Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Tacno sam znao za sta ces da se uhvatis...

Nije ni bitno. U pravu si majstore, svake nedelje nas obavezno podseti kolika je Savo legenda i koliko je dobar trener. Sve ok.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.567
Reaction score
1.080

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.975
Reaction score
25.970
Локација
ante portas
Svi mi kažu: Pucaj, Saša

Svi mi kažu: Pucaj, Saša
Vreme čitanja teksta: 5 minuta
ponedeljak 24 avgust 2020 10:33 / Izvor: mozzartsport
Komentari: 26
Partizanov vezista o golovima s distance, pritisku u Humskoj, saradnji sa Šćekićem i nizu bez primljenog gola

Najzreliji fudbal u karijeri. Započeo je devetu profesionalnu sezonu i nigde nije bio ovako siguran, konstantan i koristan kao u Partizanu. Ostaje za sva vremena titula prvaka sveta sa omladinskom reprezentacijom na Novom Zelandu, ne sme se zaboraviti afirmacija na Staroj Karaburmi, doticanje zvezdica Lige šampiona s Olimpijakosom, ali se čini da je Saša Zdjelar dolaskom u Humsku pronašao sebe i da u crno-belom dresu pruža najbolje partije.
Dakako, najefikasnije. Čak i da nema golova – od kojih je poslednji za televizijske špice – kraj imena zadnjeg veznog stajao bi status tihog vođe tima. Protiv Inđije autora lepotice sa više od 25 metara za nepodeljeni zaključak Grobara: trebalo bi češće da šutira s distance.

I pre pogotka u subotu veče ljudi su me pitali zašto ne pokušavam više. Kažu mi svi da pucam, nije problem nekad da opalim, ali imam na umu da su ispred mene u manevru baš kvalitetni ofanzivci, sposobni da završavaju akcije. Stvarno je u Partizanu dosta igrača koji neprestano šutiraju iz svih pozicija, dok ja obavljam druge poslove, čekajući situaciju da okušam šut. Mnogi ljudi misle da je samo do toga da se udari po lopti, ali potrebno je stvoriti situaciju, što nije jednostavno protiv rivala koji najčeše stoji u duplom bloku, brani se sa dve trećine tima i možda samo jednom u 90 minuta dođeš u priliku da ‘zategneš’ s velike udaljenosti“, objašnjava Zdjelar MOZZART Sportu kako se i kad odlučuje da demonstrira šta ume.
A ume. Znao je da se pojavi u završnici protiv Rada i Čukaričkog, u finalu kupa protiv Mladosti 2018. da napadne prekid i donese trofej, pogađao je i protiv Zemuna, a poslednja dva puta na identičan način varao golmane. Snažnim udarcima van kaznenog prostora Emila Rockova iz Vojvodine u prošloj i Milivoja Prekovića iz Inđije na početku nove sezone.

„Rad se isplaćuje. Nas nekoliko ostaje posle svakog treninga da vežba šut. To nas toliko ponese da treneri moraju da nas teraju s terena, insistiraju da se zaputimo u svlačionicu. Ruku na srce, nekad stvarno preteramo koliko šutiramo, sve iz najbolje namere. Shvatio sam da radom na sebi postajem zreliji i drago mi je kad vidim da ono što sam pokušavao tokom sedmice dođe na naplatu za vikend. U tome je poenta fudbala“.
Za Partizan je dao šest golova, koliko ni za jedan prethodni klub.

U dresu OFK Beograda sam skupio skoro 70 utakmica i nisam bio precizan. U Olimpijakosu jesam dejstvovao ofanzivnije nego sad, mada nisam imao ni približno sličan broj mečeva u nogama. Ima i do toga što Partizan neprestano napada, stvara situacije, pritiska protivnika, pa se i meni kao veznom igraču ukazuju šanse. Ima i do utiska da sam sve bolji što sam stariji. Uveren da će tek biti golova“.
Samim tim i pobeda. Proteklog vikenda sastav Sava Miloševića je ostvario treću uzastopnu. Posle skromnog početka sezone liči na pravi Parni valjak: Javoru, Radniku i Inđiji zbirno je dao 11 golova.

