Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.004
Reaction score
11.814
Локација
JNA
Ja prosto ne mogu da se otmem utisku da ce nas, posle onoga od juce, gde su nam unapred upisali kiks i sad hoce da crknu od muke, nagraditi sa sudijom tipa Bojan Nikolic, Siroki, Laki Lu...
 

Mokoena86

Grobar
Учлањен(а)
18.12.2008
Порука
670
Reaction score
363
Локација
kod Zmaja
Igra losa i tesko da ce biti bolja. Ovo je ista ekipa od prosle godine, minus Pavlovic.
Mi cemo bolje odigrati u Evropi, nego u nasoj ligi. Jednostavno, tako nam je ekipa sastavljena.
Fali nam centralni vezni uz Zdjelara, spic/krilo tipa Rebic, Perisic da igra uz Sadika ( ne taj kvalitet naravno, ali tih karakteristika, Asano osim brzine, prilicno tanak), ofanzivniji bekovi, jer dzabe da Urosevic i Miletic probiju po boku kada ne umeju nista sa loptom.

Penal nije bio. U pravilima igre jasno stoji da se ne sviraju ovakve situacije kada igrac sa obe ruke drzi Vitasa, a drugi konstantno vuce Ostojica za dres, jer je rezultat u tom trenutku 1:1 i blizu je kraj utakmice.
Kao sto se u kosarci ne sudi cist faul nad Lendejlom, jer je pri kraju utakmice.
Moraju sudije da imaju malo osecaja u takvim situacijama, jer takvo sudjenje nanosi psihicku bol crveno-belom delu Srbije.
Bolesnici teski. Pise se saopstenje u prvom kolu za apsolutno cist penal, a ni reci o finansijskom izvestaju (nece ni nas izvestaj biti nista bolji, pa ce i nasi to precutati).
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Sto se prvenstva tice samo upariti Scekica i Zdjelara svaki put i nema problema....ispred njih nek se smenjuju Suma i Tatko. U ovoj ligi protiv domacih dzukaca bez dvojice siledzija na sredini jednostavno ne ide kako treba.....a u Evropi potpuno obrnuto - nema mesta i za Zdjelara i za Scekica. U ligi imaju oproban recept protiv nas - bunker tj. antifudbal i sudijski kriterijum naklonjen protivniku da tuce...juce smo pobedili jer je sudija sudio regularno....da je samo malo povukao na stranu Napretka ne bi pobedili nikad. Zato sledeci put ne smemo da zavisimo od toga da li ce sudija da sudi po savesti ili nece vec moramo da odigramo ubedljivije nego juce.
 

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
@PFC_SO u jesenjem delu smo imali mnogo kikseva kada su igrali Šćekič i Zdjelar zadnje vezne, ja bi izbacio to sa dva zadnja vezna i morao bi bek da pokriva ispadanje u našoj ligi.

Шест киксева смо имали у јесењем делу :
Напредак у гостима 2:2 - у централном тандему Здјелар и Лола (заменио га Павловић у 66' при 2:2)
ТСЦ кући 1:1 - Здјелар и Натко
Вождовац кући 1:2 - Шћекић и Натко
Лучани у гостима 0:1 - Шћекић и Здјелар (заменио га Сума у 62' при 0:0, па је Натко прешао на место Здјелара)
Чукарички у гостима 1:2 - Здјелар и Натко (Шћекић заменио Суму у 59' при 0:1 па је Натко прешао испред)
Напредак кући 2:3 - Здјелар и Натко

Једини наш лигашки кикс у ком су стартовали Здјелар и Шћекић је тај у Лучанима, а и тад смо изгубили тек кад је један од њих напустио терен. Наравно не значи да ћемо самом њиховом појавом на терену све да кидамо али и игра је течнија и Здјелар лакше дише кад поред себе има класичног задњег везног, а ми то сем Шћекића немамо. Додуше имамо Лолу и даље али...

