Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Uh pa bar da udjemo u finale ABA, bez toga nista.
Tj prvi i primarni ako ne i jedini cilj, uci u EL, da li osvajanjem EK, igranjem finala EK (pa da Monako i Unix budu ispod 8og mesta) ili osvajanjem ABA, ali ulazak u EL kao jedini i permanentni cilj, kako, neka biraju.
Dosta toga je receno ja cu sada da se ponovim kao i vecina, dakle nije igrao Panter, jedna od najlosijh odbrana od pocetka sezone i treci skoro ne pomenut faktor:
prvo Cedevita je dobra ekipa,
drugo pojacali su se i dizu se, dali su favoritu za osvajanje EK pre par dana preko 100 poena izgubili samo 3 razlike
trece i podjednako bitno UVEK ih hoce protiv nas.

Izvinjavam se na duplom postu, sve napisano stavite u post iznad.
Hvala
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.212
Reaction score
15.801
Локација
Beograd
Pa čoveče kako da bude većeg pritiska... kada trećina arene gleda u telefon i diže glavu kad čuje da se nešto dešava na terenu... ja rekoh i ranije i pre ovog meča da bih voleo da se uključi malo superior i premium više u navijanje...jbg ove cene karata sezonskih donekle menjaju vrstu navijača koji dolaze na tekme... to su neki navijači u spidu, imaju obaveze, završavaju posliće na tekmi, a opet došli da se opuste na utakmicu... ahahahahaah jbt da se opuste na utakmici Partizana...
Samu tekmu neću da komentarišem...ipak mislim da su ruže, i da će kad bude trebalo procvetati. ;)

Jesi primetio one dve "vip" likuše pored terena? Par puta ih je kamera uhvatila i svaki put ali svaki put je njima bila glava u telefonu, neverovatno.
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.401
Reaction score
4.411
evo krenulo ponovo... posle pobede niko nam ne treba, osvajamo vasionu, posle poraza sve je katastrofa... sve je ovo normalno i cak ocekivano...mlada ekipa, bez najboljeg igraca, bez Balse u drugom, posle teskog gostovanja i jednog treninga za pripremu... a ljubljanski sokici uopste nisu naivni...uz sve to, ako se ja pitam nama treba plej i centar, koje jos cekamo a to su Balsa i Madar...
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.397
Reaction score
4.611
Локација
Zemun
Neko je trazio vise upisa na temi. Evo...
Mislio sam da okidac mora biti transfer glasina, ali moze i totalno nebitan, moram reci i neminovan poraz.
Ekipa je u nastajanju, vecinom mlada i neiskusna, a tempo utakmica uzasno jak. Aba, EC i ne zaboravite koliko nam je igraca odsutno tokom reprezentativnih prozora...
Mehanika igre i akcija koje se uce na treningu ne mogu se usvojiti preko noci. Posebno mladima nije lako drzati koncentraciju i upiti ogromnu kolicinu informacija dobijenih od Zoca i strucnog staba.
Plastican primer:
Mlad centar u ekipi koju ne vodi Zoc.
Igras odbranu od pika preuzimanjem, gledas liniju pomoci ili stajes u zonu. U napadu pik, kontra blok kretnje i to je to.
Mlad centar u ekipi koju vodi Zoc.
Odbrana: presing protiv ove ekipe igras na nacin x, pik protiv ovog igraca vrtis na z stranu, ovom igracu se otvaras na levo, ovom na desno. Uvek proveri opciju za extra pas. Kod preuzimanja, ako uzmes igraca x cuvaj siroko, igraca y usko i jos hiljade naizgled nebitnih detalja i sitnica...
Na klupi nam je mastermind kosarkaske igre, ali ne mogu svi igraci, posebno mladi, za mesec-dva da skapiraju sta on trazi od njih.
Imali ste prilike da gledate Slukasa i Datome-a pod Zocovom palicom. I njima se desavalo da odlutaju, a stari su lisci ove igre.
Tako da je moja preporuka, NO STRESS, zna se ko je selektirao ekipu, zna se sta fali, bice...
Samo da prodje odredjeni broj treninga.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.502
Reaction score
29.239
Локација
Novi Sad
On je sinoć imao i dodatan motiv, kako je utakmici prisustvovao predsednik košarkaških operacija Boston Seltiksa Bred Stivens, jedan od glavnih ljudi NBA tima koji je pre godinu i po dana na draftu odabrao Madara i još uvek polaže pravo na njegove usluge.
Gde je bio najveći problem?

