Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Никодијевић је дебитовао 1984/85, а у Партизану је провео и следећу, шампионску сезону 1985/86. После је отишао у Спартак.
Био је углавном резервиста и улазио са клупе, мада је доста утакмица одиграо и као стартер. Иначе, тада фонд играча није био толики као данас. Клубови су у сезону улазили са 17-20 играча. Од резервиста, посебно је познат био Јовица Колб, Земунац, који није добио шансу у континуитету али је остао упамћен по голчини Жељезничару у Сарајеву у победи од 2-0, 1985/86.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Evo i odgovora

2isa2v4.jpg


Gajba je mnogo ali piće imaš:ziveli

Ja sam bio na ovoj utakmici...Bilo je super, "petarda" i izborena 1/8-finala kupa šampiona...

A onda smo igrali protiv Dinama iz Berlina. U prvoj utakmici tamo smo pukli 2:0, ali smo mogli i morali proći mnogo bolje. Mance je i stativu pogodio, čini mi se i jednu prečku da smo pogodili u toku te utakmice...

A u revanšu ga Preki dao iz slobodnjaka za 1:0, još krajem prvog poluvremena. I onda smo posle u drugom poluvremenu (na golu na "Jugu") imali jeziv pritisak na gol, sabili smo ih, ali nikako nismo uspeli da damo drugi gol...Ono govno od golmana (beš se zvao Rudvalajt?) je branio i nemoguće...Još jedan u nizu golmana koji je u prošlosti našao da "poludi" baš na našem JNA...Kad se samo setim šta je odbranio Manceu, sa 4-5 metara...A imali smo još jedno 5-6 stopostotnih šansi da izborimo produžetak...

Ta utakmica ostaće zapamćena širom Evrope i po tome što je nekoliko igrača Dinama potom ostalo u Beogradu, a onda i "zapalilo" na Zapad...Među njima je bio i Gec, a i onaj Berger koji je 90-ih godina vodio kao trener Ajntraht iz Frankfurta, Šalke...

...Од резервиста, посебно је познат био Јовица Колб, Земунац, који није добио шансу у континуитету али је остао упамћен по голчини Жељезничару у Сарајеву у победи од 2-0, 1985/86.

Znam da se ne citira post koji je direktno iznad, ali morao sam ovaj deo:

Poslednje kolo jesenjeg dela. Mnogo nas je vozom stiglo tad u Sarajevo. Došli smo ranom zorom, vozom "Olimpik" ili "Bosna ekspres". Ne mogu sad tačno da se setim, a znam da su oba ta voza tada postojala. Maglovita nedelja tad u Sarajevu, skroz uobičajeno za Sarajevo i za to doba godine. Smešteni smo bili na "istoku", preko puta glavne kamere, kao uvek u to doba na "Grbavici". Imala je "Grbavica" tada (pre renoviranja) neki poseban šmek. Zapadna tribina u drvetu, kao stari stadioni u Engleskoj (recimo Hajberi u Londonu)...Imate ovu utakmicu na youtube-u, samo ukucajte par i rezultat, izaći će vam...

Ono što posebno pamtim, osim golova i pobede za jesenju titulu, je povratak za Beograd. Opet "Olimpik" (ili "Bosna ekspres", jebem li ga), ali...ovaj put i igrači putovali sa nama! I onda u jednom kupeu zatičemo Omera i njegovog ćaleta - ćaskanje, zezanje, ludilo...Celo putovanje do Beograda smo se zajebavali i družili sa našim igračima...Kakva je to bila sreća za nas, posebno za nas mlađe...imao sam tada samo 15-16 godina...Divna vremena...

PS
A pre samo 2 dana mi se na fejsbuku javi ortak iz razreda iz srednje škole, sjajan ortak tada kojeg nisam ni čuo ni video poslednjih 20 godina i počinje javljanje sa: "Ovde tvoj ortak...koji je zajedno sa tobom putovao na Želju one zime, sećaš se kad smo dobili 2:0 i kad ga je beše Kolb zavukao"... :)
 
Последња измена:

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
Tada su ionako mogle da se vrše samo dve izmene, a 5 na klupi..
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
A u revanšu ga Preki dao iz slobodnjaka za 1:0, još krajem prvog poluvremena. I onda smo posle u drugom poluvremenu (na golu na "Jugu") imali jeziv pritisak na gol, sabili smo ih, ali nikako nismo uspeli da damo drugi gol...Ono govno od golmana (beš se zvao Rudvalajt?) je branio i nemoguće...Još jedan u nizu golmana koji je u prošlosti našao da "poludi" baš na našem JNA...Kad se samo setim šta je odbranio Manceu, sa 4-5 metara...A imali smo još jedno 5-6 stopostotnih šansi da izborimo produžetak...

