Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.329
Reaction score
37.522
Panter posle ovoga da se zapita i da ostane jos jednu sezonu da se iskupi. Ako nam se bude dalo da mu damo sansu...

i sad je vreme da podvucemo crtu i vidimo vredi li nam krava koja prospe svo mleko koje da.

Sreća pa crtu podvlači i šansu daje onaj ko treba da daje, a ne bilo ko od nas ovde. A što se krave i mleka tiče, da nije bilo te krave ne bi bilo ni prilike da u Beogradu rešavamo prolaz na F4, to si zaboravio.
 
Последња измена:

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Jako boli ovo koliko god opravdano bili svi ponosni na Partizan, igrace, Zeljka... njima svaka cast svima. Ovo je veliki uspeh a bili smo tako blizu jos veceg ali kao da nam neka visa sila nije dozvolila nakon svih onih desavanja. Ali bas boli. Poluvreme 39:55. U trecoj cetvrtini smo imali i +18... i po meni mozda i kljucni momenti... od 60:75 za nas ovi prave seriju 9:1 i odlazimo sa tek 7 razlike u poslednju cetvrtinu. Rekoh, samo da zadrzimo 10 + razlike pred taj poslednji period jer sam bas osecao da ce biti jebeno - nismo uspeli. Jos problemi sa faulovima... iako je Tavares kod njih rano imao 4 licne, mi smo bìli optereceniji... Lesor isto 4, pa Smajli koji je posle ubrzo izasao zbog pete licne (bas posle onog silovitog kucanja gde bi nam i on itekako znacio u finisu jer zna i da probije ili sutne trojku) i Exum 4 licne pa je upao Madar koji je imao lose minute tu osim one asistencije Lesoru... jako lako smo ispustili veliku prednost i izgubili kontrolu utakmice. Serhio probijao za lagane poene, pogodili su par neverovatnih trojki i to je bilo to. Odbrana u drugom delu katastrofalna. Kazem, po meni, iako se tako nije cinilo ali izgubljena utakmica pred kraj te trece cetvrtine kada od 18 razlike zavrsavamo sa samo 7 a i tu se vec nekako videlo kao da nam sledi pad.

Ostaje ABA...teski mulj. Ali da bi sezona bila uspesna treba pobiti ova domaca ciganska govna kada vec ova spanska nismo. Moramo da se izdignemo nekako i ici dalje. Evroliga je videla jedan veliki Partizan, ekipu koja je ravnopravna sa svima i kojoj je definitivno mesto u njoj. To ce biti nasa najveca pobeda ove sezone.
 

BeerBrain

Početnik
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
106
Reaction score
473
Локација
Novi Beograd
Naša najveća pobeda ove sezone je Stefan Đoković, ne zato što je sin Novaka, nego zato što je pored cele familije koja navija za Zvezdu, on odlučio da navija za Partizan, a Partizan je večan, dok su mu deca verna. Budi čovek, a ne broj!
Još jednom smo ovu igru napravili magičnom, nažalost i magično se ponekad završi tragično.
Nisam ni ljut, ni tužan, ni razočaran.
Bacite poglede na košarkaške terene koji godinama zvrje prazni, moj u bloku je sada stalno pun...
Odradili smo brending evrolige, kakav nije imala nikada, što govore i tv prava za USA.
Košarka to je Partizan i to smo još jednom dokazali.
Idemo dalje!
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.906
Reaction score
7.803
Da je neko hteo da rezira bolniji pad nakon 0-2 i onog spanskog brloga, ne bih mogao da izrezira.

Svi smo utuceni, sjebani, istorijska sansa je otisla u nepovrat, ali moramo dalje.