"Najpre je to bilo individualno, a potom i kao tim nismo igrali dobru odbranu. Nismo dobro rotirali, dobijali su nas u jedan na jedan duelima. Moramo prvo da krenemo od individualne odbrane, a onda i da napredujemo kao tim", dodao je Madar.
Jedan poraz neće promeniti njegovo mišljenje, napravio je pravi potez dolaskom u redove Partizana.
"Mislim da sam doneo najbolju moguću odluku, radim sa najboljim trenerom u Evropi. To nikako ne može da bude loša odluka", zaključio je Jam Madar.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Mi smo imali 4 potpuno neočekivane stvari ove sezone:

1. Neki centar nas je oladio pred početak sezone /ne mogu da nagađam ko je u pitanju al sam ubeđen da nismo imali ideju igrati bez centra/, moguće da se računalo na Mozlija do zadnjeg trenutka;
2. Kuruc nije dao ni K onoga što se očekivalo od njega;
3. Od Zagorca i Miletića ni Žoc nije uspeo da napravi košarkaše;
4. Dangubić je na granici prihvatljivog sa igrom toplo-hladno /pri čemu ima veliki peh da od početka sezone veliki deo tekme dobija istovremeno sa Zagorcem /igrati sa njim u petorci, kontam da je isto što i igrati sa igračem manje;

Od svih navedenih, svi su STAROSEDEOCI osim Kuruca! On je opet imao koronu, pa oporavak, pa povredu...

TRIFA - mnogo bolji nego prošle sezone ali svakako nije ekstra klasa i ne pravi bitnu razliku /za sada/;
KOPRIVICA - odlično napreduje iz tekme u tekmu. Može dati dobar doprinos ali spada u kategoriju prospekt
ZAK - u kategoriji očekivano. Može da bude tas na vagi i spada u suvi kvalitet
PANTER - u kategoriji očekivano. Može da bude tas na vagi i spada u suvi kvalitet
SMAJLI - za mene ne toliko očekivano ali KLASA, suvi kvalitet i najveći ubod ove sezone
MADAR - Izuzetan talenat ali i previše mlad /toplo-hladno, u ovom trenutku se ne može reći da pravi razliku - bar ne u tekmama koje igramo protiv "favorita" ili "ozbiljnijih" ekipa
MUR - kvalitetan igrač, može da napravi razliku ali dosta zavisi od protivnika;
GLAS - Odlična popuna sa klupe, prijatno iznenađenje /bonus igrač/

Najveća je boljka zapravo što imamo čak 4 igrača skoro bez ikakvog doprinosa, od kojih bar dvojica mogu da prorade ili se bar nadam. Kao što rekoh već par puta, oni su iznuđena rešenja /pre svega ovi starosedeoci/ i treba da imaju svaku moguću podršku dok su tu.

Prospekti, talenti će na pojedinim utakmicama odigrati bolje a na drugima lošije od očekivanog i to je normalno. U mečevima kada ih je više raspoloženih, dobijaćemo i favorite, kada ne igraju nosioci /kao sinoć/, teško se može dobiti iko iz kruga favorita.

