Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.233
Reaction score
1.930
Локација
Подгорица
За појачања питање имали ко да уопште може да дође код нас. Питање има и квалитета поготово на центру и још да дође неко на дуже и да одмах да допринос.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.902
Reaction score
7.791
Fizicki smo inferiorni, skoro svaka pozicija nam je missmatch u odbrani. Narocito kosarkasi zarobljeni medju pozicija kao Leday.
Ako ovaj tim ne prodise odbranu kao jedno telo necemo nista uraditi jer smo dokazali u nekoliko utakmica da smo sposobni da primimo 90-100 svaku utakmicu.
Sezona je u punome jeku, ne mozemo da analiziramo sada gde smo pogresili, dali nam je potreban Mur, dali moze bolje od Leday za iste novce. Sta je tu je.
Ako moze da se dovede neko pojacanje (centar i 3ka) bilo bi lepo, ali ne po svaku cenu da tonemo finansiski. Potrebna su nam snazna tela na terenu, bukvalno, da popune teren snagom i pokretljivoscu.

Mora se raditi na odbrani.
 

Pankoz

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
272
Reaction score
792
Локација
Vojvodina
Skretanje sa teme
Dovešće ga Iglica kod Stanoja,jer on oseća Partizan a on jako voli takve igrače koji osećaju klub :banghead: .
Ne mogu ni da se sprdam koliko mi nije dobro kada ga gledam onako nonšalantnog na terenu.
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.247
Reaction score
3.620
Za to sto si ti napisao drugovi Grobari ce ti jebati majku i pusices im kurac. Jer, jel te niko ne može biti bolji od Ostojinog SNS Partizana.

Iskreno, ne obazirem se na reakcije, ali stvarno ne trebaš biti košarkaški toliko pismen da ne primijetiš da su oni bolje igrački popunjeni, bolje im je kvalitet raapoređen po pozicijama.

Oni recimo nemaju Dangubića i Zagorca koji nemaju svrhu u timu, tako da je sve ovo normalno, a i odavno su svi svjesni da je nama potrebna nadogradnja tima, ako želimo one naše želje koje smo zacrtali pred početak sezone, da ostvarimo.

Kad uzmem sve to u obzir, nisam se nimalo potresao, jer će ovoga biti još.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.075
Reaction score
14.315
Локација
Kipar
Utisak dosadasnjeg dela sezone je da je tim talentovan ali nedovrsen, neizbalansiran. Ocigledan je nedostatak centra. Mogu samo da zamislim koliko bi bilo drugacije da je Petrusev dosao, kako bi se dobro uklopio u ovaj tim.
Drugi problem je ocigledan nedostatak jednog kvalitetnog krilnog igraca. Nadao sam se da je to Kuruc ali on do sada nije opravdao ocekivanja.
Otuda I velika zavisnost od jednog igraca. Uz slabiju odbranu to je siguran put u poraz jer jednostavno se to ne moze nadoknaditi u ovom trenutku.
Medjutim, Zeljko je tu I meni je to dovoljno da budem opusten. Znam da ce sve uraditi za uspeh sa Partizanom. A I ako ne uradi dovoljno je uradio samim dolaskom u ovu raspalu drzavu da dise isti vazduh sa ljudima kao sto je covic.
 

AcaTrica

Početnik
Учлањен(а)
26.10.2020
Порука
21
Reaction score
23
Локација
Bela Crkva
Zaista neobjašnjivo loša utakmica. Solidno otvorena sa naše strane, ali finiširana katastrofalno. Mnogo je nediscipline u igri, ali se ne slažem sa onim što je Željko izjavio na konferenciji da je pad koncentracije kriv za to, nemoguće je da se 2vs2 igra uvek završi play vs Smajli i da je tu koncentracija problem. Jednostavno loš izbor odbrane za ovakvu ekipu i to jeste razlog poraza. Žao mi je što se Koprivica povredio, uz Madara je jedini igrač koji je iole napredovao od starta sezone. Biće uspeh ući u finale Aba sa ovom ekipom, limiti nam nisu visoki, naročito kad se uzme u obzir da nećemo imati domaći teren u play ofu i eventualnom finalu.
 

