Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Isto tako sam sve vreme verovao da uzimamo titulu sa ovima u upravi kad se vratio Nikolić uz minus koji smo imali. Ne vidim razlog da verujem manje. Borba do kraja!

edit: Verujem samo struci, verujem da je ovaj tim najbolji u ligi. Verujem da Savo nije trener za ovakvu ligu i to je pokazao.
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
815
Reaction score
2.733
Локација
.
Nadam se da cemo konacno videti Matica i Sadika od pocetka utakmice.
Slazem se nije Matic do sada nesto pokazao, ali nije ni imao nesto prilike, ubacivan je vecinom kad je vec resena utakmica i 5-10 minuta do kraja.


Samo jedan od niza nasih problema je jebeno pravilo igraca do 21 i ogranicen broj stranaca.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Ja ne kažem da cigani ne zatvaraju utakmice, da im se ne sviraju lažni penali, ali s druge strane, nerealan broj kikseva je pokrenuo mutavac a onda malo stabilizovao Bata da bi Savo nastavio.
To je nedopustivo.

Koliko samo kikseva kući, gde to ima? Video sam samo na Football Manageru da Partizan ima toliko nerešenih i poraza u sezoni koliko su imali i mutavac i Savo. Videćete ubrzo kako postoji razlika (nakon par utakmica) u vodjenju meča. Uz par korekcija/pojačanja vraćamo se u duže serije pobeda u ligi.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.068
Reaction score
8.369
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Nadam se da cemo konacno videti Matica i Sadika od pocetka utakmice.
Slazem se nije Matic do sada nesto pokazao, ali nije ni imao nesto prilike, ubacivan je vecinom kad je vec resena utakmica i 5-10 minuta do kraja.


Samo jedan od niza nasih problema je jebeno pravilo igraca do 21 i ogranicen broj stranaca.

Ja sam siguran da necemo igrati sa dva spica... prosto ta formacija je prakticno izumrla, jer sad svi imaju kablovke televizije i internet, dostupne za male pare, i onda gledaju tamo neke Bajerne, Barselone, Mancestere, Celsije, Pszove i vide da je mnogo kul da igras sa 1 spicem i da kobajagi imas krila koja su poluspicevi.
Poserem se na taj izum, kud ga i otkrise... nijedan trener nigde vise ne igra sa 2 napadaca, ko da je to neka sramota.
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Što se tiče Evrope, neka samo uđe u LE, kako zna i umije. A što se tiče čunga lunga lige nadam se da će da otkine cigane u derbiju i da zareda bar 10 utakmica bez kiksa, čisto da ovima napuni gaće pa nek' još očiglednije otimaju.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.759
Reaction score
19.342
Локација
Nickname
Ja sam siguran da necemo igrati sa dva spica... prosto ta formacija je prakticno izumrla, jer sad svi imaju kablovke televizije i internet, dostupne za male pare, i onda gledaju tamo neke Bajerne, Barselone, Mancestere, Celsije, Pszove i vide da je mnogo kul da igras sa 1 spicem i da kobajagi imas krila koja su poluspicevi.
Poserem se na taj izum, kud ga i otkrise... nijedan trener nigde vise ne igra sa 2 napadaca, ko da je to neka sramota.

Mi smo posebni jer nemamo bekove. Valjda će Stanoje biti razuman i to nadomestiti još jednim pojačanjem u napadu makar u prvim mečevima ako se ne promeni transfer politika i dovedu pojačanja na pozicijama koje su goruće.
 

inzenjer

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
2.518
Reaction score
656
Локација
kragujevac
Stojance
To mozemo da trazimo od stanojevica kada on bude formirao ekipu kao savo i kad bude rekao da je zadovoljan njome.
Koliko smo puta u poslednjih 20god prezimili u evropi i koliko je trenera proslo u tom periodu?
Imamo 3 pismena igraca u timu, ostalo ispod proseka.
Ono sto ja trazim od njega je da ekipa kida ove boranije po ligi bez mnogo muke, da zgazimo gane svuda i na svakom mestu, da im disemo za vratom bez da nam beze 30 bodova.
Titula ce doci kad padne ciganin sipkas milov brat.
Do tada treba preziveti
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.175
Reaction score
18.454
Локација
U Kinšasi
Savo je stvarno preporodio pojedince. Najsmesnije je kad se pise kako je imao skuplji tim od ne znam ni ja kog prethodnika. Da, s tim da se trziste menja i da danas treba pola miliona za tamo nekog Boranijasevica. Osim toga, taj Suma kog smo skupo platili je igrao kurac sto u Partizanu, sto na pozajmici dok Savo nije dosao. Sadik je stigao kao potpuni anonimus, da je bio neki drugi trener umesto Sava, mozda ne bi ni dosao a mozda bi se i susio na ogradi JNA na kojoj je onomad telefonirao. Asano je stigao za 1000 rata puta 100 EUR. Izmislio je Strahinju Pavlovica koji je posle godinu dana otisao za 10 miliona. Jedini koji je dobro placen je Natho.

