Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

Juzna pruga

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
403
Reaction score
2.216
Локација
Gde god on da igra
Dobro pamtim tekst sa tadašnjeg partizan.net-a kada su na početnoj strani bile vesti, reportaže, autorski tekstovi i sl.
Naslov je bio "Ne može se sa decom u rat". To je bilo posle nekoliko poraza u el i aba. Na pleju Leo, na centru Milutinov pa onda Bogi, Gagi i ostli tada još momčići.
I dok su maloumnici tada slavili kraj naše "tiranije" mi smo polako potencijal pretakali u realnu moć na parketu. I šta je onda bilo?
PA JEBALI SMO IM MAJKU CIGANSKU.
Već je rečeno ovde da teško možemo gore od ove utakmice. Al ono što je još važnije je što oni ne mogu bolje tj. nemaju oni šta drugo da prikažu osim ovoga. Čak ih je i šut išao i u tom trenutku su se odlepili ali da su nas rutinirali kao što se priča - nisu sigurno.
Potaz od smrdljvaca uvek boli naravno, pogotovo kad vidiš onakvo animalno ponašanje neandertalaca na tribini ALI...
Prvo što mi je palo na pamet kad sam se malo smirio jutros je da je ovo kao neka vrhunska šahovska fora. Željko žrtvovao kraljicu u drugom potezu a dobio partiju. Daće Bog.
Ponovio bih svoj prethodni post. Pre sledećeg derbija pogledati snimke ovog. Čisto da se ne zaborave neke stvari.
Smrt fašizmu -živeo PARTIZAN.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.563
Reaction score
11.174
Mozemo mi da pricamo sta hocemo, ovaj poraz boli i jasno je da ne moze ovako.
Sve to sto se navodi stoji, osim price oni ne mogu bolje, mi imamo prostora. Njima ne treba nista bolje, dobili su nas skroz zasluzeno, a to sto smo prva bacanja imali tad kad smo imali najvise govori o tome gde je problem u nasoj igri, nema nikakve veze sa sudijama, iako je bilo par komicno losih odluka, desava se.

Jesu oni dovlacili EL pojacanja koja sigurno ne kostaju malo, istovremeno kukajuci kako mi dajemo milione nasim pojacanjima, Volters i Vajt su ozbiljni EL igraci, a ne treba zapostaviti ni cinjenicu da je ovaj povredjen. Nisu naivni, sta vise, ali bar ja mislim da nisu ni toliko jaki da nas prakticno rutiniraju u ovakvoj jednoj utakmici. Mi smo odradili sjajan posao sa dvojcem iz Armanija, za ostale pozicije smo namerno birali malo mladje opcije sto mi se takodje svidja jer je KKP uvek bio poznat i priznat u Evropi po mladim igracima od kojih je pravio zverine.
Neke od gresaka u igri pravimo upravo zbog tog neiskustva, nije strasno i ne nervira me.

Nervira me sto se ponavlja situacija od prosle godine, kada bez razloga pilicarimo oko centra. Muku mucimo sa peticom, koja je nominalno i najbitnija pozicija u timu, a tu je i najvisa konkurencija oko igraca jer su dobri centri deficitarni. Prosle sezone smo napravili suludo resenje sa Mikom, do te mere da nisam verovao sta se pise u njemu i kako se predstavlja neko ko je igrao u raspad ekipama i ko nije mogao da ima minutazu u Bresi koja je igrala totalno divlju kosarku koja se mozda nekome i svidja, ali koja naravno nije dala rezultate i koja je meni ekstremno odvratna. Coveku igra pocinje i zavrsava se sa pikom, to zna da vrti i to je celo njegovo umece. U odbrani ne postoji, a o istom smo slusali hvalospeve i neka blago receno suluda poredjenja sa igracima kojima nikad nece biti ni do clanaka.
Epizoda sa njim se zavrsila, a mi i dalje muku mucimo sa peticom i bukvalno nam taj problem zatvara uzasno mnogo opcija i u napadu i u odbrani.