Ta utakmica ostaće zapamćena širom Evrope i po tome što je nekoliko igrača Dinama potom ostalo u Beogradu, a onda i "zapalilo" na Zapad...Među njima je bio i Gec, a i onaj Berger koji je 90-ih godina vodio kao trener Ajntraht iz Frankfurta, Šalke...

Рудвалајт, скот...иначе не памтим да је југ био тако пун као тада на тој текми са Динамом Берлин.

Два играча су после те текме остала у БГ и пребегла на запад. Фалко Гец је једа, тачно, а други - не сећам се како се звао...

Жиле је тада пропустио невероватну шансу на 1-0, јбг...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Jesenji deo sezone 1985-86

Kad sam već pomenuo to zadnje kolo jesenjeg dela i Želju u Sarajevu:

Ljudi moji kakva je to sjajna polusezona bila za nas. Mislim, cela sezona je bila super (to je ono kad smo protiv Želje u 34. kolu osvojili titulu, dobili 4:0, pa onda ono govno od Šajbera naložilo ponavljanje celog kola, pa mi jedini nismo savili kičmu, a cigani dobili poklonjenu titulu i igrali kup šampiona umesto nas...mamu im jebem, da im mamu jebem, oduvek su bile lopurde, mrzim ih iz dna duše još od tada, a i pre toga...slaba nam je vajda posle bila što nam je sud vratio i tu titulu, a i onu iz naredne sezone, kad su "poništene" one kazne od -6 bodova...), ali jesenji deo pogotovo:

Mi smo posle 14 odigranih kola imali bilans 9-5-0!!!!! Znate li šta je to predstavljalo u tadašnjoj našoj ligi (jednoj od 3-4 najjače lige u Evropi)? LUDILO!!!!! I onda puknemo u Rijeci 1:0, dobijemo zagrebačkog Dinama na JNA sa 3:2 (posle puno preokreta - od 1:0, preko 1:2, pa do krajnjih 3:2) i onda pobedom u Sarajevu protiv Želje zaokružimo bilans na 11-5-1. Fantazija kakav bilans...Posle na proleće nismo bili baš tako sjajni (a i cigani su kiksirali više nego u jesenjem delu kojeg su oni završili sa bilansom 11-3-3), gubili smo na 3-4 uzastopna gostovanja (Priština, Podgorica...pardon Titograd tada :), i u derbiju u rupi pukosmo 1:2...Vlada Čapljić izjednačio na 1:1 iz penala...tada smo još i imali poneki penal u derbiju dosuđen za nas...sećam se i u Splitu kako smo kretenski izgubili - poveli smo 1:0 golom Žileta, onda napravimo debilni penal za 1:1, a posle primimo i tako nesrećan gol za pobedu Hajduka 2:1...Zlatko Vujović udari glavom loptu, ona pogodi prečku i pogodi Omera u leđa i uđe u gol...katastrofa...oba gola smo primili u poslednjih 15 minuta...baš katastrofa...)

A evo, sad naviru sećanja pojačano, pa tako pamtim i već pomenutu pobedu u 16. kolu protiv Dinama 3:2...posle te utakmice je velika pobeda proslavljena u restoranu "Grafičar" na Topčiderskoj zvezdi...Sećam se kao dan-danas...imao sam tu privilegiju da sedim za stolom sa celom našom ekipom tada...Joj kakva me je trema drmala...Nisam posle mogao da zaspim ni te, a ni nekoliko narednih noći...Istim rezultatom smo pobedili i u ključnoj utakmici u pretposlednjem kolu u Zagrebu...što je interesantno, opet od 1:0 za nas, preko 2:1 za njih, pa do 3:2 za nas, čuveni preokret ulaskom Pantića i Bogdanovića sa klupe...

Sorry na privatizovanju topika sa ovim postom...

