Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan - sezona 2013/14

Статус
Затворена за писање одговора.

Pera93bgd

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
1.485
Reaction score
80
Локација
Autokomanda, Beograd
trening_227_16.jpg


Da li je moguce da jos od derbija nisu promenili polomljene stolice? Juce sam prolazio pored stadiona i cuvareva kucica pored ulaza na parking je jos uvek polupana...
Zar nije bilo price da ce romi platiti ono sto su sjebali?
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.568
Reaction score
1.085
Роми ... да плате? Некоме нешто? Ови из тренутне управе Партизана су почели да се циганишу (мало из сопствене неспособности и глупости, мало из својих непоштених намера), али роми ни рачун за воду нису платили више од 20 година.
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.666
Reaction score
2.844
Локација
Humska ulica
trening_227_16.jpg


Da li je moguce da jos od derbija nisu promenili polomljene stolice? Juce sam prolazio pored stadiona i cuvareva kucica pored ulaza na parking je jos uvek polupana...
Zar nije bilo price da ce romi platiti ono sto su sjebali?

Ja mislim da oni to nista ne diraju jer bi trebalo da za nekih 4 meseca dobijemo crno-bele stolice...
Gde oni da uloze u nesto...msm...i zapad bi se i dalje raspadao da ih uefa pistoljem nije terala da sredjuju novinarske loze za LS 2010-te
Gurbeti takodje ne bi platili pa makar se po sudovima zavlacili,pa jbt oni su ladno svoje na juznoj tribini u onoj rupi pocupali da ne bi davali ni dinara vise za to a kamoli za nase da daju xe xe
 

Pera93bgd

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
1.485
Reaction score
80
Локација
Autokomanda, Beograd
A i cuvareva kucica ce biti crno-bela? Sada treba da nam cela jedna tribina bude polupana 7-8 meseci zato sto cekamo da navijaci popiju dovoljno piva da prvi put u istoriji zamenimo stolice... Pa sve te popravke ne kostaju vise od 100-200 eura. Klub nam je toliko propao da me cudi kako se jos uvek nismo ugasili.
 

NajLav

Grobar
Учлањен(а)
06.10.2008
Порука
405
Reaction score
1
Локација
Ispod tribine...
Ma ovaj naš (nazovi) klub se sprda sa svim ljudima kojima je Partizan u srcu. Ono baš sprda.

Koliko smo keša kaparisali, da ne može da se nabavi nova trava?! Da nam stolice plača neka pivara, koje i nisu neki keš, da smo tek prošle sezone stavili novi semafor.
Da se na terenu ne može napraviti neka grafika izmedju dve klupe, da se bar ze evropske mečeve sakrije ta glupa traka, da nam sponzorski transparenti leze pobacani, ko da ih je dete razbacalo iza golova. Stadion nam je postao ko kombinezon propalog vozača formule.. Da se ne nabraja dalje...

Sto se tice kucice i tih polupanih stolica to mi najmanje smeta, posto ionako sve ostalo raspada..

Sve gore nabrojano ne bi nas kostalo vise i milje jura, a i to bi ovi pacovi znali da naprave jeftinije... Ali opet mi direktor stadiona kuburi kako mu je budzet za stadion milju jura, a sa tim se sisa trava i ponekad popravi neka lampica...
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
najlav da se nadovezem na nase konstatacije u vezi sa krilnim igracima, sa druge teme :)...

Jebo mater, ja mislim da bi, s obzirom na igrace koje imamo, trebali da napravimo revolucionarni prelazak na formaciju 5-3-2 ili (3-5-2). Italijani, gotovo svi, je vec uveliko koriste zadnje 2-3 sezone a mislim da bi bila dosta delotvornija od ove nase sadasnje 4-2-3-1.

Npr, u vatru baciti malog Ivkovica na stoperu i pridruziti ga Ivanovu i Obradovicu (ili Ostojicu ako ode Ivanov). MIslim da bi Obradovic bio pravi komandant tu i iskustvom i znanjem, a ako bi i Ivanov ostao onda bi to tek bila ekstra stvar. Dalje, bekovi koje imamo, i jedan i drugi su ionako dosta bolji ofanzivni nego defanzivni igraci, a mozda su i najspremniji igraci u ekipi, sto se tice trcanja, tako da bi svoju ulogu pokrivanja cele desne, odnosno leve strane, ali sa vise ofanzivnih, a manje defanzivnih zadataka nego uobicajeno, mogli bolje odraditi nego pozicije klasicnih bekova. U to da bi im ova pozicija (menadzerskim zargonom WBR i WBL) dosta bolje odgovarala nego klasicna DR, DL nemam ni najmanju sumnju. Kad je nas najopasniji igrac u 180 minuta ove sezone Volkov kao DL kakav bi tek bio da mu se dodeli malo ofanzivnija uloga i da nema toliko defanzivnih zadataka kao sad.

