Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.318
Reaction score
10.946
Локација
Beograd
Ja stvarno ne znam kako da se smanji nerviranje, to mi nekako nikako nikad (kuku, koliko negacija ) nije išlo uz KKP i mislim da nikad i neće. Utakmicu smo izgubili u glavama, trener reče "umuvali smo se" ili tako nekako, i strah me i da pomislim da su to igrači baš tako i shvatili, bukvalno... Da smo mogli, jesmo, da možemo svakog da dobijemo, baš i ne, ali ovo bi baš leglo da smo uzeli... Nismo, jbg, idemo dalje pa dokle stignemo...
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.960
Reaction score
27.116
Dokle vise jbt, dokle vise?
Pomislim, ok, to je to, sad ce krenuti, ali avaj. I kad je utakmica u pitanju, i deo sezone. Dan po dan, utakmica po utakmicu, ali sezona odmice, vremena je sve manje, prava na gresku, gotovo da vise i nema. Sto rekose Alex i Jaca, bez euforicnih ocekivanja. Ove, ali narocito ove sezone, nasa ocekivanja kao navijaca Partizana, su uglavnom okrenuta prema kk. Postoji to nesto, sto uliva neku veru u ovaj tim, narocito od dolaska Trinkijerija. I ne, necu biti od onih koji ce reci, ma ovo je bila nebitna utakmica, i uopste evro kup, bitna je aba...jbt ja se pojedem ziv kad izgubimo prijateljsku, pripremnu, neku turnirsku utakmicu, a kamoli kad su zvanicne takmicarske tekme u pitanju. Sto vise tekmi to bolje, jer na taj nacin uigravamo ekipu, pravimo mentalitet, dobijamo rutinu, samopouzdanje, a sve je to potrebno za ono sto, otvoreno ili ne, ocekujemo u nastavku sezone. Nema nebitno u sportu, taman i da se na treningu podele tri na tri i cepaju basket, glad za pobedom mora da bude dominantna. Za Partizan nema drugog puta, ne postoji. Ni za igrace, trenere, navijace...cak i te kafe kuvarice, moraju kuvati najbolju kafu na svetu, u suprotnom nisu za Partizan!
Ja i dalje verujem u tim i Trinkija...
 

kibo

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2018
Порука
41
Reaction score
100
O Vanji je sve rečeno manje više, šteta što je Gagić generalno budala, da je ono uradio Novici
Pa posle bi opet kukali na Gagica sto je i njemu polomio nos :icon-biggrin:

Što je najgore, i dalje to sve može da izvuče Trinkijeri, jer igra ima i glavu i rep, ali mi smo već ove sezone mogli da napadnemo EL ozbiljno.
I pored svih individualnih mana i glupih poraza, mnogo je lakse gledati ovakav Partizan sa glavom i repom.
Trinkijeri ce da izvuce nesto, pitanje je za sta ce biti to dovoljno, bilo bi mu mnogo lakse da je selektirao tim, ne bismo doveli S Jankovica sigurno, a i to bi nam u ovom momentu znacilo dosta.
Nama treba igrac koji ce raditi ono sto zeli da radi Zagorac. Da li to moze neko iz ove ekipe? Tesko. Ali ako neko ima sanse za to, najpre ce to da bude bas on.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
@Rade bilo ko, samo ne njih dvojica jer nikad nece pogodit. Najprostije receno, nemaju muda. Mozda im se nekad omakne, a to nekad treba docekat.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
Dokle više Vanja da rešava šutem za 3 u pičku lepu materinu!
Ono kad ti Markus i Vanja uzimaju bitne suteve na kraju. Naravno da ces izgubit.

Što se tiče odluke ko će da šutne, jbg, nek šutne ko hoće, nek šutne onaj ko je sam, slobodan, na otvorenom šutu, ionako je bitno samo da pogodi, i ja bih šutnuo uvek kad sam sam pa šta bude...a i procenat šuta mi ne bi bio mnogo gori od ovih naših...pogodiš ili promašiš, pukovnik ili pokojnik...50 - 50 %... Osim kad šutiraju majstori i ubice...E, tad su šanse izgleda malko veće od tih 50%...(videti pod: Sale Đorđević.)

Dakle, nekad su to u Partizanu radili taj Sale Đorđević (taj je to i u reprezentaciji), pa Šćepanović, Kecman...

...ali sad su nam tu Rade, Markus, Vanja...pa, ili će pogoditi, ili će promašiti...mada zasad uglavnom promašuju kad se ,,lomi,,...