Са друге стране обојици уговор истиче следеће лето, тако да претпостављам да су у излогу до краја прелазног рока јер не видим други разлог да се Здјеларов уговор не продужи иако се о томе говорило још крајем маја, а тада је прича и стала.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Nece vise nijedan sudija svirati za penal nama makar ubili nam igraca. Placaju igrace kao da su Mancester Siti i dovode kao na traci i opet se plase,jer su go k. Jednostavno moramo da budemo bolji mnogo jer ce ovako i Zlatibor i Nis i Vojvodina da se zale na poraze od nas a protiv njih ce da ne naprave ni zuti karton i opet ce Lalatovic na poluvremenu u svlacionici protiv ciganke uplakan da govori da moraju to sa puste i ceo isti krug sa samo vise ekipa. Da u upravi imamo neke ljude a ne poltrone da izudaramo lopove mnogo bolje nego ova saopstenja od kojih nemamo nista, jer prosecan ciganin obraza nema a kamoli zvalavi,terzic i ostale hulje.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Једини наш лигашки кикс у ком су стартовали Здјелар и Шћекић је тај у Лучанима, а и тад смо изгубили тек кад је један од њих напустио терен. Наравно не значи да ћемо самом њиховом појавом на терену све да кидамо али и игра је течнија и Здјелар лакше дише кад поред себе има класичног задњег везног, а ми то сем Шћекића немамо. Додуше имамо Лолу и даље али...
Suma i Tatko su izrazito ofanzivni, ne mogu da doprinesu mnogo ekipi u situaciji kad protivnik ima loptu i pogotovo je to izrazeno kad nam pukne kontra. Moreira je bio tip igraca koji je mogao da igra odlicno i u situaciji kad nemamo loptu ali ova dvojica nisu ti igraci (iako je Tatko prilicno korisniji od Sume kad smo bez poseda), a nasa odbrana je jednostavno previse klimava da bi Zdjelar uspeo sve sam da zatvori jer kad mu Scekic pomaze njemu nije duplo lakse da spreci protivnika da dodje do gola nego mu je 4x lakse. E sad sve ovo moze da funkcionise protiv neke spore ekipe ali protiv brzih ekipa Scekic je beskoristan. To je problem ove taktike koju forsira Savo jer njoj treba jedan fizicki i mentalno dominantni Everton na sredini koji je sam sebi dovoljan da sam sa sobom zakrpi sve pozadi i onda Tatko i Suma imaju i vece mogucnosti u napadu i mnogo manje se vide njihovi nedostaci kad smo bez poseda....ali kad vec nemamo igraca na sredini kao sto je bio Everton onda moramo vise da se prilagodjavamo mogucnostima protivnika.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Zna li se nesto o povredi Lazara Markovica? Dajte neki info..
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@PFC_SO pardon, mislio sam kad je Ščekić igrao, pisali smo zimus o tome.I vidi se iz priloženog da kiksamo abnormalno kad je u sastavu.
Ako ovde neko misli da Šćekić treba da bude u sastavu u našoj ligi, onda veoma slabo poznaje fudbal.
Čovek nema brzinu da spreči bilo koju kontru, krije se da primi loptu, cupka u mesto, radi step kad ima loptu i brže bolje daje prvom do sebe.Juče čim je ušao imao 3 pasa i sva tri pogrešna.
Kako ćemo mi razbijati bunkere tipa Napredak od juče sa Šćekićem?
To je sulodo.Ja nemam ništa protiv čoveka ali on nije igrač za Partizan, u naš klub mora da igra zadnji vezni koji zna da prosledi pas, pa da ponekad i predribla nekog, da traži loptu, da gradi igru.To ne možemo od njega očekivati.
Njega Savo koristi da zatvori utakmicu i tu greši.Utakmica se zatvara kada držimo loptu u noge, i preko pasa ugrozimo protivnika a ne krljanjem
Ja zaista mislim da se vi šalite kada spominjete Šćekića kao nekog ko će nam rešiti muke sa bunkerima u kokeza ligi, pošto je to daleko od rešenja.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Шест киксева смо имали у јесењем делу :
Напредак у гостима 2:2 - у централном тандему Здјелар и Лола (заменио га Павловић у 66' при 2:2)
ТСЦ кући 1:1 - Здјелар и Натко
Вождовац кући 1:2 - Шћекић и Натко
Лучани у гостима 0:1 - Шћекић и Здјелар (заменио га Сума у 62' при 0:0, па је Натко прешао на место Здјелара)
Чукарички у гостима 1:2 - Здјелар и Натко (Шћекић заменио Суму у 59' при 0:1 па је Натко прешао испред)
Напредак кући 2:3 - Здјелар и Натко

Једини наш лигашки кикс у ком су стартовали Здјелар и Шћекић је тај у Лучанима, а и тад смо изгубили тек кад је један од њих напустио терен. Наравно не значи да ћемо самом њиховом појавом на терену све да кидамо али и игра је течнија и Здјелар лакше дише кад поред себе има класичног задњег везног, а ми то сем Шћекића немамо. Додуше имамо Лолу и даље али...

Са друге стране обојици уговор истиче следеће лето, тако да претпостављам да су у излогу до краја прелазног рока јер не видим други разлог да се Здјеларов уговор не продужи иако се о томе говорило још крајем маја, а тада је прича и стала.