Dalje, zadnji vezni DJemba Djemba i malo ispred njega kapiten i eto ti centralnog veznog dela za nase uslove, Javi Maartinez, Bastian Schweinsteiger ili Busqets, Xavi :) (kombinacija Martinez, Gundogan bi jos i najbolja bila :) )..

Dalje, ispred njih jos jedan ofanzivni igrac koji moze probiti i kroz sredinu ali biti nezgodan i sa krila (dakle ne klasicni krilni igrac vec polivalentni, koliko god nam se taj izraz smucio, ofanzivni igrac), sto bi po mom misljenju mogao biti Ninkovic.

Kao neki drugi napadac, znaci ne klasicni "sidras" vec malo blize veznom redu recimo Grbic (ne znam da li mu je to stvarna pozicija jer stvarno nisam preterano upoznat sa njegovim kvalitetima osim postova sa foruma) i klasicna devetka Mitrovic i eto ti i formacije i ekipe :)...

Sve ovo mislim najozbiljnije (osim ovih poredjenja :) ) i po meni je dosta prikladnija formacija s obzirom na igrace kakve imamo od ove koju sada koristimo..
 
Последња измена:

NajLav

Grobar
Учлањен(а)
06.10.2008
Порука
405
Reaction score
1
Локација
Ispod tribine...
Moram da ti kazem da mi deluje zanimljivo ta tvoja 3-5-2 postavka.
I svakako je istina, da ovo sto imamo na raspolaganju tesko da moze da tvori efektivan 4-2-3-1 tim, ali se postavlja pitanje ko ce imati muda da prvi isproba tu novu taktiku.

Sad kad bi Vuk ostvario plasman u LŠ ili LE onda nije realno ocekivati ikakvu promenu tog sistema, što znaci slaba vajda od golova..
Medjutim i taj tvoj sistem podrazumeva igrace (pogotovo ove iza) koji imaju snage da kidaju 80+ umesto 55+ minuta i zesce uigravanje prvog tima. Znaci kondicionog za dobre pare i individualan rad sa igracima kojima je to potrebno.

Ali da imamo jake adute u mladjim igracima imamo, ali mi ih je toliko zao kad vidim da nema nikoga da ih uzme u ruke kako treba i odluci da ih zadrzi vise od 6 meseci. Da smo bar uigrana mašina ako nismo več za velike domete..
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
@ najlav

Najgore od svega je sto u ovom nasem smesnom timu, kad krenu pripreme i kad treba da se pocne sa uigravanjem ekipe, trener (a i niko zivi u klubu) uopste ne moze znati koje ce igrace imati na kraju prelaznog roka, na kojim pozicijama i slicno. I onda naravno, da se ne moze normalno ni uigrati ekipa..

A za ovu promenu formacije treba hrabrosti naravno, zato sam i rekao da je revolucionarna, ali definitivno ostajem pri konstataciji da bi bila daleko ucinkovitija nego ova sad 4-2-3-1 sa defanzivno katastrofalnim bekovima, busnim zadnjim veznim, ocajnim krilima...

Slabo ko i na ovom forumu govori o tome da su nas ofanzivni deo tima i organizavcija napada katastrofa.

Ne kazem da bi se uvodjenjem 3-5-2 igraci koji ne znaju naucili igrati, to je nemoguce, ali bi se pokusalo izvuci maksimum od svakog i iskoristiti one kvaitete sto ih stvarno imaju.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.784
Reaction score
55.559
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ја већ годинама говорим да би ми требали да почнемо да играмо Мацаријеву 352 тактику с фул бековима :D
Пошто су нам бекови слабији у дефанзиви а конкретнији у нападу, а имамо доста централних везних играча који могу принудно по боку да одиграју ја само чекам да неко скупи муда. Фора је што та тактика може да буде изузетно офанзивна и изузетно дефанзивна у зависности колико слободе даш бековима, Мацари је рецимо форсирао ту тактику с 3 класична штопера једним тежим и два бржа, док је Прандели уместо једног штопера волео да ставља задњег везног који може и позади да одигра...
 