Mille

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2019
Порука
259
Reaction score
2.204
Локација
Beograd
Velika šteta što na kladionicama nema opcija pogađanja reakcija grobara, a posebno grobara-samo-po-imenu posle svakog poraza, silne pare bi tu mogle da se zarade bez po muke i ikakvog rizika.

Sreća živa što je to ovako samo u virtuelnom svetu, a i tu samo ponegde. Ogromna većina nas ima privilegiju ne samo da uživa kada ova generacija sa Željkom bude igrala za drugu titulu prvaka Evrope, već i da uživa u ovom procesu koji će nas tamo dovesti.

Da sam pobožan, molio bih boga da Željko ni ove, ni sledeće godine ne dovede ni jednog igrača, nego da onako grobarski, kroz rad i borbu, odvede baš ovu grupu očigledno sjajnih momaka na F4.

Inače, sezona 90/91, u timu Paspalj, Đorđević, Danilović - u ligi skor 18:4, u plejofu protiv Jugoplastike 0:3, koš razlika u te tri utakmice -36. Evropska takmičenja nismo ni igrali, jer smo prethodne godine bili osmi u ligi. Samo kažem... :ziveli
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.359
Reaction score
6.447
Локација
Novi Sad
Kada je Željko rekao u smislu ciljevi su najvisi, ne verujem da je imao u viziji da sve napada sa ovako mladom ekipom. Gde je i ko povukao ručnu, videće se.
Doselekcija mora.

1.Mur na zalost mora OUT-ne radi vise dobro ni ono sto "zna".
2. Dangubić vise nego korektno radi svoj posao i svoju ulogu, i danas je imao ucinak i energiju, a ko misli da svaki igrac treba da zatrpava kos jbg... ne igra se kosarka samo kad mi imamo loptu.
3.nama je u ovom momentu i kapiten zreo za katovanje
4.Madar je rupa defanzivna u 1 na 1, a za talenat, hendling i muda mu svaka čast.
5.avram danas da litar prospe dva...

Biće dobro na kraju.

Dule :respect
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.902
Reaction score
7.791
To je to, pozdravimo se Aba ligom...najveca kradja u istoriju smrdljive lige u NM pre pocetka nase utakmice je bila samo najava lose veceri i poraz koji nije smeo da se desi, jer kod kuce ne smemo gubiti.
Ovaj tim ne moze da gura u oba takmicenja, mali font igraca, pojacanja koja su zakazala, trebalo se na pocetku opredeliti ili Aba na maximum ili Evrokup.
Moje misljenje je da se trebalo akcenat staviti na Aba, ok limenke favoriti, ali lakse cemo njih dobiti ili futuru, nego li Valensiju, Huventud, Virtus ili ruse.
Mur je plej nije skorer, Mur je skorer nije plej, na kraju se ispostavlja da nije ni kvalitet za ono sto mi ciljamo.
Kurucs malo malo pa ga nema i kad je tu, jedino pokaze zelju i kvalitet u odbrani.
Zagorca vise nema potrebe pomenuti.
Znamo da se sve vrti oko Pulena, konjusara i ovog Ferella i mi nijednog od njih nismo uspeli da zaustavimo.
Ne znam sta treba da se desi da pojacamo nas roster, jer kvalitetom je daleko od trofeja ove sezone.
Ne mogu da zamislim da se desi bilo sta Zeku ili Alenu.
 

Broz24

Početnik
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
49
Reaction score
145
Локација
Niš
Kada je Željko rekao u smislu ciljevi su najvisi, ne verujem da je imao u viziji da sve napada sa ovako mladom ekipom. Gde je i ko povukao ručnu, videće se.
Doselekcija mora.

