Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Poli Timisoara & other friends

sorab_18

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
193
Reaction score
0
Неколико фотографија са утакмице Поли-Динамо 2-0...Нисмо их добили у првенству од 1997. (истина, били смо и у другој лиги неколико сезона).
http://www.romanianultras.net/wordpress/poli-timisoara-dinamo-2.html#more-6027
Нажалост, пандури су нам пре утакмице запленили преко 70 бакљи, не знам како смо били тако наиви (покушали са их унесемо све одједном), али шта је ту је. Са бакљама би било много жешће.

Победили смо и на гостовању у Медијашу са 6-2, тренутно смо први на табели. Пет тимова се боре за сам врх, одавно није било тако уравнотежено првенство. Прекосутрамо чекамо Јајакса, али нам то и није толико битно, у Европи су нам шансе минималне.
 

Marko_pfc

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2008
Порука
218
Reaction score
0
Локација
Leskovac
Izgubio Temisvar 1:2 ... Drugi gol za holandjane dao hijavata... Sta je ovo bilo Temisvar igrao skoro celo drugo poluvreme sa dva igraca manje a Ajax promasio dva penala...
 

sorab_18

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
193
Reaction score
0
Izgubio Temisvar 1:2 ... Drugi gol za holandjane dao hijavata... Sta je ovo bilo Temisvar igrao skoro celo drugo poluvreme sa dva igraca manje a Ajax promasio dva penala...

Ајакс реално гледано бољи, али и судија нас је мрцварио. Могли смо у друго полувреме добити петарду без проблема...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Може ли превод она два транспарента са фотографија? Колико видим, мали број навијача Динама из Букурешта у Темишвару...

Узгред, који су најпопуларнији клубови у Румунији, по броју навијача. Онако приближно? Ценим да су то Стеауа, Динамо, Поли...даље?
 

sorab_18

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
193
Reaction score
0
Може ли превод она два транспарента са фотографија? Колико видим, мали број навијача Динама из Букурешта у Темишвару...

Узгред, који су најпопуларнији клубови у Румунији, по броју навијача. Онако приближно? Ценим да су то Стеауа, Динамо, Поли...даље?

На првом транспаренту пише "Сандуле, долазе празници" (Мирчеа Санду је председник Фудбалског савеза, врло омражен међу навијачима и често му се пева песма Сандуле желимо ти да цркнеш чим дођу празници...то на румунском римује)
На другом је нека цака као одговор на њихову кореографију са Рапидом.
Што се популарности тиче - Стеауа је тим са највише симпатизера у Румунији, не бих рекао навијача. Навијача имају у Букурешту и врло мало у другим градовима, али пуно света навија за њих због Купа шампиона 1986, итд. Динамо има знатно мање присталица. Њихов стадион је врло мали и скоро никад није пун. Мрзи ме да тражим слике са њима са разних утакмица, има их шака јада. Пре су били добри на гостовањима, али сада су у расулу.
Рапид је био тим који је попут нас пропатио у доба комунизма, основан је 1923, за разлику од клубова милиције и армије. Зато су нам они једини блиски у Букурешту. Они имају релативно добру посету на домаћем терену и нешто симпатизера у земљи, али знатно мање од Стеауе.
Навијаче има и Универзитатеа Крајова, они су врло загрижени против Букурешта, играли су полуфинале Уефа раних `80-их, па су тада и стекли одређене симпатије по Румунији.
За Поли навијају људи из Темишвара и из других насеља широм Баната, скоро нас нико не подржава ван Баната, врло ретко. Имамо међутим доста јаку дијаспору у Немачкој, пошто је много Немаца отишло после 1989. у Немачку и наставили да навијају за нас.
Навијаче у својим градовима имају и Петролул Плојешти, УТА Арад, Арђеш Питешти, Васлуј, У Клуж, КФР Клуж, али ретко се дешава да испуне стадион.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Хвала Сораб на исцрпном одговору! :clap

Сећамо се успеха Стеауе и Универзитатее, а занимљив податак о Немцима који навијају за Политехнку...нисам то знао до сада.
 

Dr.Hofmann

Guest
Čestitke Temišvarcima na večerašnjoj pobedi protiv trulog dinama, meni nije bilo nikako jasno kako je dinamo mogao da vas dobije u Temišvaru 3-0 očigledno splet nesrećnih okolnosti, vi koliko sam primewtio igrate dosta promenjivo tako da su vas to veče uhvatili na spavanju a njima se posrećilo.
Sačekaće purgerčići još koju godinicu elem dodaće još koju na onih 40 koliko čekaju da prezime u evropi.
 

Igor_RU

Grobar
Учлањен(а)
10.05.2008
Порука
950
Reaction score
5
Локација
Ruma
svaka cast za pobedu,sad ni usrani dinamo nece ici dalje..steta mogli ste ih naguziti i u Temisvaru,ali izgleda da vam nije bio dan ili da ste potcenili ustase...ali sad ste im vratili!
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Cestitke Poliju , gledao sam utakmicu. Zasluzeno !
 

sorab_18

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
193
Reaction score
0
Штета што ова победа није важила и што се тиче бољег пласмана у групи. Али, добро је, главно је да смо пробили лед...
 

sorab_18

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
193
Reaction score
0
Навијачи Темишвара прослављају уз кошаркаше освајање купа Румуније. За КК Елбу наступају 5 Србина, плус тренер, тренер за физичку припрему и менаџер.
http://www.youtube.com/watch?v=rA3nX21mm2E
http://www.youtube.com/watch?v=KsPl9g5s7Eo
http://www.youtube.com/watch?v=4sIMHyaekfI

ПС - Пре неколико година сам на неком форуму видео слике Челзијевих навијача са шаловима Партизана. МИслим да је у питању Џејсон Маринер или Енди Фејн...има ли неко појма где их могу наћи?
 

sorab_18

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
193
Reaction score
0
26370_119127401435434_100000145257174_325201_6717081_n.jpg
 

Шапчанин

ЈФША
Учлањен(а)
11.04.2009
Порука
642
Reaction score
0
Локација
СРБИЈА
Ха ха,био сам у овој дискотеци (бар ми се тако чини) кад смо били на гостовању у Темишвару. Радила нека Роксана,невероватно колико смо је сви смарали.
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.415
Reaction score
3.361
Локација
Krcunija
ПС - Пре неколико година сам на неком форуму видео слике Челзијевих навијача са шаловима Партизана. МИслим да је у питању Џејсон Маринер или Енди Фејн...има ли неко појма где их могу наћи?

Може ли та слика бити постављена на овом форуму?
Извињавам се за оff.
 

sorab_18

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
193
Reaction score
0
Честитке за победу у дербију и на титули!
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Хвала, Sorab 18, и велики поздрав свим навијачима Политехнике Темишвар! :ziveli
 

Baraba

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2008
Порука
156
Reaction score
0
Локација
Raski okrug
Hvala sorab_18!

Sta se desava sa Politehnikom? Video sam da ste izgubili sanse za titulu, ali kakvo je stanje za to 2. mesto koje vodi u kvalifikacije za LS, kakav vam je raspored do kraja?

Inace, ima li nekih novosti sto se tice spora sa onim manijakom oko grba, boja i imena kluba? Vidim da za vas igra onaj Slovak Kozak, taj je igrao za Artmediju kad su se plasirali u LS, zajedno sa Borbelijem(ne znam da li je jos uvek kod vas), a vidim i da ste doveli Kontru:)...

Pisi brate:D
 
Top