Pa opet, ne mogu se oteti utisku da je tekma generalno izgubljena LOŠOM ODBRANOM. Jbg nama tri ključna igrača nisu igrala, ako dodam Zagora i Dangubu /koji ne igraju i kada igraju, nama zapravo sinoć falilo 5 igrača. Na te okolnosti, dobro smo i prošli.
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
692
Reaction score
1.364
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
1. Da li je Dule spremao ekipu da igra najbolju kosarku u decembru ili u maju?

2. Da li je Zeljko spremao ekipe da igraju najbolju kosarku u decembru ili u maju?

3. Da li se titule osvajaju u decembru ili u maju?

Da, svi mi vidimo da postoji mnogo oscilacija u nasoj igri, ali zar stvarno mislite da Zeljko toga nije svestan? Covek je osvojio 9 Evroliga, namazan je svim bojama i savrseno zna kako da spremi ekipu za to.

Ja sam npr. ubedjen da on skriva karte i da mi imamo jos mnogo toga da pokazemo, ali sad nije vreme za to...I sto duze budemo mogli da sakrivamo te karte, to bolje za nas. A trenutno imamo sasvim ok situaciju na svim frontovima, u samom smo vrhu svuda.

Sto se tice centra, svi bismo mi voleli da imamo jos jacu konkurenciju, ali vidite da svi poznavaoci kosarke govore da je stanje na trzistu ocajno. Pa ja prvi ne bih kupio centra samo da bih eto popunio broj. Nama treba kvalitet i to odmah, a tako nesto je ocigledno tesko naci. Sve sto valja je uglavnom zauzeto, a ovi sto su ostali verovatno traze ogromne pare koje ne zasluzuju.

Meni licno ne pada na pamet da kritikujem Zeljka i njegov nacin rada, sve sto je uradjeno ce se videti na prolece. Mogu samo da se molim da svi igraci budu zdravi, jer je to jedina stvar na koju on ne moze da utice. Samo strpljenje i maksimalna podrska, toliko je zasluzio.
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Jedno znam, na prolece, u finalu aba protiv cigana ( uz nekoliko promena u ekipi, naravno), pa sve da se igra na deset pobeda i sve pred njihovim " navijacima", do desete pobede prvi dolazimo mi, und schluss.
 

Cane77

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2021
Порука
108
Reaction score
266
Локација
Bileca
Da li ti mislis da nasi rivali spremaju ekipu da igraju najbolju kosarku u decembru? Da li mislis da oni nemaju oscilacije? Super je to sto ti mislis da se skrivaju karte, kao da imamo u podrumu Majkla Dzordana i samo cekamo maj da ga pozovemo.
Prijatelju mi smo ovim porazom od Cedevite izuzuteno zakomplikovali sebi situaciju oko prvog mjesta. Cigani nemaju gdje izgubii sem PG i Ljubljane i naravno derbija a mi isto imamo ta dva gostovanja i -15 iz meca sa njima. Ne zelim da razmisljam sta bi znacilo trece mjesto i recimo da idemo na Buducnost bez prednosti domaceg terena. Pa masakar u najavi od strane sudija, cak i da to prodjemo onda ti dodju cigani sa svojim terenom gdje nemas samo publiku vec i sudije protiv sebe. A da ne pricamo o tome da oni nisu nikakvi levati. Ne igra se fainal for pa da je svejedno dal smo 1 ili 4. I uz to domaci teren je ekatremno vazan jer gostujucih navijaca nema ni u PG ni u Pioniru ako nismo domacini. Mi cigane nismo dobili kad smo bili gosti jos od Dzikica. Uzasan je juce bio dan, vise pravo na kiks nemamo, a moracemo nekako dobiti ili u PG ili u Ljubljani.
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.359
Reaction score
6.447
Локација
Novi Sad
Jel moze pojasnjenje, zasto Moore out a Dangubic in? Ja sam bas suprotnog misljenja, mislim da Moore za svoju minutazu radi vise nego korektan posao, brz sa loptom, prodoran, ume da se odvoji od protivnika, odlican suter. Dangubic svoju rolu u odbrani obavlja korektno, ali u napadu je ubedljivo nas najgori pojedinac. Lik je klasican sablonski igrac - nalik Holendera u fudbalu. Svaki dribling mu pocinje fintom suta u suprotnu stranu od one na koju namerava da krene (ja stvarno ne znam da li jos postoji igrac koji ne cita ovo), a kad krene kao dete u vrticu zabije glavu u pod i pokusava da se probije do kosa, a u 90% situacija se to zavrsava izgubljenom loptom ili nekim vruc krompir pasom na perimetar ili pod kos. Neretko pokusava da stvori sebi prostor za sut ako je van linije za 3 ili napravi par driblinga pa isforsira sut sa poludistance, a takodje neretko posle nekoliko bezuspesnih pokusaja i protracenog vremena dodaje loptu najblizem igracu. 0 kreativnost, neshvatljivo mali kosarkaski iq. Danas isto par airballova. Jednostavno mnogo je korisniji bez lopte nego sa njom.

