Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Sutra je destinacija Kragujevac.
Sutra je nedelja, i sutra igra Partizan.
Sve ostalo je nebitno.
Nedeljom idem da navijam ja...
Jedna od prezivelih karata sa gostovanja u Kragujevcu, davne 2001...
 

Прилози

  • IMG_20230819_204345.jpg
    IMG_20230819_204345.jpg
    2,8 MB · Прегледа: 32

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Pa sutra je tekma, zar ne?
Trebala biti danas, odlozeno za jedan dan?
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
692
Reaction score
1.364
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
Stalno zaposlen vraća lovu svakoj upravi. Kad god neko pokuša da ugura svog kondicionog budu problemi. Uspeju jedino oni koji su u dobroj pregovaračkoj poziciji. Mi smo u poslednjih 10ak godina imali možda 2 trenera koji su mogli da postave neke uslove, svi ostali su bili presrećni što uopšte mogu da se igraju trenera.
Baš danas komentarišem sa bratom, taj lik je toliko zaštićen da imam osećaj da bismo lakše smenili žvalavog nego njega.
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Jesmo pvo odložili i meč sa Javorem ? Pada izmedju dvomeca sa Nordjeslandom .
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.514
Reaction score
29.303
Локација
Novi Sad
Игору Дуљају хвала што се прихватио овог посла. Шта год да буде у будућности, нек нам је жив и здрав.

А ви ако сте у пролазу кроз Тополу, свратите!

Булевар Вожда Карађорђа 34

Напред Партизан!


 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.090
Reaction score
5.049
Локација
vezenemam

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
"Veoma mi se dopada centar i srećan sam što sam danas odradio trening uz kondiciong trenera Mišu."
(videćemo koliko će ta sreća potrajati:D)
Јбт па ово значи да Миша није са екипом у Норвешкој....... Смањујјј квоту на госте
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.004
Reaction score
11.814
Локација
JNA
Mislio sam da ne postoji gori igrač od Nemanje G. Miletića, ali izgleda da me je Antić demantovao. Ono kada su Miljković i Saničanin doktori za celu našu odbrambenu liniju. Nisam vrsni poznavalac taktike, ali ja kao laik i navijač vidim da mi nikakvu postavku na terenu nemamo, svaka polu-profesionalna ekipa je u stanju da nam strpa 5 komada, ako hoce. Srecan sam zbog pobede, i nadam se da cemo poceti bolje da igramo, inace mrka kapa.
Cak nemam ni sta da dodam, sem toga da ne zameram ni Duljaju a ni fudbalerima koji to nisu, zna se sta i ko treba da se menja.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Javor je favorit bez dileme. Biće dobro ako "osvojimo" 4to mesto na kraju sezone.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.285
Reaction score
10.749
Локација
underground
Niko ko drzi do sebe ne bi saradjivao sa ovom upravom i pristao da bude trener.
Ali kontam da 15000 e mesecno menja perspektivu i ucini da covek se uzivi u ulogu nekakvog spasiica
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.598
Локација
Beograd
Da li ste svesni da hiljade klubova u svetu svaki dan vredno radi i napreduje, da imaju stabilnu i obilnu novčanu potporu, da imaju uprave koje rade i u sopstvenu, ali i u korist kluba, itd?
Da li ste svesni da mi u Partizanu sve to nemamo?
Da li ste svesni da smo od kluba neke ,,A,, ili ,,B,, evropske reputacije (pedesetih i šezdesetih), prvo došli do kluba ,,C,, ili ,,D,, klase (od sedamdesetih pa do skoro), ali da se sada već spuštamo u klasu ,,E,,... ,,F,,... ,,G,,...
Ne samo zato što smo mi sve lošiji, nego i zato što ostali napreduju iz dana u dan...za razliku od nas.

Kapitalističko i demokratsko otvaranje slobodnih tržišta ,,zarad ljudskih prava,, dovelo je do koncentracije kvaliteta u najbogatijim klubovima i zemljama, i doprinelo je da bogati postaju sve bogatiji i jači, a siromašni sve siromašniji i slabiji...
Gde vi vidite Partizan u ovom kontekstu?

Gde je naša fudbalska akademija u Africi?
Gde je naš igrač koga možemo da prodamo za 30 miliona evra?
Gde su nama pare pa da možemo da kupimo igrača koji vredi milione evra?

Sprdamo se sa ,,Indijancima,, iz Azerbejdžana ili Danske, kao, ko su pa oni za nas...a ko smo mi za njih? Trenutno, ko smo mi, šta smo? Jesmo li bogatiji, pametniji, lepši, brži, hrabriji...? Šta?

Kad sam bio (nešto) mlađi, besneo sam i ja na Tumbine evropske ,,petarde,, i govorio da bih svim tadašnjim fudbalerima posle utakmice dao momentalnu ispisnicu...
Ali...
U to vreme (Zečevića-Bjekovića-Tumbakovića) klub je imao neke koliko-toliko stabilne finansije, makar neuporedivo bolje nego sad...čak je i (bar povremeno) imao neku ,,politiku,, dovođenja i odlaska igrača, gde su neki stalno odlazili, ali su se (bar povremeno) dovodile i nekakve zamene...

A gde smo mi to sad?

I zato:

Ne želim da previše kritikujem trenera i igrače jer su u poziciji DOBROVOLJACA POSLATIH NA FRONT, pa ako i ,,izginu,, - oni su bar na taj ,,front,, dobrovoljno izašli...za razliku od ostalih koji mogu da pametuju iz fotelje ili da mudro ćute...a to je razlika, priznaćete...

