Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.109
Reaction score
5.149
Локација
vezenemam
Verovatno je bilo reči o ovome kada je izašao raspored, ali sada nam slede baš te utakmice...
Zašto jbt nisu spojena ova gostovanja u Nemačkoj?
Prilika kao nacrtana za sve strane, i idiotski potez ko god da je pravio taj raspored.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.623
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Odlično drugo poluvreme, pre svega odbrambeno.
Treba biti objektivan i reći da je opet i tu bilo udela njihove rotacije, problema sa faulovima, fizičkog pada itd.
Mislim da je ovde i bilo nekog košarkaškog balansa za olimpijakos i baskoniju koje smo možda i više zaslužili.
Ali to ne znači da će se oni sami pobediti.
Prvo je za zaborav svakako, sem činjenice da smo i takvi dali skoro 50 poena.
Imamo par problema kadrovskih koji su očigledni Panter, Ponitka, Avramović koji je ispijen posle očigledno i reprezentacije i početka sezone gde je imao velika trošenja, i Alen izgleda da mu nedostaje energije, Dozier sa svojim već pomenutim problemima itd.
Mislim da je ono što smo dobro odradili odnosno Željko da uspemo na sve odmore odlazimo sa nekim korektnim minusima, koji su održivi uprkos lošoj igri. Naneli trenutno radi ono što je radio Panter nekada izmišlja poene što opet nije njegov MO ali snalazimo se za sada.
Imamo neke kadrovske probleme u odbrani, odnosno prvi je u odnosu na prošlu godinu kada takođe nismo igrali nešto dobro, ali Dozier bi trebalo da bude ključna karika u odbrani, može da preuzme više pozicija, ima snagu i brze noge, ali zbog nedoprinosa u napadu nema veliku minutažu i tu ulazimo u neke probleme pogotovo kada je Aleksa u kontra ritmu. Od Jaramaza manje više znaš šta možeš da očekuješ na ovom nivou. Dozier trenutno u napadu ne ulazi u kontakte, ne igra fizički, ne useca dovoljno da dobije neki pas, ne napada 1 na 1, a ako napadne to rešava šutem sa distance ili poludistance što mu svakako nisu najjače strane. Jednom rečju neagresivan. To je rekao bih problem uklapanja ili glave sem ako ne postoji fizički problem. Ali jednostavno ta agresivnost sa tim fizikalijama mora da postoji. Iz toga će krenuti sve, bolja odbrana, otvoriće se tranzicija, više lakih poena itd.
Problem sa skokom, svi smo svesni toga, pravi nam problem jer nam zatvara i tranziciju jer svi učestvuju na skoku. Tu imamo problem i na poziciji 3, prošle godine smo imali Papapetrua koji je tu radio dosta posla, ove godine se nadamo da će tu deo posla uzeti Ponitka koji je dosta niži ali ima agresivnost na skoku.
Što se tiče Tristana, 1/1 se slažem sa Željkom, uostalom što pišem ovde maltene je rekao na konferenciji. Pogotovo posle slučaja Madar, trpeti mladog igrača rezultatski da bi on ispario odjednom nije isplativo, možda bi se i trpeo malo u odbrani da nije bilo slučaja Madar. Ukoliko želi da igra mora da doprinosi isto koliko i igrač od 25 godina. Do njega je, napadački potencijal je na nivou nba talenta, ostale stvari su do njega, da ispoštuje napadačke kretnje, da učestvuje na skoku, da igra odbranu fizički da sluša šta mu se kaže to je do njega.
Četvrta četvrtina je opet bila taktička klinika, od Kaminskog koji im je razbio odbranu, razbio udvajanja, delio pasove, do izvlačenja niotkuda Ponitke koji uzima prve minute u četvrtoj četvrtini egal utakmice. I na kraju hokešajke izmene Alen Kaminski odbrana napad. Peti faul Motlija i Hardenovsko podvlačenje pod ruku je najkošarkaškiji potez centra koji sam video skoro s naše strane.
E sad poređenja sa Lesorom su suluda. To su dva tipa igrača i Kaminski nikad neće biti agresivan, dizati energiju pa i publiku kao Lesor, uostalom Lesor je sezonu završio kao drugi najkorisniji igrač el suludo je porediti sledećeg sa njim.
Opet da je Kaminski igrao pre Lesora, slušali bi kako Lesor ne zna da da povratni pas, da šutne, da reši udvajanje, da napravi fintu uručenja i šta sve ne.
Ja prvi nisam fan tog tipa centara on je kod nas sirotinjski Jokić, ali smo videli da i on u dobrom sistemu osvaja titulu kao mvp.
Tako da je sumanuta ta priča, on donosi nekih 10 novih stvari u napadu, samo cela ekipa mora da ga prati. Eto za pocetak to što je uradio Ponitka mora i Dozier, da prati udvajanja otvara se na backdoor pas itd.
Priča o odbrani je tek fascinantna kao da je došao iz nba kao Gober pa se sad ljudi čude što je slabiji u defanzivi. Pri tome on će dosta stvari popraviti jednostavno komunikacijom sa spoljnom linijom i uigranošću, ali ne znam baš šta se toliko očekuje od njega defanzivno. Nije došao iz libana nego iz nba sve njegove mane i prednosti su bile u izlogu.
Treba posebno pohvaliti Anđušića. U pauzi sezona sam napisao da očekujem njegovu dosta bolju sezonu ako shvati ulogu. Čini mi se da je ove godine donekle shvatio, da radi ono u čemu je dobar i da kada je u igri doprinosi. Pored svega ima neku agresivnost u odbrani, znamo da ima spore noge ali ima želju.
Lično to je sve što od njega očekujem i ti neki šutevi koji mogu da reše utakmicu.
I za kraj Željko. Ako čovek sa 9 el može da pokaže onakvu emociju na kraju jedne od 30 ak el utakmica u sezoni, onda svako ko priča o nekoj motivaciji treba da odustane od igranja košarke.
 