Sto se tice rezultata, rezultati su realno sranje, gledajuci linglong. Igra u linglong je takodje bila uzasna. Nesto je moralo da se menja, tim je morao da se pretumba, pojaca, ko zna da li ti momci dobijaju plate, kakva je njihova motivacija itd. Uglavnom, Novi Pazar je pokazao sve nase probleme i tad je trebalo nesto uraditi. Sramota je kako smo odigrali tu utakmicu. I niko jebeno nije reagovao, nego smo cekali ovu nesrecnu NS kurvetinu, pa da trener zapali. E al ste se setili resenja, majku vam svima jebem. I sta sad? Sad ce pojacati ekipu? Pojacajte mame svoje, picka vam materina SNS-ovska. Cuj Savo nije hteo pojacanja, pa gde ima da trener nece pojacanja. Cuj zadovoljan timom, ne nego ce da kenja kako nemaju pojma, a zna da od pojacanja moze dobiti u najboljem slucaju Vitasa. I Trinkijeri je bio zadovoljan timom, pa smo se pojacavali cele sezone.

Ne zalim ga nista posebno, svi znaju u kakvom je stanju Partizan, znao je i on kad je dolazio. Zna to i Stanojevic sad, pa ajde da ga vidimo sta ce da uradi.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Ja sam siguran da necemo igrati sa dva spica... prosto ta formacija je prakticno izumrla, jer sad svi imaju kablovke televizije i internet, dostupne za male pare, i onda gledaju tamo neke Bajerne, Barselone, Mancestere, Celsije, Pszove i vide da je mnogo kul da igras sa 1 spicem i da kobajagi imas krila koja su poluspicevi.
Poserem se na taj izum, kud ga i otkrise... nijedan trener nigde vise ne igra sa 2 napadaca, ko da je to neka sramota.

Danas se igra sa 3 napadaca cija je postavka mnogo opasnija nego ona postavka sa 2, a to sto mi nikako ne umemo da igramo to i sto nam uvek fali negde nesto to je druga prica. Savi sam najvise zamerao sto je forsirao defanzivne igrace na bekovskim pozicijima. To nije Partizan nikad bio i to sa bekovima je problem koji godinama (vise od deceniju) ostaje neresiv i ostace neresiv verovatno i pod Stanojem posto i on vise voli defanzivno orijentisane igrace na bekovskim pozicijama. Tim krilima, koja su danas prakticno bocni napadaci u formaciji 4-5-1, najvise fali kvalitetna ofanzivna podrska bekova koji moraju da imaju hitrinu i da razumeju ofanzivna kretanja.....kad to izostane onda stvarno igramo sa jednim napadacem, a ne sa tri jer potrebno je da bekovi prave kvalitetan visak u ofanzivi kako bi nasa krila dobila prostora da se preorijentisu u napad i potpuno preuzmu ulogu napadaca. Kad se napada bitan je profil igraca jer sama postavka ne znaci puno zbog same prirode kretanja u ofanzivi koja nalaze neku vrstu organizovanog haosa. Savo je imao odlicnu ideju kako treba da izgleda Partizan i zao mi je sto je otisao koliko god da mi je sa druge strane drago sto ga je zamenio bas Stanoje.
 

