Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

Henry

Grobar
Учлањен(а)
02.10.2006
Порука
205
Reaction score
8
Henry, hajde da sacekamo da se kompletira tim pa onda da komentarisemo da li je zalosno ili nesto drugo... Ima razloga zasto sve ovo ovako izgleda, mada ko vam garantuje da je plata ovog momka mala? ;)
Sve u svemu, dobrodoslica sa moje strane, ne odstupa se od onoga ranije recenog - pravi se mlad a vrlo konkurentan tim! Sve ovo jako lepo izgleda!

Zna se koliko otprilike moze da kosta nedraftovan igrac koji dolazi pravo sa koledza. I Roberts i Gist su bez dileme mnogo skuplji od njega. Ali nemam ja nista protiv Gordona, svidja mi se nas trenutni roster (dobro, jedino bih oterao Cakarevica jer mi je pokidao zivce prosle sezone :D), cak ne bih imao nista protiv ni da sa ovim igracima odigramo sezonu.
Ali zalosno je da i cokijev i dinkicev klub imaju veci budzet od ekipe koja godinama dominira na prostoru bivse SFRJ i jedina dostojno predstavlja ovu jadnu zemlju u Evropi.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.778
Reaction score
55.506
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Mislio sam, tip igraca kao Roberts, nije napadac, vise radi prljav posao, ide na skok u napadu, dobar u odbrani, lupa banane, kupi ove odbijene lopte... Samo, mnogo je brzi i ekpslozivniji od Robertsa, svidja mi se i sto uvek ide na kucanje... Videh na klipovima da ume da pogodi sa poludistance, doduse ne za 3, tu si u pravu da se razlikuje od dosadasnjih cetvorki... Samo, igru ledjima ne videh nigde, mozda nismo gledali iste stvari...
Meni ovo mirise na neku strvinu na 5, nekog snaznijeg centra sa slabijim skokom, nesto kao Skorcijanidis, Braun...
Ne razumemo se mi nikako :D
Klipove nisam gledao posto se tu nabaca zakucavanja rampi i igraca ne vidis. Sve sto pise pisem iz gledanja njegovih celih utakmica iz poslednje sezone (pre ga nisam gledao)
Rekao sam sutra cu, ali aj kad smo se raspisali.
Elem on je po meni sporiji od Robertsa, primetno, slabije vodjenje, slabije kretanje dalje od kosa.
Ispod kosa je njegova kuca. On kampuje dole, znaci nije klasicna Duletova cetvorka sa izvlacenjem, nego igrac u kapici. Primera radi posto protivnici u el nisu zatvorili timove bacicu fiktivno poredjenje sa Savovicem, on ce moci da isprati Savovica spolja, ima dobar rad nogu, ima dobre sto se kaze lateralne kretnje(Duletu najbitnija osobina kod cetvorki), a u napadu ce to biti silovanje pod kosem, znaci cementiranje na 3 metra od kosa ono sto ameri zovu mid hook finta i zavrsnica, i tako do besveti, eventualno malo uz ceonu liniju.
Dominira skokom i nije glup. Sad ovo zvuci bezveze, ali naglasavano je da zna da anticipira, a vecinom te cetvorke na koledzu koje skacu ko kenguri, nisu bas najinteligentnije
Naravno nije on napadacki igrac to nam je svima jasno, ali mu je fond u napadu dosta drugaciji od dosadasnjih cetvorki. Mene jako raduje konacno cetvorka sa bar nekom ledjnom tehnikom. Ok Macvan je imao i to odlicnu, ali njegov los atleticizam je ipak problem. OE sad, ja iskreno ne gotivim igrace sa tih slabih, a realno je na slabom univerzitetu bio, ali svaki igrac sa tim statsima je za apsolutno postovanje. Zanimljivo je da smo poceli da gledamo konacno koledz kosarku i za to :respect
O tome nek kaze vise kolega Moraelyn on je upuceniji svakako.
