Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Kazes da imas strpljenja, a evo vec posle 4 kola pocinjamo da sumnjamo u tim, isti taj tim u koji smo se do pre dva kola svi kleli i kako smo pricali da je to ono sto nam je falilo sve ove godine. Strpljenje koje je trajalo dve nedelje..

Na koji nacin neko se igra sa ugledom kluba?!?! Pa Dule je u Sloveniji gubio od Zlatoroga iste one sezone kada je otisao na F4 Evrolige, pa tada niko nije pitao da li se neko igra sa ugledom kluba?!?
Da li te je sramota ovog upisa? I sam znaš da nisam pisao o strpljenju za dve nedelje, već o strpljenju koje traje godinama?
I svake godine ista priča. Ovo mi liči na ono kad Del boju seku struju a on kaže Rodniju da će iduću godine biti milioneri.
Ovde se ne sumnja, niti podriva, ovde je jasna racunica. To i to nam fali, tu i tu nam je trener loš, na tom i tom mora da radi.
Čanak je imao dobru podlogu za rezultate, imao je popunjen stručni tim s dobrim stucnjacima. Imao je popunjen tim. Mnogo osciliramo ove sezone, a početak je.
Ovo na kraju upoređivati Duška Vujoševića i Čanka je neumesno.
I dalje se nadam da će Čanak da digne ekipu, i da krenu serije pobeda, ali nikada neću sebi dozvoliti da kada vidim negde problem, da se pravim da ga ne vidim
 
  • Like
Reactions: Pop

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
Druze, pisemo analizu jucerasnje utakmice, kada sam pominjao strpljenje naravno da sam mislio na ovu sezonu. Kako ti razmisljas to ne mogu da znam, nit sam pretpostavljao da mislis o strpljenju za sve ove godine i celokupne situacije. Iskreno tema se zove KK Partizan 2018/19 i na ovoj temi iskljucivo pisemo o novoj sezone. Naravno, da si sve to napisao na drugoj temi i jasno mi dao do znanja da pises o celokupnoj situaciji moj odgovor ne bi bio takav. Ja sam sam u svom odgovoru tebi, iskljucivo pisao o sezoni 18/19 i novom timu.

Ovde se ne sumnja, niti podriva, ovde je jasna racunica. To i to nam fali, tu i tu nam je trener loš, na tom i tom mora da radi.
Čanak je imao dobru podlogu za rezultate, imao je popunjen stručni tim s dobrim stucnjacima. Imao je popunjen tim. Mnogo osciliramo ove sezone, a početak je.

Ja nigde nisam rekao da treba zabijati glavu i da ovaj tim nema nikakvih problema i da cvetaju ruze. Ja u tvom postu nigde nisam procitao da ti dajes neku analizu juceresnje utakmice, nigde nisi napisao koji su problemi koji ovaj tim ima. Vec si napisao jedan ostar post gde napadas mene, gde ja kazem da je tim mlad i da fale igrace i da treba imati malo vise strpljenja, pogotovo jer je pocetak sezone.
Nije u redu to druze i posle svega ti mene pitas jel me stid zbog posta.. Stvarno nije u redu..

Ovo na kraju upoređivati Duška Vujoševića i Čanka je neumesno.

I ovde smo se mimoisli. Nit sam ja tebe shvatio da pises o celokupnoj situaciji, nit si ti mene shvatio moje poredjenje situacije Duleta i Canka.
Ti si pisao o ugledu kluba, naravno ja sam shvatio da pises o porazu od jednog prosecnog tima iz Slovenije bez nikakve tradicije. Mislio sam da samim porazom od takvog kluba mi kaljamo svoj ugled i samo zbog toga sam hteo da napomenem da je i Dule znao da izgubi isto od nekih anonimaca, pa je onda isti taj tim odveo na F4 EL. Nadam se da je sada jasno.


NE, IMAO SI TIM OD POČETKA, IMAO SI DOBRE PRIPREME, SAD JE SVE NA TEBI.