Od Obradovica ne ocekujem da izadje javno i kaze "hocu centra", "fali nam petica" ili "ovo bi izgledalo bolje da imamo nekog pod obrucem", jer prosto nije taj tip, pricamo o coveku koji nece da komentarise hor upisanih pavijana koji vise i ne znaju za koji klub navijaju koji mu skandira da je Turcin samo zato sto je trenirao jedan od najbogatijih klubova u Evropi, koji je igrom slucaja iz Turske. Dok istovremeno u ekipici imaju krivoustog drkadziju koji licemerno pere svoja kriva usta od govana koje je jeo dok nije dosao kod njih.... Ali to je vec neka druga prica i mozda cu o tome kad budem imao malo vise vremena.
Dakle, Zeljko sigurno nece reci da mu treba niti mu karijera zavisi od Partizana pa da on ima bilo kakvu potrebu da trazi alibi. Dosao je tu tako kako je dosao, znajuci sta je mogao da uzme i sta je mogao da ima prakticno gde god bi uperio prstom u Evropi.

Koprivica u ovom momentu nije resenje, cisto sumnjam i da je doveden da bude. Super je mali da pokupi koji minut, a za nesto vise treba naravno vremena. Smailagic peticu ne moze da igra, ni fizicki ni bilo kako drugacije. On je pre krilo nego sto je centar, laganica u nekoj highball postavi da igra trojku. Lidej je neko ko ima malo iskustva i na petici i koji to moze povremeno da odigra, ali on je ona klasicna cetvorka.
Rotacija na toj poziciji pored njih trojice prakticno ne postoji, iako formalno imamo i Miletica.
Nije tu samo problem visina, tezina, snaga, raspon ruku i slicne stvari koje itekako uticu da muku mucimo sa skokom i unutrasnjom igrom, ali nisu glavni problem. Glavni problem je sto takticki ne mozemo da uradimo nista vezano za napad i odbranu obruca. Nije to samo hajde upadaj ti si sad petica skaci guraj ga guzicom i ujedaj. Prosto ljudi ne mogu da odigraju to.

I sta se desi sa spoljnom linijom koja je potentna do bola? Bude preopterecena. Izlecu nam na igrace iz reketa kao osice. Unistava nas neki Dianj, Arteaga ili Mitrovic...
To ih kosta nekih lakih poena u reketu (kad nasi nekako i probiju) otuda i recimo neka brutalna Alenova zakucavanja. Ali im se isplati kako god okrenes. Oni nas dovode do toga da jedan rasni skorer tipa Panter u piku bude taj koji pravi blok, dok hendluje Koprivica, Smailagic ili ko je vec silom prilika na unutrasnjoj poziciji. Svaki protivnik ce rado da prihvati taj rizik jer i kad uspes da zapocnes igru dva na dva kako je bog to ostavio, to cesto ne izadje na dobro jer uvek imamo jednog koji ne zna tacno kako da se ponasa u tim situacijama, a cesto i zna, samo prosto nije stekao taj osecaj i rutinu da prepozna pravi trenutak i pravi potez.
Sjebasmo se vise sa tim. Jadno je bilo gledati juce kad smo u jednom trenutku pokusali da ozivimo napadacku igru pod reketom tako sto smo Zaku davali loptu prakticno u korneru, a on bi pokusao ledjima da napadne cigance Simonovica, apsolutno bez ikakve podrske saigraca i tima, cija se uloga zasnivala u nekom pravljenju izolacije. Verujem da je ideja bila i da se iskreira nesto sa te pozicije u stilu Novice Velickovica ili recimo Jana Veselog, centri sa dobrim pregledom igre i sigurnim pasom mogu cuda da naprave odatle... Ali, kako?! Kome? Gde da napravis jebenu prednost kad spaklicom ne mozes da odvojis igraca od nasih sutera. Kao da imaju igraca vise jebote, crveni u fudbalu ili bukvalno igrac vise u rukometu gde je jedan slobodan da trckara okolo i kvari igru. Nasi se poredjaju i pokusavaju brzim protokom lopte da to pokvare, ali to ide dosta tesko, posebno za ovako mlad tim. Pitao bih vas ja da li bi iko to smeo da radi da imamo jednog Tarika Bleka pod kosem. Bi kurac!! Ni Radonjic ni bilo ko drugi, nego bi morali drugacije. Ne bi to bila uopste stvar taktike i odluke trenera, morali bi! M-o-r-a-l-i jer bi ih takav masakrirao na ovakvu odbranu, jebali bi jeza u ledja.