1.Mur na zalost mora OUT-ne radi vise dobro ni ono sto "zna".
2. Dangubić vise nego korektno radi svoj posao i svoju ulogu, i danas je imao ucinak i energiju, a ko misli da svaki igrac treba da zatrpava kos jbg... ne igra se kosarka samo kad mi imamo loptu.
3.nama je u ovom momentu i kapiten zreo za katovanje
4.Madar je rupa defanzivna u 1 na 1, a za talenat, hendling i muda mu svaka čast.
5.avram danas da litar prospe dva...

Biće dobro na kraju.

Dule

Ama, prijatelju, polako sa to katovanje... Mi trenutno izgledamo kao ekipa koja NIJE smela da katuje ni Nikolu Jankovića ni Tomasa, a naročito ne Mozlija... Izgledamo kao tim kome bi svaki igrač dobrodošao, pa makar to bio i sam Gagić, ne dao nam Bog... Ali je živa istina... Sve su to igrači sa dugogodišnjim ugovorima, finansijski se to ne može pokriti sa tolikim otmazima, nemam pojma ni ovo letos kako smo rešili... Jasno je da treba plej i centar, katove ostavi za leto...
 

MiM

Početnik
Учлањен(а)
29.06.2018
Порука
164
Reaction score
971
Локација
JNA
Vrtimo u krug od pocetka sezone kada izgubimo ili lose odigramo, sta nam nedostaje , sada smo u dve utakmice nasli napadacki ritam , izgledamo napred fino ali odbrana danas nije imala onu zadnju cetvrtinu iz Pariza .

Sad se vec susrecemo i sa povredama , nama treba pun roster kako bi sa ovim timom sve ono sto je zamisljenono funkcionisalo kako treba , bez jednog srafa je problem a vec dva pa i tri dolazi do poraza ovakvih ...

Misljenja sam na kraju da bi da se igralo u Pioniru ovo svakako dobili , ali jbg .
Idemo dalje !
 

LuizEverton

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2020
Порука
370
Reaction score
1.741
Локација
Novi Sad
1.Mur na zalost mora OUT-ne radi vise dobro ni ono sto "zna".
2. Dangubić vise nego korektno radi svoj posao i svoju ulogu, i danas je imao ucinak i energiju
Jel moze pojasnjenje, zasto Moore out a Dangubic in? Ja sam bas suprotnog misljenja, mislim da Moore za svoju minutazu radi vise nego korektan posao, brz sa loptom, prodoran, ume da se odvoji od protivnika, odlican suter. Dangubic svoju rolu u odbrani obavlja korektno, ali u napadu je ubedljivo nas najgori pojedinac. Lik je klasican sablonski igrac - nalik Holendera u fudbalu. Svaki dribling mu pocinje fintom suta u suprotnu stranu od one na koju namerava da krene (ja stvarno ne znam da li jos postoji igrac koji ne cita ovo), a kad krene kao dete u vrticu zabije glavu u pod i pokusava da se probije do kosa, a u 90% situacija se to zavrsava izgubljenom loptom ili nekim vruc krompir pasom na perimetar ili pod kos. Neretko pokusava da stvori sebi prostor za sut ako je van linije za 3 ili napravi par driblinga pa isforsira sut sa poludistance, a takodje neretko posle nekoliko bezuspesnih pokusaja i protracenog vremena dodaje loptu najblizem igracu. 0 kreativnost, neshvatljivo mali kosarkaski iq. Danas isto par airballova. Jednostavno mnogo je korisniji bez lopte nego sa njom.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Malo sam se smirio posle bas usranog dana, pa da probam da napisem nesto smislenije.

Mi standardno ove sezone peglamo skroz ok odbranu. Pre svega disciplinovanu, pa ostalo. Najveci problem koji se tu javljao je defanzivni skok i razlog za to je vrlo prost - centar. Sve ja razumem, svi znamo ono da je skok (najpre se misli na defanzivni) timska stvar, ali se pri tome podrazumeva da u tom timu imamo zapravo namazane igrace koji, osim sto znaju sta treba da bude njihova uloga u tom skoku, znaju i kako tu ulogu da odigaju... Mi nemamo dovoljno takvih jer em sto nemamo centra u pravom smislu te reci/pozicije em imamo jako mlad tim. Jedan Mozli bi npr. apsolutno sredio polovinu problema koje mi redovno imamo u tom smislu. Cak i da imamo Mozlija, nama bre treba jos jedan igrac tu. Mi nominalno imamo jednu jedinu peticu u timu, a to je Koprivica. Pisao sam vec o tome da ZOC tu nece traziti alibi, ali to je jebena cinjenica koju ne mozemo da zanemarimo. Imamo jednu jedinu peticu, a ta petica je klinac.