Alo ljudi glavu gore, imamo preko puta jeftinu a dobru kurvu, ajde da je konacno izjebemo u jednom finalu i da malo zalecimo rane, pa sledece sezone uz upgrade ekipe, borimo se opet za F4.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
470
Reaction score
2.604
Nemojmo se, ljudi, zavaravati, kakva A licenca. Mislim, moguce je sve, ali u tako nesto cu povjerovati tek kad zvanicno vidim na papiru (sajtu). Sjecam se jos 2010, kada se govorilo o istoj temi. Tri uzastopno top 8 plasmana, jedan final 4, tek smo poceli igrati poneku utakmicu u areni, ubjedljivo obaranje rekorda posjete, nikakvih problema sa porezima i stvorila se atmosfera da je dobijanje A licence samo pitanje dana. Ista je prica bila da mi trebamo Evroligi, s tim sto smo tada imali 7-8 uzastopnih sezona tamo. I onda dosao Bertomeu i rekao da od toga nema nista, a znamo sta je uslijedilo ubrzo poslije toga. Evroliga je cisti privatni biznis i uvijek ce tu prednost imati razni Bajerni koji nikad nista nisu postigli, nego mi. Pored toga, znamo mi da ovaj rezultat i ovaj tim nije posljedica nikave fenomenalne dugorocne organizacije, nego iskljucivo zasluga slizivanja predsjednika sa Vucicem (zbog toga ne dijelim mrznju mnogih prema Ostoji, mada naravno nemam ni nikakve ljubavi prema njemu - jednostavno, u mulju od drzave se izgleda i ne moze drugacije) i Zeljkovog dolaska. A sve to moze preko noci da se promijeni. Sutra da Zeljko odluci da mu se vise ne da baktati sa svim ovim i da je uradio sto je mogao, sta ce poslije toga biti? Nije tako davno bilo kad smo bili samo prosjecan Evrokup tim...

Nemamo mi bas lukzus, makar ne jos uvijek, da kazemo da smo Evroligaski tim i da nas ABA liga ne zanima. Daj Boze da ta liga nikad nije ni osnovana, ali kad vec jeste, i kad smo vec natjerani da u njoj ucestvujemo, i kad vec ona jedina daje siguran put u Evroligu, onda moramo svim silama da se potrudimo i da je osvojimo.

Zato pamet u glavu i idemo oderati Cedevitu, Olimpiju (kako li se vec to govno od kluba zove), pa poslije toga i Coviceve limenke.
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.389
Reaction score
3.210
Локација
Tamo gde su Grobari
Za sve kojima je kriv neko od naših igrača, ovim redosledom idu krivci:

1. sudije i dopuštanje rukometne odbrane tokom cele serije (ličilo na aba-ligu). + kazne koje su bile nepravedno raspodeljene
2. Španski cigani i njihova pokvarenost i ciganisanje
3. ostoja koji je u 3. utakmici zajebao prave Grobare i u četvrtoj dopustio da se baci prvo poluvreme.

Cigani, drž’te gaće! :napred-partizan:
 

Grobar87

Početnik
Учлањен(а)
02.09.2019
Порука
19
Reaction score
53
Локација
Gradiska
Evo i ja da se javim nakon (ne)prospavane noci, jutros mi je bila muka i na samu pomisao odlaska na posao te da gledam kako se cigani u sebi zadovoljno smiju...moram ipak da kazem da mi ovo nije toliko tesko palo kao trojka Nolana Smita jer kako neko ovde rece, tad smo znali da dolaze teski dani...ni ovi sad sto dolaze nece nikako biti laki dok je tu psiho spreman da nas unisti sa sve prijetnjama o porezu, najavama prvaka evrope iz Srbije kroz 2-3 godine (znamo na koga je mislio i sta to znaci) a evo suska se i o tome da necemo imati prioritet u areni za sljedecu sezonu (znamo i zbog koga), nastojace da nas na svakom koraku sapletu medjutim, dok je Zeljko tu, nadam se da cemo mu i mi pomoci i da se svi zajedno izborimo sa svim onim sto nam spremaju. Neko je ovde pomenuo, kako je Zeljko provukao i nekako najavio A licencu (barem sam ja tako htio da razumijem) i jos kad bi nam nekako uspio obezbjediti i nekog sponzora iz Europe sto mislim da nije nemoguce nakon ovakve sezone koja je bila savrsena, i koja vjerujem da nam je donijela nove mlade navijace jer sam siguran da psihov projekat podrazumijeva da sve manje ljudi a pogotovo djece navija za Partizan, a zeli i nas same da uvjeri kako nas ima malo i kako smo nebitni, ja se ipak nadam da nas ima dosta vise nego sto oni zele da nas imai da cemo zajedno i ujedinjeni stati uz nas Partizan. Zao mi je samo sto se moramo vratiti u ABA mulj, muka mi je od cigana, covica i njihovih saopstenja, zaista muka, kamo srece da ne moramo nikad igrati s njima, toliko su odvratni. Hvala Zeljko i momci na fantasticnoj sezoni koja je za mene itekako uspjesna.
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.446
Reaction score
2.213
Zeljko mislim da nije sporan rekao je da ostaje i sledece sezone a za igrace ako nisu ovi bice drugi spored mene samo Zeljko je nezamenljiv.
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.998
Reaction score
7.605
Локација
Od bloka mog do hrama tog..

