Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Immortal

Old School
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
2.646
Reaction score
2
Локација
Србија
undertejker, svaka cast za trud. :clap Mala ispravka - umesto Djordja Tomica na slici je Ivan Tomic...
 

grobarka89

Početnik
Учлањен(а)
24.03.2007
Порука
36
Reaction score
0
Локација
nbg
s

nova sam na sajtu tako da sam tek sada procitala onu pricu i skroz sam se najezila...svaka cast...ovde ima mnogo dobrih stvari za citanje!!!
i veliki pozzzzzzz za lika koji se spomenuo ACU TRIFUNOVICA :)))
 

grobarka89

Početnik
Учлањен(а)
24.03.2007
Порука
36
Reaction score
0
Локација
nbg
nova sam na sajtu tako da sam tek sada procitala onu pricu i skroz sam se najezila...svaka cast...ovde ima mnogo dobrih stvari za citanje!!!
i veliki pozzzzzzz za lika koji je spomenuo ACU TRIFUNOVICA :)
 

Зека Булевар

Милка Цанић
Учлањен(а)
15.04.2007
Порука
763
Reaction score
3
Локација
Fiume, Istria
Moja tri favorita,tj.najvece legende po mom misljenju su:Moca Vukotic,Dragan Mance i Dzevad Prekazi...
 
Последња измена:

grobarka89

Početnik
Учлањен(а)
24.03.2007
Порука
36
Reaction score
0
Локација
nbg
s

i naravno aca trifunovic :)
kada bi on bio u partizanu uuh bilo bi extra!!
 

Bogi maestro

Guest
procitah ove tekstove,moram reci da su sjajni,dosta toga covjek nauci i sazna,odmah da budem iskren. mnogo je partizan imao fudbalera koji se mogu proglasiti najvecom legendom,ali jedan je Stjepan Bobek. mnogo sam citao o njemu,20 mi je godina,ali svaki put sa nadahnucem. jedna je stvar,po meni,koja ga izdvaja,to je gospodstvo. druga,sjajan i kao igrac i kao trener,izveo na put partizanove bebe i osvojio 3 titule zaredom,popularni het-trik.:wink: covjek kojem je i jedan od najvecih fudbalera svijeta svih vremena,puskas,priznao da je bolji od njega. Mance je sigurno najomiljeniji,grobarima nikad ne prezaljeni,igrac van svakog sablona,ali pri pomenu bobeka svaki partizanovac duzan je kapu da skine. ovo je neko moje misljenje,ja sam mlad,o ovim legendema sam citao,slusao od starijih koji su ih gledali,pogotovo mancea,pa i neki moj nepristrasni "zakljucak". ove slike igraca koje su postavljene su mi dosle kao preporucene,pa hvala onom koji ih je postavio.
 

grobarka89

Početnik
Учлањен(а)
24.03.2007
Порука
36
Reaction score
0
Локација
nbg
s

Nezaboravna utakmica u Bukurestu, Rumunija - Jugoslavija (4:6), kavlifikacije za Mundijal 78 u Argentini. Tri gola Safeta Susica, jedan Aca Trifunovic, jedan "Frfa" Muzinic i ne znam k. Ali prvi gol su dali Rumuni iz kornera...
 

grobarka89

Početnik
Учлањен(а)
24.03.2007
Порука
36
Reaction score
0
Локација
nbg
s

Član, po procenama stručnjaka, jedne od najboljih Partizanovih generacija Dževad Prekazi, poznat po razornom udarcu.Kao mlad fudbaler je iz Remonta iz Kosovske Mitrovice, gde je počeo karijeru, prešao u beogradski Partizan, a u intervjuu za Kurir nedeljom kaže da ga za klub iz Humske vezuju i lepe i ružne uspomene.
 