"Digli smo se posle gostovanja u Novom Pazaru, kad smo stvarno bili loši. Ne tražim opravdanja, ali ima i do toga da smo tokom proleća bili suočeni s tromesečnom stankom u prvenstvu zbog korone, da smo prošli nikad kraće pripreme, da je svaki početak težak... Evidentno nam je trebalo vremena da uhvatimo prepoznatljiv ritam, u poslednje dve sedmice pokazali smo da rastemo. I tek ćemo“.
1598258172963_PARTIZAN-PRESS_06%20(1).jpg

Osim što se raspucao, Partizan je poboljšao i igru u odbrani. Posle četiri primljena gola u uvodna dva kola, mreža mladog golmana Aleksandra Popovića miruje, iako se odbrana rotira. Primetno: defanziva je uverljivija kad ispred nje Zdjelar deluje u paru sa Aleksandrom Šćekićem.

Kad igramo zajedno, protivnicima je znatno teže da nam stvore šansu. Objašnjenje je u profilu igrača. Ipak smo nas dvojica defanzivni vezni. Valja imati na umu činjenicu da već dve sezone činimo tandem, razumemo se savršeno, dopunjavamo jedan drugog i zato taj deo tima funkcioniše. Pobede jesu bitne, mada me je jednako obradovao podatak da posle Novog Pazara nismo matirani. Tako cela ekipa stiče sigurnost“.
Kao što je evidentno da Zdjelar odlično funkcioniše kad je na terenu zajedno sa Šćekićem, tako se mora notirati da je uspon Partizana počeo kad se kapitenska traka preselila na Sašinu mišicu.

Da li je baš do trake? Drago mi je što smo baš sa mnom u ulozi kapitena vezali pobede, ali verujte mi, i dalje sam isti Saša. Daleko je bitnije kako je tim reagovao posle poraza u drugom kolu. Daću sve od sebe da se niz nastavi već u četvrtak. Naučeni smo da je prva sledeća utakmica najvažnija za Partizan. Veliki klubovi prave ambijent da u njemu mogu da igraju samo igrači koji razumeju da svaka put mora da se dobije“.
Nekad, doduše, ne ide prema očekivanjima, pa se Japanac Takuma Asano iznenadio količnom tenzije na klupi ako, kako reče, njegov tim ne postigne gol u prvih pola sata.

„Nije to ambijent nepoverenja. Pre bih rekao da je naš krični napadač odrastao u suprotnim uslovima, sređenijoj zemlji, drugačijoj kulturi. Razumem ga, u sredini iz koje je došao ne gledaju na pobedu kao moranje. Nas uče drugačije. Pogotovo u Partizanu. I nemam problem s tim da se od nas zahteva samo najbolje“, dodao je Saša Zdjelar.
MITAR NAS IZNENADIO
Banuo je Aleksandar Mitrović u svlačionicu Partizana u subotu veče, pozdravio se sa crno-belima, kraktim govorom inspirisao da zapnu protiv Inđije, podsetio čiji dres nose i savetovao da slučaju trenera.

„Nisam znao da će doći. Baš nas je prijatno iznenadio. Videlo se na licima momaka da ih je prisustvo našeg bivšeg centarfora ozarilo. Lepo je videti Mitra u svojoj kući“, kaže Zdjelar.
UVEK TU ZA MOJU ZEMLJU
Prošle sedmice selektor Ljubiša Tumbaković objavio je spisak reprezentativaca za mečeve sa Rusijom i Turskom, na njemu posle dužeg vremena nema ama baš nijednog fudbalera Superlige. Iako su se navijači Partizana nadali da je status kandidata zaslužio Saša Zdjelar.

Uvek sam na raspolaganju svojoj reprezentaciji. Nadam se da ću u nekom narednom periodu dobiti poziv, potrudiću se da ga zaslužim igrama u svojoj ekipi. Imamo mnogo kvalitetnih igrača u timu i siguran sam da je selektor izabrao najbolje“, kaže 25-godišnji vezista
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.693
Reaction score
23.048
Локација
Академија
Здјелар је по мени најбољи играч Партизана у последње две године. Најконстантнији, најпоузданији. Игра озбиљно и без осцилација. Одличан је у тандему са Шћекићем. Такав човек треба да носи капитенску траку.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Ja moram da se izvinim Asanu prvi sam ga kritikovao. Iskreno mislim da se mnogo bolje snalazi na desnoj strani i sad je stvarno znacajan za nasu igru.
Odlicna igra i pobeda, na nasem terenu mozemo protiv svakoga da igramo ravnopravno, ali problem su mali tereni.
Da nastavimo ovako! Napred Partizan.
 