SMK

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.003
Reaction score
3.748
Локација
Sekvenca u 4. četvrtini kada Ponitka 10 sekundi čuva Vilbekina 1 na 1 i isprati nogama svaki njegov dribling i pokušaj kretnje ka košu, da je doveo do toga da je Vilbekin morao da baci pas par sekundi do kraja napada, je za mene bio potez utakmice. Biće nam ogromno pojačanje pre svega u odbrani kad se vrati u rotaciju.
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.094
Reaction score
15.830
Локација
Храм фудбала
Понитка је у овај меч ушао са много већом енергијом и жељом него у свим претходним наступима.
Чак и док је на клупи био скакао је и давао подршку, дјелује да му је ова пауза добро дошла у смислу да у својој глави посложи неке ствари.
Само нека настави овако.
Очекујем љубимца младих, старих и нас средњих, нашег Капитена жељнијег игре више него икада :shal
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.936
Reaction score
7.920
Sta znaci svih ovih 7 utakmica smo izgubili prosle sezone, sve vreme provlacite tu pricu?
Ne mora da znaci ako smo prosle sezone pobedili obe u Istanbulu, da cemo i ove, ili ako smo sve izgubili u Spaniju, da cemo i ove sezone.
Nekih 20 pobeda bi trebalo upisati, kanimo li biti u prvih 6 za pocetak.

Meni Jaramaz ne bi izlazio iz halu, sve dok ne ubaci 50 slobodna bacanja bez promasaja i 50 poludistance, mada i to je malo, znam da sam blag.
Odbranu igra dobro, pre svega protiv fmpa u oba susreta, ali mora i napadacki da bude sigurniji i efikasniji.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.291
Reaction score
18.480
Локација
Kej Republika
Pogledao reprizu sinoć, onako lagano.
Ulazak Ponitke i Danilo prelomili.

Ponitka svaki posed, pogotovu defanzivno konkretan. Na svakoj lopti je bio. Mnogo će nam značiti.

Danilo preuzeo ulogu Pantera. Stvarno mnogo bolje izgleda nego li prošle sezone. Namestio glavu, ruka nikad nije bila problem.

PJ opet nedorečen, ali uglovi pasova koje on baca su brutalni. Ako poveća agresivnost, bude opasniji po koš, fantazija.

Smajli nam držao nos iznad vode, Trifa i Zek se tukli. Tristan solidan. Kaminski lagan. Kidaće on još više. Naneli zakucavanjem upalio mašinu.