Prosle sezone smo imali bacace kamena sa ramena kojima su se svi zabijali u reket i skupljali. Tad nam je falio centar da malo mozda rasiri ako ima domet imalo sa distance. Sad jebote igraju siroko da ne mogu sire. Takva odbrana bi protiv svakog ozbiljnog tima rezultirala masakrom. Vidimo kako prolazi Hamburg koji pokusava nesto slicno. Prodje im tu i tamo, naprave iznenadjenje, urade nesto. Ali mi nismo Hamburg, nama trebaju konstantni rezultati i nizovi pobeda.

I taj nedostatak pod obrucem utice na sve. Da bi se ista uradilo u modernoj kosarci svaka akcija prakticno mora da bude 5 na 5, da apsolutno svi rade na njoj. Pricao je o tome Trinkijeri dok je vodio tim, formalno se igra 2 na 2 kad se vrti pik, ali svih 5 ucestvuje jer svi kaznjavaju ako jedan zajebe. Nekad je mozda moglo drugacije, sad ne moze.
Nama Dangubic mora da igra, opet malo dobijemo u cistom fizickom smislu, ali na ustrb bas svega jebem li ga.

Ocekujem od posumljenog igraca na poziciji pet sto pre. Vec juce je bilo kasno. Nabijem ga na kurac i za to i za ovo sto se lobotomirani upisani pavijani izdrkavaju nicim izazvani. Jebo ga komplet glavni odbor njegove stranke u dupe.
Ako najbolji i najtrofejniji evropski trener nije djubre da trazi alibi u tome sto nema ni pristojnog centra u ekipi koja pretenduje na sve trofeje, govedo iz Prislonice itekako jeste djubre da alibi trazi u najboljem i najtrofejnijem evropskom treneru.
 

SilentKiller

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
148
Reaction score
346
Локација
Srbija
Mi smo ovde pisali i pisali da nam treba centar i to prvo moramo da dovedemo. Ali kakvih balvana ima trenutno slobodnih, nije ni čudo što i dalje čekamo dobar kalibar.
Za Madara kažu nije organizator igre, netačno!
Da se igrači bolje otvaraju i nude, delio bi on asistencije. Moram izuzetno da kritikujem kapitena, prosto se ne vidi i ne trudi da bude kapiten. Da nam je Božić Pera sad tu, juu ljudi, kako bi to bilo top.
Od početka sezone Miletić nije napredovao, Trifunović nazadovao, Dangubić napredovao, Zagorac ostao isti, čak u momentima i gori. Najveći napredak kod Balše primećujem ali i dalje igra pod pritiskom ali čim se reši pritiska i straha, verujem da će da eksplodira.
Za Glasa ljudi ne znam šta je. Nema ga.
Mi smo protiv Zvezde igrali bez Miletića, bez Glasa, bez Trifunoviča (igrao ali kao i da nije) i bez odlučne igre Zagorca. Sa 8.5 igrača ne možeš da igraš protiv Zvezde 40 minuta uz njihovu jaku i prljavu odbranu ali smo se dobro nosili koliko toliko. Moramo da budemo kompletni, da 12 igrača budu spremni uvek da udju u igru i naprave razliku.
 

harakiri

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
168
Reaction score
484
Локација
Vračar
Pa Trifunovic ni ne treba da igra. Decko je katastrofa. Davno sam to pricao.
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
404
Reaction score
2.370
Локација
Trstenik
FMP u formi, Partizan izvan forme, pogotovo šuterski, očekivan rasplet, još kada se uzme u obzir i neiskustvo mladog tima Partizana. Radonjićev FMP obično u decembru dostiže vrhunac, a onda na proleće počnu da se raspadaju pa traže nove igrače koji će im doneti svežinu. Uzdam se u Željkovo iskustvo kada smo mi i tempiranje forme u pitanju. Naravno, pojačanje je, ukoliko se nađe neki super igrač, uvek dobro došlo, ali verujem da igrači poput Koprivice, Madara, Kuruca, Trifunovića mogu daleko više od onoga što trenutno pokazuju. Isto i Smailagić, iako je odlično igrao, može još mnogo više.
 