Koliko čitam, naš trener ,,vuče za rukav,, igrače da dođu u Partizan ne bi li nekako ,,skrpio,, tim...i to kad je sezona već počela...pa kako mu zameriti što igrači nisu spremni kad nisu još ni došli? Ili su došli prekasno?

Golman nam nešto brani, nešto ne odbrani, ali...bolji i skuplji sigurno ne bi ni došao kod nas...

Bekovi su u ulozi dobrovoljaca došli da igraju na tim mestima u timu, iako ne znaju, ali, eto...ko umesto njih? Šehović umesto Antića? Slažem se. Odmah u nedelju. Bar da vidimo kakav je trenutno.

Štoperi su vrlo mladi za taj posao, a ovaj mlađi je očigledno ,,gurnut u izlog,, da ga što pre prodaju (jer para nema!)...a da smo normalan klub, on bi sad tek bio u Teleoptiku! Da jedno dete POSTEPENO dođe do nivoa koji je potreban za seniorski fudbal.
NIŠTA, ali NIŠTA i NIKAD neću zameriti Mihajlu Iliću na potezima u bilo kojoj utakmici. DETE je gurnuto da vadi kestenje iz vatre koje odrasli nisu u stanju da izvade.
Mi kao profi klub čak ni nemamo četiri štopera u ekipi...

Šćekić, Nikolić, Jojić, Zdjelar, Urošević...to su igrači koji daju sve što mogu, ali njihov maksimum maksimuma je da budemo drugi u prvenstvu, jednostavno nemaju klasu da pobede u 99% utakmica u prvenstvu koliko je (nekad) bilo potrebno da se uzme titula...a tek kad dođemo do Evrope...e onda vidimo da i Natho može samo da gleda kako ga pretrčavaju, da ni Menig ni Severina zapravo nisu toliko brzi nego igraju u Srbiji gde su svi sporiji od njih, itd...
Ali... mi bolje igrače ne možemo ni da dovedemo, ni da proizvedemo, ni da zadržimo (i kad bi ih proizveli)...a trenutno su, recimo, ,,cigani,, ionako tri koplja iznad nas i po finansijama, i po rosteru tima, i...

Samo što sam i dalje ubeđen da ih dobijamo u derbiju!
:picka-ciganska:
Nema predaje! Koncentrišemo se na domaća takmičenja...pa onda sledećeg leta opet ta Evropa...

Ali...što se tiče te (bivše nam i buduće) Evrope...

Fizikalije, fizikalije, koncentracija, brzina!!!

Sva ta naša deca što pikaju fucu po turnirima i petlićima i Teleoptiku, itd, nemaju ništa manje smisla za tu IGRU od vršnjaka iz Danske, Švedske, Holandije, Trinidada i Tobaga....

Ali...

Fudbal je postao nauka: ko može biti brži, ko može biti profi, kako se dobija snaga i čvrstina, šta se jede, šta se pije, kako se spava, da li muda držiš levo ili desno u gaćama!
E sve je to postalo stvar detalja i procene i struke i nauke...i donosi prevagu na terenu. Mic po mic, dan po dan,godina, decenija...i eto petarde u našoj mreži dok si rekao...šta god da si rekao...

Dok kod nas još uvek važi ,,Bata Đora,, stil... Ne zaleći se. Vrati loptu nazad. Na sigurno.
Uljuljkivanje u sostvenom mulju.
Srbovanju kad je nacija i vera igrača u pitanju. Zašto igraju stranci, a ne naša deca? Pa možda zato da ne bismo primili 20?

Lopta sinoć nije videla ko je Danac a ko Afrikanac, ko je Srbin i nečije dete, i čije je Kosovo...NE...lopta ,,vidi,, poštuje i voli onog ko je JAČI, BOLJI, BRŽI! F i z i k a l n i j i !!!

I mislim da nam je to najveći fudbalski razlog propadanja (ovih drugih ionako imamo ne pretek)...

Ne umemo da pronađemo ili razvijemo fizikalije kod klinaca.
Liga nam je takva da ne razvija fizikalije kao neka jača takmičenja.
Miši Pilatesu ekipa umire mesecima a dobije snagu kad je već sve gotovo.
Dovodimo (ili zadržavamo) igrače skromnih fizikalija jer NEMAMO DRUGIH MOGUĆNOSTI...

Tako da...
Napred Partizan, idemo po Javor i po tu pobedu. Oni su ,,naša mera,,. Bar se nadam.

Ne treba se kurčiti bez pokrića. Ako smo klasa ,,F,, daj da onda igramo tu ,,F,, ligu kako treba...pa možda nekad dođemo do klase ,,E,,...
Posle ćemo da vidimo za dalje.

Nije sramota priznati šta jesi.

Uvek postoji klasa iznad i klasa ispod.

Godinama smo želeli da se sa KKom vratimo u Evroligu, ali ni ABU nismo mogli da uzmemo...
Sad smo ABU uzeli, ali F4 nam je nekako premali cilj, radije bismo uzeli pehar Evrolige...
Ali treba biti svestan da i iznad Evrolige postoji kvalitetnija NBA...
Svako ima neku svoju meru i svoje mesto.

FK Partizanu je trenutna mera Javor iz Ivanjice, pa daj da njih pobedimo i da se ne brukamo.

:napred-partizan:
 
Top