Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2023/24. Povratak kralja! 3.sezona

MikiBL

Partizanovac
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
368
Reaction score
979
Локација
Banja Luka
Polako ali sigurno, Andjusic = Miljkovic.
Jebote ne trosis se u Evroligi, udjes ovde i ne napravis nista NISTA korisno. Igrac koji nema muda, igrac koji dvije godine prima platu da bi popunjavao mjesto na treningu...
Ovo poređenje Anđušića sa Miljkovićem nije fer! Naravno. po Anđušića!
Danilo igra manje ili više,, zavisno od uloge, protivnika, uspješnosti ostalih kombinacija naših igrača i ove godine, mislim da često (istina, ne uvijek) sasvim korektno odrađuje većinu dobijenog vremena. Naravno da bi svi mi voljeli da i on i ostali u svakoj utakmici pruže svoj maksimum, ali nije on izuzetak da to ne čini uvijek.
Posebno bih istakao da je dosta puta vrlo mudro, iskusno navukao protivničkog igrača na faul, bilo u odbrani ili napadu. I to je znalo oploditi naš jalovi napad.
A Miljković, nemoj molim te...
 
Учлањен(а)
04.07.2022
Порука
211
Reaction score
801
Локација
Beograd
Sto se tice ABA, zasrali smo 99,99% bespovratno prvo mesto u regularnom delu, sad da li cemo biti drugi, treci, cetvrti, manje je vazno. Sto neko gore napisa, ima mozda nekih prednosti i u varijanti da igramo sa Zvezdom pre finala. Sto se tice EL, u dobroj smo poziciji vec sad, a za Kaminskog, Ponitku, pa i Jareta i dalje verujem da ce biti mnogo bolji kroz par meseci nego sto sad pokazuju, Trifunovic je taman poceo ozbiljne partije da pruza kad ga je sjebala povreda, nadam se da ce relativno brzo da se vrati na taj put, za Avrama sam nekako siguran da ce na taj put, PJ i Kaboklo nisu jos 100%, a od Pantera uvek ocekujem najbolje partije na kraju. Smit mislim da je fenomenalno pojacanje, nekako mi deluje kao bas ono sto nam treba i sto lezi Zeljku. Gabaritan je, sto koristi da napadne ledjima sto je veliki plus, pametan igrac, nema sad elitni sut, ali daj mu prostora i iskoristice ga, odlicna odbrana, ima i pristojan osecaj za pas. Ocito nije zasijao u Virtusu, sto je za mene bilo iznenadjenje, jer sam se ja iskreno nadao da ce on kod nas iz Albe pre pocetka sezone. Tako da ako se i on uklopi pristojno, sto iskreno ocekujem, cenim da cemo negde u martu biti jedno 30-40% bolji nego sto smo sad. A sad smo cetvrti u EL.
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.554
Reaction score
2.603
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Ljudi ovo je sve normalno, u smislu da ekipa ma koliko dobra mora nekad da dozivi neku krizu kao sto dozivljavamo i mi. U 6 dana odigrano je 3 utakmice i zamor materijala je morao da dodje, pogotovo kad se ekipa potrosi kao sto smo se mi potrosili u Valensiji.
To sto se godinama trpelo, omogucavalo i omogucava tokom ove sezone da jedan klub igra tako da dozivi u sezoni jedan ili nijedan poraz, ili da bude katastrofa kad izgubi od Zadra prosle sezone kao sto smo mi veceras pa se pisu zalopojke po portalima to vec nije normalno, isto kao sto nije normalno ni sto Real radi ovo sto radi po EL i ligi Spanije. Tako da se ja ne sekiram, nek budemo i 4 na kraju sezone nemam problem sa time, bitno je da budemo pravi onda kada treba. A bicemo!
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.265
Reaction score
3.031
Jbt čovek je baš dobro počeo da igra i bio možda i najbolji naš igrač u napadu kada smo bili bez Pantera a i odbranu je ozbiljno bio popravio i na žalost povredio je rebro. Pauza od skoro mesec dana mora da ostavi trag na igraču i njegovoj formi i to je neminovno. Ajmo malo vere u ovaj tim. U jednom trenutku osvajamo evroligu I svi kidaju, u drugom nećemo ni u plej of Aba lige. Tri vezana gostovanja takođe moraju da ostave posledice po igru.
Nemoj molim te …od ovih 20tak utakmica sto je igrao,dve nije povezao konstantno dobar mec.. u napadu mozda nesto i dao,ali isto tako mnogo toga i oduzeo..lupaju mu blokade,kad ima sansu da zakuca,ide na polaganje,pravi neke glupe korake,mlitav,ne moze loptu da uhvati..a za odbraniu da ne pricam…to i onaj sto prvi put gleda kosarku vidi…prosto nekad ne verujem sta gledam..da nema to ime,da nije dosao iz NBA,ja mislim da ne bi teren video..pa onaj Brodzijanski,jebes me usta ako nije imao isti doprinos kao Kaminski trenutno..
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Sve vise pocinjem da vjerujem da je ovaj tim sastavljen od igraca koji vole velike utakmice i da je samo bitno da se docepamo tog f4 u aba ligi koliko god to ludo zvucalo. Mi ako kiksnemo jos 2 3 puta do kraja sezone sto nije nemoguce onda je pitanje mozemo li biti cetvrti. Ovaj tim nema motivaciju da igra protiv zadra igokee mege, ali ima onu stvar kad je najbitnije i sve su prilike da cemo ove sezone karati cigane jos bolnije nego prosle godine. Sportski pozdrav.
 

