Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Izbaciti "Jugoslovensko" iz grba

Da li treba da se izbaci reè "jugoslovensko" iz grba našeg sportskog društva?


  • Total voters
    91
  • Poll closed .
Статус
Затворена за писање одговора.

Dekstasijel

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
96
Reaction score
257
Локација
Beograd
Nema potrebe da stoji jugoslovensko, jer mi nismo jugoslovensko, lijepo objasni covjek, prije toga smo bili sportsko drustvo...ne znam cemu ta pobuna, niko se nije bunio kad je ime stadiona promjenjeno...

Partizan je dovoljno da nosi simboliku jugoslavije, ali polako se udaljavati od jugoslovenstva i komunizma, to je unistilo nasu zemlju i dalje unistava
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
Ja se i dalje bunim što je ime stadiona promenjeno.
Jugoslavija ne postoji već decenijama. Komunizam u Srbiji takođe.
I zašto smo onda SAD ovakvi kakvi smo?
Bez Jugoslavije, bez komunizma...
Postoji samo Jugoslovenska kinoteka, Jugoslovensko dramsko pozorište i JSD Partizan...
Možda su te tri institucije krive za sve?
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.910
Da se vrati ime stadionu i da se izbaci jugoslovensko :D
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.383
Reaction score
5.165
Локација
Beograd
Partizan jeste jugoslovenski klub.

A ako menjaš naziv kluba onda treba da promeniš i grb pa čak i ime. (Barem bi bilo logično)

Jer šest buktinja predstavlja šest jugoslovenskih republika, crvena zvezda (crvena od krvi proletera :) ) predstavlja grb armije, tj. simbol jugoslovenskih partizana. Partizan- samo ime govori. Sportsko društvo je osnovano pod nazivom Jugoslovensko sportsko društvo Partizan, pa bi izbacivanje tog atributa bila neka vrsta revizije (nepopularne) istorije.
I za kraj, Partizan ima navijače širom bivše države, a i dalje, izbacivanje "Jugoslovensko" iz imena bi samo udaljilo te ljude od kluba.



Na zastavi nasem grbu
Sest buktinja plamti
Da se ima Partizana
Vecito zapamti

Voleo sam volim ga
Volecu ga ja
Jer ce ime njegovo
Vecito da sja

I opet kad bih ja da biram
Za drugog ne bi znao
Sve sto imam u zivotu
Ja bih njemu dao

Voleo sam volim ga
Volecu ga ja
Jer ce ime njegovo
Vecito da sja




JSD Partizan 1945 - ∞
 

Moskri63

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
333
Reaction score
778
Do stvaranja nove Jugoslavije terati po postojecem, onda opet u kontru


partizan-230022.webp
i obavezno konacno jebati govnarski real sa ovim grbom



Salu na stranu, nisam fan bivse drzave, ali smatram da su svi nasi grbovi predivni (pogotovo oni prvobitni) - isto kao sto su predivni bordo-plavi dresovi, bordo-plavo-zute stolice, visoka ograda, lampas, Misa Tumbas. sva nasa samounistenja u poslednjem minutu...
 

vernijug1

Početnik
Учлањен(а)
01.04.2023
Порука
117
Reaction score
264
Локација
Zemun
@Grncarija
Istine radi nismo osnovani pod nazivom JSD, kao što ni crno-beli dresovi nisu sa nama bili od početka, ali, posle se to ustalilo, postalo tradicija, legenda, institucija...
I zato bi bilo šteta to rušiti...
Kao sto se vidi, uvek je bilo odredjenih korekcija i promena. Misljenja sam da preterujemo sa nostalgijom i zeljom da se nista ne menja.
A kod nas sve na listi mora da se promeni:

Skupstina kluba- nacin izbora clanova
Upravni odbor i predsednik kluba
Marketing kluba
Stadion - renoviranje
Shop - izgled i ponuda
Odnos FK prema navijacima Partizana

Posle na miru mozemo da diskutujemo o slovima, bojama i detaljima na grbu ili sta god.
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.157
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
Koja zaludnost, baba jarici, pop se ceslja ili nesto slicno.
Fk se svadja sa SD, iskljucuju nam struju, duguje se na sve strane, mozda smo stigli i do jubilarnih 50miliona eu novcanica minusa. "Predstavlja" nas Vazura a ucestvujemo u takmicenju gde je zabranjeno uzimati bodove jednom klubu, odnosno bar probati da se ostane neporazen protiv njih.

Tako da me specijalno zabole Jugoslovensko, Srpsko ili Marskovsko. Mada ovo trece ima najvise smisla.
 

Dekstasijel

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
96
Reaction score
257
Локација
Beograd
Niko ne govori o dodavanju srpskog, cetnickog, vec uklanjanju jugoslovenskog.

Posle cemo se time baviti, kad se slegne prasina. Promjeniti grb, ime kluba - Ravna Gora, ili Ravnogorac ili Četnici. Da budemo politički korektni, PoČetnik bolje.

Samo jedno ime znaaam, PoČetnik Beograd!


I ne znam zasto pojedini clanovi foruma upucuju da se navija za neki drugi klub iz komsiluka, pa oni imaju vecu jugoslovenstinu od nas, njihov osnivač ubio naseg Čiča Dražu, to je leglo komunjara tamo. Sad sto su oni sizofrenicari, niko nije kriv.

Koliko se ljudi bune na jugoslovenstinu mrtvu, a kad treba da se brani klub od VV nidje vas nema.

Malo trolanja nije na odmet, ali mičite se vi od jugoslovenštine mrtve, ako već klub ne može. Mi smo Srbi, Crnogorci, Maledonci, Bošnjaci ali komunjare nismo. Sklanjajte to iz naslova JSD, samo SD.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top