Nit je cane imao kompletan tim (jos uvek ga nema), nit odgovornost pada sva na njemu.

Juce nisam imao vremena i bio sam jako nervozan zbog poraza pa nisam ni hteo da dajem svoju analizu. Moje misljenje da za trenutno stanje jedini krivci su Loncar i Ostoja. Za sada su Loncaru upitna dva glavna pojacanja ( Pejdz i Dzok ). Kasni sa dovodjenjem jos jednog igraca ispod kosa i to se bas dugo oteglo. Usli su u pricu za Jankovica i sada nam se to obija o glavu. Naravno znacio bi nam puno, ali nit je klasa od igraca, nit je dokazao necim da je vredan tolikog cekanja. Trebalo je da se raguje puno ranije. Jos u ovoj delikatnoj situaciji gde imas ne dovoljno spremne/povredjene Novicu i Sija ti si na cistom gubitku.

Opet cu ispasti da branim Caneta iako mu zameram za losu postavku igre u vecem delu utakmice, ja njega potpuno razumem. Razumem i Vanju i one njegove nerezonske suteve.
Jos jednom da napomenem, pogledajte na sta nam lici pozicija 4 i pozicija 3. Na centarskim pozicijima imamo Dzoka i Gagica to je nas izbor, ma kakvi igraci i ljudi oni su tu. Oni u jucerasnjem timu su igrali bez klasicne 4 ke i 3 ke. Minijature Novice i Sija ne racunam jer igraju zato sto moraju da igraju, sa neba se vidi da izlaze od povreda i da su daleko od forme. Zagorac se povredio i evo vec dve utakmice ne igra. Sta se sa timom dogadja. Na poziciji 4 imamo Gavru i Pecu (nije ni usao u igru) + Novica, dok na poziciji 3 imamo Vanju koji nije klasicna 3ka i Sija koji je totalno van forme. Canak da analizu i kaze da nas je Krka nadskakala i da su imali 10 skoka vise od nas. Kada pogledam sta nam se sve desava i koliko nam igraca fali ja se nekako cudim kako smo uspeli da sakupimo toliko skokova. Ko je mogo da gradi kos i da skuplja skokove, centri to sami ne mogu da rade.
Zasto sam rekao da razumem Vanju i njegove nerezonske suteve. Ovde cu naglasiti opet krivicu Loncara. Vanja nije igrac koji jos uvek moze da preuzima suteve kad se utakica lomi, on je jos uvek klinac i nije dovoljno kvalitetan/pametan igrac da bi mogo da proceni kada uzeti sut ili ne. Opet ce neko reci pa sto onda sutira?!?! Pa kome bi juce dali loptu ako ne njemu?!? Jedino mozda Pejdzu za koga za sada nemam dobro misljenje, ali sem Pejdza svi su gori suteri od Vanje. Vanja se ne snalazi kada je prva opcija u timu. Pogledajte kako je igrao kada je Zagorac bio oska oko koga se nasa igra okretala i pogledajte njegove igre gde je on glavna napadcka opcija. On se prosto gubi kada je sve ostavljeno na njega. Pa pobogu jos uvek je dete i ima samo 21 godinu. Potpuno razumem ceo koncept njegove igre. Ocekivao sam mnogo vise od njega, ali se neke kockice nisu poklopile.
Zato i kazem da je Loncar tu glavni krivac, trebao je da dovede boljeg beka/pleja koji bi preuzimao vecu odgovornost, a ne igraca koji nema dovoljno iskustva igranje kosarke na visokm nivou, a uz to nije mlad igrac vec ima 25 godina. Naravno Vanji su izmene Gegic i Sani, oba su limitirani napadacki.