Evo i celog našeg bilansa iz te sezone 1985-86:

http://www.partizan.rs/arhivadetail.php?Jezik=sr&sec=6&sec1=4&god=1985

Obratite pažnju na naš tadašnji krajnji bilans 21-7-6....
Heeeeejjjj...7 remija, čak 6 poraza i opet šampioni, onako najslađe, ZA JEDAN JEDINI GOL!!!! :)
Ali ovde stavljam naglasak na broj nerešenih i broj poraza...Mnogo jaku ligu smo imali tada...Zato mi matoriji čini mi se mnogo više patimo danas i mnogo smo više nostalgični za onim vremenima...zato što se sećamo tadašnjeg fudbala i tadašnje lige...Mnogo veći kvalitet fudbala je bio, u svakom smislu...
 
Последња измена:

nenadblues

Početnik
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
107
Reaction score
0
Локација
Beograd
Jel se sećate iz tog perioda pesmica što smo pevali:
-Čuj Slavko Šajberu najveći pederu,
doćiće Slavko i taj dan
kad ćeš biti silovan.
Ili:
Slavko Slavko zove tebe Branko misli se na Pejovića.
Lepa su to vremena bila.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
упада у очи у овој табели, да је великан из Новога Сада, један од највећих српских клубова, трућ, пљуц, сезону завршио закован за дно са 10 поена иза претпоследњег. када се томе дода да су се тада за победу добијала 2 бода, свака част.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Рекох скоро на овој теми - пролеће 1985/86, Војводина-Партизан у Новом Саду, откидамо их 4-0, на стадиону 20.000 људи...а ја не видех ниједну заставу нити обележје домаћег клуба. Они су тада довели у паузи неке играче из Мађарске и тадашње Чехословачке, али узалуд.
 

giga

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.452
Reaction score
47
Локација
Istok JNA
Рудвалајт, скот...иначе не памтим да је југ био тако пун као тада на тој текми са Динамом Берлин.

Два играча су после те текме остала у БГ и пребегла на запад. Фалко Гец је једа, тачно, а други - не сећам се како се звао...

Жиле је тада пропустио невероватну шансу на 1-0, јбг...



Ja koliko pamtim,po meni je Jug bio najpopunjeniji na revanšu sa KPR-om,ja pobego sa zadnja dva časa ,kasnim na utakmicu,trčim od Auto Komande ka Jugu,a čiča koji prodaje novine mi kaže 1:0 Mance.

Ispred Juga stoji 50-tak ljudi a obezbeđenje ih šalje na Sever,rečima da će da se sruši Jug,nema mesta,nekako posle mnogo natezanja nas 5,6 sa pionirskim propusnicama za Jug(videti na temi Ulaznice) puštaju unutra.I naravno ja pravo na ulaz ka Istoku,gde nikakve teorije nije bilo da se uopšte priđe,tek na predzadnjem ulazu do zapada nekako na jednoj nozi iz ulaza sam kako tako odgledao taj meč.

Najjači komentar u istoriji posle nekog meča sam uveče gledao na TV-u recimo u S.Pregledu ili nekoj drugoj emisiji,gde stariji čovek daje izjavu i kaže: - "Bio sam protiv Sparte 66-te i sad protiv KPR-a i srce mi je još uvek na mestu"

@JeNeA
Ako nisi ispratio na stranici ispred ove ostavio sam dosta tekstova o Šajberijadi.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Vrlo je teško reći vraćajući se u prošlost "e, baš na ovoj utakmici je Jug bio najpuniji"...Mnogo je bilo utakmica koje bi ušle u konkurenciju, baš mnogo...

Slažem se da je protiv QPR bilo ludilo, verovatno baš tada najpunije. Barem kad govorimo od 70-ih godina kad su Grobari osnovani kao pokret pa do danas.

Međutim, ni Aca ne greši kad pominje Dinamo Berlin. I tad je stvarno bio haos. Znam tačno mesto gde sam stajao na Jugu i bukvalno ceo meč sam kao roda prestajao.

A uvek sam gledao da na takvim utakmicama bulju i kičmu nabijem odmah ispod šipke (dok su one još bile raspoređene po tribini). Tu je čovek bio najsigurniji od čestih i silovitih "cunamija" (talasa). Osim kad bi ih, onako mlad i blesav, i sam pravio i pokretao...:D Tad sam se najradije peo skroz na vrh...Ali to je već bilo kurčenje sa sticanjem punoletstva...Za vreme QPR i Dinamo Berlin sam još uvek uglavnom jačao desnicu...:)

Vi mlađi se ne smejte na ovo poslednje. Druga su to vremena bila. Čednija. :)

EDIT:

Hej, al da li se seća neko oda vas "bajatijih" kako su izgledale godišnje propusnice za "Jug" 80-ih godina?
One knjižice, pa pola crne a pola bele! I to po vertikali! :)
 
Последња измена:

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Што се посете тиче, не треба заборавити ни 1988. годину и утакмицу против Гронингена. Нисам успео да уђем на југ, па сам био на северу. Целу утакмицу нисам два пута додирнуо тло ногама, висио сам прикљештен у маси, буквално није имала где шибица да падне.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Da, da...i na Groningenu je bilo krcato tada...