Bazzile

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
475
Reaction score
2.608
Ovo poređenje Anđušića sa Miljkovićem nije fer! Naravno. po Anđušića!
Danilo igra manje ili više,, zavisno od uloge, protivnika, uspješnosti ostalih kombinacija naših igrača i ove godine, mislim da često (istina, ne uvijek) sasvim korektno odrađuje većinu dobijenog vremena. Naravno da bi svi mi voljeli da i on i ostali u svakoj utakmici pruže svoj maksimum, ali nije on izuzetak da to ne čini uvijek.
Posebno bih istakao da je dosta puta vrlo mudro, iskusno navukao protivničkog igrača na faul, bilo u odbrani ili napadu. I to je znalo oploditi naš jalovi napad.
A Miljković, nemoj molim te...
Ja sam Andjusica gotivio samo tako i radovao se kada je dolazio...Ali iskreno, ovo sto on pruza kod nas je dosta tanko. Lose odigraju i drugi, podbace svi, ali njemu je to konstanta. Najbolji suter ne moze da veze dvije trojke, odbranu da ne pominjem, koliko je lopti izgubio... On mi je najveca misterija, koja je nasa prednost sa njim, sta on donosi timu..
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.150
Reaction score
4.288
Локација
Beograd
Ljudi, ako se ne varam, mi smo 3 od 4 poraza u ABA ligi imali posle duplih kola u EL.

Apsolutno stojim iza tvrdnje da su za te poraze krivi igrači sa manjom minutažom u EL. Iz razloga što je potpuno normalno da Ledej, Panter, Naneli pa i PJ ne budu na nivou kada imaju 3 tekme u 7 dana. Zamor materijala... Sve se svodi na to da nama igrači koji su "epizodisti" u EL nisu na nivou da mogu da dobiju tekmu u ABA ligi i odmore nosioce igre.

Sve ovo što pišem, ne abolira krivice ni neke od glavnih igrača u ekipi koji nemaju isti pristup tekmama u EL i ABA.

Ipak, ja nijednog jedinog trenutka ne sumnjam u ovu ekipu i pre svega Željka.

Ako neko može da trgne i dozove pameti pojedince to je on.
Ono što mene boli je što su to mladi igrači u čijoj koži da je 9 od 10 drugih mladih, talentovanih igrača, ginuli bi svaki trening da zasluže sekund na parketu, a ne nešto više.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.827
Reaction score
29.855
Локација
Beograd
Možemo da budemo i četvrti, pa da one koji su bili prvi izbacimo u 2 utakmice, a ne da se sa njima zamlaćujemo u 5 utakmica.
Ovaj poraz je skinuo i sa Duljaja stigmu o "sramotnim" porazima. Jednostavno nekad se loše poklope kockice: umor, nemotivisanost, manjak igrača, povrede...
Ajde sad popljujte sve pa i Kaminskog.
Drugo,ajde da damo otkaz svakom za koga "strucnjaci" sa foruma procene da nije kalibar za Partizan i da nakon toga dovedemo na njihovo mesto one za koje ti isti "stručnjaci " sa foruma procene da jesu "kalibar" za Partizan.
Jbt normalno je da forme igrača variraju isto kao i timova.
I oni su ljudi od krvi i mesa.
Dosad sam mislio da (pojedini) forumaši imaju neki ,,pik,, na fudbalere i Duljaja, ali koliko večeras kritikuju košarkaše, izgleda da nije (samo) u pitanju ,,pik,, na nekoga, nego su jednostavno takvi...hoće samo pobede i ne trpe poraze...