Zasto sam napisao da treba strpljenje? Pa bas zbog toga, ovaj tim je mlad i ima velike nedostatke i svoje mane ispravlja borbenoscu. Ali ti nemozes da ispravis sve svoje mane borbenoscu kada ti fali toliko igraca. Ja sam ubedjen da ce ovaj tim moci da pobedi sve timove na domacem tereneu, dali u Aba ligi dali u EK, budemo li imali na raspolaganju sve igrace iz sadasnje postave + 4ka koja je trebala da bude tu jos pre mesec dana. Evo ja mogu da se kladim da cemo cigane razbiti u prvoj utakmici budemo li imali kompletan sastav, u sprotivnom necu iznositi vise svoje misljenje i analize.

Eto tako ja razmisljam, mozda sam malo pisao konfuzno, ali mislim da mozete da razumete sta sam hteo da kazem.
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Dragi Spejs, niti sam te napao niti sam uopšte imao tu nameru. Već stvarno mislm da većina ljudi ovde uključujući i tebe zabija glavu u pesak. Ovo naravno ne znači da ja kao navijač Partizana sam za Čankovu smenu, bar ne još, ali samo polazim sa stanovišta da se problem može rešiti samo kada se prepozna i analizira.
Evo recimo zašto smo doveli centra a on je više oko linije za tri poena nego u reketu?
Zašto Sani koji je sve promašio više igra, nego neki drugi igrač?
Zašto Čanak ima loš tajming za timeaut?
Žašto imamo neke situacije kao iz prošle godine?
Zašto primamo 50 poena za poluvreme?

Naravno da se ne bih složio oko priprema. od Duleta na ovamo Čanak je jedini imao tim na okupu. I tim koga nisu gušila dugovanja. Naravno taj tim nije nešto bogzna kakav, ali ga je imao od opočetka. Imao si igrače s kojima si mogao da radiš jedan ozbiljan period. Moraš da pokažeš rezultate
I još drugih pitanja, koji svi moraju da sednu i na njih nađu odgovor. Ja da sam Čanak ja bih prvi tražio da se sazove sastanak, prvi bih tražio da savet od boljeg trenera. Ako je neko postao trener Partizana, on nije uhvatio Boga za muda i popio svu pamet sveta i zna košarku u malom prstu. Čanak je trener POČETNIK i kao takvog ga treba gledati
Ovo pišem samo iz razloga što verujem da Čanak kroz rad može da postane dobar trener, što on sad nije, kao što nije Mirković u FK, već su to treneri početnici koji mogu da odu na jednu ili drugu stranu. Nažalost velika većina ode na drugu stranu. Ja pišem o tome. Ovde mora da se radi.

Ne verujem ti za strpljenje, siguran sam da i sam znaš da sam mislio na višegodišnje strpljenje.To što se tema zome Partizan 18/19 je smešno, znači ne treba pisati na njoj o prošlosti? Ne treba upoređivati s drugim godima, već isključivo pisati samo o ovoj godini?
Inače tema može da se zove kako hoće, ista je otkako su oterali generala, isti upisi, ista pitanja, i što je najgore ista nadanja, koja se još nisu obistinila.
Neko meri godine od Hrista i posle, mi ćemo početi od Duška Vujoševića naovamo.
I da, da ne zaboravim, ja sam svoje debilne analize pisao kada sam imao vremena sada stvarno nemam nažalost da se posvetim toliko tome...
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
hteo bih da znam na koji nacin zabijam glavu u zemlju, cega ja nisam svestan??

ali samo polazim sa stanovišta da se problem može rešiti samo kada se prepozna i analizira.

uravo o ovome govorim, jes da nase misljenje ovde nema nekog uticaja, ali ako vec hoces da kazes koju, daj svoju analizu i navedi probleme koje smatras da postoje... Evo u ovom svom zadnjem postu si postavio par legitimna pitanja i ja cu pokusati da dam neko svoje misljenje..

1.Evo recimo zašto smo doveli centra a on je više oko linije za tri poena nego u reketu?
2. Zašto Sani koji je sve promašio više igra, nego neki drugi igrač?
3. Zašto Čanak ima loš tajming za timeaut?
4.Žašto imamo neke situacije kao iz prošle godine?
5.Zašto primamo 50 poena za poluvreme?

