Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Stevanovic
Novi? Novi? Novi? Novi?
Zdjelar - Natho (Jojic)
Asano - Suma - Holender
(stranac)Novi ?
Stevanoviću treba dati šansu do kraja sezone i videti da li može ili ne može braniti kao prvi golman, ako je neko zaslužio šansu, on je. Pa ako se ispostavi da ima kvaliteta, ostaviti ga.

Što se tiče štopera, radimo istu grešku kao i prošle godine što smo radili, samo sada imamo takva dva igrača (Filip i Sveta). Ako ima imalo pameti već na zimu ćemo dovesti jednog startnog štopera, a na leto drugog. Ima domaćeg kvaliteta i u ligi, a i preko što igraju. Glupost je trošiti mesto stranca na štopera, ako negde ima domaćih igrača, ima na štoperu. Tekijaški i Miladinović primera radi.

Poziciju desnog beka treba rešiti već na zimu, ovo je mučenje za gledati.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.732
Nema od toga nista nazalost Miljkon je zacementiran. Ima dosta domacih bekova kojima istice ugovor na leto i koji bi bili upgrade u odnosu na pomenutog. Vracanje Cucina ili Radmanovca sa pozajmice isto ne bi bio los potez jer ako smo mogli ovoliko dugo da igramo sa jednim bekom mozemo valjda u rotaciji da istrpimo nekog od njih dvojice, a ne da pustimo da odu putem Bogosavca ili Sehovica pa posle da zalimo, pre svega mislim na Radmanovca jer ionako ne igra skoro uopste u Zlatiboru pa je bolje da sedi na kupi ovde gde ima odlicne uslove za razvoj nego tamo da istruli. Treba ga vratiti vec na zimu ako je moguce. Bice greska ako njega precrtamo prerano mislim da u njemu imamo solidno resenje za buducnost na toj poziciji.
 
Последња измена:

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.631
Reaction score
13.753
Локација
Yaoundé
Zaista, kada ga vidim na terenu, pogotovo zbog visine (ako sam dobro pronašao na netu 182cm) koja je za golmane čak možda i ispod nekog proseka, ume da zavara... A čovek ima refleks kakav davno nisam video...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.732
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.732
To je nazalost tacno. Na istoku Evrope mi i dinamo z. vrv imamo najbolju omladinsku skolu ali na zapadu postoji solidan broj klubova koji imaju bolju skolu od nase tj. koji su proizveli veci broj kvalitetnih igraca nego mi narocito spanski i portugalski klubovi.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.470
Reaction score
41.194
Локација
Žrnov
lepo piše po kom kriterijumu "broj igrača koji igra u UEFA takmičenjima/ligama"

broj igrača je vrlo egzaktna stvar, u tu se recimo ubraja i jedan Milenković, ali i Vlalukin.

Ne vidim potrebu da se sve omalovažava, i što treba i što ne treba.
 

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
lepo piše po kom kriterijumu "broj igrača koji igra u UEFA takmičenjima/ligama"

broj igrača je vrlo egzaktna stvar, u tu se recimo ubraja i jedan Milenković, ali i Vlalukin.

Ne vidim potrebu da se sve omalovažava, i što treba i što ne treba.

Omalovazava se zato sto nije lako razumeti nekom za tastaturom sta znace te brojke.
Imati najvise igraca iz omladinske skole u Evropi, u sportu/biznisu koji je medju vodecim po zaradi, pri tom imajuci u vidu koliko drugi trose novca u omladinski pogon je svakak rezultat vredan paznje i pohvale.
I svaki dan bih pitao Vazuru i Vucelu kako su oni uspeleli da srozaju FK na krilima takve skole.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.732
Ne verujem da je neko imao nameru ovde da omalovazava nasu skolu, biti prvi u Evropi ma koji parametri da su uzeti u obzir je ogromna stvar ali isto tako treba da budemo svesni da mozemo bolje od ovoga i da bi odavno prevazisli i sami sebe da smo imali normalnu upravu. Za upravu nista cudno oni su prezadovoljni sto su imali priliku da iskoriste nasu omladinsku skolu i zato im se ne zuri sa izgradnjom internata jer internat je ipak dugorocna invesiticija, a ko zna gde ce oni biti u momentu kad on pocne da daje rezultate. Ulazu samo u ono iz cega mogu da izvuku korist dok su tu.
 
