Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kup Radivoj Korać 2024

Статус
Затворена за писање одговора.

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.075
Reaction score
14.315
Локација
Kipar
Čekaj, ti pominješ elementarnu logiku i onda kažeš da su Žoc i Savić jedini odgovorni za selekciju igrača. Poslije svega što se izdešavalo samo ove sezone, da ne idemo dalje, ti misliš da su stvarno doveli igrače koje su htjeli i da nije bilo iznuđenih rješenja?

Pazi, jasno mi je i da u idealnim uslovima neće uvijek dovesti sve što su htjeli. I ostali klubovi traže i kupuju igrače i normalno je da neki prije ugrabi nekog od igrača kojeg su i oni htjeli. Ali nije normalno da ti se crkva i vrh države miješaju i sprečavaju dovođenje igrača.

I to je samo jedan od problema za koji znamo. Ko zna sa čime su se još susretali i još uvijek susreću, a da mi nemamo pojma. Misliš da ovi iz predgrađa imaju iste ili slične probleme?

I onda ljudi na ovom forumu pitaju ko nam to brani da pobjeđujemo. Jbt, k'o da su juče rođeni i počeli da prate Partizan i dešavanja u srpskom sportu. Predstave nemamo kakve probleme imaju i sa čime se suočavaju svakodnevno.

Svi mi vidimo da nešto očito ne valja, ali očigledno ne vidimo iste razloge zbog kojih je tako. Zbog toga neki od nas, sa svojim "infantilno-paranoičnim upisima" moramo da branimo Partizan i Željka. Nije im nimalo lako i mi smo im jedina podrška. Neće biti nikako dobro ako i bez toga ostanu.

Mozemo prijatelju samo da se divimo superiornosti elementarne logike nad infantilno-paranoicnim upisima.
Nista naseg postenog coveka i nadasve realnog Grobara nece spreciti da prstom ukaze na odgovorne za ove rezultate. Time ce sebi olaksati jer je prodro do srzi problema I spoznao put do spasenja I izlaza iz ove situacije.
I nema veze sto ovakav gulag od drzave postoji jos samo kod nas jer ako si pravi moras trofeje osvajati svuda I u svakakvim okolnostima. Ako ne osvajas mi te ne teramo ali samo ukazujemo da znamo ko je odgovoran. Sve logicno, sve kristalno jasno.
Na kraju uvek mora de se potpises sa NUSKNVP da bi elementarna logika, koja je sama po sebi aksiom, delovala jos uverljivije.
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Čekaj, ti pominješ elementarnu logiku i onda kažeš da su Žoc i Savić jedini odgovorni za selekciju igrača. Poslije svega što se izdešavalo samo ove sezone, da ne idemo dalje, ti misliš da su stvarno doveli igrače koje su htjeli i da nije bilo iznuđenih rješenja?

Pazi, jasno mi je i da u idealnim uslovima neće uvijek dovesti sve što su htjeli. I ostali klubovi traže i kupuju igrače i normalno je da neki prije ugrabi nekog od igrača kojeg su i oni htjeli. Ali nije normalno da ti se crkva i vrh države miješaju i sprečavaju dovođenje igrača.

I to je samo jedan od problema za koji znamo. Ko zna sa čime su se još susretali i još uvijek susreću, a da mi nemamo pojma. Misliš da ovi iz predgrađa imaju iste ili slične probleme?

I onda ljudi na ovom forumu pitaju ko nam to brani da pobjeđujemo. Jbt, k'o da su juče rođeni i počeli da prate Partizan i dešavanja u srpskom sportu. Predstave nemamo kakve probleme imaju i sa čime se suočavaju svakodnevno.