Sve u svemu, počinje!
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.099
Reaction score
4.104
Локација
Beograd
Ponitka ako sve bude u redu, samo ako ostane zdrav će biti naše najveće pojačanje ubedljivo.
Sve, ali apsolutno sve čovek može spolja da igra, preuzima, vidi sve na terenu, učestvuje u skoku, ma poezija od igrača.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.515
Reaction score
5.168
Понитка је у овај меч ушао са много већом енергијом и жељом него у свим претходним наступима.
Чак и док је на клупи био скакао је и давао подршку, дјелује да му је ова пауза добро дошла у смислу да у својој глави посложи неке ствари.
Само нека настави овако.
Очекујем љубимца младих, старих и нас средњих, нашег Капитена жељнијег игре више него икада :shal
Treba napomenuti da je on to rame povrijedio protiv Fuenlabrade i da je vjerovatno sve prije pauze odigrao na silu.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.936
Reaction score
7.920

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
376
Reaction score
2.177
Локација
Trstenik
Plašim se da ta neagresivnost i izbegavanje kontakta Doužera potiče od njegovog straha posle povrede prednjih ukrštenih ligamenata kolena. To će morati sam sa sobom da sredi, odnosno da izbaci taj strah.
 
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
246
Reaction score
1.119
Локација
Trebinje
Pogledao reprizu sinoć, onako lagano.
Ulazak Ponitke i Danilo prelomili.
Само да констатујем да нико не помиње крај првог полувремена и чињеницу да нас је Трифа са ужасно хладних -15 вратио на -9 и направио добру подлогу за наставак те "серије"...
Тројка и погођена три слободна бацања.
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
340
Reaction score
1.776
Локација
Панчево
Само да констатујем да нико не помиње крај првог полувремена и чињеницу да нас је Трифа са ужасно хладних -15 вратио на -9 и направио добру подлогу за наставак те "серије"...
Тројка и погођена три слободна бацања.
Plus je skupio muda da opali drugu, nakon prve pogođene.
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.402
Reaction score
3.272
Локација
Tamo gde su Grobari
Meni je Trifa toliko drag da ne mogu da vam opišem. Možda može neko ko poznaje košarku više o tome, ali lik je maksimalno fokusiran na zadatke koje mu postavlja Željko. Boli njega kurac da li postigne 30 ili 0 poena, on daje 100% da odradi ono što se od njega traži, ne gleda učinak nego igra timski. To se vidi naprimer i posle postignutih poena, odma ide u presing i daje sve od sebe da ispoštuje maksimalno ekipu i Željka.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Odlično drugo poluvreme, pre svega odbrambeno.
Treba biti objektivan i reći da je opet i tu bilo udela njihove rotacije, problema sa faulovima, fizičkog pada itd.
Mislim da je ovde i bilo nekog košarkaškog balansa za olimpijakos i baskoniju koje smo možda i više zaslužili.
Ali to ne znači da će se oni sami pobediti.
Prvo je za zaborav svakako, sem činjenice da smo i takvi dali skoro 50 poena.
Imamo par problema kadrovskih koji su očigledni Panter, Ponitka, Avramović koji je ispijen posle očigledno i reprezentacije i početka sezone gde je imao velika trošenja, i Alen izgleda da mu nedostaje energije, Dozier sa svojim već pomenutim problemima itd.
Mislim da je ono što smo dobro odradili odnosno Željko da uspemo na sve odmore odlazimo sa nekim korektnim minusima, koji su održivi uprkos lošoj igri. Naneli trenutno radi ono što je radio Panter nekada izmišlja poene što opet nije njegov MO ali snalazimo se za sada.
Imamo neke kadrovske probleme u odbrani, odnosno prvi je u odnosu na prošlu godinu kada takođe nismo igrali nešto dobro, ali Dozier bi trebalo da bude ključna karika u odbrani, može da preuzme više pozicija, ima snagu i brze noge, ali zbog nedoprinosa u napadu nema veliku minutažu i tu ulazimo u neke probleme pogotovo kada je Aleksa u kontra ritmu. Od Jaramaza manje više znaš šta možeš da očekuješ na ovom nivou. Dozier trenutno u napadu ne ulazi u kontakte, ne igra fizički, ne useca dovoljno da dobije neki pas, ne napada 1 na 1, a ako napadne to rešava šutem sa distance ili poludistance što mu svakako nisu najjače strane. Jednom rečju neagresivan. To je rekao bih problem uklapanja ili glave sem ako ne postoji fizički problem. Ali jednostavno ta agresivnost sa tim fizikalijama mora da postoji. Iz toga će krenuti sve, bolja odbrana, otvoriće se tranzicija, više lakih poena itd.
Problem sa skokom, svi smo svesni toga, pravi nam problem jer nam zatvara i tranziciju jer svi učestvuju na skoku. Tu imamo problem i na poziciji 3, prošle godine smo imali Papapetrua koji je tu radio dosta posla, ove godine se nadamo da će tu deo posla uzeti Ponitka koji je dosta niži ali ima agresivnost na skoku.
