo i da sačekamo kraj sezone da vidimo koliki su im dometi...uverili smo se u to da oni mogu svakog da pobede...ili su bar tu negde da svakog mogu da pobede...a nažalost uverili smo se i u to da mogu i da izgube ono što se činilo već dobijenim...

Stoga poraze ,,na jednu loptu,, nije baš trebalo shvatati kao katastrofu, kao što je i sinoćna lepa i euforična pobeda već ,,bilo pa prošlo,,... slede nove utakmice i prilike za novo dokazivanje i pokazivanje naših realnih i pravih dometa...

Što se tiče trubača od sinoć, postavio sam neke sličice, ali one nemaju ton - za one koji nisu bili tamo da vam kažem - svirale su se isključivo melodije na koje se pevaju Partizanove navijačke pesme! :D

O igri ste već pisali...ne bih da vređam mladog Madara, ali na Srpskom se najtačnije kaže ,,dupe žvaće gaće,, za izvesne njegove poteze još u prvom delu utakmice - nema samopouzdanje, hrabrost, smelost, drčnost, i plaši se da uputi šut kada je sasvim sam (da ne bi promašio), i onda vreme za napad iscuri, lopta dođe do onoga ko je u goroj poziciji nego što je Madar bio, promašimo...
Plej koji je na terenu, pa bio on prvi, drugi, treći, rezervni, jedini, prinudni, niski, visoko, pravi, nepravi - MORA da vodi i VIDI igru - i da rešava kad ima priliku da rešava, a na da ima ,,kočnicu,, u glavi i ruci - kad je sam na šutu.
Bato TI si tad GAZDA na terenu, uzmi stvar u svoje ruke bez straha od promašaja, jer svako nekad promaši, ali onaj ko ne šutira nikad neće ni pogoditi. Alanfordovski rečeno.

Takođe i ekstra pas je dobra stvar - ali ako ima logike - nekoliko puta su naši igrači bili u priilici da polože neku relativno laganu dvojku, ali su radije davali loptu saigraču da promaši trojku...
Pa majku mu, bolje je 6 puta dati po 2 sigurna koša, nego 4 puta promašiti eventualnu trojku...

Šta li bi tek bilo da smo juče u svim segmentima igre bili na nivou na kojem u suštini imamo šanse da budemo... Ispromašivasmo se u trojkama samo tako, a ne može se reći da nemamo igrače koji su u stanju da ih ,,ubodu,,...
Naravno da su promašene trice na tekmi malo i stvar psihe...imali smo niz poraza...igrače hvata nervoza kad promaše prvi šut, plaše se kad upute drugi, Panter doduše nema tih problema, on prangija kad god dođe u priliku, k'o Rikardo u FK-u...

Potrebne su nam ABA utakmice i protiv nekih laganijih protivnika da malo ,,odmorimo,, od Evrolige, da malo pobeđujemo bez stresa, da lakše pogađamo, da ,,pukne,, neka ,,stotka,, ... da poraste samopouzdanje...

Onda će sve biti lakše.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.549
Reaction score
29.518
Локација
Novi Sad
Ko je platio i doneo te sendviče?
Čijim novcem su plaćeni?
Kome su namenjeni?
Gde je pečat? :D
Uff brate neki kanapei, mini girosi, tuna, losos, burgeri, ramstek u cebati, slatko, kafe, sokici... :buhaha (mislim da je crown plaza ketering kombi bio ispred, ako ti zatreba da znas od koga da narucis)
Prvo mu pevam da pusi kurac a onda mu pojedem i popijem sve sto je servirao pa onda mu opet pevam da mu gazda peder, onako kad sam se dobro najeo i zalio kafom i kolom. :šal


Jutro posle, utisak jos jaci. Dobili smo dvostrukog EL prvaka. Kao sto rekoh, nadam se da je ovo ta neka prekretnica kad ce da se zavrsi crni niz i nastavi dobro po tim, da ce samopouzdanje da skoci na max i da ce da nam se vrati neka normala, ok i izgubiti nekad ali samo bez ovih nesretnih serija. Sport je to, samo trazimo zalaganje, trud i rad, a rezultati ce doci. Nismo navijaci rezultata, ali ne moramo bas te crne serije da imamo i da gubimo onoliko utakmica za redom. Pa moze da se rikne od toga.

Volim te Partizane!
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.312
Reaction score
10.866
Локација
underground
Nije li ovo nasa najveca pobeda u zadnjih kolko, desetak godina ?
Kao sto rekoh bice teskih poraza cak i u serijama ali bice i velikih skalpova. Evo ga najveci. No kao sto ne treba od poraza praviti kataklizmu , ne treba ni preveliku euforiju praviti posle ovakvih pobeda , jer kao sto sam rekao i posle utakmice sa ciganima , jos niko nista nije osvojio.
U ponedeljak je jako bitan mec sa fmp 2 koji su energetski i fizicki dobra ekipa , a mi smo neminovno fizicki ali pre svega psihicki ispraznjeni posle ovoga. Zato bi bilo dobro da poseta i energija publike u ponedeljak ne bude mlaka , jer smo i mi navijaci posle svega fizicki i psihicki iscrpljeni :)
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Ozbiljan su tim, mi smo sinoc odigrali strasnu odbranu zato smo i dobili, Klajburn 2 od 14 Micic 4 od 14, to je kljuc pobjede, konacno odbrana. Jeste bilo propusta ali nismo se predavali i to je najvaznije.
Ko god nije pogledao konferenciju nakon utakmice neka to ucini, i Atamana i Zeljka obavezno.
Ocekujem Avrama protiv FMP i polako da se to sve slegne sa njim, pa da gledamo drugi Partizan!
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.021
Reaction score
3.217
Локација
GG 1978
Kad vidim energiju igrača za vreme utakmice, pa posle Lesora , Pantera, Andjušu,Madara medju navijačima kako slave kao da imaju 16-17 godina puno mi srce..
Željko nam je brzo podigao lestvicu da igramo završnice na jednu loptu sa celom EL, da dobijemo prvaka Evrolige , da osetimo šta je košarkaška strast i da cela Rvropa zavidi kada gleda naše utakmice.
Treba na sve načine sledeću sezonu Lučića vratiti u Partizan i dati mu ulogu vodje na terenu, svlačionici onda nam je nebo granica.
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.254
Reaction score
3.720
Retko dolazim na basket, ali nekako sam juče osetio da je dužnost da se dodje da se pomogne. Ulazak Željka u halu kada je gestikulacijom rekao: "Jbg ljudi, sve znam, verujte da mi je teze nego vama. Hvala na podršci." 15ak minuta pre početka hala poluprazna, ali se ipak solidno popunjava. Minut ćutanja za velikog protivnika ispoštovan gotovo kao nikad. Onda dobar početak, prokleta druga četvrtina i muško drugo poluvreme.

Olakšanje za sve. Ne znam jel ima nekoga ko nije izustio Fala kurcu. I dalje su tu neke boljke, ali se nadam da ce pritisak sa ramena malo da popusti. Niko realan ne očekuje da pobeđujemo sve redom. Ovo nije priča za 1 godinu. Samo bi bilo šteta da se nekim lošim nizovima i predstavama troši energija i euforija navijača i pre svega Željka koja će da donese nešto veliko.
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.254
Reaction score
2.944
Kakav teret smo skinuli sa ledja jbt..ja ne znam za vas,ali ja se osec am kao da sam deo ove ekipe u p.m :D
Idemo dalje! U inat svima!
I dalje me boli kurac da li cemo ove godine uci u top 8 !
Volim ovaj klub!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top