Odgovri:

1. Ovo je greska trenera, mora da nauci svog centra koja je njegova uloga, kako da se odmotava posle blokova i koje je njegovo mesto na terenu. U deficitu sa visinom sa kojom se susrecemo, centar ne sme da provodi toliko vremena na liniji za 3 poena. Canak mora sto pre da resi ovaj problem!
2. Zato sto nam fali 3ka i 4ka. Vanja provodi previse vremena na poziciji 3. Zagorac dok nije bio povredjen, Vanja je provodio samo deo svog vremena na 3 ci, sada kada nema ni Zagora, Vanja maltene celu utakmicu igra na poziciji 3. U rotaciji gde nisu na terenu Ali i Pejdz, poziciju dva mora neko da pokriva, a to je Sani. Kada se Zagorac bude vratio i kada dodje ta 4ka, Vanja ce vise vremena provoditi na svojoj poziciji, Sani ce biti limitiran i postati specijalac za odbranu isto kao i Gegic.
3. Ovde se ne slazem da ima los tajming za timeout. Imao je par propusta, ali uglavnom je znao kada da presece. Mislim da vecu boljku imamo kada protivnicka ekipa sazove timeout. Tu Canak mora malo vise da poradi i da postavi neke specijalitete u odbrani.
4. Ne znam na sta mislis.
5. Zbog lose odbrane, prvicno zbog propusta par igraca koji su jako losi defanzivci, kao i zbog nedostatka kvalitetnih igraca u rotaciji. Canak za sada kombinuje jako dobro, posebno kada vidimo kolika mu je rotacija.

Canak ima savetnike i verujem da dobija dovoljno saveta. Nit je tim bio kompletan, nit dovoljno iskusan da se trazi tolika odgovornost posle samo par kola. Dule je skoro uvek imao slican broj igraca na okupu na pocetku sezone, znalo se uvek da se stranci dovode pre pocetka EL ili posle par kola, kao sto je i slucaj sada ( Jankovic/moguca 2ka ili play).

Nemam potrebe da te lazem brate, najiskrenije sam mislio da razgovaramo o jucerasnjoj utakmici. Ko sto mozes da procitas i ceo moj odgovor tebi je bio u kontekstu jucerasnje utakmice. Ja se slazem sa tobom, da nam mnogo toga fali, ali ne mozes uvek da uvlacis proslost i trazis neka obecanja od ljudi koji vise nisu tu. Nece nam to doneti nista, sem svadje.

I da verujem da ti je mucnije da pises meni ovakve odgovore i da ti treba vise vremena da sastavis takav post, nego li analizu Partizanove utakmice. :icon-wink:
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Ovaj tim nije talentovan kao onaj iz 2012/2013 a niti ga vodi Dule. Tako da treba svesti ocekivanja na realan nivo a to je borba za to 4 mjesto koja ce trajati do zadnjeg kola. Mi imamo u ekipi nekoliko igraca ciji doprinos prvenstveno poenterski nije na potrebnom nivou a jos ako u odbrani ne daju dovoljno onda je jako tesko da dobijemo bilo koga sa obzirom na to da su juce morali da odigraju malo vise minuta i poprilicno vise da povuku tim ka pobjedi nego inace, a oni tu nisu u stanju u ovom trenutku. Juce smo dva napada za redom totalno pukli u odbrani, put sa dvije trake smo im ostavili do kosa, Canak je popizdio maximalno, zvao timeout i izdrao se, nije mi se svidjelo sto je citav timeout prosao dok je on pizdio na igrace, ali nekad tako urade i neki mnogo poznatiji treneri. Mislim da on ima znanje i da ne vodi ekipu tako lose kao sto neki misle. ali to je opet moje misljenje. Pitanje je dal on moze od nekoga napraviti boljeg igraca nego sto je bio kad je dosao kod nas. To je kljucna stvar.
 