Protiv Francuza pre neki dan nismo mi defanzivno odigrali nista posebno, da budem precizniji, odigrali smo standardno. Postavili smo lestvicu visoko jos ranije, na toj utakmici smo je drzali kako treba. Probali smo eto i zonsku odbranu malo i to nije lose izgledalo. Dobili smo tu utakmicu jer smo u njoj konacno resili probleme koje smo imali u napadu. Ja sam se recimo zaprepastio kad sam video na kraju utakmice da je Panter imao 2 asistencije, jer sam imao utisak da je nakupio brat-bratu 10... Jako bih voleo da vidim neku naprednu statistiku, mislim da bi bila impresivna ona pass-to-assist ili kako se vec zove stavka! U sustini, sjebali smo im ta iskakanja i udvajanje Pantera na prost nacin. Kevin je radio sve da ne izgubi dribling. Ja se ne secam da mu se to ijednom desilo, ocigledno mu je skrenuta paznja jer se redovno desavalo ranije. Dakle citali smo sjajno odbranu protivnika. Kad god je Panter dobijao loptu ceo tim je znao da ce centar da iskace na piku bas visoko i da ce udvajati, ovaj se brzo oslobadjao lopte, a vec u tom trenutku smo imali isplaniranu akciju i uvek visak. Kad to ne bi proslo, lopta mu se vracala u ruke i kalkulisali smo sa njim racunajuci da konacno mora da se razigra jer dugo vremena nije bio na nivou...
Dobili smo i na fluidnosti, stvarno je sjajno sve izgledalo i rezultiralo pobedom protiv bas ozbiljnog tima.

Nocas smo se nekako drzali do same zadnje cetvrtine, ali smo redovno imali ozbiljnih propusta, mozda je cak i najveci tu problem bila koncentracija koju Zeljko pominje...
U napadu smo uzimali ono sto su nam davali. Oni i nemaju kapacitet da igraju odbranu na bas vrhunskom nivou.
U odbrani smo igrali ono sto moramo da igramo, neko pomenu svic koji smo redovno forsirali u odbrani pika. Pa hvala bogu, sta cemo da radimo sa konstantnom small ball postavom gde je Alen centar?!
I ljudi su koristili ovog njihovog amera sto je provocirao publiku i njegovu eksplozivnost da probiju unutra, pa je ionako uska odbrana morala jos vise da suzava, dovodeci do toga da jebeni Pulen ostaje 10 puta sam na sutu za 3??? Ne samo on, nego i Blazic i Hodzic, totalna bolest...
I ZOC jedno dva puta trazi tajm i dernja se pre svega na nase plejeve, Aleksu i Madara, a u nekoliko navrata i na Alena i Zaka. Nikako nismo imali ideju kako to da zatvorimo, ljudi krenu u akciju maksimalno siroko i onda koriste to sto imaju krajnje neuravnotezenu ekipu koja ima ekstremno veliki ofanzivni i nikakav defanzivni potencijal (kao da je pravio neko na kokainu, nista osvojiti nece garantujem), da probiju u toj igri 1 na 1, posebno kad iznude mismec sto je protiv nas lako, terajuci nas da se trpamo u reket sto im je otvaralo mnogo prostora za pas ka spolja, a uopste ni za jebeni trun nije imalo nikakvog uticaja na skok niti je nesto sprecilo njihvou unutrasnju igru jer se ponovo vracamo na to da nemamo centra sa visinom i mesom...
Posle tih tajmova smo redovno imali situacije da se neko njihov bukvalno proseta do obruca jer ne postoji nacin da se to efektivnije brani u tim uslovima, posebno u situaciji gde nam je ceo tim bio isfrustriran.

