Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
gZy70k.gif
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.130
Локација
Žrnov
bravo za pobedu, imala sam neke porodične obaveze pa sam pratila samo rezultat, evo sad čekam reprizu u 00:30 :)
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.130
Локација
Žrnov
utakmica je izgledala mnogo neizvesnija dok sam pratila rezulat, ali posle odgledanog snimka - baš i nije bilo tako.... izgledalo je kao da ne igramo punim gasom, već onoliko koliko je potrebno...

što se posete tiče, mnogo bi to punije izgledalo u Pioniru, ali valjda su i Trinkijeri i Ostoja bili svesni toga prilikom prelaska u Arenu, tim pre ne razumem komentarisanje posete..
 

Dzoni43

Grobar
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
876
Reaction score
2.713
Локација
Beograd
Pa ako ćemo iskreno 2500 ni u Pioniru ne bi izgledalo punije. Baš juče kad smo se vraćali sa tekme kažem drugaru da i meni nije jasno šta je sa posetom. Subota, 8 uveče. Razumem i cene, da je nekima skupo, al opet. Malo je baš 2500.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.130
Локација
Žrnov
sad vidim da je zvanični podatak da je bilo 2507 gledalaca... ja sam negde pročitala 5000...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.612
Reaction score
13.698
Локација
Yaoundé
utakmica je izgledala mnogo neizvesnija dok sam pratila rezulat, ali posle odgledanog snimka - baš i nije bilo tako.... izgledalo je kao da ne igramo punim gasom, već onoliko koliko je potrebno...

što se posete tiče, mnogo bi to punije izgledalo u Pioniru, ali valjda su i Trinkijeri i Ostoja bili svesni toga prilikom prelaska u Arenu, tim pre ne razumem komentarisanje posete..
Milsim da se na presu Trinkijeri osvrnuo i na jedno i na drugo... na ono prvo, doduše, kada su ga pitali za to što nije igrao Tomas, mislim da je odgovorio ''load management'', pa bi se isto, izgleda, moglo primeniti i na igru... Sasvim koliko je bilo potrebno...
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.387
Reaction score
2.402
Локација
Novi Beograd
Ne znam za te zvanične podatke, gotovo mi je nemoguće da je sinoć bilo samo 2500 ljudi.
Mada je jako teško proceniti posetu u vili promaja.
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.196
Није деловало као да има пет хиљада. Мислим да је против Цибоне био неки податак да је било око пет хиљада људи, а јуче је било значајно мање.
Ја некако обично кад се приближавам Арени унапред видим како ће бити, јер обично стижем мало пре текме, пар пута сам и закаснио мало. И онда кад долазим из правца Меркатора, видим колико могу да се примакнем Арени и без проблема се паркирам. Јуче сам фазон могао колима да уђем у халу колико је било празних места.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.130
Локација
Žrnov

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
5.000 je podatak koji je Tegi izbacio. Međutim, nije poseta ni toliki problem ako su PRODATE sezonske. Problem je samo ako NISU. E sad dal jesu ili nisu, bem li ga nemam pojma. Vreme je slava i praznika. Mnogi su ljudi otišli izvan BG-a a mi što i nismo iz BG-a pretežno posećujemo i dočekujemo rodbinu, prijatelje, imamo neke "susrete" koji su neodložni i nemoguće ih je eskivirati.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.781
Reaction score
29.697
Локација
Beograd
Pa kad je 2500 na JNA to je maltene solidna ili bar standardna poseta, a kad je isti broj u Areni, onda je kao malo...

Ono jes da K.K. važi za omiljeno mezimče našeg JSD društva, a da je F.K. uglavnom proglašavan crnom ovcom naše crno-bele porodice, ali...
...bogati mogu da biraju pa i da ne odu svaki put baš na košarku, nego odu i na nešto drugo, siromasi nemaju para za svaku utakmicu, a nemaju ni za to nešto drugo pa ne odu nigde, utakmica shvaćena kao formalnost, ne kao neka vrhunska napetost, važnost i neizvesnost...bliži se Nova Godina, Božić, slave su tu, odmori blizu...
Sve to utiče na posetu...znam ja da Ostoja ima viziju da je naš tim skup, i da ulaznica mora stoga da ima neku svoju cenu, a možda mu je u glavi i vizija pune Arene baš svaki put, ali...
Vizija je vizija, a stvarnost i realnost su stvarnost i realnost...

