Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.428
Reaction score
38.090
Batalite kalkulacije, sa svima igramo egal. Da li ćemo dobiti ili izgubiti, ne znam, ali možemo da se bijemo sa svima. Samo polako utakmicu po utakmicu.

Sledi nam najvažnija utakmica sezone, kući protiv Voždovca u cirkus ping pong ligi. Do Junajteda ima nepune 3 nedelje, dovoljno vremena za pripremu kako da im jebemo nanu naninu.
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
545
Reaction score
1.923
Ljudi,Mancester je Mancester,zajebite tu pricu kako su uzasni,ocajni i kako cemo ih nakantati kao od sale. Kamo srece da bude tako,ali bice jako jako tesko. Oni su juce igrali sa drugim timom plus nekoliko klinaca. Par igraca je bilo iz prve postave. Daleko su od onog bauka kakav su bili pre 6-7 godina,ekipa im je u stvaranju,nisu ni u formi,ali svejedno su jak tim i nece biti ni malo lako protiv njih.
AZ je juce imao nekoliko jako lepih prilika,izvozali su ih par puta za sve pare,ali Mancesteru nisu svirali cist penal na primer plus je krajem utakmice Lingard imao odlicnu sansu.
Ima jos mnogo da se igra,ocekujem i Astana nekog da iznenadi,mi idemo redom,igramo nasu igru pa kako bude,ali imamo lepu sansu.
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.666
Reaction score
2.844
Локација
Humska ulica
Momci su juce pokidali i pokazali da najbolji fudbal igramo u ovoj grupi.Da iole imamo malo mirnoce u zavrsnici napada do sada bi u LE imali datih 7-8 golova ako ne i svih 10. Laka konjica kida u kontri toliko da se Astani nije igrao napad ni kad su gubili.
Bravo Savo ,bravo momci :respect :clap
P.S. UEFA da pusi kurac jer smo posle 5 pobeda i dva remija do sada osvojili samo 3 boda na koeficijent listi.Slepci
 

Leo42

Početnik
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
151
Reaction score
444
Локација
Niš
Sadik se polako uklapa u igru. Prima visoke lopte, ulazi u dribling, da pas saigracu ili sam stvori sebi priliku, to je bas ono sto nam treba u napadu. Realizacija i dalje mu nije najbolja al je juce dao dva fina gola, vidi se da se decko poboljsava. Na pocetku sezone je previse gusijo igru, nije znao da se zagradi, gubio vazdusne duele... neverovatno da smo juce gledali istog igraca. Nek nastavi na ovim putem i bice fantasticno.

Sto se tice japanca, zajebana prica. On nama donosi ogromnu dinamiku u igri samim tim sto je brz i uvek ceka loptu u prostor kako bi zapretio golu. To sprecava timove da stoje preterano visoko, sto daje veznom redu prostora da dele lopte i lanciraju napade. Ali, da je bezopasan u zadnoj trecini, to stoji... neprecizna dodavanje, losi sutevi, dribling i kontrolu nad lopti bas i nema. Imam utisak da mu pod hitnom treba gol kako bi podigo samopouzdanje. Krece se on dobro u kaznenom, barem kolko vidim na reprizama, pored losih suteva i pasova mu realno i fali i malo srece. Mislim da je on veoma koristan igrac, pokazao je on to dosta puta ove sezone, ali moze biti pravi ubica samo ako postane konkretniji u zadjnoj trecini. Savo je bio savrsen napadac, valjda ce ovaj nauciti nesto od njega.
Mislim da je nasa najveca snaga "unorthodoxnost" nasih igraca, a samim tim i celog tima. Pored Sadika koji je jedinstven i u pozitivnom i negativnom smislu i Asano je dosta atipican igrac. On je neki hibrid spica i krila: brzina, eksplozivnost, konstitucija, kao krilo; napadanje prostora, tehnika i generalno stil kretanja bez lopte kao spic.

Asano jeste bio prilicno los juce, ali verujte bez njega bi i Sadik bio losiji. Vidi se da se njih dvojica bas dobro razumeju na terenu i stalno jedan drugom otvaraju prostor.

Da je akcija kod drugog gola kojim slucajem krenula sa desne strane 99% se ne bi stvorila sansa za gol jer Tosic ne bi kao Asano napao prostor iza stopera i time razredio odbranu dok je Sadik na njegovoj poziciji, nego bi se uvukao ili negde izmedju linija ili bi ostao na krilu sto ne bi otvorilo prostor.