Ko na kurac Arena je prenosila najvise mislim kanzas, UCLA, mozda gonzagu i lobose, Edin mislim da onanise na njega :D Ako se dobro secam bas ga gotivi i predvidjao mu je buducnost u nba. Jedan od najbolje kotiranih undrafted pf.
Zatvara reket, ali ne mogu da vam ga opisem konkretno jer svi mu bacaju neke etikete tipa prethodni igraci.
Mi ovakvog igraca do sada nismo dovodili!
Odbrambeno najveci kvalitet mu je sto moze da sacuva tesku cetvorku i pokretnu, kao sto pomenuh, rad nogu na zavidnom nivou. Cim je otisao sa UCLA bilo je nekih problema, rekoste da se posvadjao sa trenerom, sumnjam da ce tu biti problema.
Plus i to ogromni plus o tome je i Edin pricao, velika je paljevina na publiku, obozava taj odnos, voli kad ga publika zavoli, zamislite ludaka u pioniru :D
Ono sto mislim da ce Dule kod njega razviti su sut i igra licem ka kosu. Potencijal sa Vestermanom za pnr zver. Sut ima jako lep i mekan i nije mi jasno kako ima tako lose procente. Pomenuti Edin ( :D ) je bas pricao kako je jebeno nekonstantan i pored lepog izbacaja.
On nece narocite probleme imati sa prilagodjavanjem posto nece imati mnogo kontakta sa loptom u smislu vodjenja, igre licem itd.
Problem ce mu svakako biti faulovi, pogotovo u napadu gde je njima tendencija da idu uz ceonu liniju i uvale lakat u ledja protivniku, to ce mu svaki put biti sudjeno i na to mora da se navikne.
Sto se tice kesa, klasicno koledz igrac cenim da ima oko 100 ljadi, a sve preko 130 je cista premija za njega posle prve vankoledz sezone.
E sad uz njega ne ide teska petica to je sigurno, nego laksa petica 5 4 varijanta, po mogucstvu sa sutem sa poludistance. To su igraci tipa Son Dzejms, Akingbala, Hamilton, Ali Traore, Armstrong, Pops Mensa.
Uz takvog centra, ofanzivno cemo biti najskocnija ekipa el, a odbrambeno jako zajebana ekipa za skauting.
Osecam da ce mecevi na noz sa 60 - 59 biti najnormalnija stvar u novoj sezoni.
takva dva igraca pod kosem, eventualno Gutjerez, Caki, Milosav, Luce, pa zatim i odlican defanzivac Vesterman, solidni Bertans. Ne bih bio u kozi onog ko ce da crta napade protiv nas.
Igrac tog tipa ce nas kostati i nadam se da tamo idu do sada ustedjene pare.
Sa ovakvom cetvorkom razumem potrebu za jos jednim suterom i onda mi je logicnije da umesto gutjeres plus jedan, dovedemo 2 u jednom odnosno pleja sa dobrim sutem.
Ja sam odusevljen sto gledamo koledz igrace i mozemo vremenom jako lep odnos sa njima da stvorimo i da ostvarujemo lepu saradnju.
Ako je neko bio dovoljno lud da procita ove baljezgarije, a zanima ga jos nesto nek pita :D
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
@Vlad
Sledeci put pomeni forum sa kojeg si kopirao post jer se ljudi sa tog tamo foruma ljute ...
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
@ Henry:
Igrom slucaja znam Cakara privatno, sa njim sam trenirao pre jedno dve nedelje, bas pred pocetak priprema, bio je ovde kod mene u kraju... :D Mozda nekima od vas nije sjajan kao igrac, ali je kao covek izuzetan, a zna se da je to veoma vazno pri selekciji igraca za KKP! A sto se budzeta tice, svakako da si u pravi, I to "zalosno" ima nekog smisla, ali mnogi ce to ovde shvatiti pogresno, pa sam zato iskomentarisao, da ne pokrenemo lavinu oko toga, trenutno je najmanje bitno, tako je kako je :D
 

vladaboss

Početnik
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
158
Reaction score
0
Локација
Nis .... Durlan Bronx
@Стојанче Р

Obicno izbegavam da citam duge postove ali tvoj sam procitao!