Krki PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
2.674
Reaction score
9.258
Локација
U borbi za trofej,u bici za spas
Da dodam jedan detalj, možda većina to ne zna, kod Duleta se radilo dva puta dnevno, skoro kao smena. Čanak radi oko dva sata dnevno, jedan trening.
 
  • Like
Reactions: Oki

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.764
Reaction score
6.365
Ako Canak drzi jedan trening dnevno od 2 sata onda je to za momentalni otkaz. Ne postoji ozbiljna ekipa koja trenira samo 2 sata dnevno. Da bi mlada ekipa uspela mora da radi duplo vise od drugih. Znamo koliko se treniralo kod Duleta ponekad i par sati samo prepodne. Svako ko se bavio profi sportom zna koliko je ona Duletova recenica tacno ,,da svako ko tesko radi i trenira nije spreman tako lako da dozivi poraz”. Ako je ovaj info tacan onda je to mnogo veci skandal od bilo kojih promasenih pojacanja ili lose taktike.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
@Oplenac ja kazem sta bi bilo dobro, ali nisam rekao da sam smanjio ocekivanja :D

Dva sata dnevno se ne racuna pod profesionalno bavljenje kosarkom.
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.411
Reaction score
4.467
Ziva istina... a da malo sacekamo, bar do nove godine...
 

Прилози

  • 46EDB70D-2FFA-414A-A4EC-5D36D79AF063.jpeg
    46EDB70D-2FFA-414A-A4EC-5D36D79AF063.jpeg
    193,2 KB · Прегледа: 99
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.626
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Bez uvrede, i želje da potcenjujem nečije stavove ili mišljenja, ali trenutno te priče Čanak je ovakav, onakav, strategije itd nemaju smisla. Ne kažem ni da je dobro ni loše, ali koren svih problema je jasno vidljiv, govorim čisto o sportskom delu.
I više nego pristojna selekcija, gde se zasralo sa strancima.
Nama bi to trebalo da budu najbolji igrači, a kvalitetom nisu ni za prvu petorku. To je ogroman problem ma kolko bili plaćeni. Nemamo mi vremena da ih čekamo. Izabrani su kao odlični koledž igrači, ni njih ni Brajmu niko nije stavio potencijalno u evropsku košarku i razmislio ovo su prednosti ovo su mane, ovako nam nešto treba, ne treba. Na papiru je sve to ok, ali kada mi konstanto rotiramo zbog njih dvojice u odbrani i ogromnu energiju trošimo samo da bi bili na nuli ( svaki igrač na svom igraču), tu je koren svih problema. Ekipa se izlomi od trčanja samo da bi bili u pozicionoj odbrani.
Previše čekamo i tog Jankovića ( mada iako mislim da neki kvalitet ima, nisam siguran da je to što nam treba), čekamo i nekog spolja. Mada iskren da budem taj spolja nam ne bi trebao kada bi Pejdža zamenili nekim solidnim igračem sa evropskim iskustvom i mekom rukom ( ništa epohalno).
Sve ostalo, te silovanje Vanje, očajni Sani itd.
Da može se pričati o tome, ali to je uzročno posledično povezano sa kvalitetom stranaca. Kada nemaš nekog da povuče jer to ne može fizički, stvaraju se iznuđeni šutevi. Što je nešto najgore, tu se ubija i samopouzdanje igrača, stvara se neka loša atmosfera oko pojedinaca, i plus trener trpi jer ih kao ne kontroliše. A realno nema šta da kontroliše jer ako neko ne šutne preko ruke, nema ko da je šutne.
Trenutno jedino o čemu smatram da treba što se tiče stvari vezanih za minutažu tim i trenerski uticaj pisati je minutaža Pecarskog.
Stoji sve, mlad, očajan odbrambeno, ali kad već trpimo 2 odbrambena kratera, što ne bi trpeli malo i takvog talenta. Da je bilo malo više lucidnosti, možda bi on ušao protiv Krke, napravio 2 lucidna poteza u napadu i baš prelomio utakmicu, a možda i ne bi, ali ne bi izgubili ništa. Naravno, lako je general biti posle bitke, tada je bio aktivan rezultat i drugačije se razmišlja.
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
Mada iskren da budem taj spolja nam ne bi trebao kada bi Pejdža zamenili nekim solidnim igračem sa evropskim iskustvom i mekom rukom ( ništa epohalno).
Sve ostalo, te silovanje Vanje, očajni Sani itd.
Da može se pričati o tome, ali to je uzročno posledično povezano sa kvalitetom stranaca. Kada nemaš nekog da povuče jer to ne može fizički, stvaraju se iznuđeni šutevi. Što je nešto najgore, tu se ubija i samopouzdanje igrača, stvara se neka loša atmosfera oko pojedinaca, i plus trener trpi jer ih kao ne kontroliše. A realno nema šta da kontroliše jer ako neko ne šutne preko ruke, nema ko da je šutne.