Rub Izuzev

Grobarčina
Учлањен(а)
19.11.2012
Порука
1.807
Reaction score
600
Tako su igrali i susedi `98 na SP. Pa ko šta voli, 3-5-2, 5-3-2, ništa novo, stare žabarske fore. Prevaziđeno i zastarelo.
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
@ Stojance R.
Dugo si gradio reputaciju super etabliranog forumasa.
Nemoj mi sad zagovarati 3-5-2 u Partizanu.
Sa kim?
Pa za tu postavku treba imati na bokovima dva John Deer traktora sa klimom i gps navigacijom.
Dva ludaka na boku i tri slifovana cara pozadi.
Volkovu bi to i prijalo, ali Aksent i Ostoja... brrrr
 

Simke87

Grobarčina
Учлањен(а)
05.04.2008
Порука
1.611
Reaction score
54
Pa i Lotar je to igrao, ali ne bih se ja vracao na tu taktiku koja u srpskom fudbalu cesto ostane samo na 5-3-2.
Ako se ne varam, Prandeli je na EP igrao samo protiv Hrvata tu taktiku i posle se vratio na 4-4-2. S tim sto prandeli nije prelazio iz 5-3-2 u 3-5-2, nego iz 4-4-2 u 3-5-2. Vrati ti Sasu Markovic medj' Ostojica i Voju Stankovic:D Taj tezi stoper sto spominjes uglavnom je kao libero, no takva taktika zahteva nenormalnu uigranost (koju mi nikad necemo imati) i disciplinu zbog brzog transformisanja iz napada u odbranu, odnosno iz jedne formacije u drugu, sto mi takodje nikad necemo imati. Zivim za dan kad cemo iznositi loptu za par sekundi od 16 do 16 i za duge dijagonale, a ne da nam promena strane traje par minuta, dok je ispipa 10 igraca. Lopta kod nas dok predje sa leve na desnu mora da ima kontakt sa minimum 6 igraca, uvlavnom cela veza i 2 stopera.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.784
Reaction score
55.559
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Tako su igrali i susedi `98 na SP. Pa ko šta voli, 3-5-2, 5-3-2, ništa novo, stare žabarske fore. Prevaziđeno i zastarelo.
Тешко да је превазиђено кад су рецимо и Наполи и Јувентус а и Италија делом ту тактику играли прошле и претпрошле сезоне.
@ Stojance R.
Dugo si gradio reputaciju super etabliranog forumasa.
Nemoj mi sad zagovarati 3-5-2 u Partizanu.
Sa kim?
Pa za tu postavku treba imati na bokovima dva John Deer traktora sa klimom i gps navigacijom.
Dva ludaka na boku i tri slifovana cara pozadi.
Volkovu bi to i prijalo, ali Aksent i Ostoja... brrrr
Јебига друже то је као да кажеш, не можемо да играмо 442, зато што је Лука промашио професију ( као младић је обећавао као онај путар што прегледа квалитет линија по путу, да не мора главу да диже).
Аксентијевићу би сигурно годила више та улога него улога класичног десног бека где га буше ко нездравог, овде би му помагао Обрадовић, јер ту десни бек може да прође с мање задужења, ако истрчи напред у ротацији задњи везни заузима то место ( има на јутубу неки клип о томе с Мацаријем мислим, па се може погледати).
Остојића и Станковића ни не рачунам у ( наше) играче. Пре би ту легао Ивковић у оној Пранделијевој варијанти где је један штопер померен задњи везни, што би њему легло. У тој формацији заправо 3 играча у средини односе сву превагу, ако лепо сарађују.
Уосталом ви овде пишете као да ми пленимо са 442, ево покоравамо Европу :D а не да су нас нагузичили сад Јермени, немамо шта да изгубимо, углед смо давно продали.
Али све је ово дрљање курцу, ценим да се у нашем клубу не размишља о неком озбиљном стручном усавршавању све да се добија бурек уз цдове тренинга.
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
Tako su igrali i susedi `98 na SP. Pa ko šta voli, 3-5-2, 5-3-2, ništa novo, stare žabarske fore. Prevaziđeno i zastarelo.

Da je prevazidjeno ne bih rekao, 80% italijanske lige je proslu sezonu igralo tu formaciju, a cinjenica je da se ona vraca polako. Ali u sustini, da li je prevazidjeno ili ne uopste nije bitno, vazno je da je ovom timu Partizana po mom misljenju 3-5-2 dosta bolja od 4-2-3-1.

@ Stojance R.
Dugo si gradio reputaciju super etabliranog forumasa.
Nemoj mi sad zagovarati 3-5-2 u Partizanu.
Sa kim?
Pa za tu postavku treba imati na bokovima dva John Deer traktora sa klimom i gps navigacijom.
Dva ludaka na boku i tri slifovana cara pozadi.
Volkovu bi to i prijalo, ali Aksent i Ostoja... brrrr

I VOlkov i Aksent pogotovo su dosta pogodniji za tu formaciju nego ovo sto sad igraju. Aksentijevic je pozadi promaja cista i odgovaralo bi mu vise ofanzivnih a manje defanzivnih zadataka. Cak bi i OStoja bio bolji uz 2 stopera pored njega i DJembu ispred sebe.