Mur- sebi nije iskreirao ni jedan sut spolja (sinoc u utakmici koja je bujala od improvizacije usled povreda Pantera, nedostatka centra u drugom poluvremenu i ranog ulaska u problem sa faulovima Avramovica). Suteve koje je imao spolja nije pogadjao. Asistencija- bez.
Ta brzina mora da se negde iskaže u praksi u statistici. Brz sam i ja pa sta mi vredi.

Dangubić - kada dodje do situacije da dangubic zavrsava napad, znaci da je organizacija napada debelo zakazala i da su zadnje sekunde. Nije to ni njegov izbor a ni trenerov. Cak i u takvim situacijama sinoc, uspeo je da izvuce nesto. Zna se koje su 3 opcije igrača u napadu i to je to, ne mozes mu to zamerati. U odbrani igra vrlo dobro, cuva i niže i višlje, skupi i neki skok.
Ucinak mu je izrazen makar u jednom pravcu. On i Zagorac su trenutno nebo i zemlja.

Eto.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.902
Reaction score
7.791
Nebitno je finale PO, ako nemas prednost domaceg terena, mi smo u seriji od skoro 20 poraza u Pioniru od pantera, sto je postalo frustrirajuce.

Sinoc su im poklonili pobedu, da su se oni okliznuli u NM, a mi izgubili takodje, opet bi bilo sve u nasim rukama, jer ih docekujemo u drugom delu sezone.

Mi moramo da budemo na papiru jaci od njih za 30%, da bi ih dobili "na strani", ovako manje vise uz sudijsku kradju mi smo nemocni.

Oni mogu da si "priuste" los mec, jer kako god da igraju tu utakmicu, tu je sudijska trojka koja ce da zavrsi posao.
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
692
Reaction score
1.364
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
Da li ti mislis da nasi rivali spremaju ekipu da igraju najbolju kosarku u decembru? Da li mislis da oni nemaju oscilacije? Super je to sto ti mislis da se skrivaju karte, kao da imamo u podrumu Majkla Dzordana i samo cekamo maj da ga pozovemo.
Prijatelju mi smo ovim porazom od Cedevite izuzuteno zakomplikovali sebi situaciju oko prvog mjesta. Cigani nemaju gdje izgubii sem PG i Ljubljane i naravno derbija a mi isto imamo ta dva gostovanja i -15 iz meca sa njima. Ne zelim da razmisljam sta bi znacilo trece mjesto i recimo da idemo na Buducnost bez prednosti domaceg terena. Pa masakar u najavi od strane sudija, cak i da to prodjemo onda ti dodju cigani sa svojim terenom gdje nemas samo publiku vec i sudije protiv sebe. A da ne pricamo o tome da oni nisu nikakvi levati. Ne igra se fainal for pa da je svejedno dal smo 1 ili 4. I uz to domaci teren je ekatremno vazan jer gostujucih navijaca nema ni u PG ni u Pioniru ako nismo domacini. Mi cigane nismo dobili kad smo bili gosti jos od Dzikica. Uzasan je juce bio dan, vise pravo na kiks nemamo, a moracemo nekako dobiti ili u PG ili u Ljubljani.
Prijatelju, naravno da svi imaju za cilj da igraju najbolje na prolece, ali nemaju svi Zeljka Obradovica na mestu glavnog trenera. ;) ;-) A sto se tice domaceg terena, slazem se da je bitan faktor, ali svakako ne i presudan. Eto sinoc smo to mogli da vidimo.
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
427
Reaction score
2.775
Локација
Beograd