Nažalost, ja ne pamtim kad smo poslednji put tako ili slično napunili stadion. Verovatno je to tada protiv Groningena bio i poslednji put...

OK, nakon "fenomenalnog izuma" sa papajgaskim stolicama tako nešto više nije ni moguće već punih 12-13 godina, ali...

Ljudi moji, ja stvarno ne pamtim kad nam je stadion bio krcat poslednji put! To bi danas značilo oko 30.000 ljudi na njemu. Kad? Protiv Artmedije? Ma nije ni tad...A i da jeste - skoro 5 godina je prošlo od tad...
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
против звезде у септембру 2007. и у фебруару прошле године је било прилично пуно.


едит:

извињавам се, мислио сам да говорите о југу.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ma kakvi, ne znam da li je 25.000 bilo, nema teorije...još zima, zimski period...Čak i protiv Fenera nije prešlo više od 25.000, ni tad nije bio pun stadion, a kamoli prepun...I pored ovih novih propisa UEFA, protiv Fenera je bilo praznih mesta, onih koja su regularno smela da budu popunjena...

@ Makarije:

A "jug" je nekad bio "malo" veći...pre nego što ga je Zec "skratio", a izdužio "zapad" i "istok"...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Hej, al da li se seća neko oda vas "bajatijih" kako su izgledale godišnje propusnice za "Jug" 80-ih godina?
One knjižice, pa pola crne a pola bele! I to po vertikali! :)

Скенирали смо и Гига и ја те пропуснице на теми Улазнице :wink:
Квинс Парк нисам гледао, па сам зато рекао да ми је Динамо Берлин највећа посета на југу од текми које сам ја гледао. И као за к**** прво полувреме смо и ћале и ја провели стешњени уз шипку, доњи део југа према западу...

Давиде, Гронинген је био 1989. :wink:
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ne, ne Davide...sezona 89/90, tj. novembar 1989....čini mi se čak 30.11. ako se ne varam...Znam po tome što je u decembru 1989. (posle Groningena a pre Dinama iz Bukurešta) Peđa stigao kod nas...A te sezone koju ti pominješ smo imali "čuvenu Romu"...
----------------
EDIT:
Kako je kvaran ovaj David...ja ga korigujem, a on brže-bolje menja post...:)))) Šaaalim se, preklopili smo se u sekundu...
---------------

Derbi 2:2, jesen 2007:

Pa ne znam da li je baš bio skroz pun, ali taj derbi pamtim po jednom: Nikada u istoriji derbija nismo bili u takvoj većini na derbiju u odnosu na cigane, ne računajući uopšte na kom stadionu se igra! Mislim da je barem 70% stadiona bilo naše! Ako ne i svih 75%!
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
Никодијевић је дебитовао 1984/85, а у Партизану је провео и следећу, шампионску сезону 1985/86. После је отишао у Спартак.
Био је углавном резервиста и улазио са клупе, мада је доста утакмица одиграо и као стартер. Иначе, тада фонд играча није био толики као данас. Клубови су у сезону улазили са 17-20 играча. Од резервиста, посебно је познат био Јовица Колб, Земунац, који није добио шансу у континуитету али је остао упамћен по голчини Жељезничару у Сарајеву у победи од 2-0, 1985/86.

Кад већ помену Сарајево, дао га је и Никодијевић, али не Жељи него Сарајеву на Кошеву, само што тад изгубисмо утакмицу. Не сећам се да ли је било првенство или куп, али знам да сам тад покисао ко у Мостару против Селтика.
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Сунце ти јебем, гледам овај снимак против Гронингена, како је стадион био пун, све трибине, транспаренти и заставе и на северу, исток и запад пуни к'о око.

А против цигана 2007. на западу нису сви могли да седе, стајало се, толико је људи било. О југу да не причамо. Овде има слика са тог дербија.
 
Последња измена:
Top