Takodje je u nekoliko proslih utakmica Asano bio na zicer pozicijama ali nije dobio asistenciju. I juce je Sadik kod drugog gola mogao da mu asistira jer je bio potpuno sam van ofsajda. Voleo bih da vidim kako bi se snasao sam u spicu na celoj utakmici(protiv cigana smo npr. dali gol tek kad je otisao u spic), mada sam ja zadovoljan njegovom igrom i na krilu bas zbog tih atipicnih kretnji za tu poziciju.
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Najprije, steta bi ogromna za ovaj tim i strucni stab bila da ne prodjemo grupu, jer bi mogli da ostvarimo istorijski rezultar na prolece uz 2-3 pojacanja. Ovo nisu ljudi koji ce protiv nekih Ceha da padnu i da se onako ljuljaju.
Dakle, ili moramo dobiti MANU ili holandjane u Hagu, ako mislimo dalje da prodjemo, uz pobjedu u zadnjem kolu protiv Astane na JNA. To bi bilo cistih 10 bodova. Ovaj tim to moze.
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
...Stojković da predstavlja jednu od slabijih karika...

Ne znam odakle se povela ova prica oko Stojkovica. On je kroz cijelu karijeru imao kikseva sa tim sutevima sa vece daljine. Ali da pricate da je on najslabiji i da ga treba zamijeniti..ne znam.
Meni je on sasvim ok. I nebih ga mijenjao jos koju godinu ako bude na ovom nivou.

Sto se tice Sadika. Lijepo, dao je dva gola iz 10 sansi. Samo malo razmislite hoce li uvjek imati 10 sasni za gol?
Vidim u hajpu ste odje oko njega ali meni se on uopste ne svidja i tacka.

Ps. Srecan rodjendan Partizane
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.260
Reaction score
3.000
Ja ne znam sto vecina misli da Astana nece da otkine bar bod u Nursultanu(*valjda tako) recimo az -u ,ili Junajtedu ?!
Ne znam sto ste istripovali(vecina ne svi) da ce Astana da uzgubi sve ?!
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Mislim da Stojketov status nikako ne bi smeo da se dovodi u pitanje,ma kakav kiks da je napravio. Asano je vec veliki problem postao,mislim da je decko sa loptom na vi. Od one premijerne utakmice sa Malatajom nista kvalitetno nije uradio. Ume da izgubi loptu i da sevne kontra na drugoj strani a ume i u izglednoj prilici da izgubi loptu,mislim da ga odbrane lako resavaju a ono sto njemu dobro ide je kad ide lopta u prazan prostor a kod nas u prvenstvu se sa bunkerasima nece nagledati.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.787
Reaction score
55.633
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Последња измена:

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj

Данијелс

Početnik
Учлањен(а)
26.08.2018
Порука
186
Reaction score
1.263
Локација
Po
Jeste Stojke malo u padu forme ali mi se cini da je ovde jedan drugi problem. To sto smo navikli da on spasava stopostotne sanse, pravi bravure i brani cak i ono sto je vec vidjeno u golu.
Mi se navikli na te situacije i sada je greska i ono sto veliki broj i boljih golmana od njega ne bi odbranilo!
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA

Evo ko želi neka pogleda šanse sa jučerašnje utakmice AZ-a i Uniteda. Po meni Az veoma ozbiljna ekipa i tu dolazi ono zašto sam bio onoliko razočaran onim jednim bodom. Bojim se da nas ne koštaju promašeni ziceri Markovića i Sume na 2:2, isto kao što sam ja razočaran tim neiskorišćenim šansama tako ko zna šta bi bio da su ostali sa igračem više koga naravno niko nije poklonio. Ne treba nas zavarati 4 boda sa ta 4 boda možemo imati lepu podlogu pred dvomeč, a možemo i ispasti. Mene brine samo da se sad Junajted odjednom ne uozbilji i krene igrati sa prvom postavom protiv nas ili da Ole dobije otkaz pre nas. ALi ajde otom potom imaju sad Njukasl nadam se da će ih pobediti, pa posle reprezentativne pauze 20. Liverpul nas 24. pa Norič 27. i Čelsi u kupu 30. Dakle imaju paklen raspored i mislim da im je daleko važnija pl oni su sa pola snage uzeli 4 boda u ovoj grupi.