SilentKiller

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
148
Reaction score
346
Локација
Srbija
Partizan već mesecima igra bez kompletnog tima i kad su svi tu, opet neko presedi celu utakmicu na klupi.

Mi imamo jednog pleja a to je Madar, niti Avramović niti Mur nisu plejevi već bekovi koji ne smeju da se troše na organizaciji napada toliko već da osiguraju sebi šut i odmorno šutnu.

Mi imamo četiri igrača koji nisu dorasli igri,
ostatak tima igra generalno dobro ali desi se toplo hladno jer se oseća umor. Isto tako što Avram i Mur ne mogu dugo na pleja, tako ni Smajli i Ledej ne mogu da igraju lažne petice gde se po meni najviše troše.

Trenutno nam treba još jedan plej, još jedan bek i naravno najveća želja centar.

Nadam se da će Zagorac, Miletić, Dangubič i Trifunović otići na pola sezone mada Trifunoviću bi možda dao i šansu više.

Imamo Dreksela koji je na pozajmici i tu rešavamo beka, treba nam plej a što se tiče centra, mislim da bi čak Raduljica lepo legao ovom timu, odlično bi odradio skok i gradjenje reketa. No, Obradović ima poslednju reč.

Utakmica sinoć je bilo jako loša, nismo igrali ni O od odbrane, mnogo slobodnih bacanja smo promašili, to ne sme da se dešava. Kad krenemo u kontru, mi se zbunimo.