I meni je život skup i troškovi su mi veliki, pa me niko ne pita kako ću i odakle ću...državna plata jeste ,,skočila,, ali i troškovi takođe, i jebeš onda takvu ,,povišicu,,...
Nekome je i odlazak u Arenu luksuz, a nekome i nije, ali - nema baš uvek jedno 20 000 ljudi kojima to nije luksuz!
Ko misli da je svakome odlazak tamo neka ,,sića,, taj grdno greši i gleda stvari samo iz tog nekog svog (bogataškog) ugla!
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.309
Reaction score
10.885
Локација
Beograd
^ Ja moram malo da skrenem s teme, zbog podele na bogate i siromašne. Ja, kolega, volim da čitam tvoja pisanija, iako nekad preskočim, uglavnom kad se baš raspišeš, jbg, ali ovo nije u redu. Daleko sam od bogatog, skoro pa kao i od siromašnog, Grobara, Partizanovca, kakogod, i jesam iz Beograda, i ne pamtim u poslednjih 12, 13, 14 godina, da sam propustila neku utakmicu, eventualno ako mi je taj dan bila Slava, ili sam bila bolesna, tako nešto, recimo, i mene lično je ta konstatacija zabolela... Može biti da nisi loše mislio ali jeste loše zazvučalo. Izvinjavam se za off...
 

Dzoni43

Grobar
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
876
Reaction score
2.713
Локација
Beograd
Lično, ne volim način na koji @Goran Tomić piše i retko kad čitam te post-ove. Mnogo su mi opširni i mišljenja sam da sve to može da se ispriča u kraćim crtama. Iz isto razloga ne repliciram na te post-ove pošto ne bi bilo fer da odgovaram na nešto što nisam u detalje ispratio.

E sad, reci mi @Goran Tomić koja je tvoja poenta u post-u iznad?

Pa kad je 2500 na JNA to je maltene solidna ili bar standardna poseta, a kad je isti broj u Areni, onda je kao malo...
Ja ne znam odakle si izvukao ovo da je 2500 poseta na JNA solidna? Da li je to neko napisao ili je to tvoja opservacija? Ja bih voleo da više ljudi dolazi na FK ali to nije realnost na koju se pozivaš već dugi niz godina. Pritom, poseta od 2500 ljudi na utakmicama KK-a je mala gde god igrali. Da li je to Arena, Pionir ili Hala sportova. Dovoljno je samo unazad par godina pogledati posećenost domaćim utakmicama KK-a i shvatiti da je ovo premali broj.

a da je F.K. uglavnom proglašavan crnom ovcom naše crno-bele porodice
FK crna ovca JSD?! Odakle ovo? Pored KK-a to je ubedljivo najpraćeniji klub JSD-a. Na osnovu čega si doneo ovaj zaključak?

bogati mogu da biraju pa i da ne odu svaki put baš na košarku, nego odu i na nešto drugo
Kakva je ovo podela na "bogate" i "siromašne"? "Bogati" gledaju KK a "siromašni" FK? Veću glupost odavno nisam pročitao. Idem i na KK i na FK i to su uglavnom isti ljudi i u hali i na stadionu.

Nekome je i odlazak u Arenu luksuz, a nekome i nije, ali - nema baš uvek jedno 20 000 ljudi kojima to nije luksuz!
Niko nigde nije nikada rekao da treba svaku utakmicu da gleda 20000 ljudi. A i zašto bi odlazak u Arenu bio luksuz a odlazak na JNA ne?