Nisam neki strucnjak sto se tice kosarke ali nekako mi unosi neki nemir kada procitam da pojacanja koje dovodimo da im sut nije jaca strana. Znam da nije sve u poentiranju ali nikako da pogodimo nekog ubicu sto se tice suta da moze u svakom momentu prelomiti mec...
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
Navodno sve je dogovoreno sa prvom cetvorkom. Moze da igra i peticu. Amer je, trebalo bi da stigne za 2-4 dana. To je sve sto znam.

Petica je nadjena ali jos nisu pregovori na intezivnom nivou. Dule je za sada zadovoljan Meksikancem, ali jos vise zadovoljan kvalitetom Westermanna. Kaze da je Argentinac solidan ali jos uvek mlad za nosioca.

To je taj. Gordon. Jednogodisnji ugovor.

Petica bi trebalo da bude Hilton Armstrong (kao sto je forumas markovic napisao) ali to nije toliko pouzdano. Inace bivsi saigrac Westermann-a.



Bez prenosenja traceva sa drugih foruma.
 

TALICNI TOM

Dva vrana gavrana
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
2.576
Reaction score
95
dobrodoslica za Gordona

sezonske ce biti pustene 1.9 u proidaju,cene ce biti kao prosle godine

TRIBINE – 120 evra
PARTER – 180 evra
PLAVA LOŽA A – 350 evra
PLAVA LOŽA B – 400 evra
BELA LOŽA – 500 evra
VIP LOŽA – 600 evra
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.778
Reaction score
55.506
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Son Dzejms, Akingbala, Hamilton, Ali Traore, Armstrong, Pops Mensa.

Nisam insajder ali sam vidovit skaut :buhaha
Posteno skup igrac, logicno je da se za njega iskesiramo, ali cemo imati i konkurenciju, ako dodje svi kolektivno da se napijemo ko krmad makar nam i covke junior igrao prvog pleja.:D
Mada iz dosadasnjeg iskustva koje ime dospe na forum, taj ne dolazi.
 

Vojin91

Grobarčina
Учлањен(а)
18.10.2008
Порука
1.094
Reaction score
0
KAkav je taj ArMstrong (nikad ga nisam gledao) ?

Statistika i nije bas nesto za prvu Peticu :
Euroliga- 22 min (9.5 poena)
EuroKup-23 min (10 poena)
Frncusko prvenstvo - 25 min (11 poena)
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
Mislim da od njega nema nista jer se pominje da bi mogao u spaniju da ode ali videcemo polako ne moze sve od jednom :)
 

555

Početnik
Учлањен(а)
18.10.2009
Порука
194
Reaction score
7
Локација
Beograd (Sremcica)
dobrodoslica za Gordona

sezonske ce biti pustene 1.9 u proidaju,cene ce biti kao prosle godine

Pa nisu bas iste cene prosle godine je bilo malo preko 12 000, a sada ce biti preko 14 000. Stvarno ne znam koja je poenta da sezonske budu ovoliko skupe, a da posle karte za utakmice kostaju po 100 dinara. Prosle godine sam propustio samo jednu utakmicu u Jadranskoj ligi i jednu u kls, a ispalo bi mi jeftinije da sam kupovao pojedinacne karte nego sto sam kupio sezonsku. I predprosle sezone se jedva isplatila, jedino one sezone kada smo otisli na fajnal for se visestruko vratio ulozeni novac (pre toga nisam kupovao). Sada sam u ozbiljnoj dilemi da li da kupujem, posto stekam pare dosta dugo i razmisljam da kupujem karte pojedinacno. Stvarno mi se smucilo da ja dajem silne pare a da minimum 1000 likova ulazi na licne karte i na foru preko sezonskih koje se dele za dzabe ili po znatno manjoj ceni (da se razumemo pre ne bi isao na utakmice nego sto bi kupio sezonske od tih ljudi kojima ode vise para nego klubu)...
 

ynn93

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
415
Reaction score
283
Локација
Zemun
mesec dana nista tiho a onda je krenulo :D
 

