Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava i marketing

manager23

Grobar
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
306
Reaction score
1.430
Локација
Čačak
@Micke Računica bi ti bila još porazniji da nisi uzeo prosečnu platu od 728 eur, jer zvanična medijalna neto zarada u februaru 2023. bila 62.000---

Treba biti pošten i reći da se i u drugim zemljama ne meri medijalna već prosečna zarada kao glavni pokazatelj, i takodje kod njih se uzima bruto a ne neto iznos kao kod nas. Ne branim, čak i tako smo daleko ispod, ali nije baš realno ni ovakvo stanje
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
To i jeste najveci problem u svemu. Sto mi na forumu treba da pogadjamo ko u klubu je zaduzen za koji deo. Ili odakle dolazi budzet za sezonu.
Nista se ne radi transparentno, i onda moramo da citamo kako neki random ljudi iznose sta je cinjenica, a sta nije (a Bog sveti ne moze da proveri tu informaciju).
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.433
Reaction score
4.184
Локација
127.0.0.1
Nije mi se dalo da se bavim svim klubovima koji igraju EL ali sam uzeo njih nekoliko cisto da uporedim (jer sam imao nesto vremena na poslu).

Pogledao sam za Makabi, Bajern, Barsu i Zalgiris u uporedio sa nasim kartama (za Bajern sam izbacio stajaca mesta, a za Zalgiris neki VIP paket sto imaju). I ovako izgleda odnos prosecne cene svih paketa i prosecne godisnje zarade:

Klubprosecna cena paketa u EURprosecna godisnja zarada u EUR% cena paketa u odnosu na zaradu
Makabi428,9237.261,761,2%
Bajern493,5060.013,00 (Region Bavarska)0,8%
Barsa (paket samo za EL)599,2537.560,00 (Samo u Barseloni)1,6%
Zalgiris (bez VIP)361,2027.069,001,3%
Partizan (bez Grobari i Court side, Sky Box i Slicno)472,928.735,90 (neto)5,4%
Partizan (sa court side i tim paketima)1.761,408.735,9020,2%

Iako je ovo nesto sto sam nasao i sklopio za pola sata ovako otprilike izgleda kad se uporedi sa ostalim zemljama. Ovo je naravno gledajuci samo prosek, necemo sad da idemo u realnost i ostalo.
Iskreno tek sad mi je jasno koliko se Ostoja i ekipa u stvari sprdaju sa nama sa ovim cenama i odnosom :pop
jbg, BMW je skupo auto, nikoga ne zanima sto su srbi sirotinja, zna se koliko mora da se plati ako hoce da se vozi. Isto je i za vrhunske atlete. To sto smo mi sirotinja a zelimo da sanjarimo da nismo pa se nosimo sa klubovima iz bogatijih zemalja je specificna vrsta dijagnoze nas srba. Prosto volimo taj sport. Uvek mozemo umesto EL da igramo EK sa jeftinijim igracima, i da vozimo Kiu umesto BMW.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.163
Reaction score
14.952
Локација
Kipar
To ti je potpuno ispravan rezon ali cela ova diskusija je pocela sa konstatacijom da je kk Partizan I ostoja cobanin kriv za cene sezonske karte.
Proveri post koji je inicirao diskusiju a koji si I ti podrzala.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.483
Reaction score
41.379
Локација
Žrnov
Pa to stoji i dalje sam mišljenja da je Ostoja čobanin kriv.
Jer ako nijesposoban da obezbedi finansiranje za klub nego prebacuje to na navijače cenom sezonskih nerealnom za naše uslove i svinjarijom za preraspodelom sektora i poskupljenjem od negde i preko 100%, ako napravi sranje sa tiketing partnerom - izvini čemu onda on služi i ko je kriv?

