Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.144
Reaction score
4.603
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Čestitke omladincima na odličnom rezultatu s obzirom da njih osim rodbine i prijatelja i nekolicine pravih zaljubljenika u fudbal i crno belu boju niko i ne prati.
Ovi paćenici sa tribine tužne se striktno drže plana i programa koje prate i ovi što nisu "u priči "pa su svojim dolaskom i gromoglasnom podrškom dali klincima vetar u leđa i pogurali ih do velike pobede i naterali Vazuru još jedan korak prema izlaznim vratima kluba.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.470
Reaction score
41.194
Локација
Žrnov
Momci bi lagano bez jurenja rezultata prosli ovaj dvomeč da ih klub nije poslao na prvu utakmicu u Moldaviju autobusom!!!
Igrali smo bez Jevremovica koji je dobio crveni u 1m meču, ali sa pevotimcima koji su spusteni u svoju generaciju za ovu priliku. Pokazalo se kao pun pogotak.
Na klupi su bili i Kostić i Bajramović, obojica 2007. (kadeti) koji su sigurno medju top 5 igraca u zemlji - da ne kazem da su najbolji :)

Sve u svemu, jedini predatavnici Srbije na proleće u evropskom fudbalu, biće omaldinci Partizana!
 

guzakom

Grobar
Учлањен(а)
15.12.2007
Порука
402
Reaction score
993
Локација
Pozarevac
Ako je neko upućen da mi objasni šta mi igramo i gde smo se plasirali,znam samo da su momci U-19, vidim ima grupna faza gde su ove budale igrale i neki pley-of gde mi igramo,ostalo mi je nejasno.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.470
Reaction score
41.194
Локација
Žrnov
Igramo tzv. Omladinsku ligu šampiona, zvanični naziv UEFA Liga mladih.
Igra se po dva principa:
1. timovi čiji seniori igraju grupnu fazu, igraju istu grupu kao i njihovi seniori. Tako cigančići igraju i izduvali su ga za proloće, iako imaju baš dobru generaciju.
2. timovi koji su prvaci svojih omladinskih liga ' staza domaćih prvaka, igraju 2 eliminaciona kola (po 2 utakmice). Mi smo dobili u oba kola i ukršatamo se na proleće sa timovima iz tih grupa koji su prošli dalje. Još uvek se ne zna ko su nam potencijalni protivnici (ima ih dosta u ovom momentu, nema svrhe raditi kombinatoriku).

Recimo, prošle godine je Hajduk igrao ovako kako mi i stigli su do finala.
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
153
Reaction score
447
Локација
Beograd
Momci bi lagano bez jurenja rezultata prosli ovaj dvomeč da ih klub nije poslao na prvu utakmicu u Moldaviju autobusom!!!
Igrali smo bez Jevremovica koji je dobio crveni u 1m meču, ali sa pevotimcima koji su spusteni u svoju generaciju za ovu priliku. Pokazalo se kao pun pogotak.
Na klupi su bili i Kostić i Bajramović, obojica 2007. (kadeti) koji su sigurno medju top 5 igraca u zemlji - da ne kazem da su najbolji :)

Sve u svemu, jedini predatavnici Srbije na proleće u evropskom fudbalu, biće omaldinci Partizana!

Nije bas samo rodbina, bio sam i ja. Doduse, sestrin klinac je nekad bio u toj ekipi pa se i dalje druzi i cuje sa nekoliko njih koji su ostali.
A meni malo treba ;)

Prica mi sinoc jedan od roditelja da su u povratku spavali u Rumuniji a da taj dan na putu do Beograda uopste nisu imali organizovan rucak.
Cak ni u pauzu u nekom restoranu da sami kupe vec su na pumpi kupovali grickalice.
I da su se smrzli u autobusu jer je grejanje bilo bas slabo a putovali su kroz rumunske Karpate. Profesionalna organizacija u "drugoj najboljoj skoli u Evropi".
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.470
Reaction score
41.194
Локација
Žrnov
@Humska ma strašno, izmaltretirali momke za sve pare.