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.745
Reaction score
11.378
Локација
.
Rekoh još sinoć, naš najveći problem je što nismo navijači nekog Huventuda pa da kažemo e jbg, premašili smo ciljeve koje smo postavili za ovu sezonu i super. Mi smo navijači kluba koji je jedan od temelja evropske košarke i kluba koji je godinama unazad zlostavljan od strane jednog čoveka i onda svaku pobedu i poraz doživljavamo 100 puta jače.
Boli isto i jutro posle...
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
470
Reaction score
2.604
Zoc sigurno ne prica u prazno. Nesto se tu desava,da li ce biti ili nece ostaje da vidimo.

Ne sumnjam ja u Zoca, ali itekako sumnjam u one koji vode Evroligu (a tu, naravno, ne mislim na Bodirogu). Daj Boze da se varam, prvi cu da javno objavim da sam bio baba narikaca.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.746
Reaction score
29.591
Локација
Beograd
p.s.
Ne preterujte sa time da smo baksuzni, ukleti i prokleti klub. Mi i kad izgubimo nešto veliko, to je zbog toga što smo VELIKI KLUB, pa smo do tog velikog a izgubljenog uspeli da dođemo...
Za nas su igrali mnogo veliki igrači, trenirali su nas mnogo veliki treneri, ljudi koji su postavljali osnove košarke u Evropi, pa i u svetu. I sad imamo neke velike igrače i najvećeg trenera. Osvajali smo trofeje i osvajaćemo ih opet. Imamo najbolju košarkašku publiku na svetu (mada često nismo zadovoljni, jer bi to moglo još bolje), kod nas se igrači brzo priviknu na to da su oni, klub i publika jedno te isto, i da su zajedno i u pobedi i u porazu - i da ovde nikoga ne posmatramo kao stranca nego su svi - naši.
Većina klubova na svetu nema sve to, i nikad neće imati. Šta oni treba da kažu? Evo i neki klubovi iz bivše YU, sada su samo blede senke svoje nekadašnje veličine, mi smo i sada VELIKI.
Ono što nemamo to je neki interes međunarodnog kapitala da stane iza nas jer smo mi za njih malo tržište...takođe i naš grad i država ne žele da stanu iza nas u onoj meri u kojoj su više puta stajali (i još više će stajati) uz jedan drugi (mutirani) klub...
Ali to je već za jednu drugu temu!
I jedno drugo takmičenje.
Koje idemo da osvojimo.

:napred-partizan:
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.329
Reaction score
37.522
Da je neko hteo da rezira bolniji pad nakon 0-2 i onog spanskog brloga, ne bih mogao da izrezira.

Svi smo utuceni, sjebani, istorijska sansa je otisla u nepovrat, ali moramo dalje.

Samo da se nadovežem. U sportu postoji pobeda i poraz, da bi naučio da pobeđuješ moraš ponekad da znaš i kako da izgubiš. I naravno da iz svakog poraza izvučeš neku pouku. Juče nas Real nije niti nadigrao niti pobedio, pobedili smo sami sebe. I verujem da su u timu svi svesni toga i šta i kako treba promeniti ili unaprediti.