Dubaz

Grobar
Учлањен(а)
18.05.2020
Порука
383
Reaction score
3.483
Локација
Kući.
'este nekada gledali dobar film u kojem glavni junak od samog početka pa do kraja pobeđuje/bije/kara (zavisi od žanra) sve redom?? Ja nisam.

Uglavnom heroj u nekom momentu filma bude poražen, jako i teško, ti gledaš i u fazonu si - nema od njega ništa. I onda - ako je dobar film - on krene da trči, da radi sklekove, da bije polutke, da čita knjige, ode na šišanje i brijanje. Pred kraj filma se vrati i najebe se keve svima koji su u toku filma to zaslužili, svog glavnog protivnika sačuva za kraj, polomi mu kičmu preko kolena, baci ga sa litice, raznese ga zoljom...

Ili ako je neki ljubavni film, završi sa nekom dobrom (evropskom) ribom, a onu kurvu sa početka filma gleda u retrovizoru kako stoji popišana na kiši, razmazane šminke.

Ja tako vidim ovu sezonu, a obzirom na ugovore većine igrača, očekujem još bar dva nastavka.

A dobri poznavaoci kažu da je treći deo i najbolji, valjda zato što se zove "Povratak Kralja"...
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.654
Reaction score
4.770
U sustini, da su ostala cetvorica znala da rese 4- 4, odrali bi smo ih :).
Sto I nije daleko od istine.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.402
Reaction score
4.639
Локација
Zemun
A jbg nema. Jako tesko se prevode ti neki termini sa americkog. Ukucas na google termin + basketball i baci ti video ili nacrt situacije. Ja sam maltene ceo zivot oko i u kosarci, pa se desi da moram i na google kad izbacaju nove fore(trenersko-skautske).
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.405
Reaction score
16.640
Локација
Beograd
Jedan od retkih korektnijih tekstova koji se mogao pročitati među ciganskim medijima, dok recimo blic može da mi popuši kurac za "vraćanje na fabrička".
 

MikiBL

Partizanovac
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
374
Reaction score
1.002
Локација
Banja Luka
Brat @Dino je sumirao jasno. Bez fraza koje se često mogu pročitati.
Po broju lajkova je jasno da se njegov komentar dobro prihvatio.
Lično, još u septembru sam ovde napisao:
Uigravanje ekipe bez startnog pleja i centra je beskorisno. Možda pleja i imamo, ne znam?! Ali centra, baš nemamo!

Jbg, ni ćevapi bez lepinje (somuna) i luka nisu pravi!
Koliko god se kombinacija mesa napravila uspješnom.
 

malimiki

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
227
Reaction score
641
Локација
Beograd
Nama fali Pionir, a na ovakvim utakmicama vidmo koliko je Arena sranje.
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
Ispisana cela stranica u pogresnoj temi, podelio sam svima poene da bude posteno, a postove sam prebacio u temi EC.

Molim da diskusiju o vecerasnjem mecu nastavite tamo.
 

Aleksa

Grobar
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
761
Reaction score
687
Локација
Nis
Zanimljivo je da su sva tri igraca, tri od cetiri od prosle godine koji su ostali. Ej, to treba da dodje stranac, da mu pokazes kako se grize, kako se bori, oni na hladjenju sva trojica. Sramota. Da su neki drugi igraci bolela bi me ona stvar mnogo vise.

Nadam se zagorca nikad vise u nasoj opremi da necu da vidim.

Trifunovic ima mesta za napredak, ali on nije sve ono sto Glas jeste, pametnom dosta. Steta sto je mali Slovenac a ne nas.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top