Ono što mi moramo uraditi je poboljšati realizaciju u kojoj god postavi da nastupe braniće De Gea. A smatram da se u takvoj utakmici i najmanja šansa mora iskoristiti. Da se malo okrenem njihovoj sinoćnjoj utakmici. Az je u prvih 15 tak minuta ozbiljno pritisnuo Junajted poništen je Boadu (igrač sa brojem 9) gol u 10. minutu i potom u 13. minutu solidan pokušaj krila Idrisia ali je De Gea bio na toj lopti. I onda konačno prva prava ozbiljna prilika Junajteda može se reći stopostotna šansa, samo da je bolje postavio nogu dao bi gol, povratna lopta Jamesa kao na tacni i Grinvud umesto praznu levu stranu gola da pogađa on gađa štopera Vlara. To je to neiskustvo mladog Grinvuda, uveren sam da bi takvu šansu rutinski iskoristili Rašford ili sada povređeni Marsijal. Potom par minuta kasnije odličan centaršut Stingsa za Boadua koji se spetljao i loše zahvatio loptu glavom, primetio sam da Stings često tako posle probijenja vraća loptu na svoju jaču levu i centrira gotovo perfektno. Utakmicu pre nas je tako asistirao. U drugom poluvremenu u razmaku od 5 minuta domaći su tražili dva penala od kojeg mislim da se jedan u 51. minutu i mogao svirati da nije u pitanju Junajted. U 70. minutu posle dosta kombinovanja ispred Junajtedovih 16 metara levi bek Wijndal upućuje lep šut u levu stranu gola, koji opet da De gea nije bio bliži toj strani teško da bi odbranio. Posle ove šanse svega nekoliko minuta kasnije Az je imao korner posle kog je opet tražio penal i po meni je ako ništa drugo krajnje sumnjiva situacija. Az je i posle te situacije imao vrlo nezgodan šut Idrisia koji završava blizu stative, nakon te šanse za samo minutu Idrisi se opet našao u prilici gde šutira ovog puta u okvir gola a De Gea boksuje loptu. Može se reći u tih nekoliko minuta dosta sreće za Junajted. Junajted je potom po meni oštećen za čist penal nad Rašfordom i Lingard je imao jedan opasan šut blizu stative.

Krajnje zanimljiva utakmica koja pokazuje da je AZ jedna ozbiljna takmičarska ekipa sa velikim potencijalom napred. Ne čudi me što su ovako diktirali tempo utakmice jer je to ekipa koja igra i ligu u kojoj je 3. iza Ajaxa i PSV-a, dok Junajted igra sa rezervama koji se vidi iz aviona da nisu uigrane i zato me ne čudi odnos prilika.
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
697
Reaction score
1.370
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
Mislim da Stojketov status nikako ne bi smeo da se dovodi u pitanje,ma kakav kiks da je napravio. Asano je vec veliki problem postao,mislim da je decko sa loptom na vi. Od one premijerne utakmice sa Malatajom nista kvalitetno nije uradio. Ume da izgubi loptu i da sevne kontra na drugoj strani a ume i u izglednoj prilici da izgubi loptu,mislim da ga odbrane lako resavaju a ono sto njemu dobro ide je kad ide lopta u prazan prostor a kod nas u prvenstvu se sa bunkerasima nece nagledati.
Stojketov status nije upitan jer mi kvalitetnijeg od njega nemamo, ali se definitivno slazem sa Stojancetom da je on u blagom padu forme...Da, on ce odbraniti jos mnogo zicera, ali ce i praviti sve vise kikseva...Niko nije rekao da ga oteramo, vec samo da pocnemo da razmisljamo o njegovoj zameni...To je nesto normalno u sportu, praviti plan za smenu generacija...

Sto se tice Asana, situacija je ista kao i sa Sumom, on covek nije krilo. On ima to pocetno ubrzanje, ali ga brzo sustignu kad je na toj poziciji krila, na spicu je to vec druga prica...On je neko ko treba da se sunja izmedju stopera i ceka pas u prostor, nesto tipa Aguero...A ja mislim da je to izvodljivo, cak i u nasoj ligi...Ali tu onda dolazimo do problema zvanog igra sa dva spica, sto je danas sve redja pojava u fudbalu. Znaci jedino resenje prema mom misljenju je da se njih dvojica smenjuju u spicu, ali trenutno je Sadik taj koji ima prednost...Mada bih ja iskreno voleo da ih vidim zajedno u navali...
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.781
Reaction score
19.547
Локација
Nickname
Iako ne bih voleo da dođe do takve situacije, mislim da je realno i da se sa Astanom u poslednjem kolu budemo borili za prolaz dalje.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top