...a da li je stvar u tome da taj šut i dalje može da se dodatno (i dodatno, i dodatno, i dodatno) vežba i popravi, da li je stvar koncentracije (da li i to može da se popravi), nedostatka pobedničkog i ubilačkog mentaliteta, da kad je ,,gusto,, uvek pogodiš a ne promašiš...nedostatka da sanjaš kako sam rešavaš sve u poslednjoj sekundi - a onda da taj san pretvoriš u realnost...nedostatka kvaliteta...ne znam...ali ima još utakmica do kraja sezone, i još šansi da se postaje pobednik ili luzer...

Ovi su se večeras nudili samo tako, ali ovu priliku smo izgubili...koliko će nam se još puta neko nuditi, a da mi ,,ponuđeno,, i uzmemo ili ne uzmemo...ne znam ni to...

Znam da druge igrače i trenera nemamo i da ćemo sa ovima da ,,guramo,, do kraja.
Gde nam je kraj - podvlačimo crtu na kraju sezone.

Partizanovi navijači imaju razumevanja, ali i ogromnu želju za pobedom - u svakoj utakmici, a ne samo povremeno...
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
da sutne bilo ko... a ko je taj bilo ko? Trinkijeri mozda? ko god da je sutnuo i promasio sigurno bi se pitali a sto bas on uzeo sut...
mi u timu nemamo boljih od ove dvojice, kad je sut u pitanju, i to nam je sto nam je, a da mastamo kako se to nekad radilo i kako je to radio neko nekad... cemu? sem ako necemo da upadamo u zacarani krug trazenja desetke i u kosarci (koji sve zna i sve ume, samo sto niko ne zna kako se taj neko zove)...

PC. i u vezi s tim da je nebitno ili manje bitno sta cemo da uradimo u evrokupu... losa logika, svaka utakmica, svaka akcija je vazna, i ako vec igramo neko takmicenje ima da ga igramo da ga osvojimo i da pizdimo za svaku izgubljenu loptu, za svaki promaseni sut, a kamoli za dozivljeni poraz...
 

publicenemy

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.333
Reaction score
2.775
Jao kad Apolo Krid krene da rešava uskoro. Jbt, čovek tek što je došao a skoro da nije izašao iz igre.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
da sutne bilo ko... a ko je taj bilo ko? Trinkijeri mozda? ko god da je sutnuo i promasio sigurno bi se pitali a sto bas on uzeo sut...
mi u timu nemamo boljih od ove dvojice, kad je sut u pitanju, i to nam je sto nam je, a da mastamo kako se to nekad radilo i kako je to radio neko nekad... cemu? sem ako necemo da upadamo u zacarani krug trazenja desetke i u kosarci (koji sve zna i sve ume, samo sto niko ne zna kako se taj neko zove)...

PC. i u vezi s tim da je nebitno ili manje bitno sta cemo da uradimo u evrokupu... losa logika, svaka utakmica, svaka akcija je vazna, i ako vec igramo neko takmicenje ima da ga igramo da ga osvojimo i da pizdimo za svaku izgubljenu loptu, za svaki promaseni sut, a kamoli za dozivljeni poraz...
Kad sam rekao bilo ko, to ti je bilo u smislu da nekad pobedu donese šutem i onaj ko najlošije šutira, a nekad zasere i najbolji šuter. Nisam toliko blesav pa da ne znam da se akcije na kraju utakmice kad lopta-dve odlučuju ko će to da dobije prave tako da se te 2 lopte dodaju baš najboljim šuterima, i šta, dodali smo Markusu, promašio, dodali smo Vanji, promašio, jebeš ga, pa možda bi pogodio i Džok ili Si ili Janković, ili Apolo Krid (Dordž Forman), ili Trinkijeri...ko to zna...išli smo logično, išli smo na ,,akciju,, logika nije upalila, akcija nije pogodila...i šta, ništa.
I nema šta da se pitam ko je uzeo šut i zašto je promašio. Ko god da je uzeo i da je promašio, sigurno nije gađao da promaši, ali jbg, to je sport.
I to moje ,,bilo ko,, to ti je u dodatnom smislu da ponekad rival NE DOZVOLI da ostaviš najboljem šuteru da šutira, nego šutne onaj kod koga se lopta zadesi...
Niko ne mašta da Sale Đorđević treba da šutne, nego je čovek (ili par njih) pitao (pitalo) ZAŠTO šutiraju Vanja i Markus, pa eto, zato što Sale više ne igra, i zato što, kako i sam kažeš, mi nemamo bolje šutere od njih dvojice...
I to je to.
Zapravo se slažemo oko toga, ali...sledi i ostatak posta...