au brate, kako ti lepo objasnis i nisi konfuzan kao ja.. nekako osetim olaksanje kada ti ovako citko sve to napises :D

pomislio sam da ludim i da neke stvari se samo meni prividjaju..
 

Nole84

Grobar
Учлањен(а)
23.09.2007
Порука
204
Reaction score
731
Kada se podvuče crta zaključak je isti, promašili smo sa strancima i to je to. Pejdž da pruža napadački potencijal koji se očekivao od njega, odbranu bi mogli i da ga krpimo koliko toliko ali on je i napadački jako inferioran igrač i ne vidim mogućnost da se to promeni osim ako ne počne da sipa trojke sa 9m. Džok igra takvu poziciju gde su greške u odbrani neoprostive i nakon kojih protivnik završava sa poenima na obruču tako da je tu potreban promena u korenu a to je jako teško.
Stojanče slažem se sa tobom vezano za Pecarskog i da u ovoj konstalaciji mora da ima više minuta u igri i da ga treba istrpeti. Ali složićeš se verovatno i ti samnom u tome da je mali odigrao par minuta u momentima kada se lomilo ovde bi se Čanak stavljao na lomaču jer je izgubio meč eksperimentišući sa njim. Verovatno se i sam Čanak plaši toga kada je Pecarski u pitanju. Da naglasim ne opravdavam ga već samo iznosim činjenice i mišljenje.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Osim stranaca drugi problem je ta pozicija 4. Dok je Zagor bio tu, to se krpilo nekako i nije se toliko videlo, a sada je toliko očigledno, naročito kada se igraju pozicioni napadi i kada nema jurnjave, u kojoj i možemo nešto da uradimo.
Znači mi imamo Novicu koji je promašio 5 šuteva za redom, i izubio jednu loptu, onda Gavrilovića koji se ponovo vraća na staro (dečko nije košarkaš i to treba što pre da se shvati, i da se čovek pošalje negde, onaj Tanasković od prošle godine bi imao neki potencijal da napreduje, ovaj stoji u mestu, a to je u najboljem slučaju 0) i Sy-a koji takođe manje više nikakvu razliku nije napravio, s tim što su nama preko četvorke neki starci od 34 godine davali poene na najgluplje basketaške fore. Jbt ovaj Đapa 2 godine stariji od Novice, dečko se izvači na 3 dva puta za redom i lagano rešava.
Kada se to pogleda nikako mi ne ide u glavu zašto Pecarski nije mogao barem da proba. Što ste i napisali vi gore.

Znači četvorku treba što pre dovesti, Novicu upregnuti da trenira ako stvarno želi da igra, i samanjiti mu minutažu dok se ne dovede, u kakvu takvu formu, i Gavrilovića zameniti sa nekim, jer on dečko ne napreduje, i sve što ima su želja i borba, a to nije dovoljno... On je 2 godine stariji od Milutinova, 6 godina stariji od Pecarskog, šta on radi kod nas???