A umor, nemotivisanost (podcenjivanje rivala još pre utakmice), manjak igrača, povrede, putovanja...ipak treba i to uzeti u obzir...
Dodao bih da je večeras bilo Badnje veče, a sutra je Božić mnogim našim igračima te im sigurno nije baš svejedno što su bili u nekom Zadru umesto sa svojim porodicama ili najbližim, ali...
Takav je život sportskih profesionalaca...

Srećan im Božić, pa da Partizan nastavi da pobeđuje!
 

XEPOJ

Grobar
Учлањен(а)
15.09.2008
Порука
439
Reaction score
1.719
Локација
Ohio
Ne treba ocajavati, poraza je bilo i bice. Licno mislim da je ove godine veci akcenat stavljen na Euroleague u ovom trenutku, nego na Abu. Tu cemo biti pravi u playoff. Samo da su Smajli i PJ ok, pa da Virtus odradimo kako treba.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.808
Reaction score
2.622
Локација
CyberSpace
Kaminski Mazalina ne moze da postuje, tuga jbt.
Lovro Mazalin koji i nije petica.
koliko se sećam, Kaminski je imao povredu rebara ili mišića oko rebara, tako nešto
siguran sam da bi svi na ovom Forumu, pa i ti i ja, imali problema da prdnu (ali bukvalno) sa tako nečim a ne da ulaze u kontakt, trče i skaču po košarkaškom terenu :icon-rolleyes:

kakav-takav da je danas, ovaj Zadar ima neku istoriju, a umeo je ne tako skoro i da nas "opere" sa sličnom razlikom i u sred Arene..
ima klubova koji prosto ne leže KKP načinom igre, a kad se poklope i druge stvari dođe i ovakav dan, i eto.. srećan im Božić (i praznik i Luka), i svima koji slave... ali nije svaki dan Božić :sneaky:

i žao mi je zbog povređenih frustracija vezanih za (neonaci) državu iz koje su, kao i poraza u poslednjih 30-40 godina koji su vezani za tu naciju ali...
ovde je tema košarka i još uvek je tek decembar, dugo traje moleban, ali proći će i to...
 

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
825
Reaction score
3.854
Ne treba ocajavati, poraza je bilo i bice. Licno mislim da je ove godine veci akcenat stavljen na Euroleague u ovom trenutku, nego na Abu. Tu cemo biti pravi u playoff. Samo da su Smajli i PJ ok, pa da Virtus odradimo kako treba.
Imajuci u vidu da imamo jedan od najboljih timova u Evropi sa trenerom takvim kakvim jeste, moramo uvek biti optimisti ali nije bas tako lako biti pravi u plaj-ofu ABA. Nismo bili ni prosle sezone a ni pretprosle sa Zeljkom. Tesko mucenje nakon sto smo dusu dali u Evroligi, centimetri su falili da ispadnemo vec u 1/2 finalu a pitanje je sta bi bilo da nismo bili u prednosti domaceg terena u finalu, sto nas izvesno ceka ove sezone.

Ali kazem, imamo tim kakav imamo, trenera kakvog imamo, klub smo koji jesmo pa smo u obavezi da budemo nista drugo nego optimisti. Ali plej-of ABA je daleko, sada sav fokus na EL, koja je, bar meni, najvaznije i bicu iskren, jedino takmicenje ove sezone...Idemo dalje...
 

In_hero!

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
554
Reaction score
1.041
S obzirom da imomo najbveceg na klupi, poprilicno ocuvan sastav iz prosle godine svi ocekujemo fajnal four ove godine i da se posibamo sa Realom na jednoj utakmici, pa kom opanci kom ribok patike. Cekamo ih nesto kao Barsu 2010, jedini poraz od nas. Tad nam se nije dalo.

A da igramo bez nekog cimanja u aba ligi zbog toga to je cinjenica. To je mozda cena koja mora da se plati, mozda bi uz malo vise zalaganja, kao sto je Stojance rekao , trebali da ih dobijemo na cist kvalitet pojedinih igraca.

Uglavnom ljudi su sa pravom malo razocarani, ali imamo trenera kome niko cak ni iz struke ne moze da kaze nista i nadamo se najboljem. Tako da je ovo sezona ( kao i svaka) uzivaj se i pusti majstora da vozi.

Samo da nisu glupe povrede, to je u stvari najvaznije. Ide se na el, ovde se samo kupe povrede koje mogu dans kostaju mnogo. Ali i aba nam treba zbog el, s obzirom da nemamo A licencu. Vrzino kolo, ali prejebace to zeljko, pa makar kao Aleksandar veliki gordijev cvor. Naci ce nacin.