A to što me ,,prozivaš,, za desetku, možeš da nastaviš i dalje, samo se to u košarci zove plej i dade se primetiti da naša igra ipak ima neke ,,obrise,, malo više otkako je došao jedan iskusni plej, svejedno što ponekad pogreši, ili ga centar ne razume pa ne očekuje asistenciju...
Jeste u NBA se malo ,,gube,, te klasične ,,pozicije,, 1,2,3,4,5, jerbo tamo igraju i lete crnci od 2ipo metra sa pokretljivošću, brzinom i šutem kao da su svi od 1,80m, pa tako i Partizan kad bude igrao u NBA, možda mu tamo ne bude trebao klasičan plej...ali zasad, ovde, u Evropi mu treba...
A isto ti mislim i za Partizan u fudbalu, pusti ti te ,,svetske tendencije,, u LŠ i na SP gde (kao) desetke nema, jbt, mi igramo NJIVA ligu, ovde nam treba ,,plej,, da loptu prvo iznese iz blata i snega preko pola terena, pa posle tek da vidimo šta ćemo...a kad budemo stalni učesnii završnice LŠ, onda ćemo te ,,postmoderne svetske trendove,,...
Gde plej ne treba.
Kao fol ne treba.
Nije baš da nema desetke u fudbalu ili pleja u košarci, nego ih se, ponekad ili često javlja istovremeno više takvih igrača po terenu i u igri...
Naravno da ima tu još varijanti, ali nije vreme ni mesto da ovde nastavim o tome...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.789
Reaction score
55.696
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pa naravno da će šutnuti Vanja ili Page, najbolji su nam šuteri ( u teoriji) e sad što oni ne pogađaju je druga stvar.
Jbg govorili smo i za Novicu posle Paoa neće taj nikad pogađati kad je bitno, pa ispade drugačije...
Doduše bila su druga vremena, ali što se tiče tih odluka verujem Trinkijeriju.
I ove priče treba nam ovaj, treba nam onaj, treba nam kurac.
Treba nam da ovi što imamo igraju bolje.
Svako može da bude trener tako što zameni 12 igrača.
 
Последња измена:
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.068
Reaction score
18.313
Ne mislim na onaj šut kad je već sve bilo skoro gotovo, nego napad pre toga, mi na -2 ili -1 ne znam tačno, Vanja šutira trojku i po promašuje i to nam je bilo to... Odigraj akciju majku mu, spusti loptu, a ne Vanji u ruke i ako pogodi pogodi...
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Lijepo je biti heroj sa pogodjenom trojkom to svi pamete dugo.... kad odes na ulaz i izvuces dva bacanja to se kratko pamti.

Mnogo toga bi mi na fin nacin kad je gusto a to tako ne ide tj jako rijetko prolazi. Ne samo njih dvojica nego svi uopsteno.

Vanja i Markus su "dobri suteri" u nekom drugom svemiru, problem je sto su "dobri suteri" u nasem timu. Sto o nama govori dosta.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Kad sam rekao bilo ko, to ti je bilo u smislu da nekad pobedu donese šutem i onaj ko najlošije šutira, a nekad zasere i najbolji šuter. Nisam toliko blesav pa da ne znam da se akcije na kraju utakmice kad lopta-dve odlučuju ko će to da dobije prave tako da se te 2 lopte dodaju baš najboljim šuterima, i šta, dodali smo Markusu, promašio, dodali smo Vanji, promašio, jebeš ga, pa možda bi pogodio i Džok ili Si ili Janković, ili Apolo Krid (Dordž Forman), ili Trinkijeri...ko to zna...išli smo logično, išli smo na ,,akciju,, logika nije upalila, akcija nije pogodila...i šta, ništa.
I nema šta da se pitam ko je uzeo šut i zašto je promašio. Ko god da je uzeo i da je promašio, sigurno nije gađao da promaši, ali jbg, to je sport.
I to moje ,,bilo ko,, to ti je u dodatnom smislu da ponekad rival NE DOZVOLI da ostaviš najboljem šuteru da šutira, nego šutne onaj kod koga se lopta zadesi...
Niko ne mašta da Sale Đorđević treba da šutne, nego je čovek (ili par njih) pitao (pitalo) ZAŠTO šutiraju Vanja i Markus, pa eto, zato što Sale više ne igra, i zato što, kako i sam kažeš, mi nemamo bolje šutere od njih dvojice...
I to je to.
Zapravo se slažemo oko toga, ali...sledi i ostatak posta...