Statistički gledano sve je tako kako si napisao. Po definiciji Šćekić jeste zadnji vezni ali šta je posao zadnjeg veznog, modernog zadnjeg veznog? Šćekić je spor, loše tračanje, bez pregleda igre, bez pasa unapred, bez starta na loptu, bez prilaska zadnjoj liniji po loptu. Po mom mišljenju ubedljivo najbeskorisniji zadnji vezni u poslednjih ko zna koliko godina. Možda je on talija i imao je sigurno solidnih utakmica ali on ne doprinosi boljoj igri Partizana ni u jednom segmentu. Ja ne znam jednu njegovu utakmicu da sam video klizeci start na igraca i uzimanje lopte. Statistički gledano, on je juče upisao sebi pobedu i 1:0 rezultat. Ali statistika ta ne pokazuje da je on juče imao 4 kontakta sa loptom i od toga 3 greške.
Neka Ščekića kod nas za nedajbože, za zadnje minute, za skok u odbrani ako čuvamo rezultat ali moje mišljenje je da mi sa njim u igri ne dobijamo ništa. Kada su on i Zdjelar u paru bili, lepo je neko napisao, tada je Pavlović više kreirao nego oni. Lola je taktički i tehnički potkovaniji od obojice, o pasu da ne pričam, ali to nije više isti igrač kao pre i tek za njega ne znam šta traži u ekipi koja hoće titulu. Zdjelar ima dobru dugu loptu, juče ih je imao par. Ali je zato u prvom poluvremenu svaku loptu po zemlji slao iza leđa, svaki napad je usporio. Ali Zdjelar trči kao ker i gine i sigurno se neće štedeti. Sa Docićem dobijamo nešto novo u rotaciji i ne znam šta se čeka sa njegovim angažovanjem.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Scekic je junacina! nekad na nekim utakmicama to je presudno!

pokusacu to da (ti) vam objasnim ovako:

Kada u paru igraju Scekic i Zdjelar, Suma ispred a Natho na klupi (taj primer postave), ono sto je Scekicev glavni adut je zonsko branjenje. Dakle on pokriva prostor prateci ledja Zdjelaru, a tacnije kretnju Sume (to se odlicno videlo na derbiju, svakom na kom su igrali Scekic i Zdjelar, onaj na kome nisu bio je ujedno najlosije nase izdanje).
Suma je tu potpuno rasterecen defanzive i menja svoju kretnju na terenu trazeci slobodan prostor, dok Zdjelar igra ofanzivno “prenosioca” sa cestim dijagonalama ka Mileticu i Urosevicu (ono sto Natho radi najbolje kad radi).
Scekic iz cuva tkzv “kvadrat” , dakle kada je Zdjelar polu desno, Scekic je uvek u prostoru (kvadratu) iza njega, a dijagonalno ka njemu, ofanzivno nema bas nikakvu ulogu (jer i ne ume i nije taj tip igraca), ali defanzivno ima najveci procenat presecenih napada po minutu igre (da vise i od Zdjelara). Scekic je klasican pauk, ali njegovom defanzivom i Zdjelarom koji ima ledja mi mnogo cesce dolazimo u brzi posed lopte, to dovodi do vise napada i pokusaja direktno ka golu. (da to je apsurd ali je fudbal cesto apsurdna igra)

Kad Scekic ne igra, a protivnik udvaja Natha, Zdjelar je taj koji mora da organizuje igru, ali ovaj put bez “ledja” pa je to cesto traljavo pod pritiskom, a zasto? Zato sto brat Natho ima manje od 2 oduzete lopte po utakmici.
Natho mora da bude rasterecen potpuno da bi igrao ono sto najbolje zna, a to moze samo pored jos jednog tehnicki potkovanog igraca a Zdjelarovih defanzivnih karakteristika.
 

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
У многоме се слажем са тим што пишете, обе руке дижем горе да доведемо задњег везног бољег од Шћекића, или бар централног са смислом за дефанзиву, али док то не урадимо ми бољег парњака за Здјелара немамо. Зато сам првенствено и писао о том тандему и како је Партизан изгледао са њима и без њих, ни сам не знам да објасним зашто је то тако или која је улога Шћекића у томе али је то очигледно функционисало, бар у домаћој лиги, мада су и Малатију и Молде прегурали њих двојица.

Шћекић у стартној постави у лиги прошле године 18 пута, скор Партизана 15 - 0 - 3, у осталих 12 скор 5 - 4 - 3. И ту се слажем да ова статистика не говори о његовом учинку на тим утакмицама и томе колико је учествовао у тим победама, али не видим шта нас спречава да без њега у саставу не киксамо више од половине утакмица. Три пораза са њим у стартној су онај поменути у Лучанима кад је остао без Здјелара, против Вождовца кад је целу одиграо са Натком и у Суботици када је исто остао без Здјелара у пару на полувремену при вођству од 2:1.

Тако да ја лично не мислим да ће Шћекић да реши све проблеме са бункерима у суперлиги али док не доведемо неког ко ће његов посао боље да обавља не видим да имамо икакву предност у Здјелар - Натко - Сума комбинацији у односу на Шћекић - Здјелар - Сума/Натко.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
@kujblo70
Daj mi taj procenat presečenih napada, gde piše to jer ja to ne vidim nikad?
U našoj ligi protivnik igra na kontre koje idu po strani ili ubacivanjem lopti iza leđa odbrani (tu mislim i na zadnje vezne). Šćekić je tu beskoristan jer nema brzinu.

@djomla Ja! :D
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.330
Reaction score
37.522
Uvek verujem da ćemo preokrenuti. Verovao sam recimo i pred revanš u Minhenu 2002. da možemo dalje. :D
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.175
Reaction score
18.454
Локација
U Kinšasi
Jebi ga, ne pitam jesi li verovao, i ja verujem uvek :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top