U svakom slucaju ako nemamo igrace za 3-5-2, aj me molim te ubedi da imamo za 4-2-3-1 :banghead


Pa i Lotar je to igrao, ali ne bih se ja vracao na tu taktiku koja u srpskom fudbalu cesto ostane samo na 5-3-2.
Ako se ne varam, Prandeli je na EP igrao samo protiv Hrvata tu taktiku i posle se vratio na 4-4-2. S tim sto prandeli nije prelazio iz 5-3-2 u 3-5-2, nego iz 4-4-2 u 3-5-2. Vrati ti Sasu Markovic medj' Ostojica i Voju Stankovic:D Taj tezi stoper sto spominjes uglavnom je kao libero, no takva taktika zahteva nenormalnu uigranost (koju mi nikad necemo imati) i disciplinu zbog brzog transformisanja iz napada u odbranu, odnosno iz jedne formacije u drugu, sto mi takodje nikad necemo imati. Zivim za dan kad cemo iznositi loptu za par sekundi od 16 do 16 i za duge dijagonale, a ne da nam promena strane traje par minuta, dok je ispipa 10 igraca. Lopta kod nas dok predje sa leve na desnu mora da ima kontakt sa minimum 6 igraca, uvlavnom cela veza i 2 stopera.

Uigranost i bi bila najveci problem, a zbog cega, to sam objasnio u jednom od prethodna 2-3 posta. Nazalost nama je uigranost problem i kod formacije koju igramo godinama a kamoli ovom slucaju.
A za brzu tranziciju se slazem samo delimicno, jer se ona podrazumeva kod svakog stila i nacina igre. A i iskreno mislim da ce se brze transformisati Volkov i Aksent, dva brza igraca, nego sto ce npr povesti kontru Luka, Ilic, Jojic, Kojic ili ko sve ne...
 

Nemanja-NUSKNVP

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2009
Порука
2.351
Reaction score
77
Локација
Leskovac
Bas sam ovih dana razmisljao o formaciji 3 -5-2 za mec sa Ludogorecom i nastavak sezone, Ivanov - Obradovic - Ivkovic, po bokovima Aksentijevic i Volkov, Djemba Djemba i Brasanac zadnji vezni, Sale iza spiceva, i Grbic sa jos jednim napadacem. Mislim da bi to moglo da prodje, imali bi pojacanu defanzivu a bekove bi malo oslobodili defanzivnih zadataka, ionako im nisu jaca strana.
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
@ hari_m

Ne vidim zasto bih te ubedjivao u bilo sta, jer poenta onoga sto pisem nije u taktici.
Sa sadasnjim igrackim kadrom, jedina sansa da se makar casno gubi je formacija sa 4 coveka u liniji i dva defanzivna vezna igraca ispred.
Traziti od neinteligentnih i neobucenih igraca u majci srbiji da igraju 3-5-2 je ravno samoubistvu. Niti se to uigrava u mladjim kategorijama, niti imamo fudbalere za tu postavku, niti ima sportske i neverbalne inteligencije igraca za tako nesto.
cak je i sinisi to postalo jasno posle 180 min prijateljskih utakmica prosle godine.
no, dobro, forum je, moze nam se...

@ Stojance R.

Isti odgovor kao za kolegu hari_m.
Ne zamenjujte teze. U bilo kojoj formaciji nemamo sanse protiv iole jacih rivala. Sa 3-5-2 primacemo 3-5 golova i u JSL.
a mozemo do sutra spekulisati.
 
Последња измена:

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
Tvoje misljenje druze, koje se ne slaze sa mojim u ovom slucaju :).. Siguran sam da bi ovom timu ta formacija vise odgovarala i da bi bas u Superligi protiv slabijih ekipa primali jos manje golova nego inace..

Naravno, od ovoga nece biti nista osim nasih sugestija i komentara na forumu jer nijedan trener nece imati hrabrosti da ovo pokusa osim u nekim situacijama kad je prinudjen, poput Siraka npr.
 

Potres

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
466
Reaction score
164
Nama formacija mora da pocinje 4-2(oba defanzivna) i sad moze 2-2 ili 3-1 u zavisnosti od protivnika i igraca :)
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Nama formacija mora da pocinje 4-2(oba defanzivna) i sad moze 3-1

naravno da ne moze ovako jer ne znam bas tacan razlog, al verovatno je u mentalitetu, ti kad s nasim batadjorinim trenerima i nasim igracima izadjes s ovakvom postavom to je gubljenje u najavi (jedino je dobro funkcionisalo u prvo vermezovskom mandatu dok je jos bio normalan...ili kad igras s Arenalom ili sl tad je svejedno)...bukvalno skoro svaki put kad smo kao nesto spremali tu taktiku, izlazili kao iznenadjenje s njom to je bilo ocajno i mrtvilo...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top