najgori

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
1.933
Reaction score
7.320
Локација
Banja Luka
Ne sumnjam da ce Stanoje da zavede red u svlačionicu i zastiti igrace koliko bude mogao.
Glavni problem ostaje, to je uprava koja ce ga koliko sutra zajebati i busiti. Vidjecemo hoce li biti pojacanja, ali u pravom smislu te rijeci, koji mogu da doprinesu igri, a ne miljkovicu, svaka cast tom decu, ali decko jednostavno je los igrac. To njegova karijera govori. Da mu ramadani nije mendazer ne bi otisao dalje od sindjelica.
Mislim da ce ovde Suma da ispasta, tj da se nece uklopiti u novu postavku igre
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
Danas se igra sa 3 napadaca cija je postavka mnogo opasnija nego ona postavka sa 2, a to sto mi nikako ne umemo da igramo to i sto nam uvek fali negde nesto to je druga prica. Savi sam najvise zamerao sto je forsirao defanzivne igrace na bekovskim pozicijima. To nije Partizan nikad bio i to sa bekovima je problem koji godinama (vise od deceniju) ostaje neresiv i ostace neresiv verovatno i pod Stanojem posto i on vise voli defanzivno orijentisane igrace na bekovskim pozicijama. Tim krilima, koja su danas prakticno bocni napadaci u formaciji 4-5-1, najvise fali kvalitetna ofanzivna podrska bekova koji moraju da imaju hitrinu i da razumeju ofanzivna kretanja.....kad to izostane onda stvarno igramo sa jednim napadacem, a ne sa tri jer potrebno je da bekovi prave kvalitetan visak u ofanzivi kako bi nasa krila dobila prostora da se preorijentisu u napad i potpuno preuzmu ulogu napadaca. Kad se napada bitan je profil igraca jer sama postavka ne znaci puno zbog same prirode kretanja u ofanzivi koja nalaze neku vrstu organizovanog haosa. Savo je imao odlicnu ideju kako treba da izgleda Partizan i zao mi je sto je otisao koliko god da mi je sa druge strane drago sto ga je zamenio bas Stanoje.
tacno tako...krila moraju da ulaze u sredinu a bekovi njima iza ledja i to je dosta opasnije..ovako i krila kada probiju 4 odbrambena i jedan sadik koji nikada nije znao da skoci i igra glavom...a urosevic i miletic ne znaju da probiju...kada bi oni ili neko drugi znao kao bek da prodje i centrira a ispred gola imas sadika plus 2 krila opasnost je veca...
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
Mozda previse ofanzivna ali za nasu ligu to nam i treba....7 je zdjelar zaboravio sam da ga ubacim :)
lutovac kao wing back i bez desnog krila ..nabiti mu kondiciju da moze da sparta 90 minuta gore dole...asano i sadik u spicu ...na papiru ova taktika i ekipa uz pojacanje na stoperu deluje jako opasnolineup.png
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Ja sam siguran da necemo igrati sa dva spica... prosto ta formacija je prakticno izumrla, jer sad svi imaju kablovke televizije i internet, dostupne za male pare, i onda gledaju tamo neke Bajerne, Barselone, Mancestere, Celsije, Pszove i vide da je mnogo kul da igras sa 1 spicem i da kobajagi imas krila koja su poluspicevi.
Poserem se na taj izum, kud ga i otkrise... nijedan trener nigde vise ne igra sa 2 napadaca, ko da je to neka sramota.

Pa nije to bas tako video Perica pa ajde i on. Postoje razlozi zasto se vise ne igra sa dva spica.

Poslednjih 10ak godina se mnogo promenio fudbal. Najvise su tome doprineli Gvardiola i Klop. A razlog je PRESING.
Otuda i onaj naziv za Klopov stil Gegenpresing, gde kaze da oduzeta loptu u poslednjoj trecini igralista je opasnija po protivnicki gol od najkreativnijeg igraca na svetu u pozicionom napadu. Ovo je jedan od razloga i izumiranja klasicnih 10ki. Jos jedan razlog je kada se igra presing (ko koliko snage ima zavisi i koliko duboko ce se izlaziti) a svi ga na svetu igraju (samo zavisi dal na svojoj polovini ili preko celog terena), da je kroz posed jako tesko doci do protivnickog gola, tj uopste napraviti situaciju odnosno sansu da se da gol. Zato u danasnje vreme se koriste sto vise igraca koji pokrivaju veliki deo terena jer je potrebno mnogo trcanja i kretanja da bi se u napadu doslo u situaciju da imas prostor da se okrenes ka golu (da li da sutnes ili da kreiras). To je razlog izumiranja klasicnih 10ki. Glavna karakteristika njihova je bila da su vrhunski kreatori, medju najboljim igracima ali da pokrivaju mali prostor i da manje vise igraju iz mesta. Nema toga vise da se igra iz mesta. Presingom on nikada nece doci u situaciju da je slobodan i da moze da dodje u priliku da kreira. Zato se traze igraci koji se non stop krecu, a sa druge strane mnogo ce znaciti i u odbrani i oresingu jer ako se dobro igra presing velike su sanse i da se odigra tranzicija (danas najvise golova pada bas iz tranzicije u fudbalu). Danasnje 10ke se zovu Progresivni vezni ili ofanzivni vezni koji celu utakmicu trazi tu rupu izmedju linija gde ce imati prostor da kad primi loptu moze da se okrene licem ka golu.