Više nismo druga najbolja škola, pali smo dosta. Ali ono što je bitno kod ovog takmičenja, ovo je prvi put da naši omladinci igraju tu Ligu mladih i sad imamo priliku da se, osim statistike, na terenu vidi gde je ta naša omladinska škola i gde su ti naši mladi igrači igrački u poređenju sa vršnjacima.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.384
Reaction score
37.823
Ogromna prilika kako za njih da vide gde su i da se odmere sa nekim van domaćeg mulja, tako da na žalost i za ove što ne daju fotelje da ih stave u izlog i prodaju čim se zakonski ugrabi prva prilika. Ali škola mora da radi, bez nje smo mrtvi i zvanično.
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.254
Reaction score
3.720
Sledeća runda bi trebalo da bude plejof u februaru, na domaćem terenu, protiv drugoplasirane ekipe iz grupa. To su trenutno npr. Bayern, Benfica, Psv, Barcelona... Tako da može da bude baš lep izazov za klince. Ako se prodje, ulazi se u 1/8 finala gde se uključuju i pobednici grupa.
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.095
Reaction score
4.088
Локација
Beograd
Ogromna prilika kako za njih da vide gde su i da se odmere sa nekim van domaćeg mulja, tako da na žalost i za ove što ne daju fotelje da ih stave u izlog i prodaju čim se zakonski ugrabi prva prilika. Ali škola mora da radi, bez nje smo mrtvi i zvanično.

Nažalost škola od odlaska "stare garde", a neke su bukvalno kao džukele oterali, je poprilično propala. Sve što i dalje izlazi iz škole su u klub doveli ti "matorci" koji su posle 15 minuta gledanja igrača znali da li je ili ne za Partizan.

Meni je najveće razočarenje Vanja Radinović, jer sam od njega očekivao da nastavi putem koji su čika Trba i njegovi saradnici utabali, ali ne... To je sada mnogo lošije i mnogo neozbiljnije.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.384
Reaction score
37.823
Mi se još dobro i držimo kada se pogledaju takmičenja mlađih kategorija. U svim kategorijama osim omladinske smo ili prvi ili drugi.
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.095
Reaction score
4.088
Локација
Beograd
Nije floskula, zaista smatram da pozicija na tabeli u mlađim kategorijama uopšte nije bitna. Naravno tu ne mislim da treba da budu 9,10-ti na tabeli.
Ako uspeju da izbace svake godine samo jednog igrača za prvi tim, ja bih bio presrećan. Ne da ulazi kada vodimo 3,4 razlike, ne da igra što mora jer je bonus, već da igra što ima kvalitet.

Nažalost, mislim da mi takvog igrača nemamo. Trifunovića i Jevremovića svi hvale, Stjepanović ima više nego lepe preporuke, ali što se prvog tima tiče, vidiš i sam gde su.

Znam da nije vreme za eksperimentisanje, ali da imaju kvalitet, siguran sam da bi igrao Stjepanović pre Kanutea, Trifunović pre Meniga, Jevremović pre Severine...
Dalje imamo primer i Baždara za koga i dalje tvrde mnogi skauti po Evropi da je talenat kakav se retko viđa, ali dečko je sebi to utuvio u glavu da je to dovoljno, a rad na treningu je nebitan.

Nisam nažalost optimista da iz škole koja radi ovako kako radi i od koje je samo ime ostalo trenutno može da se očekuje da izađu igrači poput Jovetića, Blekija, Pavlovića, Lukića, Mitrovića...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.470
Reaction score
41.194
Локација
Žrnov
Novog Blekija imaš u godištu 2007 - Simke, koji igra za omladince.
Na primer....
Ne može to da se posmatra tako "mora svake godine da se izbacuje jedan igrač". Mi možemo svake godine da prodamo po jednog klinca, jer sve dok ne bude naša liga uredjena i dok fudbal ne bude na višem nivou, prodavaćemo klince kao poluproizvod, da ih neko drugi izbrusi u igrače.
Druga stvar, kad jedan klu igra sa mladim igračima, to znači da u tom klubu nema para i da će rezultati trpeti. Jeste vi spremni da budemo recimo 3-4 godine u donjem delu tabele i da igramo sa klincima?

Kod mladih igrača su oscilacije velike i potpuno normalne. I zato ne možeš u timu da imaš više od 2 klinca koji će da se kale.

Ovo je 100x ispričana priča koju ponavljamo na svakih 5-10 stranica... Nije problem naša škola kao škola, nego sistem u kome se naša škola i klub nalaze. Dobro je i da postojimo kao klub.
 
Top