Bogi maestro

Guest
sta kaze,sta je bilo ruzno? neka neko prenese taj intervju ovdje,bilo bi interesantno. koliko mi je samo otac pricao o tom njegovom sutu,a cini mi se da je dobio ulicu u istanbulu,sa njegovim imenom. legenda galate.
 

grobarka89

Početnik
Учлањен(а)
24.03.2007
Порука
36
Reaction score
0
Локација
nbg
s

Fudbaleri sa najviše odigranih utakmica za FK Partizan

1. Momčilo Vukotić 752
2. Nikica Klinčarski 518
3. Stjepan Bobek 468
4. Bruno Belin 463
5. Fahrudin Omerović 437
6. Aca Trifunović 434
7. Nenad Stojković 431
8. Vladimir Kovacević 418
9. Ivan Ćurković 416
10. Svemir Đorđić 416
11. Zvonko Varga 415
12. Admir Smajić 407
13. Miloš Radaković 405
14. Ljubomir Mihajlović 404
15. Marko Valok 401
 

grobarka89

Početnik
Учлањен(а)
24.03.2007
Порука
36
Reaction score
0
Локација
nbg
s

Strelci više od 100. puta u dresu Partizana bili su:
1.Stjepan Bobek (403) 2. Marko Valok (333) 3. Momčilo Vukotić (309) 4. Vladimir Kovačević (245) 5. Mustafa Hasanagić (219) 6. Nenad Bjeković (191) 7. Miloš Milutinović (183) 8. Prvoslav Mihajlović (173) 9. Savo Milošević (174) 10. Milan Galić (165) 11. Dragan Mance (145) 12. Zvonko Varga (142) 13. Branislav Mihajlović (137) 14. Nebojša Vučičević (135) 15. Predrag Mijatović (130) 16. Milan Vukelić (121) 17. Zvonko Živković (116) 18. Sladan Šćepanović (115) 19. Branko Zebec (111) 20. Aca Trifunović (109) 21. Pavle Grubješić (106) 22. Anton Herceg (101)
 

Bogi maestro

Guest
stariji su mi pricali da je na stadion buducnosti,dok je VALOK bio trener,dolazilo vise od 20 000 ljudi,samo da bi gledalo kako ih uci pravilnom sutu,lik je sa vise od 40 godina bolje sutirao od svih.:buhaha ovi su bili 12. na tabeli,ali su te godine bili ekipa koja je mozda igrala i najzavodljiviji fudbal,jer ih je valok ucio tehnicki savrsenoj igri.
 

grobarka89

Početnik
Учлањен(а)
24.03.2007
Порука
36
Reaction score
0
Локација
nbg
sta kaze,sta je bilo ruzno? neka neko prenese taj intervju ovdje,bilo bi interesantno. koliko mi je samo otac pricao o tom njegovom sutu,a cini mi se da je dobio ulicu u istanbulu,sa njegovim imenom. legenda galate.

- Vrlo rado se prisećam dolaska u Partizan. Imao sam 17 godina i stigao iz kluba iz mog rodnog grada u kom sam trenirao. U Beogradu je nekako i krenula moja prava fudbalska karijera. Imao sam tu čast da igram sa velikim igračima i dan-danas tvrdim da smo bili vrhunska grupa kako ličnosti tako i igrača. Bez obzira na to što nisam završio karijeru u Partizanu i što sam igrao i za druge klubove, uvek ću biti jedan od najvećih navijača crno-belih. Tri osvojene titule su nešto što se ne zaboravlja, a u najlepšoj uspomeni ostao mi je prvi derbi protiv Zvezde, kada sam na Marakani postigao gol u pobedi od 2:1.

Da li se i danas viđate sa igračima iz Partizana?
- Igram za veterane Partizana i tada se obično srećem sa bivšim saigračima. Dođe ACA TRIFUNOVIC, ZVONKO ZIVKOVIC, MIODRAG JESIC... Ostali smo u vrlo dobrim odnosima i uvek se radujem susretu sa svima iz kluba.