Zex

Grobar
Учлањен(а)
31.10.2007
Порука
525
Reaction score
173
Локација
Basel / Svajcarska
Gordon je tip 4-ke cini mi se, koja je za nas KK odlicna: Skakac, kucac i dobar defanzivac, ali verovatno ne jedna od prvih opcija u napadu. Sad se nadam, da ce mo baciti sve ostale pare na 5-icu, neku koja ima dobru ledjnu tehniku odnosno poene u rukama.
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.882
Reaction score
11.017
Ne razumemo se mi nikako :D
Klipove nisam gledao posto se tu nabaca zakucavanja rampi i igraca ne vidis. Sve sto pise pisem iz gledanja njegovih celih utakmica iz poslednje sezone (pre ga nisam gledao)
Rekao sam sutra cu, ali aj kad smo se raspisali.
Elem on je po meni sporiji od Robertsa, primetno, slabije vodjenje, slabije kretanje dalje od kosa.
Ispod kosa je njegova kuca. On kampuje dole, znaci nije klasicna Duletova cetvorka sa izvlacenjem, nego igrac u kapici. Primera radi posto protivnici u el nisu zatvorili timove bacicu fiktivno poredjenje sa Savovicem, on ce moci da isprati Savovica spolja, ima dobar rad nogu, ima dobre sto se kaze lateralne kretnje(Duletu najbitnija osobina kod cetvorki), a u napadu ce to biti silovanje pod kosem, znaci cementiranje na 3 metra od kosa ono sto ameri zovu mid hook finta i zavrsnica, i tako do besveti, eventualno malo uz ceonu liniju.
Dominira skokom i nije glup. Sad ovo zvuci bezveze, ali naglasavano je da zna da anticipira, a vecinom te cetvorke na koledzu koje skacu ko kenguri, nisu bas najinteligentnije
Naravno nije on napadacki igrac to nam je svima jasno, ali mu je fond u napadu dosta drugaciji od dosadasnjih cetvorki. Mene jako raduje konacno cetvorka sa bar nekom ledjnom tehnikom. Ok Macvan je imao i to odlicnu, ali njegov los atleticizam je ipak problem. OE sad, ja iskreno ne gotivim igrace sa tih slabih, a realno je na slabom univerzitetu bio, ali svaki igrac sa tim statsima je za apsolutno postovanje. Zanimljivo je da smo poceli da gledamo konacno koledz kosarku i za to :respect
O tome nek kaze vise kolega Moraelyn on je upuceniji svakako.
Ko na kurac Arena je prenosila najvise mislim kanzas, UCLA, mozda gonzagu i lobose, Edin mislim da onanise na njega :D Ako se dobro secam bas ga gotivi i predvidjao mu je buducnost u nba. Jedan od najbolje kotiranih undrafted pf.
Zatvara reket, ali ne mogu da vam ga opisem konkretno jer svi mu bacaju neke etikete tipa prethodni igraci.
Mi ovakvog igraca do sada nismo dovodili!
Odbrambeno najveci kvalitet mu je sto moze da sacuva tesku cetvorku i pokretnu, kao sto pomenuh, rad nogu na zavidnom nivou. Cim je otisao sa UCLA bilo je nekih problema, rekoste da se posvadjao sa trenerom, sumnjam da ce tu biti problema.
Plus i to ogromni plus o tome je i Edin pricao, velika je paljevina na publiku, obozava taj odnos, voli kad ga publika zavoli, zamislite ludaka u pioniru :D
Ono sto mislim da ce Dule kod njega razviti su sut i igra licem ka kosu. Potencijal sa Vestermanom za pnr zver. Sut ima jako lep i mekan i nije mi jasno kako ima tako lose procente. Pomenuti Edin ( :D ) je bas pricao kako je jebeno nekonstantan i pored lepog izbacaja.
On nece narocite probleme imati sa prilagodjavanjem posto nece imati mnogo kontakta sa loptom u smislu vodjenja, igre licem itd.
Problem ce mu svakako biti faulovi, pogotovo u napadu gde je njima tendencija da idu uz ceonu liniju i uvale lakat u ledja protivniku, to ce mu svaki put biti sudjeno i na to mora da se navikne.
Sto se tice kesa, klasicno koledz igrac cenim da ima oko 100 ljadi, a sve preko 130 je cista premija za njega posle prve vankoledz sezone.
E sad uz njega ne ide teska petica to je sigurno, nego laksa petica 5 4 varijanta, po mogucstvu sa sutem sa poludistance. To su igraci tipa Son Dzejms, Akingbala, Hamilton, Ali Traore, Armstrong, Pops Mensa.
Uz takvog centra, ofanzivno cemo biti najskocnija ekipa el, a odbrambeno jako zajebana ekipa za skauting.
Osecam da ce mecevi na noz sa 60 - 59 biti najnormalnija stvar u novoj sezoni.
takva dva igraca pod kosem, eventualno Gutjerez, Caki, Milosav, Luce, pa zatim i odlican defanzivac Vesterman, solidni Bertans. Ne bih bio u kozi onog ko ce da crta napade protiv nas.
Igrac tog tipa ce nas kostati i nadam se da tamo idu do sada ustedjene pare.
Sa ovakvom cetvorkom razumem potrebu za jos jednim suterom i onda mi je logicnije da umesto gutjeres plus jedan, dovedemo 2 u jednom odnosno pleja sa dobrim sutem.
Ja sam odusevljen sto gledamo koledz igrace i mozemo vremenom jako lep odnos sa njima da stvorimo i da ostvarujemo lepu saradnju.
Ako je neko bio dovoljno lud da procita ove baljezgarije, a zanima ga jos nesto nek pita :D