Vanja se proziva zbog šuteva? On je promašio 3 trojke, imao sam osećaj da ih je bilo mnogo više, ali ko drugi da šutira? Ako izuzmemo Paig-a i pogodak Gegića mi smo šutirali 2/18 šut za 3 poena? Bez Vanje šut je bio 1 od 15. I vi pljujete Vanju... On je naš najbolji šuter, jedini koji može da pogodi iz trka i pod blokom (naravno kad ga krene).
Mislim da je tu mnogo veći problem što smo skautirani, i što timovi znaju koga da ostavljaju, pa onda imamo situaciju da Sani ostaje sam i da počinje, da se ispucava, Nikolić isto. Jbg ovog puta nije htela da uđe i to je izgledalo baš loše, kada nas sledeći put budu ostavili ući će neka, i onda više neće smeti da nas puštaju pa će i samim tim imati više prostora da se iz reketa nešto odradi.

NIje sve baš toliko crno, ima problema, najveći je verovatno Paige koji ne može da poraste 10 cm ili da se ugoji 10 kila, a ne vidim drugi način da on prestane da bude inferioran.
Sve ostalo nam krpi jedno pojačanje i naravno da svi budemo zdravi.

Nadam se da će biti neke reakcije nakon ovog poraza, da će Zagor da bude zdrav, i da ćemo dobiti ovaj Asvel. Jer mnogo je lepše kad igraš Evropu s nadom da prođeš, nego kad tek igraš radi reda.
Cedevita izgubi od Cibone, što nam ide na ruku, i što od ovog poraza ne pravi preterano strašnu stvar.
Trento izgubi i od Varezea, imaju 0-3 u Italiji, i dalje ne mogu da pežalim glupi poraz od glupih žabara, ali jbg, nadam se da će takve teške utakmice da znače timu da napreduje, i da ćemo dobijati kada bude bilo bitno...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.626
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ali složićeš se verovatno i ti samnom u tome da je mali odigrao par minuta u momentima kada se lomilo ovde bi se Čanak stavljao na lomaču jer je izgubio meč eksperimentišući sa njim. Verovatno se i sam Čanak plaši toga kada je Pecarski u pitanju. Da naglasim ne opravdavam ga već samo iznosim činjenice i mišljenje.
Iako sam napisao suprotno, apsolutno sam sagalasan sa tobom.
Kažem razumem, ali bih voleo drugačije. Da ga ponekad upari s Gagićem, da odigra prvo poluvreme, neki specijal. Nek uđe nek napravi bar čvrst faul, u napadu nek šutne sa distance. Inače on ima jedan nedefinisan kvalitet, to je da ga "oće" lopta. To je nešto sa čim se rađaš, ali on ima neverovatnu anticipaciju za ofanzivni skok.