Svi mi vidimo da nešto očito ne valja, ali očigledno ne vidimo iste razloge zbog kojih je tako. Zbog toga neki od nas, sa svojim "infantilno-paranoičnim upisima" moramo da branimo Partizan i Željka. Nije im nimalo lako i mi smo im jedina podrška. Neće biti nikako dobro ako i bez toga ostanu.
Apsolutno potpisujem sve osim jedne stvari. Nije poenta samo u dovodjenju odredjenih igraca, nego odredjenog tipa igraca. Mi cak i doselekcijom smo postigli jedno veliko nista jer smo doveli apsolutno isti tip igraca koje vec imamo. Ako igra ne funkcionise znaci da nam treba neko drugacijeg profila. Mi dovedemo Smita cija je jedina razlika u odnosu na Jaramaza je sto je crnac, znaci da banalizujem laicki dva pleja kojima razigravanje nije jaca strana, koji peglaju dobru odbranu i imaju sut sumnjivog kvaliteta. Smit je bolji zato sto je bolji, a ne zato sto se vise uklapa u nasu igru. I za vecinu igraca isto vazi, mi mozemo da promenimo njih 50 ako ce biti isti tip, tu je razlika samo u individualnom kvalitetu, a kvalitet igre ce ostati isti. E tu je problem selekcije i doselekcije. Recimo kod Trinkjerija sa mnogo manjim budzetom mi smo jedino na trici imali igrace opisa dva ista i jedan razlicit (Dabgubic i Zagorac) Nama je jedini dijametralno suprotan igrac starteru Ponitka koji je treca opcija na svojoj poziciji (a opet nije toliko razlicit od Trife) i Koprivica koji je isto tako treca opcija na svojoj poziciji (i ako cemo Smajilagica kao cetvorku racunati). Od svih silnih bekova mi spadnemo da nam Dozir bude organizator a covek celu karijeru zivi od katova ka kosu (sto njegovih, sto drugih da im podeli pas) dok je nas sistem dosta staticniji uz dosta izolacije i trazenja missmatcha. A to da ce da nas kradu je apsolutno poznata cinjenica, ali ako znamo da ce da igraju rukomet znaci da nam trebaju igraci koji mogu da izdrze kontakt. Zasto je Exum bio ono sto je bio, jer se njegov tip igraca savrseno uklapao u ono sto nama treba u ovom sistemu. Fizicki jak igrac kojeg mozes udarati do prekosutra i on opet zavrsava na obrucu, covek koji iako zna da podeli pas je itekako i skorer i zna da iskoristi missmatch fantasticno (samo se setite koliko smo u desnom cosku posta spamovali to prosle sezone) i iako nije elitni suter covek je kojeg ni cigani ni bilo koji drugi protivnik nije smeo da ostavi otvorena (pa sa povredjenom sakom su ga otvarali pa je opet pogadjao) Dozier je covek koji je u koledz karijeri imao prosek 10 poena i apsolutno nikada niti je bio skorer niti organizator i od njega se ne moze ocekivati da menja Exuma ni u jednom jedinom pogledu. On treba da bude suprotnost Naneliju, a nama kao organizator treba drugi tip igraca. Dok je bio u opticaju onaj plej Londona jako sam se radovao jer je bas to taj tip igraca koji nam treba.