:clap

Само цепај! Ова тема душу лечи.
 

markovic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
1.780
Reaction score
22
Ne razumemo se mi nikako :D
Klipove nisam gledao posto se tu nabaca zakucavanja rampi i igraca ne vidis. Sve sto pise pisem iz gledanja njegovih celih utakmica iz poslednje sezone (pre ga nisam gledao)
Rekao sam sutra cu, ali aj kad smo se raspisali.
Elem on je po meni sporiji od Robertsa, primetno, slabije vodjenje, slabije kretanje dalje od kosa.
Ispod kosa je njegova kuca. On kampuje dole, znaci nije klasicna Duletova cetvorka sa izvlacenjem, nego igrac u kapici. Primera radi posto protivnici u el nisu zatvorili timove bacicu fiktivno poredjenje sa Savovicem, on ce moci da isprati Savovica spolja, ima dobar rad nogu, ima dobre sto se kaze lateralne kretnje(Duletu najbitnija osobina kod cetvorki), a u napadu ce to biti silovanje pod kosem, znaci cementiranje na 3 metra od kosa ono sto ameri zovu mid hook finta i zavrsnica, i tako do besveti, eventualno malo uz ceonu liniju.
Dominira skokom i nije glup. Sad ovo zvuci bezveze, ali naglasavano je da zna da anticipira, a vecinom te cetvorke na koledzu koje skacu ko kenguri, nisu bas najinteligentnije
Naravno nije on napadacki igrac to nam je svima jasno, ali mu je fond u napadu dosta drugaciji od dosadasnjih cetvorki. Mene jako raduje konacno cetvorka sa bar nekom ledjnom tehnikom. Ok Macvan je imao i to odlicnu, ali njegov los atleticizam je ipak problem. OE sad, ja iskreno ne gotivim igrace sa tih slabih, a realno je na slabom univerzitetu bio, ali svaki igrac sa tim statsima je za apsolutno postovanje. Zanimljivo je da smo poceli da gledamo konacno koledz kosarku i za to :respect
O tome nek kaze vise kolega Moraelyn on je upuceniji svakako.
Ko na kurac Arena je prenosila najvise mislim kanzas, UCLA, mozda gonzagu i lobose, Edin mislim da onanise na njega :D Ako se dobro secam bas ga gotivi i predvidjao mu je buducnost u nba. Jedan od najbolje kotiranih undrafted pf.
Zatvara reket, ali ne mogu da vam ga opisem konkretno jer svi mu bacaju neke etikete tipa prethodni igraci.
Mi ovakvog igraca do sada nismo dovodili!
Odbrambeno najveci kvalitet mu je sto moze da sacuva tesku cetvorku i pokretnu, kao sto pomenuh, rad nogu na zavidnom nivou. Cim je otisao sa UCLA bilo je nekih problema, rekoste da se posvadjao sa trenerom, sumnjam da ce tu biti problema.
Plus i to ogromni plus o tome je i Edin pricao, velika je paljevina na publiku, obozava taj odnos, voli kad ga publika zavoli, zamislite ludaka u pioniru :D
Ono sto mislim da ce Dule kod njega razviti su sut i igra licem ka kosu. Potencijal sa Vestermanom za pnr zver. Sut ima jako lep i mekan i nije mi jasno kako ima tako lose procente. Pomenuti Edin ( :D ) je bas pricao kako je jebeno nekonstantan i pored lepog izbacaja.
On nece narocite probleme imati sa prilagodjavanjem posto nece imati mnogo kontakta sa loptom u smislu vodjenja, igre licem itd.
Problem ce mu svakako biti faulovi, pogotovo u napadu gde je njima tendencija da idu uz ceonu liniju i uvale lakat u ledja protivniku, to ce mu svaki put biti sudjeno i na to mora da se navikne.
Sto se tice kesa, klasicno koledz igrac cenim da ima oko 100 ljadi, a sve preko 130 je cista premija za njega posle prve vankoledz sezone.
E sad uz njega ne ide teska petica to je sigurno, nego laksa petica 5 4 varijanta, po mogucstvu sa sutem sa poludistance. To su igraci tipa Son Dzejms, Akingbala, Hamilton, Ali Traore, Armstrong, Pops Mensa.
Uz takvog centra, ofanzivno cemo biti najskocnija ekipa el, a odbrambeno jako zajebana ekipa za skauting.
Osecam da ce mecevi na noz sa 60 - 59 biti najnormalnija stvar u novoj sezoni.
takva dva igraca pod kosem, eventualno Gutjerez, Caki, Milosav, Luce, pa zatim i odlican defanzivac Vesterman, solidni Bertans. Ne bih bio u kozi onog ko ce da crta napade protiv nas.
Igrac tog tipa ce nas kostati i nadam se da tamo idu do sada ustedjene pare.
Sa ovakvom cetvorkom razumem potrebu za jos jednim suterom i onda mi je logicnije da umesto gutjeres plus jedan, dovedemo 2 u jednom odnosno pleja sa dobrim sutem.
Ja sam odusevljen sto gledamo koledz igrace i mozemo vremenom jako lep odnos sa njima da stvorimo i da ostvarujemo lepu saradnju.
Ako je neko bio dovoljno lud da procita ove baljezgarije, a zanima ga jos nesto nek pita :D