Probali smo ofanzivno to da nadoknadimo i svesno smo ulazili u brzu igru. Ne znam kako neko sa tako ocajnim donosenjem odluka i citanjem igre kao sto su Zagorac i Dangubic moze da igra kosarku na ovom nivou... Ta petorka gde su njih dvojica u isto vreme bili na parketu je horor, a neke stvari je doslovno nemoguce objasniti. Ne bih pitao za pare kad bi mi neko ponudio da pitam Zagorca sto u onoj jednoj situaciji nije dodao Lideju?! Sta je bre ono uopste u picku lepu materinu? Meni je i debilno da prepricam to, pustati ono deci koja treniraju kosarku, da uce na tudjim greskama, ja ne znam sta drugo imati za komentar...

Nama centar treba za juce aman ljudi. Zasracemo pre ili kasnije ako nastavimo ovako. Greh je imati ovakav tim i trenera, a prakticno nemati centra. Ja do te mere ne znam sta je u glavi ljudima u klubu da ponekad najozbiljnije pomislim da se ovaj tim namerno sabotira. Nasa spoljna linija trpi strasan pritisak na svakoj utakmici i kad pomenemo koncentraciju mozda moramo i na to da se osvrnemo, vezano je za obe strane terena. Prosto bi prodisali i sa prosecnim centrom, a ovaj tim bi izgledao brutalno sa jednom zverinom na toj poziciji. Ne samo sto bi nam doneo cvrstinu individualno, nego bi konacno imali neke sire opcije i u napadu, a posebno u odbrani. Mi sad prakticno igramo iskljucivo ono sto moramo, na sta smo prinudjeni, a sad sto to cesto upakujemo kako treba i imamo coveka koji zna sta radi u tom smislu, to je vec druga stvar, ali centar je apsolutno neophodan i sa te strane - treba nam vise opcija i za odbrane i za napade...
Eto samo da dodam da takodje mislim da su kritike Muru neopravdane. Momak je pre svega suter i dokazao je da je vrhunski suter. U odbrani je pokazao ozbiljan napredak, ima sasvim solidne fizikalije... nije los, samo sto nije neko ko bas moze da nosi igru, a vala nije mu to ni uloga pa mi puno i ne smeta.
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.686
Reaction score
22.569
Локација
Beograd
Koliko vidim, naš ipak poprilično mlad sastav je igrao bez Koprivice, prve napadačke opcije Pantera i Kuruca, a to je sve samo ne malo, niti je Cedevita ekipa koja nije iskusna. Tako da samo polako i neka, iz poraza kada imaš dobrog vođu se više uči, nego iz pobede...
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
427
Reaction score
2.775
Локација
Beograd
Мислим да притисак публике, није до дворане него до навијача бојим се.
Pa čoveče kako da bude većeg pritiska... kada trećina arene gleda u telefon i diže glavu kad čuje da se nešto dešava na terenu... ja rekoh i ranije i pre ovog meča da bih voleo da se uključi malo superior i premium više u navijanje...jbg ove cene karata sezonskih donekle menjaju vrstu navijača koji dolaze na tekme... to su neki navijači u spidu, imaju obaveze, završavaju posliće na tekmi, a opet došli da se opuste na utakmicu... ahahahahaah jbt da se opuste na utakmici Partizana...
Samu tekmu neću da komentarišem...ipak mislim da su ruže, i da će kad bude trebalo procvetati. ;)
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Biće uspeh ući u finale Aba sa ovom ekipom, limiti nam nisu visoki, naročito kad se uzme u obzir da nećemo imati domaći teren u play ofu i eventualnom finalu.
Uh pa bar da udjemo u finale ABA, bez toga nista.
Tj prvi i primarni ako ne i jedini cilj, uci u EL, da li osvajanjem EK, igranjem finala EK (pa da Monako i Unix budu ispod 8og mesta) ili osvajanjem ABA, ali ulazak u EL kao jedini i permanentni cilj.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top