Poenta je da nema sta puno da se komentarise. Tolkko smo jaki na klupi, a zadrzali smo kostur ekipe. A ljudi komentarisu jer je to normalno na kraju krajeva, navijaci su.

Aba je nuzno zlo. Karacemo cigane na strani i to je to. Moramo.
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
843
Reaction score
3.785
Локација
#вчћпдр
Odgledah nocas utakmicu na YT. Njima se ama bas sve poklopilo, nabrijani i igraci i publika. Jbg, njima je to kao nama Real da dodje. Da nema onog ustašluka moglo bi se reci “odlicna kosarkaska atmosfera“.

Sto se nas tice nema smisla o pojedincima, bilo smo kolektivno losi.
Bilo je i bice uvijek oscilacija nakon vaznih EL utakmica i duplih kola, ali ove sezone smo bas zaredali.
 

milos28nov

Grobar
Учлањен(а)
04.01.2023
Порука
408
Reaction score
726
S obzirom da imomo najbveceg na klupi, poprilicno ocuvan sastav iz prosle godine svi ocekujemo fajnal four ove godine i da se posibamo sa Realom na jednoj utakmici, pa kom opanci kom ribok patike. Cekamo ih nesto kao Barsu 2010, jedini poraz od nas. Tad nam se nije dalo.

A da igramo bez nekog cimanja u aba ligi zbog toga to je cinjenica. To je mozda cena koja mora da se plati, mozda bi uz malo vise zalaganja, kao sto je Stojance rekao , trebali da ih dobijemo na cist kvalitet pojedinih igraca.

Uglavnom ljudi su sa pravom malo razocarani, ali imamo trenera kome niko cak ni iz struke ne moze da kaze nista i nadamo se najboljem. Tako da je ovo sezona ( kao i svaka) uzivaj se i pusti majstora da vozi.

Samo da nisu glupe povrede, to je u stvari najvaznije. Ide se na el, ovde se samo kupe povrede koje mogu dans kostaju mnogo. Ali i aba nam treba zbog el, s obzirom da nemamo A licencu. Vrzino kolo, ali prejebace to zeljko, pa makar kao Aleksandar veliki gordijev cvor. Naci ce nacin.

Poenta je da nema sta puno da se komentarise. Tolkko smo jaki na klupi, a zadrzali smo kostur ekipe. A ljudi komentarisu jer je to normalno na kraju krajeva, navijaci su.

Aba je nuzno zlo. Karacemo cigane na strani i to je to. Moramo.
meni zato nije jasno zasto vecina igraca od prosle godine otaljava i nema pravi pristup za abu...a prosle godine smo se ubedljivije prosetali istom...sto neko rece prosle god smo imali problema nakon ligaskog dela i malo je falilo da ispadnemo,a sada se prica kako je ok da budemo 4,5 pa da gostujemo buducnosti cedeviti fmp-u....drugo mesto moramo kako znamo i umemo pa to finale na kvalitet i koncentraciju da dobijemo..verujem da ce biti dosta lakse ako se igra u areni mada od cigana me ne iznenadjuje da se presele u pionir
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.481
Reaction score
2.270
Ajde da vidimo ima jos pola ABA lige drugo mesto ne bi trebalo da bude problem. Osim jucerasnjeg poraza ostale poraze mogli su da budu i pobede to je to idemo dalje.
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.136
Reaction score
5.341
Локација
vezenemam
meni zato nije jasno zasto vecina igraca od prosle godine otaljava i nema pravi pristup za abu...a prosle godine smo se ubedljivije prosetali istom...sto neko rece prosle god smo imali problema nakon ligaskog dela i malo je falilo da ispadnemo,a sada se prica kako je ok da budemo 4,5 pa da gostujemo buducnosti cedeviti fmp-u....drugo mesto moramo kako znamo i umemo pa to finale na kvalitet i koncentraciju da dobijemo..verujem da ce biti dosta lakse ako se igra u areni mada od cigana me ne iznenadjuje da se presele u pionir
Kakva crna gostovanja "Budućnosti, Cedeviti.."?
Naravno da tipujemo 4.mesto da posao u polufinalu sa fmp-om završimo u dve utakmice, pa da u finalu sa kim god možemo i da se opustimo koju:D
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.535
Reaction score
38.864
Mi sa njima možemo i u 1/4, tako da i mesto #8 dolazi u obzir, ali to strašno zavisi od motivacije. Videli smo prošlesezone koliko nam je teško bilo da se sa EL prebacimo na ABA kolosek.
 
Top