Što se tiče pomenutog Vanje. Osnovni problem pored svega pomenutog vezan za njega je što on nije dobar šuter. On je šuter serije, koji može da ubaci 10 trojki, a može i da promaši 10 otvorenih. Jako loš mu je stepbek, i znam i zašto, jer on to pogađa sam na treningu uz laganu odbranu i nabio je samopouzdanje koje je lažno. Ali u igri sa pravom odbranom on to gađa u malim procentima. Takođe ima očajnu naviku da svoj prejak šut ( zbog velike šake), nekonstantne mehanike i neuravnoteženog skoka, kompenzuje slabijim izbačajem da ne bi ciglario, i onda ne dobaci do koša.
Dobar šuter je onaj ko kažnjava otvorene pozicije, to je mekan prirodan, pravilan izbačaj. Recimo Anđušić.
Odličan šuter je onaj koji zna da šutne iz bloka, iz driblinga i iz trka. Recimo Tripko :D
Vanja nije pouzdan ni kada je sam. On često ima bolje procente iz nekih nelogičnih pozicija jer ima problem sa samopouzdanjem. Pored toga mehanika mu je loša jer je nekonstantna, jer izbacuje loptu iznad glave, sa previsokim skokom itd...
Da li će to ispraviti nemam pojma, za te stvari je već i mator, može samo do bolesti da vežba šut da mu skok bude mehanička radnja manje više uvek na istoj visini. Nije dovoljno opušten, mekan i prirodan u tom skoku i šutu. Pravi šuter kad skoči ispod da mu staviš stalenu ploču ne bi ni naprsla, on bi polomio i hrastovu dasku kakav mu je doskok.
To pokušava da sredi ulazom, ali ima taj tunnel vision, da se mi oduševimo kad doda Novici na zicer kada krene sam, dosta je on tehnički limitiran da bi bio sve i svja u napadu nama.
Napredak je vidljiv, ali mi imamo previše od igrača koji ima neke jasno uočljive mane.
Za takve igrače fale i neke oldskul vežbe kao Duletove, šut preko metle, preskakanje vijače, šut dok preskačeš vijaču itd...
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Iako sam napisao suprotno, apsolutno sam sagalasan sa tobom.
Kažem razumem, ali bih voleo drugačije. Da ga ponekad upari s Gagićem, da odigra prvo poluvreme, neki specijal. Nek uđe nek napravi bar čvrst faul, u napadu nek šutne sa distance. Inače on ima jedan nedefinisan kvalitet, to je da ga "oće" lopta. To je nešto sa čim se rađaš, ali on ima neverovatnu anticipaciju za ofanzivni skok.

Što reče onaj čovek kod Tegija u emisiji, mogao je Jutofa da čuva, dečko i onako samo šutirao nije probao ni jednom da uđe na ulaz.
A što se ofanzivnog tiče to mi je neverovatno kako ga hoće, on za svoju minutažu ima nenormalan broj ofanzivnih.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Paige i Lendejl imaju svojih losih poteza, a ko ih to nema? I ja bi Udoha Ekpea i Kevina Pangosa ali nema druze. Hocete strance koji odmah daju veliki impakt u igri a da ne trosite veliki novac, e pa toga nema. Moze da se ubode tu i tamo neko kao NWG ali ne uvijek. Pogotovo sada kad je nba razvojna liga dobila veci znacaj i najveci klubovi u evropi imaju problem da dovedu kvalitetne igrace iz Amerike. Npr prosle godine je Real fejlovao sa Cejsonom Rendolm, Panata koja obicno uzima neke fizikalce crnce pod kos, ove godine igrala na sigurno sa bratom Lazmeom od 35 godina itd. Uostalom kad se sjetim raznih centara tipa Djumic, Koprivica, Salic unutrasnji organi mi zaigraju kolo. Na Lendejla se uzima pik bez razloga, cisti zato sto neki clanovi imaju prevelika ocekivanja koja nemaju nikakavu realnu osnovu. Momak je odigrao sasvim solidno do sad. Paige ima veliki problem u odbrani i na tome mora da se radi to se slazem sasvim. U napadu je korektan za sad, cini mi se da hvata neki kontinuitet jer je vec 3 utakmice dvocifren sa pristojin procentom suta. Koliko sam primjetio uvijek losije igra prvo poluvrijeme i kako odmice utakmica pogadja vise suteva. Sto je opet odlika dobrih igraca. Mora pojacati odbranu i bice to sasvim dobro.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Što se tiče tih naših centara koje si pobrojao tu je sitacija malo specifična. Mi smo koliko kapiram pri kraju Duletovog mandata i u godinama nakon toga konstantno bili u svađi s nekim menadžerima, i onda bili prinuđeni da dovodimo igrače samo od nekolicine njih. Pa su nam ovi prodavali redovno muda za bubrege...
Taj Đumić i Koprivica se i dalje forsiraju da bi se prodali, samo što ih očigledno niko neće. Oni su čak i zlatni ako uporediš s Novakom i Rakićevćem oko kojih se bila stvorila veštačka pompa a sad pojma nemam ni gde su...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top