Isti je razlog zasto se vise ne igra sa dva klasicna spica. Ti prakticno imas dva igraca manje u polju kada igras sa dva klasicna spica. Protivnicki presing (makar to bio i Javor) bi te doveo u situaciju da ne bi mogao da dodjes posedom do protivnickog gola. Znaci ne bi dosao ni u situaciju da zapretis protivniku. Jednostavno bi se cela utakmica igrala na sredini gde bi tvoj tim imao manji posed i morao da se brani. Druga stvar sa dva spica se gubi i u odbrani ako nisu pokretljivi, a cim nema jedne od tri linije tima u odbrani to je busna odbrana, plus nema tranzicije. I jos jedna stvar a to je da su uglavnom po prirodi igraci sredine terena mnogo agresivniji od spiceva, tako da sve te SECOND BALL lopte bi izgubili ili vecinu (lopte nakon dugih lopti, nicije lopte).

E sad i za to se naslo resenje pa postoje ekipe koje igraju sa dva spica ali je to totalno drugacijeg stila od staromodnog igranja sa dva klasicna spica. Danasnja dva spica moraju biti jako pokretljiva i dobri sa loptom u nogama (primer Sadik-Markovic, Kakvert Luin- Ricarlison, Mertens-Insinje, Mesi-Suarez, Grizman-Dijego Kosta). Jos jedna bitna karakteristika jeste da se spustaju izmedju linija i da glume 10ke. Znaci jako pokretljivi igraci koji ce se non stop kretati.

Nas fudbal se isto modernizovao koliko god to zvucalo cudno, i poceo je da se igra presing i da se dovode igraju koji su sposobni da trce. Problem je kvalitet tog oresinga i najveci problem je nedostatak individualnog kvaliteta samih igraca. Jednostavno se dovode solidni fizikalci bez ikakvog znanja fudbala.
Kod nas u ligi mi moramo da igramo sa dva spica ali za razliku od Evropskih timova mi sebi mozemo da priustimo jednog igraca koji je slab u polju (Skuletic,Djurdjevic), zbog slabog kvaliteta protivnika, a da drugi spic bude koristan u polju (Markovic, Lazovic, Leonardo).


I jos jedna stvar. Razlog zasto mi igramo odlicno u Evropi jeste da imamo ceo tim koji je dobar u polju racunajuci i spica. Mi trenutno imamo Sadika koji je odlican u polju, vrhunski u tranziciji ali su mu mane realizacija i igra glavom. Bas zbog toga sto imamo igraca vise u polju mi smo dolazili u situaciju da stvaramo dosta samsi protivniku (Az, Junajted, Zvezda...) ali protiv nekih jednostavno nismo imali realizaciju. I to nije sreca iliti nesreca zbog pripustenih sansi, mi jednostavno imamo tim koji ima losu zavrsnicu (Sadik,Asano,Stevanovic,Suma niko nije gol igrac).

Tako da Matic-Sadik necemo gledati jer bi bilo amaterski tako da se igra (jeidno u situaciji da jurimo rezultat). Sadik-Markovic ili Sadik-Asano je vec realno da se desi.

PS. Danas imamo dosta ekipa koje igraju sa dva spica u 3-5-2 formaciji ali to cu drugom prilikom. To nikad ne bih voleo da vidim kod nas tj uopste za bilo koji tim koji treba da napada u kontinuitetu i da pobedjuje. U toj formaciji vecina igra balansirano i jako direktan fudbal, na veoma mali posed. Veliki problem sa tom formacijom je otvaranje bunkera. Najvise lezi ekipama iz sredine tabele da budu tvrde i igrajj balansirano. Pritom kod nas imamo problem da otvorimo protivnika sa dva stopera (slabi su u polju) u timu, sa tri stopera bi bila nemoguca misija.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top