Kad je rec o igracima Partizana koje sam cenio (a pratim ovaj sport tamo negde od sezone 1973/74), evo i nekih imena: Blagoje Paunovic, Nenad Bjekovic, Momcilo Vukotic, Radomir Antic, Ivan Golac, Ilija Zavisic, Jusuf Hatunic, Dzevad Prekazi, Nikica Klincarski, Nenad Stojkovic, Zvonko Varga, Zvonko Zivkovic, Aca Trifunovic, Zoran Dimitrijevic, Admir Smajic, Dragan Mance, Ljubomir Radanovic, Goran Milojevic, Milko Djurovski, Fadilj Vokri, Gordan Petric, Petar Vasiljevic, Nebojsa Gudelj, Milinko Pantic, Goran Bogdanovic, Dragan Ciric, Predrag Mijatovic, Dzoni Novak, Slavisa Jokanovic, Branko Brnovic, Dragoljub Brnovic, Albert Nadj, Savo Milosevic, Zlatko Zahovic.
Bilo je i mnogo onih koji su mogli imati sjajnu karijeru u Partizanu, ali iz nekog razloga nisu u tom uspeli: Novica Vulic, Zoran Racic, Miroslav Polak, Sava Paunovic, Vladimir Lazicic, Sead Sarajlic, Stevica Kuzmanovski, Nebojsa Vranic, Slobodan Krcmarevic.

Mojih deset omiljenih, svih vremena:

Moca Vukotic
Ilija Zavishic
Ivan Golac
Milko Djurovski
Fadilj Vokri
Dzevad Prekazi
Sasha Ilic
Slobodan Rojevic
Aca Trifunovic
Mateja Kezman

...i kad smo vec kod ovog poslednjeg, najzabavniji song:

"Nekad se zvala Ljutice Bogdana
A sad se zove Mateje Kezmana
I sve pijano i sve drogirano
Za Partizan - navijamo".
preuzeto sa jednog sajta...
 
Последња измена од уредника:

Goran

Početnik
Учлањен(а)
18.01.2007
Порука
115
Reaction score
0
Strelci više od 100. puta u dresu Partizana bili su:
1.Stjepan Bobek (403) 2. Marko Valok (333) 3. Momčilo Vukotić (309) 4. Vladimir Kovačević (245) 5. Mustafa Hasanagić (219) 6. Nenad Bjeković (191) 7. Miloš Milutinović (183) 8. Prvoslav Mihajlović (173) 9. Savo Milošević (174) 10. Milan Galić (165) 11. Dragan Mance (145) 12. Zvonko Varga (142) 13. Branislav Mihajlović (137) 14. Nebojša Vučičević (135) 15. Predrag Mijatović (130) 16. Milan Vukelić (121) 17. Zvonko Živković (116) 18. Sladan Šćepanović (115) 19. Branko Zebec (111) 20. Aca Trifunović (109) 21. Pavle Grubješić (106) 22. Anton Herceg (101)

A Sasa Ilic
2_060505.jpg
 

grobarka89

Početnik
Учлањен(а)
24.03.2007
Порука
36
Reaction score
0
Локација
nbg
s

eh sad ne mogu svega da se setim :) eheh
 

pfcvukovar

Grobar
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
318
Reaction score
0
Локација
VUKOVAR (srpski grad) SAO KRAJINA
legende crno belih za mene su DRAGAN MANCE I SALE ILIC a u tu ce se vrstu uvrstiti i LOLA a mislim i Marnikovic Nebojsa samo da ga Z&B company ne proda na leto

Marinkovic Nebojsa
 
Последња измена од уредника:

Goran

Početnik
Учлањен(а)
18.01.2007
Порука
115
Reaction score
0
legende crno belih za mene su DRAGAN MANCE I SALE ILIC a u tu ce se vrstu uvrstiti i LOLA a mislim i Marnikovic Nebojsa samo da ga Z&B company ne proda na leto

Negde sam procitao Da je Marinkovic kada je video da je na spisku za prvih 11 protiv Vose rekao "Gde bas sada kada je jako sunce" ili nesto slicno, od tada ga bas i ne gotivim
 
Top