:respect svaka cast, i za znanje i za volju da pises ovoliko opsirno... sve si detaljno objasnio, nista da se doda...
posto se nismo mnogo istrosili do sad, pretpostavljam da dovodimo jos jednog igraca spolja i jos jednog unutra...

Kakve kontradiktornosti za ovog novog. Negdje piše da je dobar šuter s poludistance a da ne zna leđima igrati, negdje obrnuto. Svi se slažu da je odličan skakač u pitanju i solidan odbrambeni igrač.

Zbunismo coveka :buhaha
 

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
Gledajuci klipove, meni izgleda kao upgrade verzija Lija Robertsa (odbrana, skok, postavljanje, moze da pogodi spolja)

Ovaj spolja (mislim na trojke) može da pogodi jedino mene ili tebe na tribini. :D Generalno isto važi za bilo kakav šut preko 4 i po metra.

Jako dobar u igri leđima, dobar levi i desni poluhorog.

Desni da, lijevi ni blizu tako dobar i konstantan.


Elem, Stojanče izdominirao potpuno, pa ću ja sad samo da se pravim pametan i seciram ono što je on rekao! :buhaha

Elem on je po meni sporiji od Robertsa, primetno, slabije vodjenje, slabije kretanje dalje od kosa.

Previše si ti fin momak. :D Dečko nume da vodi loptu. Tačka. :D (ne mislim da mu bukvalno ispada, ali sve više od jednog driblinga je pod znakom pitanja)



Ovdje već vidim cigane kako plaču. Ne vadi se iz reketa, biće vrištanja za 3 sekunde non-stop. Isto je bilo i na koledžu.


a u napadu ce to biti silovanje pod kosem, znaci cementiranje na 3 metra od kosa ono sto ameri zovu mid hook finta i zavrsnica, i tako do besveti, eventualno malo uz ceonu liniju.