Što se tiče Tristana, 1/1 se slažem sa Željkom, uostalom što pišem ovde maltene je rekao na konferenciji. Pogotovo posle slučaja Madar, trpeti mladog igrača rezultatski da bi on ispario odjednom nije isplativo, možda bi se i trpeo malo u odbrani da nije bilo slučaja Madar. Ukoliko želi da igra mora da doprinosi isto koliko i igrač od 25 godina. Do njega je, napadački potencijal je na nivou nba talenta, ostale stvari su do njega, da ispoštuje napadačke kretnje, da učestvuje na skoku, da igra odbranu fizički da sluša šta mu se kaže to je do njega.
Četvrta četvrtina je opet bila taktička klinika, od Kaminskog koji im je razbio odbranu, razbio udvajanja, delio pasove, do izvlačenja niotkuda Ponitke koji uzima prve minute u četvrtoj četvrtini egal utakmice. I na kraju hokešajke izmene Alen Kaminski odbrana napad. Peti faul Motlija i Hardenovsko podvlačenje pod ruku je najkošarkaškiji potez centra koji sam video skoro s naše strane.
E sad poređenja sa Lesorom su suluda. To su dva tipa igrača i Kaminski nikad neće biti agresivan, dizati energiju pa i publiku kao Lesor, uostalom Lesor je sezonu završio kao drugi najkorisniji igrač el suludo je porediti sledećeg sa njim.
Opet da je Kaminski igrao pre Lesora, slušali bi kako Lesor ne zna da da povratni pas, da šutne, da reši udvajanje, da napravi fintu uručenja i šta sve ne.
Ja prvi nisam fan tog tipa centara on je kod nas sirotinjski Jokić, ali smo videli da i on u dobrom sistemu osvaja titulu kao mvp.
Tako da je sumanuta ta priča, on donosi nekih 10 novih stvari u napadu, samo cela ekipa mora da ga prati. Eto za pocetak to što je uradio Ponitka mora i Dozier, da prati udvajanja otvara se na backdoor pas itd.
Priča o odbrani je tek fascinantna kao da je došao iz nba kao Gober pa se sad ljudi čude što je slabiji u defanzivi. Pri tome on će dosta stvari popraviti jednostavno komunikacijom sa spoljnom linijom i uigranošću, ali ne znam baš šta se toliko očekuje od njega defanzivno. Nije došao iz libana nego iz nba sve njegove mane i prednosti su bile u izlogu.
Treba posebno pohvaliti Anđušića. U pauzi sezona sam napisao da očekujem njegovu dosta bolju sezonu ako shvati ulogu. Čini mi se da je ove godine donekle shvatio, da radi ono u čemu je dobar i da kada je u igri doprinosi. Pored svega ima neku agresivnost u odbrani, znamo da ima spore noge ali ima želju.
Lično to je sve što od njega očekujem i ti neki šutevi koji mogu da reše utakmicu.
I za kraj Željko. Ako čovek sa 9 el može da pokaže onakvu emociju na kraju jedne od 30 ak el utakmica u sezoni, onda svako ko priča o nekoj motivaciji treba da odustane od igranja košarke.
‚Malo je čudno da kritikuješ Doužera toliko zahtevajući od njega da bude sličan Egzumu a hvališ Kaminskog za koga ne treba očekivati da bude Lesor.
Doužer je odigrao fenomenalno kraj treće i poslednju četvrtinu.Fenomenalno je pronalazio Kaminskog koji je ostavljan sam sa Madarom u reketu neretko.
Sa druge strane Kaminski je odigrao fenomenalno u napadu,zaista inteligentno...Ali odbrana? Brate da se ne lažemo imali smo mnogo ,mnogo sreće.
Pričamo o tome da Kaminski nije Lesor a opet izvodimo kerefeke sa igračem koji ima najsporiju akceleraciju da izlazi visoko da čuva Vilbekina i Madara...Dva puta su promašili zicer nakon što su ga ostavili metar iza njih.Dva puta faulirao jer su ga pretrčali,jedanput zamalo da bude koš-faul.Dva puta su spustili Motliju na kucanje,jer on trči za Madarom...Dorsi je dao trojku u korneru nakon što ga je izvukao napolje ,uvukao u reket vratio povratnu otrčao na trojku a Kaminski zaboravio da je to njegov igrač-sam kao duh....Ne kažem da je to greška Kaminskog već jednostavno protivnik je prepoznao hendikep koje mi ne možemo baš tako lako ishendlovati sa ovakom postavkom...Te se Željko ljuti na Tristana jer nije zaštitnik obruča.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
817
Reaction score
4.316
Локација
Beograd
Glavna razlika kada su u pitanju PJ i Kaminski je to sto i ako trenutno obojica daju solidan doprinos (mada bih prednost dao Kaminskom bez dileme), mnogo je lakse zamisliti kako Kaminski nastavlja da na ovakav nacin razigrava saigrace iz posta, otvara se i zavrsava u napadu, nego da PJ nastavlja da pogadja ove njegove poludistance preko ruke u procentima u kojima to cini do sada. Ne mora da bude Dante naravno, ali mora da pronadje nacin da cesce zavrsava na obrucu nego sto je to sada slucaj, jer su tu dosta sigurniji poeni, a i mnogo lakse je iznuditi faul na taj nacin, sto je bio po meni mozda i najbitniji Danteov kvalitet. PJ moze da bude inteligentan igrac i dobar defanzivac 1000 puta, ali postoji limit koliko upitan suter koji ne napada obruc moze da doprinese ekipi, pogotovo ako nije u pitanju neki plej dodavac vrhunske klase kao sto je onaj sa lepim listovima ili Kalates.