  • Like
Reactions: BaX

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.800
Reaction score
29.761
Локација
Beograd
Nema od toga nista nazalost Miljkon je zacementiran. Ima dosta domacih bekova kojima istice ugovor na leto i koji bi bili upgrade u odnosu na pomenutog. Vracanje Cucina ili Radmanovca sa pozajmice isto ne bi bio los potez jer ako smo mogli ovoliko dugo da igramo sa jednim bekom mozemo valjda u rotaciji da istrpimo nekog od njih dvojice, a ne da pustimo da odu putem Bogosavca ili Sehovica pa posle da zalimo, pre svega mislim na Radmanovca jer ionako ne igra skoro uopste u Zlatiboru pa je bolje da sedi na kupi ovde gde ima odlicne uslove za razvoj nego tamo da istruli. Treba ga vratiti vec na zimu ako je moguce. Bice greska ako njega precrtamo prerano mislim da u njemu imamo solidno resenje za buducnost na toj poziciji.

A Radmanovac ti dođe neki rod, ili ti to, onako, volonterski, radiš za njega? ;) ;-)
Pa čekaj, jel hoćemo Vlalukina, il' Cucina, ili Radmanovca? Ili možda ipak da uzmemo tog tamo beka iz FK Zlatibora, ako već Radmanovac nije uspeo da ga ,,istisne,, iz tima...

Ma, o.k, mala šala, ali znate kako je, u Teleoptiku svake godine okupe 20 igrača, pa im onda sledeće godine oni ne trebaju, nego okupe novih 20, i tako stalno...i...

...i tako mi, za godine tri - ,,izbacimo,, i ,,lansiramo,, jedno 60 fudbalera u fudbalski beli svet, od kojih će bar nekih 10-15, već nekom prilikom zaigrati protiv nas i pokušati da nam pokažu da smo pogrešili što smo ih se tako lako odrekli - bilo time što će spakovati loptu u našu mrežu, bilo time što će nam ,,otkinuti,, po koji bod...mi smo rekorderi po broju fudbalera koje proizvedemo, ali verovatno i po broju tih naših ,,proizvoda,, koji nam posle ,,zaprže čorbu,, na terenu...

Ali dobro, jasno je da ne možemo da imamo jedno 120 fudbalera po sezoni u prvom timu, nego bi trebali da sebi ostavimo i dovodimo samo najbolje...ali...kako odrediti koji su to najbolji?
Bogosavac i Šehović nam nisu trebali, posle bila kuknjava zašto smo ih se odrekli, ali...da li je ZAISTA jedan od njih dvojice bio najbolji izbor za našeg levog beka u prošlosti, ili sad, ili u budućnosti, ili ima i dostupnih a boljih levih bekova?
Isto i za desnog beka: Vlalukin, Cucin, Radmanovac...Miljković...Boranijašević...ima li ko bolji?

Po kojem kriterijumu ocenjujete koji je tu (bek) najbolji? Koji nam je neophodan, koji nam je suvišan?

Ili, da se ,,mrdnem,, do napada: Arambašića smo dali Metalcu, tamo igra po neki minut, dao je tri gola, Stanojlović igra za Teleoptik u velikoj minutaži i tamo je najbolji strelac, Štulić greje klupu Partizana ali valjda igra za mlađe kategorije, ne znam, ne pratim, ali...ko uopšte prati svu trojicu i može da TAČNO odredi KOJI nam špic od njih trojice treba a koji ne?
Po godinama su, verujem tu negde, po talentu, verovatno slični, Stanojević verovatno uopšte nema vremena (možda ni volje?) da ih gleda u kontinuitetu, a većina od učesnika Foruma ih ipak nije nikad gledala...

Ali će zato možda dočekati priliku da neko od tih mladih špiceva posle zaigra negde kao sad Vlahović u Italiji, pa da kaže: Aha, eto, čovek solidno igra, pa zašto smo ga pustili! :icon-lol:

Ajde, kažite sad, koga da ne pustimo, da ne bude posle kasno...
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.132
Reaction score
14.723
Локација
Kipar
Ne moze se tim praviti samo od nase neiskusne dece. Tim mora da bude skup kvalitetnih domacih igraca, uz par stranaca koji 'prave razliku' i strucno dobro vodjenih. U takvom timu se daje prilika dvojici, trojici mladih igraca iz nase skole gde ce se oni postepeno uvoditi u sistem. Ti igraci kasnije postaju standardni i ne prodaju se recimo do 23 godine.
Takodje klub treba da odredi sistem igre koji nece da se menja sa svakim trenerom koji dodje. Isti sistem treba da se igra i u mladjim kategorijama i u prvom timu.
Na taj nacin cemo dobiti stabilnost a tome ce puno doprineti i prodaja gotovih igraca a ne poluproizvoda. Veca verovatnoca je da cemo prodati jednog za 15 miliona nego 3 za 5.
Ovo sto mi danas radimo je improvizacija, rad bez glave i repa. A sta drugo i ocekivati kad vidis ko ti sedi u upravi.
 