A to što me ,,prozivaš,, za desetku, možeš da nastaviš i dalje, samo se to u košarci zove plej i dade se primetiti da naša igra ipak ima neke ,,obrise,, malo više otkako je došao jedan iskusni plej, svejedno što ponekad pogreši, ili ga centar ne razume pa ne očekuje asistenciju...
Jeste u NBA se malo ,,gube,, te klasične ,,pozicije,, 1,2,3,4,5, jerbo tamo igraju i lete crnci od 2ipo metra sa pokretljivošću, brzinom i šutem kao da su svi od 1,80m, pa tako i Partizan kad bude igrao u NBA, možda mu tamo ne bude trebao klasičan plej...ali zasad, ovde, u Evropi mu treba...
A isto ti mislim i za Partizan u fudbalu, pusti ti te ,,svetske tendencije,, u LŠ i na SP gde (kao) desetke nema, jbt, mi igramo NJIVA ligu, ovde nam treba ,,plej,, da loptu prvo iznese iz blata i snega preko pola terena, pa posle tek da vidimo šta ćemo...a kad budemo stalni učesnii završnice LŠ, onda ćemo te ,,postmoderne svetske trendove,,...
Gde plej ne treba.
Kao fol ne treba.
Nije baš da nema desetke u fudbalu ili pleja u košarci, nego ih se, ponekad ili često javlja istovremeno više takvih igrača po terenu i u igri...
Naravno da ima tu još varijanti, ali nije vreme ni mesto da ovde nastavim o tome...
ne nisam mislio na tvoj komentar, jer ga nisam ni citao, jbga ponekad imam volje da citam tvoje predugacke komentare, ponekad ne, a veceras smo izgubili pa mi nije bilo do citanja niceg tako opsirnog
mislio sam na komentar drugog clana koji je rekao da je trebao da sutne bilo ko, a to bilo ko je najlakse reci, ali izgleda da je mnogo tesko tog bilo ko nazvati imenom i prezimenom...
a pominjanje desetke je bila metafora (a video sam tvoje ime u komentarima pa se setih toga) na to da bi smo jako voleli da u timu imamo nekog ko sve zna, ali niko ne zna kako da tog nekog "nabavimo"... nego onako kao ti u fudbalu svaki komentar pocinjes i zavrsas nekakvom imaginarnom desetkom, samo nikako da se kaze ideja kako ostvariti tu imaginaciju, vec na konkretno pitanje se bezi u mastariju kako je nekad to radio Moca ili Djordjevic ili... ali nigde ni u tragovima ko bi to mogao da radi u realnom okruzenju, po vasem misljenju, a da je nama dostupan
a kad vec pominjes pleja, imas gomilu igraca koji po poziciji u timu nisu bili plejevi ali su igrali ko 5 plejeva istovremeno, od nasih Bodiroga npr. od evropljana Kukoc, u nba Madzik itd itd...
ali nema svrhe da ista polemisem na tu temu s tobom, ako si ti rekao plej onda je plej, ako si rekao desetka onda je desetka, i tu je kraj svega...
to sto nama treba vidi svako ko je ikada bar malo pratio bilo koji sport, posle gledanja 5 minuta nase igra, ali to nesto ili mnogo kosta ili mora da se napravi od svog nekog klinca
mi para nemamo da takvo nesto kupimo ni u basketu ni u fudbalu, ali smo umeli da takvo nesto pravimo (u basketu doduse mnogo cesce) pa ostaje nada da ce takvo nesto da se i ovih meseci napravi, bar da lici na originale ako vec ne moze da bude skroz originalno...
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.885
Reaction score
11.034
Само бих да приметим да смо ми пред крај утакмице, имали три отворена шута за три поена и сва три смо промашили.
 

sprars

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2014
Порука
175
Reaction score
191
Локација
Loznica - West Coast of the Serbia
Ovu utakmicu smo rutinski priveli kraju, da se ne mucimo :) Salu na stranu, bice dobro da iz ovih utakmica u EC izvucemo pouke a da te iste greske ispravimo na treningu i pogodimo onda kada se odlucuje o ulasku u EL i o trofejima, EK ionako tesko da mozemo osvojiti (naravno da se i ovde treba boriti maksimalno) zato se nadam da ce ruka da se nasteli najpre u kupu a onda i u zavrsnici ABA! Nista ovi ispred nas (mutanti, buducnost i cedevita) nisu posebno, i dalje smo mi sami sebi najveci protivnici. Moze ovo mnogo bolje, verujte mi.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top