vasoo

Grobar
Учлањен(а)
10.08.2018
Порука
240
Reaction score
354
Локација
i svakog novog dana
Vidim spominje neko sumini platu od 600 iljada..nadam se da ste citali kolike su plate igracima atalante ..
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Asano je i prosle godine definitivno ubrzao igru Partizana i to je bilo evidentno,posle onog trka protiv Turaka mislio sam ovaj jede malu decu ali me je tokom sezone retko odusevio iako sam zeleo da pruzi nesto mnogo vise.U svakoj generaciji imam igraca u koga verujem da moze bolje ali eto nesto mu fali. Asano je decko ozbiljan radnik makar tako deluje i ove godine blista iako mislim da moze mnogo vise levo nego desno. Mi smo napred dobri mozda dopuna na nekoj poziciji ali smo pozadi krs krseva i treba nam makar po igrac na svakoj poziciji da zna fudbala.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.211
Reaction score
7.030
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Da se ne lažemo, Stojke je trebao da završava već ove sezone. Druga stvar je što foteljaši iz uprave neće da kupe solidnog golmana, jer takav ipak treba nešto i da se plati. Popović je možda ok rešenje za ling long, ali šta ćemo za evropu i ozbiljnije ekipe. Naravno, isto važi i za komplet odbranu.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.003
Reaction score
11.802
Локација
JNA
Ja i dalje mislim da je Vitas kvalitet štoper, ali da treba da namesti glavu i da se skoncentrise kako bi to dokazao i ne bi pravio one kikseve.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.211
Reaction score
7.030
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Moraće mnogo, mnogo da se potrudi da nas uveri da ima kvalitet dostojan Partizanu. Ovo do sada je ispod svakog nivoa.
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Prekomandujes klinca iz omladinske skole ili dovedes mladog, perspektivnog stopera, pa istrpis par njehovih kikseva, jer znas da ce sazreti i postati klasan igrac, na kraju se to isplati prilikom transfera. Sta imamo mi od Vitasa, da ga trpimo da bi otisao u Tursku za 700.000e, a to nas moze kostati Evrope i prvenstva.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.398
Reaction score
4.616
Локација
Zemun
Ne znam za Vitasa sta da kazem. Na momente lici na vrsne stopere, u tim nekim bliskim duelima otresa protivnike, rempluje kako treba. A onda iz totalno bezazlene situacije napravi jeziv potez koji moze puno da nas kosta. Da li je glava ili sta je,ne znam.
Ima fizikalije, solidan skok, cak i za stopere dobar sut. Valjda ce Savo i Curcic uspeti da ga "oprave" da nema tih zutih minuta.
 

Dzoni82

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
566
Reaction score
756
To može da se primeni na svaku poziciju, ne samo na stopersku. Ali ako nam treba rezultat, onda se to ne može uraditi samo sa klincima.
Trenutno imamo klince na drugim pozicijama koji treba da obezbede pare klubu od prodaje.
Sa Vitasom možemo da dobijemo iskusnog stopera, solidnog kvaliteta ako uspe da se "namesti".
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Ja i dalje mislim da je Vitas kvalitet štoper, ali da treba da namesti glavu i da se skoncentrise kako bi to dokazao i ne bi pravio one kikseve.

Eh to je ono ubedljivo najteze u fudbalu. Ako je njegov pad koncetracije pod pritiskom uzrokovan manjkom samopouzdanja to moze da se resi vremenom......ali ako je uzrokovan prirodno smanjenim intelektualnim kapacitetima tu nema pomoci osim da ga pelcuju sa nekim legalnim psihoaktivnim supstancama ali jbg ne moze to dugo da ga drzi navikne se mozak, a moze posle nekog vremena i gore padove koncentracije da ima....za ligu mislim da moze da prodje ali to cemo videti tek protiv ovih malo nezgodnijih ekipa ali za Ligu Evrope vec sada moze da se vidi da ce nam biti kritican mnogo...barem za te kasnije faze. Mnogo cudan igrac....psihicki neuravnotezen....moze da pozatvara sve jednu utakmicu i da drzi celu defanzivu i bude nepogresiv, a onda u narednoj sve da prospe i da se ne vrati u normalu nekoliko utakmica....takve igrace na stoperskim pozicijama treba izbeci. Vitas nije nas problem nego su takvi stoperi problem srpskog fudbala.....svi pismeni stoperi odu odavde rano i ne mozes da ih vratis vise, a ostanu samo ucenici bata djorine skole...zato smo i doveli stranca, Banjaka.
 
Последња измена:

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Da je srece u Partizanu ne bi igrao nijedan igrac koji nema bar 80% sanse da ce se prodati za minimum 4-5 miliona evra. Naprotiv, mi sad imamo vecinu igrača koji nisu ni blizu toga.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top