Pritom koliko god to bilo suprotno razmisljanju vecine (a ociti su razlozi za to i ne sporim ih) neigranje KLS nas jako kosta jer nismo nikoga pridodali rosteru nego smo resenja za 2 i 3 opcije morali da trazimo na trzistu dok nam juniorska ekipa puni NCAA. Apsolutno razumem neigranje u srbciganskom mulju limenki, ali treba da se razmislja unapred, mi u isti mah trosimo pare i gubimo mlade igrace dok nam drzava visi kao demoklitov mac, em zbog dugovanja em zbog same cinjenice da je to srbciganija. Hipoteticki scenario (a nije hipoteticki jer smo ga jednom vec preziveli) je da cemo mi od EL ekipe preko noci biti ekipa sa Koprivicom i Trifunovicem kao nosiocima (mada i Koprivica lako preko moze) A sigurno jedan Lazar Stefanovic (primera radi) bi vise doprineo nego Ponitka, ali da bi igrac prvenstveno zelio da ostane on mora da dobije minute, apsolutno vredi izaci i igrati taj KLS rekreativno da se takve stvari ne desavaju i da imamo dobar broj utakmica u kojima moze da se probere ko vredi prikljucivanja prvom timu, plus da se vidi koliko mogu igraci sa dna rotacije. Zakljucak je da mi bez Obradovica ne bi videli EL, ali takodje da on mora da revidira neke svoje stavove jer mi cemo da postojimo i posle, pa da li sa Magdevskim i Bozom Djumicem ili u EL. Ja sam gledao (i izgubio grdne pare) kada smo Mulalicevom tricom sa njihove polovine izgubili od Krke, kad sam se nadao da Aranitovic moze da revitalizuje karijeru, kad smo igrali Mutaball, gledacu nas i u KLS deleko bilo, ali kad vec znamo u kojim uslovima radimo hajde da makar ucinimo sto je do nas da do toga ne dodje.
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.451
Reaction score
4.807
Ne bilo boljeg i ubitačnijeg odgovora ciganskoj Srbiji od potpisivanja novog ugovora sa Željkom... ali... kolaju priče da je pozadina svega što se događa - da se izvrši pritisak na Ostoju da ne potpiše novi ugovor sa Željkom.
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.880
Reaction score
7.937
@Woodchuck

Tog Exuma je valjda neko doveo? Ili je on dosao sam?

Covek je za godinu dana napravio karijere mnogim igracima, pre svega Exumu i Lesoru.

Ja stvarno nisam poznavalac, nisam ni blizu toga, ali ne verujem da Zeljko i Savic posle toliko stvari dozivljenih u karijeri, ne vide da je problem ove ekipe, ne znam kako to da objasnim ne poznajem strucne pojmove, problem tog prvog pasa, probijanja prve linije protivnicke odbrane.

Ne verujem da to zeljko ne vidi, ali isto tako verujem da je tako nesto ocekivao od PJa, fizicki dominantan u odnosu na vecinu svojih cuvara, ali ima problem da to koristi u direktnom kontaktu, i onda se sve svodi na 1-1 gde ako ide razigra sebe,a ostali se smore, ili ako ne ide, srlja u neke rizicne pasove preko odbrane, pravi glupe faulove itd.

E sad dolazimo do kljucnog, dolazimo do veze Exum, PJ, Zeljko i sinocna konferencija.

Secate li se na sta je Exum licio, kako je igrao kad je dosao, ali rad sa najvecim, obuzdavanje emocija i slepo slusanje napravilo je od njega danas ponovo legitimnog NBA igraca a dosoa je posle lutanja i sezone za zaborav u Barseloni.

Sinoc je zeljko rekao da su njegovi limiti predjeni da ne moze fa utice vise na igrace i ponovicu, ubedjen sam da je gadjao PJa (i Aleksu naravno) jer covek ne slusa sta mu se govori, pici neku svoju pricu.

Dakle, taj Exum je sad to sto jeste, pre svega zbog sebe i rada ali i slusanja trenera… ovaj to ocigledno nije…

To je neko moje vidjenje, mozda gresim, ali je problem ubedjen sam u tome
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.141
Reaction score
4.575
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Postalo je zamorno i nepodnošljivo čitati poruke većine ljudi na ovom forumu, koji nemaju dodira sa elementarnom logikom. To su uglavnom infantilno-paranoični upisi, gde oni brane Željka i Partizan od nas zlih ljudi koji samo pokušavamo reći da nešto očito ne valja.

Razloga za ovakvo stanje je više, ali najveći razlog za loše igru i generalno loše rezultate je pogrešna selekcija.

Ko je bio odgovoran za odličnu selekciju, kvalitetnu igru , i jako dobre rezultate u prošloj sezoni? Pa naravno , Željko Obradović, i manjim delom Zoran Savić.