Glavu gore, idemo dalje, duga je ovo sezona.
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.443
Reaction score
2.209
Jos me drzi nervoza od poraza nisam ni pomislio da mozemo izgubiti do juce raspale Cedevite. Mala teorija zavere dali juce nije igrao Panter da bi Madar doso do punog izrazaja jer ga je pratio predsednik Bostona koji je bio prisutan u sali a on je draftovan od strane Bostona? i dali je ovo bilo malo pustanje slovencima da njihov finansier opravda velike pare ulozene u klub? Jer ako je Cedevita juce izgubila sanse ne bi postojale da se plasira u final 4. Mrnoca naseg Zeljka na klubi ide u prilog ove teorije zavere a i ne ide nam u prilog da 2 tima istog imena fmp da igraju na final 4 ili da se palsiraju u play off. Ipak ovo moze i nema veze za jucerasnjeg poraza i nase lose igre . Moje je misljenje kada se kralj opet vratio na mestu zlostora to znaci da je jos gladan trofeja i sve ce uciniti da nas Partizan opet bude tamo gde mu je i mesto.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.502
Reaction score
29.239
Локација
Novi Sad
Auuu brate teorija zavere ti je, da ne kazem ciganska ali ono, ne znam koju drugu rec da upotrebim.
Odakle ideja da bi Zeljko nesto nekad ikad bilo gde bilo kad namestao? :buhaha nasmeja me brate, moze ta teorija u isti kos sa na primer cipovanjem vakcinom ili 5g antena u maskama....
Zeljko da izbaci Pantera da bi se Madar pokazao pred nekim likom iz Bostona?
Zeljko gura nekog slovenackog finansijera??
Ajde brate molim te, reci da se salis :D iz tvoje poslednje recenice se iskreno nadam da je sve prethodno neka posalica :buhaha
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Da li ti mislis da nasi rivali spremaju ekipu da igraju najbolju kosarku u decembru? Da li mislis da oni nemaju oscilacije? Super je to sto ti mislis da se skrivaju karte, kao da imamo u podrumu Majkla Dzordana i samo cekamo maj da ga pozovemo.
Prijatelju mi smo ovim porazom od Cedevite izuzuteno zakomplikovali sebi situaciju oko prvog mjesta. Cigani nemaju gdje izgubii sem PG i Ljubljane i naravno derbija a mi isto imamo ta dva gostovanja i -15 iz meca sa njima. Ne zelim da razmisljam sta bi znacilo trece mjesto i recimo da idemo na Buducnost bez prednosti domaceg terena. Pa masakar u najavi od strane sudija, cak i da to prodjemo onda ti dodju cigani sa svojim terenom gdje nemas samo publiku vec i sudije protiv sebe. A da ne pricamo o tome da oni nisu nikakvi levati. Ne igra se fainal for pa da je svejedno dal smo 1 ili 4. I uz to domaci teren je ekatremno vazan jer gostujucih navijaca nema ni u PG ni u Pioniru ako nismo domacini. Mi cigane nismo dobili kad smo bili gosti jos od Dzikica. Uzasan je juce bio dan, vise pravo na kiks nemamo, a moracemo nekako dobiti ili u PG ili u Ljubljani.
Ne znam da li si bas meni odgovorio, ali nije ni bitno.
Cigani su najlevatskija ekipa koja je istrcala na teren u bilo kom ekipnom sportu ikada.
Jedini konkurent im je futura voli iz pg.
U podrumu imamo samo kafe kuvarice za svaki slucaj, i Silobada koji spaja staz.
Svi se pripremaju za prolece, osim cigana. Oni tada slave Djurdjevdan i bari, pa ih kosarka mnogo ne interesuje.
Ne brini za prednost domaceg terena, veruj mi na rec.
Kada se kockice sklope, isti nam je moj igramo li u Moraci, mordoru ili u OS Branko Kockica.
Ja sam ponosni vlasnik nekoliko srebrnih kasika kojim sam pojeo sva govna koja sam prethodno posejao.
Mnogima od nas na forumu ce na kraju sezone trebati rudnicki bager samo za temu o povratku kralja.
Zivi bili..
 

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
998
Reaction score
3.692
Локација
Po difoltu većina terate Dangubića, a jedini igrač za naš klub bolji na njegovoj poziciji bio bi zdravi i povredama neosakaćeni kapiten Dragan Milosavljević, koji je svojevremeno po meni bio najbolji two way igrač u Evropi. Eventualno Lučić uz njega.

Ne postoji zahvalniji igrač od Dangubića trenutno na poziciji 3, napad ni ne gleda toliko koliko daje u odbrani i na skoku, nije ga slučajno Željko stavio za kapitena onu jednu utakmicu.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.902
Reaction score
7.791
Nebuloza je da smo fasovali utakmicu sa CEDOL, oni su jednostavno kvalitetniji na papiru od nas i kao ekipa nam nikako ne leze, uvek nam sabiju preko 80+ poena.
Kad sam video da nema Pantera u rosteru, odmah su mi krenule crne misli, koje su se na kraju obistinile.
Da se ne zavaravamo, mi smo kvalitetom ispod gurbeta i future, a vrlo moguce i ispod Cedevite.
Imamo mi instant kvalitet Panter i Ledej, ali ima ga i kurva najki, Vajt, flouters, pritom domace igrace koji su kvalitetniji od nasih i poznaju njihov sistem.
Buducnost ima Cobbsa, koji nije nista manje produktivniji od Pantera, imaju Rida, Silija i takodje kvalitetnije domace od nasih, Nikolici, Kuridza,Atic.
Olimpija takodje ima, instant kvalitet, konjusar uvek isporucuje svoje, + Pullen, Ferrell, kvalitetne domace Muric,Omic itd.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top