  • Like
Reactions: MAK

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.509
Reaction score
23.375
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
Zaista, kada ga vidim na terenu, pogotovo zbog visine (ako sam dobro pronašao na netu 182cm) koja je za golmane čak možda i ispod nekog proseka, ume da zavara... A čovek ima refleks kakav davno nisam video...

Pored refleksa, ima i dobar odraz, tako nadomesti što je malo niži za golmana.

Mada, i Dino Zof je imao oko 181-182-183 cm, pa jedan od najboljih :D
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Koji je to mit zapravo, pisao sam o tome pre nekoliko meseci. Bitno je koliko je igrača izbaciš za top 5 liga, a ne koliko kvantativno izbaciš igrača.

Ne možeš reći imamo najbolju školu u evropi, kad nemamo. Nisi ni u top 50 najboljih škola. Naša deca su nebrušeni dijamanti, većina ne može da zaigra odmah za neki osrednji tim, a kamoli top ekipu iz liga 5.

Mi ako želimo titulu, moramo pokupiti sve što valja iz lige. Dakle Tekijaški, Dunđerski, Lukić i Silađi. Na primer ovaj kvartet igrača, pa onda da se razmišlja o kvalitetnim domaćim igračima koji igraju preko i onda na kraju kad popunimo ekipu sa domaćim igračima da tamo gde fali, gde nema domaćih igrača da popunimo strancima.

Moram još jednom iskritikovati, koja je poenta držati Svetu i Filipa Stevanovića u timu kad nisu naši igrači? Zašto se sad ne uvode neka druga dva bonusa koja će biti za sledeću sezonu. Zato sam i bio protiv dovođenja Svete Markovića, debilan potez. Videli smo kako smo prošli sa Pavlovićem, a mi to radimo sa 2 bonusa sad. Oni sada zauzimaju mesta budućim bonusima.

Sramota je da se Zdjelaru skida kapitenska da bi se davala Lazaru Markoviću, a još veća je sramota to što se kapiten tako nonšalantno ponaša u zoni gde u 90% slučajeva kad zadnji vezni izgubi loptu, ekipa prima gol. Već kad si došao na to mesto po loptu, uđi kao muško u duel.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.470
Reaction score
41.194
Локација
Žrnov
Koji je to mit zapravo, pisao sam o tome pre nekoliko meseci. Bitno je koliko je igrača izbaciš za top 5 liga, a ne koliko kvantativno izbaciš igrača.
.......

Što bi naš narod rekao "ja ga krstim, ono prdi". :buhaha Računam da si obrazovan, mlad čovek i prosto mi je neverovatno da ovako loše čitaš.
U konkretnom slučaju, Partizanova omladinska škola je najbolja po broju igrača koji igraju u 31 takmičenjenju pod pokroviteljstvom UEFA.

Da li je najbolja po broju igrača koji igraju u top 5 liga Evrope? Nije, ali to niko nije nigde ni rekao/napisao.
Ni po mnogim drugim parametrima nije najbolja, ali niko nije rekao ni da jeste.

Kao da kažeš "Šiško je najbolji igrač koga smo mogli iz Primorske da dovedemo", a ja ti onda kažem, "to je laž, on nije najbolji igrač ABA lige". I u pravu bismo bili i ti i ja, a mogli bismo da nastavimo posle toga oko Šiška potpuno besperdmetno da se svađamo još 3 dana.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Shvatam ja dobro šta ti pričaš, nisam ja ciljao na ovaj tekst već generalno unazad godinama šta pričamo mi navijači i šta pričaju neki ljudi iz kluba, to je neistina i mit. Da bi bio najbolji moraš da izbacuješ za top 5 liga.

A kad smo kod teksta, u potpunosti se slažem sa ovim delom.
"Dakle, Srbija je najveći izvoznik fudbalera u Evropi jer čak tri njena kluba se nalaze u Top 10. Međutim, to i nije neka odlika natprosečnog kvaliteta već više pokazatelj lošeg stanja u klubovima, srpskom fudbalu i masovnog odliva igrača na ne baš atraktivne fudbalske destinacije.
Odlika kvaliteta je broj igrača koji trenutno igraju u “ligama petice”, a tu nema naših klubova u top 50. Suština je da srpski klubovi uglavnom prave igrače za slabije lige u kojima im se više isplati igranje nego u Srbiji."
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top