Realno gledano - on ima samo dva poteza sa kojima može da poentira protiv postavljene odbrane. Prvi je drop-step protiv težeg/sporijeg igrača uz završnicu ispod table, koji će u Evropi teže prolaziti uz konstantnu opasnost od koraka. Drugi je polu-horog (u principu desni) koji zaista izvodi sjajno, ali da li je to dovoljno za ozbiljne utakmice?

Mislim, realno, ni Peković nije mnogo "širi" u napadu od ovoga :D, pitanje je samo da li će ovo tvoje "do besvesti" ići u praksi. Ako da, ima da sabija, a ako iko ima da ga tome nauči, onda je to Dule.


Cim je otisao sa UCLA bilo je nekih problema, rekoste da se posvadjao sa trenerom, sumnjam da ce tu biti problema.

Ben Howland je manijak za disciplinu, a Gordon je po svoj prilici platio činjenicu da je kao veliki emotivac pogrešno reagovao u trenutku kad je ekipi krenulo loše.

Smatra se da je ovo, uz jedan članak u SI koji ga je bukvalno razapeo, najviše doprinijelo da ne prođe na draftu. Realno, to je bilo prije 3 godine i kažu da se dosta smirio (mada je i dalje paljevina na publiku), ali treba imati u vidu.


Potencijal sa Vestermanom za pnr zver. Sut ima jako lep i mekan i nije mi jasno kako ima tako lose procente. Pomenuti Edin ( :D ) je bas pricao kako je jebeno nekonstantan i pored lepog izbacaja.

Njegov izbačaj i nije baš tako lijep, kao na prvi pogled. Ako obratiš pažnju, vidjećeš da je motorika prilikom podizanja na šut uvijek ista, ali da od 5 šuteva, loptu izbaci iz ruke u 4-5 različitih tačaka. Kako i zašto, to samo on zna.

Ne bih baš volio da vježba taj šut kod nas, pnr sa odmotavanjem ka košu zvuči mnoooogo bolje. Ako već upoređujemo, nešto slično što smo svojevremeno radili sa Žaretom Rakočevićem u postavi, samo na jedno 3 puta višem nivou.


Akingbala, Hamilton, Ali Traore, Armstrong, Pops Mensa.

Ovaj boldovani je moj san u KKP. Mislim da bi teško koji centar išao tako dobro uz naš stil igre. Ali nemamo mi para za to. :cry:

Zar nije Akingbala potpisao za Bilbao? Ili je ovo bilo samo poređenje...


Zaključak - veliko iznenađenje za mene. Prvo, očekivao sam mnogo iskusnijeg igrača, ali nadam se da ovo znači da dolaze još 2 (u tom slučaju dobar potez). Vrlo atipičan izbor za nas, kao što je Stojanče već rekao - ovakvog do sada nismo dovodili.

Sve će biti mnogo jasnije kad vidimo ko je prva petica, onda ćemo moći da pričamo kako se sve uklapa. Dobili smo MNOGO u skoku, što jako raduje, dobru odbranu na četvorci i prijetnju sa posta.
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
911
Reaction score
497
Kazu da je Gordon najbolja nedraftovana ,,4". Videcemo, izbacaj mu malo podseca na Ubicin, ali ne verujem da ima dobar sut iz daljine. Videcemo na sta ce to liciti. Bicemo granitni u reketu.
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Stojance, NAKLON DO PODA, Moraelyn, kapa dole, hvala, prijatelji za ovakvu jednu analizu vrednu vrhunskih sportskih casopisa. Gordone, dobro dosao u crno-belu porodicu.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.463
Reaction score
41.140
Локација
Žrnov
@Stojanče,
@Moraelyn,

svi vas nahvališe, ja ću da vas iskritikujem :no no

Što bi rekla moja psihološkinja :)puke): NA ČEGA VAM OVO LIČI?!!! :prekrsti

Lepo ste igrača izanalizirali, koje su mu prednosti, a posebno mane... i?

Šta sad da rade novinari?

A Lazić i ostali? Uradili ste im finu analizu i još uzimate, bre, ljudima leba iz ruke....

Sramite se!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top