Sada treba dići glavu i raditi još jače. Imamo najbolju osobu za kormilom, ako će neko umeti da "dovede stvari u red" onda je to Željko.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.373
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne bih individualno o igračima ali ovo je prva utakmica u poslednjih xy da imam šta konkretno da zamerim igračima, ne ono kao slab dan, nego da se nije igralo koncetrisano i očigledno se nisu ispunjavali dogovori.
Lako je mrtvom vuku brojati sad zube a treba još da se igra ova sezona, tako da mislim da će Željko pokušati samo da ih podigne, ali da su nam neke izgubljene utakmice rekle više od pobeda.
Trojac koji nije isporučio svoje sinoć Lesor, Ledej, Exum nas vuče cele sezone, Ledej je odigrao top napadačku prošlu utakmicu u prošloj tako da im se nema šta mnogo zameriti, Exum možda još vuče povredu, mada mislim da je on duplo efikasniji kada mu je Aleksa izmena, ali o tom kasnije.
Smajli je u ovoj seriji bio možda i bolji centar od Lesora, zato boli i njegova neodgovornost prema timu da onako ispadne sa 5 ličnih, možemo da kažemo požrtvovanost itd, ali kada je Tavareš na 4 lične sve što treba da rade on i Lesor je da budu maksimalno u fokusu, a ne da prave faulove na već izgubljenim loptama što su radili. Ali ovo se da srediti.
Kada sam napisao da nama Aleksa znači više nego bilo ko njima sem Tavareša, mislio sam to. Zašto, zato što kada Exum uđe u svoje crne serije, kada uđe u problem sa ličnim, ne može da probije zonu ili kada počnu da mu se odmiču, Aleksa može da ga zameni ili da igra sa njim u paru, da odigra odbranu na visokom nivou sa svojim nogama i dugačkim rukama, i realno je iz driblinga najkreativniji igrač posle Pantera, iako je sklon svojim ludilima. Taj intenzitet koji on donosi da Exum može da odmori nam omogućava konstantnost u igri i male oscilacije. S tim u vezi pogledajte od kada se vratio i vratio u neku formu koliko smo imali tih oscilacija u igri. U gostima smo smo konstantno držali Žalgiris, Efes itd. Njegovim ispadanjem iz serije mi 2 utakmice gubimo na sličan način. Ja sam se nadao ako uđemo u neke serije da povedemo s većom razlikom u trećoj četvrtini jer ne možemo da izdržimo celu utakmicu na visokom nivou. Ali onakav sunovrat u kraju treće nisam sigurno očekivao.
Sad o tim njihovim "iznenađenjiima" mi imamo jedan od ozbiljnijih stručnih štabova u Evropi, ako sam ja ovde pred svaku utakicu pisao da je Real krš od ekipe a da se pored nosioca treba najviše plašiti Rordrigeza i Deka, mislim da je suvišno pisati da su toga svesni svi u stručnom štabu. Nisu se ispoštovali dogovori. Ono što je Madar odigrao u odbrani u ove 2,3 utakmice je ispod svakog EK nivoa. Razigrao im je za one svoje minute svakog pleja. Jasna je ideja Željka da počne s njim pa da u otvorenoj utakmici može da iskontroliše taj problem u odbrani, ali kada im igrači uđu u ritam nisu to igrači koji se lako zaustavljaju.
Ona dva bloka za Rodrigeza gde on nije ni probao da probije u stilu Anđušića su ogledalo njegove budućnosti ako ne razmisli o tome kako želi da igra. Za to što on želi fizikalije nema, niti šut iz driblinga, ne biva da bude Kari, nema ni atleticizam da bude Toni Parker. Da bi igrao na El nivou mora da igra timsku odbranu, a ne samo pritisak na lopti. Neke stvari jesu na nivou fizikalija, ali neke su na nivou koncetracije i želje.
Da mi neko ne naskače na glavu sad posle svake kritike igrača posle prve dobre partije sa nekim tupavim sarkazmom, meni je želja da Madar proigra na el nivou, fizikalije su nepromenljive u tim godinama, ono što vidim da ga deli od el nivoa je koncetracija i shvatanje igre ozbiljnije. Lepo je shvatati košarku kao igru ali to možeš ako si jedan u milion kao Navaro.
Posle toga menja ga Naneli i prima koš od Rodrigeza bukvalno iz reketa, Željko je pozeleneo. To su sve stvari koje odnose utakmicu.
Papapetrua ne bih puno komentarisao pošto mi se čini da je očigledno da neće igrati naredne sezone kod nas i ako ništa svaka čast za profesionalnost u ovome što radi na kraju sezone.
Trifunovića iz ovog kanala ako nije izvukao Željko pitanje je dal je to i moguće. Ovo leto mu je presudno za karijeru. Prvi sam za to da se šutne kada se može i da nije bitno da li si promašio ako šutneš iz dobre pozicije. Ali on sada već i sam zna da ne može ni taj zicer da pogodi. On da može nešto da isporuči u napadu imao bih sigurno 5,10 minuta po utakmici jer odbranu igra zadovoljavajuće.
Sve u svemu, sezona u El je bila vrhunska, iako ostaje žal za ovim.
Sada je na igračima da se dignu iz ovoga, ali svaki ovaj poraz bi trebalo da ih učini iskusnijim, pogotovo ove mlađe.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top