Ko misli da je svakome odlazak tamo neka ,,sića,, taj grdno greši i gleda stvari samo iz tog nekog svog (bogataškog) ugla!
A za ovaj "bogataški ugao" bih ti dao jedan lep BAN na par nedelja pa da lepo razmisliš sledeći put kada budeš davao sebi za pravo da određuješ na šta bi "bogati" trebalo da troše svoj novac i kada budeš hteo da deliš navijače Partizana na "bogate - KK" i "siromašne - FK" navijače. Još nam samo ta podela fali.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.781
Reaction score
29.697
Локација
Beograd
Nije mi poenta bila da pravim analizu da li Partizan gledaju bogati ili siromašni i ko to više radi - samo sam naveo (bar neke) razloge zašto nije bilo više navijača u Areni. Dakle svako ima neki svoj lični razlog za dolazak ili nedolazak, ali da je isto u Beogradu kad imaš platu 35 000 ili 95 000 dinara, nije, jednostavno - nije. Pa i kada su utakmice u pitanju.
Daleko sam od bogatog, skoro pa kao i od siromašnog, Grobara, Partizanovca, kakogod, i jesam iz Beograda, i ne pamtim u poslednjih 12, 13, 14 godina, da sam propustila neku utakmicu, eventualno ako mi je taj dan bila Slava, ili sam bila bolesna, tako nešto, recimo, i mene lično je ta konstatacija zabolela... Može biti da nisi loše mislio ali jeste loše zazvučalo.
Nije mi baš jasno šta te je zabolelo u tome što sam konstatovao da ima bogatih a ima i siromašnih? To je, jednostavno, istina. Naravno, nije jedini faktor odluke ili mogućnosti da se ide na utakmicu, ali jeste jedan od...
Kada kažeš da si u poslednjih xx godina otišla na svaku utakmicu, da li misliš samo na košarkašku utakmicu, ili misliš i na košarkaške i na fudbalske?
Ako ideš na oba sporta, svaka čast, ali opet, nije mi neka namera bila da se ,,brojimo,, ili ,,prebrojavamo,, ko je gde više puta otišao...neko jednostavno ne može da dođe, bez obzira na razlog, iako bi jako hteo to da učini, a nije samo novac tu u pitanju (iako je vrlo bitan faktor), evo sad sam možda bio jasniji, šta sam hteo da kažem...

@Dzoni43
Na svaki citat mojih rečenica izvukao si zaključak na koji ja nisam ni pomislio...sad da krenem da objašnjavam, i da dajem repliku na repliku, opet bih napisao jedan dugačak post, a i sam si rekao da ne voliš način na koji pišem, pa zašto da te opet zamaram...

Evo samo jednog primera, ja napišem ovo:
bogati mogu da biraju pa i da ne odu svaki put baš na košarku, nego odu i na nešto drugo
Ti iz toga izvučeš ovakav zaključak:
Kakva je ovo podela na "bogate" i "siromašne"? "Bogati" gledaju KK a "siromašni" FK? Veću glupost odavno nisam pročitao. Idem i na KK i na FK i to su uglavnom isti ljudi i u hali i na stadionu.
A ja uopšte nisam mislio na to da bogati idu na košarku a siromašni na fudbal, nego kada sam napisao da bogati ,,odu i na nešto drugo,, mislio sam na to da je neko (od bogatih) to veče otišao možda već na neko skijanje negde na nekoj planini gde je uplatio sebi hotel, ili je otišao sa društvom na neku finu večeru u neki restoran, ili je otišao na neku ,,svirku,, koncert, put po inostranstvu, itd, itd, itd...
Nastavak rečenice bio mi je:
siromasi nemaju para za svaku utakmicu, a nemaju ni za to nešto drugo pa ne odu nigde
A tu sam opet pomislio na to da neko možda ima još par hiljada u džepu, pa nije došao na utakmicu, jer njegova porodica od tih para treba da jede nešto do sledeće plate, ili, ako i ima šta da jede, da će tih par hiljada da utroši na Partizan u nekoj sledećoj utakmici, ili nekim sledećim utakmicama, kada bude neka prelomna, bitnija, važnija utakmica, itd, a ovu će pogledati na TV, itd...

Eto, takav je bio neki moj tok misli, ali očigledno ono što ja ,,čitam,, iz sopstvenih postova ili misli, neko drugi ,,pročita,, na savim drugi način...
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.754
Reaction score
6.289
Sad je prvo mesto obavezno... nema izgovora pobediti skoro sve i prednost u play offu je realnost.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top