Da ne bude zabune - ako je Želimir za sve ovo gore navedeno odgovoran - onda je on kriv. Ali nešto nisam sigurna da Želimir treba da obezbedi pare od države.
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.885
Reaction score
11.034
Па јесте Остоја крив. Нисам ја одређивао цене карата. Тј крив је Остоја са својим УО, који је ту одлуку претпостављам донео. Дакле крив је и Саша Павловић, Милија, Искрин и остали. Али ако неко није крив, онда није крив Жељко, за кога мислим да неки неосновано праве од њега Дулета, који се питао око свега у клубу. Мишљења сам да се Жељко бави искључиво тереном и тимом.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.790
Reaction score
55.732
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
има и тога, али као што је неко горе рекао, цене су отприлике на петом месту. Дај европску организацију, зајеби плаћање пореза из наших џепова, зајеби захваљивање жвали уместо навијачима, зајеби пуцање сајтова када треба да се купе карте, зајеби прелазак на још горег провајдера који није на трећој страни гугл резултата, зајеби кашњење и одлагање продаје, нестизање мејлова, клупски сајт који као да је из 2003 и на којем маса линкова води на 404, итд итд... не могу само цене и спортски сектор да прате европске стандарде, а остатак организације клуба да буде на сеоском нивоу
дижеш цену (за 50% у просеку), логично је да дижеш стандард и очекивања на свим пољима
Ništa od ovoga ja ne sporim i mislim da je ona akcija za plaćanje poreza jedna od najjadnijih u našoj istoriji, pričam čisto sezonskim i njihovoj vrednosti.
A što se tiče toga da li se Željko pita za sve, mnogo očekujete, čovek je pre svega trener i do neke mere menadžer i tu staje sva priča, profesionalac je u tom poslu i ne petlja se u sve, i kad ga pitaju za skauting ili raspored putovanja on kaže da je to pitanje za Savića ili skaut tim a kamoli da se meša u cene karata.
Dule je bio druga priča Željko je druga i zajebite poređenja.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.163
Reaction score
14.952
Локација
Kipar
@JasminaT
Da li ocekujes od ostoje ili od drzave da obezbede budzet? Da li ti stvarno verujes da je ostoja sposoban da obezbedi budzet I sponzore za takmicenje nivoa veceg od kls lige?
Izgleda da je svima jasno osim tebi da ostoja ne sluzi nicemu osim kao veza sns I kluba. Zbog toga imamo sportski sektor na evropskom nivou a organizaciju na prislonickom.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Teško je odrediti parametre za opravdanost koštanja sezonske.
Prvo što je zaboravljeno da se napiše je da svi ti klubovi u tabeli posluju u minusu debelom.
Košarka je neprofitabilan sport, ali možda i ne mora tako da bude.

Nije isto interesovanje kod svih klubova. Nije ista atmosfera. Nije ista potražnja za tim kartama.
AKO će ove cene dovesti do solidne finansijske nezavisnosti kluba, mogu da progutam.

Nema više jeftinih i besplatnih karti, barem ne za "džabe". Imamo sastav koji prevazilazi sredinu iz koje dolazi.
Sezonska je postala privilegija imučnijih ili onih koji se mnogo žrtvuju, a ostalima preostaje da malo više prate TV, a ponekad uživo.
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.463
Reaction score
4.876
Upravo je govnarka Jelena Obućina na govnarskoj Nova S televiziji pročitala da je, citiram, "grad Beograd poklonio košarkaškom klubu Partizan preko tri miliona evra"
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.483
Reaction score
41.379
Локација
Žrnov
@JasminaT
Da li ocekujes od ostoje ili od drzave da obezbede budzet? Da li ti stvarno verujes da je ostoja sposoban da obezbedi budzet I sponzore za takmicenje nivoa veceg od kls lige?
Izgleda da je svima jasno osim tebi da ostoja ne sluzi nicemu osim kao veza sns I kluba. Zbog toga imamo sportski sektor na evropskom nivou a organizaciju na prislonickom.
Posto je kkp drzavni klub, od Ostoja koga je ta iata drzava postavila, ocekujem da i svoje dupe da pod kiriju, ako treba, da bi od obezbedio budzet za klub. Zajedno sa uo koji je izabrao (bar on kaze da ga je izabrao).
U suprotnom, ne vidim koja je svrha njegovog postojanja na toj poziciji.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.775
Reaction score
6.445
A kad krece konacno prodaja i za nas smrtnike bez proslogodisnje sezonske ?
Jel ce moci online? Koji Im je kurac… ne zive svi u Bg. Zna li se bar nesto.
Da ne pitam uopste druge detalje oko mesta.
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.119
Reaction score
4.191
Локација
Beograd
Upravo je govnarka Jelena Obućina na govnarskoj Nova S televiziji pročitala da je, citiram, "grad Beograd poklonio košarkaškom klubu Partizan preko tri miliona evra"

Ne smem da mešam ovde politiku, ali pored toga, imaš tvit onog bolida Georgieva za naša dva penala sinoć.

Nova, svinjformer, ista govna, AV ili riđokosi isti k kada je odnos prema Partizanu u pitanju.

Što se tiče grada Beograda, vrlo moguće da je to urađeno bez saglasnosti države. Stavio bih ruku da je tako, jer imam poprilično dobre informacije, ali ne bih ovde previše o tome.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.163
Reaction score
14.952
Локација
Kipar
Posto je kkp drzavni klub, od Ostoja koga je ta iata drzava postavila, ocekujem da i svoje dupe da pod kiriju, ako treba, da bi od obezbedio budzet za klub. Zajedno sa uo koji je izabrao (bar on kaze da ga je izabrao).
U suprotnom, ne vidim koja je svrha njegovog postojanja na toj poziciji.

Ocekivanja su ti potpuno realna i u skladu sa opstim stanjem u drzavi gde je sve logicno I smisleno, postuje se hijerarhija I zna se ko za sta odgovara. Predsednik vlade ima najvecu moc u drzavi, tuzilastvo I policija su nezavisni od izvrsne vlasti a ostoja odredjuje koliko ce drzava da nam pokloni.
Bio je Zeljkov intervju na Areni gde je spomenuo da je dugorocni plan stabilno finansiranje kluba koje bi bilo zasnovano na onome sto klub proizvede tako da izgleda da je on kriv za skupe sezonske ulaznice. Nije racunao na to da je kod nas niska prosecna zarada.
 
Top