Ko je sada odgovoran za lošu selekciju i rezultate ispod očekivanih, pa opet Željko Obradović i Zoran Savić.

Mislim da niko ovde ne traži njihov otkaz, niti misli da bi neko drugi bio bolji.

Jbg, tako je kako je, trenutno to izgleda jako slabo, a mi možemo samo i dalje da se nadamo da će nešto kliknuti, i da će se okrenuti sezona u pravcu koji svi priželjkujemo, a to je fajnl for, I titula u aba ligi.
Nadam se kad si prozvao krivce javno na Partizan.net forumu da ti je lakše,ne tražiš da odu ali nek ipak ostanu .
I šta ako na kraju ne bude f4 ili titule u aba ligi da idu ili ne idu?
Ne razumem šta dobijate s time Željko je kriv,pa kriv svi znam da nešto ne štima i ni jednom Partizanovcu nije drago kad se gube utakmice i ako vam sinoćnja njegova izjava nije dovoljna ne znsm šta jeste.
Ponavljam ogrešili smo se o Duleta ali ako se ogrešimo o Željka(šanse su velike)neće biti trećeg puta.
 

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.022
Reaction score
7.654
Da, padom nase koncentracije, gde smo pravili greske zbog kradje, a znali smo da ce da kradu i provociraju. Opcija je da ne igras ili da das maksimum kulirajuci. Sto je i Zeljko rekao. Zbog nervoze je pao fokus, pravile su se glupe greske + kradja = ciganija na minus jedan, umesto minus 15.

Ostatak ne razumem da li se meni obracas, posto nisi citirao.
Ostatak kako se ko pronađe, nije mi do prepucavanja.. (svakako nisam targetirao tebe).
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.910
Samo sam zeleo da se razumemo :D

Nisam se pronasao.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
468
Reaction score
2.597
U Škotskoj kada je njihov drugi najveći klub, i to fudbalski (Rangers) bankrotirao, izbačen je u četvrtu ligu. U Srbiji kada je drugi najveći košarkaški klub bankrotirao, kažnjen je time što mu je dopušteno da se preobuče u drugi klub i nastavi po starom. Samo da pomenem.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.503
Reaction score
29.241
Локација
Novi Sad
Стефан Чалић, судија са јучерашње утакмице и снукер мајстор... Суђењем јуче се квалификовао да никада не суди #Euroleague, али чини се да је своје снове досањао

 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.626
Reaction score
5.396
Meni je najjaci naslov ovih iz kurira "dobili od drzave za 7 godina cak 27 miliona evra" :D. Kao da smo samo dobijali od drzave
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
468
Reaction score
2.597
Bokte, ispade po ovim podacima da mi imamo pet puta veći budžet od FMPa. Izgleda da svi oni stranci kod njih igraju zbog ljubavi, a naši kod nas samo da nam dignu pare.
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.141
Reaction score
4.575
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Od njega ocekujem da se ne javi. Njegov posao je da bude politicar. Mi seremo, on sminka i ulepsava to. Zajebana funkcija, ja licno to ne bih mogao. Ali tako je kako je. Imali smo mi i apoliticne predsednike koji su ulazili u okrsaj sa drzavom pa znamo kako je to proslo. Ne mozemo biti toliko glupi da nikad ne ucimo na sopstvenim greskama.
Kako je to prošlo sa državom i kada
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.214
Reaction score
15.811
Локација
Beograd
Samo još jednom za one kojima je promaklo napisano od strane kolega...trenutno rezultati nisu važni, tačnije "nisu važni", sada treba da stanemo iza Željka i ne dozvolimo im da urade ono što su namerili. Nemojte ukoliko dođe do poraza da kritikujete jer zaista to treba da bude na drugom mestu, što se mene tiče mogu sve do kraja da izgube, Žoc se mora odbraniti i sačuvati.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top