Da se razumemo, nije PJ los igrac ni ovako, ali je ocigledno da moze da bude jos dosta bolji, zato ga Stojance cesto i spominje u “negativnom” kontekstu i zato je frustrirajuce gledati ga na terenu kako igra ispod svojih mogucnosti. Od Kaminskog ako dobijes iole pristojnu odbranu, kao sto je slucaj u poslednje vreme kod nas, to je to, nerealno je traziti vise od toga, prosto atletika mu ne dozvoljava, tako da je mnogo lakse pomiriti se sa tim, pogotovo uz ovakvu njegovu igru u napadu.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Au bre...Kako bre frustrirajuće gledati ga.
Čovek ima zadatak od strane trenera da izdribla van linije 6,75 ,sačeka utrčavanje Kaminskog kroz sredinu i baci mu loptu-zadatak od strane trenera.
Kad su visoki igrači napolju i igra se za njihov šut za tri -Smajli,Kaminski Ledej...a lopta stigla kod njega ima zadatak da probije do pozicije gde se oseća najkonfornije da pogodi sa poludistance,ujedno pogleda situaciju kako su ostali čuvani , šutira ako su svi pokriveni jer to znači da je velika verovatnoća da su visoki čuvari na našim centrima...Ako ima neko otvoren baca njemu-zadatak koji je dobio od trenera.
Onog trenutka kad u spremanju taktike pročitaju da protivnik će biti osetljiv i ranjiv na ulaz i odlazak do obruča imaće zadatak da to iskoristi.
Zašto bi neko se glupirao sa srljanjem i nabijanjem kao nekada Zagorac ukoliko mu postavka igre dozvoljava da asistira igraču koji će završiti pogotkom. Dakle da,treba biti Dante Egzum da možeš ostaviti čuvara u prašini i kao bek završiti na obruču a da se govori o velikom procentu uspešnosti napada.
 
Top