Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
211
Reaction score
1.321
Da ne zalazim detaljno u priču oko Radeta, ali poređenje sa Gagijem...

Rade je u Partizan stigao sa 23 godine, kao neko ko je instant trebalo da bude ozbiljno pojačanje, jedan od nosilaca igre, osim fizike mahom formiran igrač. On je za 3 godine u klubu bio sve gori i gori, tako da je danas, sa 26 godine, košarkaški gotovo neupotrebljiv, a tako je izgledao i kod Trinkijerija, nije da se problem pojavio kod Šćepanovića ili Filipovskog, pa da kažemo trenerove (ne)veštine su krivac za sve.

Kapiten Gagi je u klub stigao sa 20 godina (kao poprilično sirov materijal, nebrušeni dijamant, defanzivna napast...) kod Jovanovića koji je u to vreme bio "trener ruki", te nije imao baš prostora za manevar da mu automatski dodeli određene ofanzivne benefite, a sam Gagi je kuburio sa šuterskom formom i zaista je delovao kruto na terenu, ali je na defanzivnom planu odrađivao posao, usudiću se da kažem, najbolje od svih naših igrača iz rostera.
Došla je sledeća sezona, Gagi je sredio šut, popravio ofanzivni učinak - oslobodio se na terenu, delovao je prirodnije sa loptom.
Vraća se DV Gagi ofanzivu diže na još viši nivo, a u drugoj sezoni pod Duletom dolazi do toga da nam je ofanzivna violina broj 1 - a za svo to vreme njegoj defanzivni učinak ostajao je isti kao prve sezone - Vesa Petrović level fajteraja.

Šta se može izvući iz ovog pasusa o Gagiju? Konstantni napredak, iz dana u dan, utakmice u utakmicu... - radio je na sebi, ali trebalo je 2-3 sezona da to sve legne na svoje mesto jer je bio klinac od 20 godina kada je stigao.
Zagorac se nije potrudio ni telo da malo dovede u red, da ne izgleda kao pubertetlija, a o košarkaškom delu neću ni pričati.

Kapiten Gagi je uspeo da pređe put od najosporavanijeg igrača ekipa do nekrunisanog kralja Pionira zahvaljujući radnim navikama, karakteru, borbenosti, ili kada to sve ubacimo u homogenu smešu - PARTIZANŠTINI (pod taj pojam ne upada samo navijati za Partizan, već osećati isti, davati celog sebe, boriti se za saigrače, izgarati na svakom treningu, raditi na sebi kao čoveku...).

Rade jeste Grobar, Grobarčina, ali nema taj ratnički duh Partizana u sebi, da bi me ubedio da je on "odabrani".
Poredjenje sa Gagijem, ni pod razno nije bilo u smislu da bi Zagorac mogao da dostigne njegov nivo. Poredjenje je bilo da se podvuce poenta, da bi uz pronalazenje adekvatne uloge on mozda mogao da bude solidan domaci klupski igrac, nista vise od toga...
Inace, potpisujem tvoj post od reci do reci, kada je u pitanju analiza Gagijevog i Zagorcevog dosadasnjeg puta...
Zagorac nikada nece biti "odabrani", ali bi mozda mogao da bude korektna trojka.
 

Aleksa

Grobar
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
761
Reaction score
687
Локација
Nis
Najbolje bi bilo da pregledate bilo koju (BILO KOJU) utakmicu prosle sezone gde nam se najtromiji igrac u istoriji izivljavao sa sutevima preko ruke, fadeaway, mi stizemo, on masi 5 lopti za redom, jedno dva puta nedeljbno...kapiram ja da su se glave ohladile, ali ja sam totalno sarkasticno upisao Kome smeta jak Rade Zagorac? nemojmo da se zajebavamo vise, daj mi Djumica bar ne igra 25 minuta :)
 

Dr. Strange

Početnik
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
107
Reaction score
541
Локација
Beograd
Ljudi bre njegov jedini problem je glava. Nedostatak samopouzdanja. Ako se secate pocetka sezone sa Trinkijerijem, Rade je bukvalno radio sta je hteo na terenu, narocito u pripremnom periodu, i bas protiv Zeljkovog Fenera. Znaci da moze. Jedini problem je sto previse razmislja.

Imacemo bomba ekipu sledece sezone, i sasvim dovoljno prostora da mu se da prilika a da to ne utice na rezultat ni najmanje. Sad smo preko noci postali Lejkersi pa je mnogo veliki problem Zagorac u rotaciji. A do pre 2 nedelje se pricalo o Kenanu Kamenjasu.. Ne unosite negativnu energiju, dovoljno je sto je cigansture prave preko medija.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.054
Reaction score
26.256
Локација
ante portas
Kladionica maxbet piše da Džile hoće Pejdža.

 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.918
Reaction score
4.259
Zagorac je bivsi igrac i tacka

Koju jos sansu da dobije, sta jos treba da se desi da ljudi shvate da od njega nema nista
"Ali sad zeljko..." jeste, bas tako ajde sad i da zoc gubi vreme i zivce sa njim i mi svi zajedno

Zagorac je u kosarkaskom smislu gotov znaci cao zdravo vidimo se, ako ga misko uspe negde uvaliti nek skace od srece i ljubi ga u dupe ako ne, eto njega u megi

Ps samo bez prica o partizanstini, grobarstvu, dobar decko, levica, gtr, cita knjige... molim vas
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.954
Reaction score
21.925
Kladionica maxbet piše da Džile hoće Pejdža.


"Saznajemo"
:Slušali Partizan Histerical Podcast:
 
Последња измена:

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Stvar Zagorca je do trenera i lidera.
Problem je što mi nismo imali vodju a ni trenera tako da se akcije završavale po principu "muljni ga sa trojke"
Potpuno je nezamislivo bi bilo da kod Vujoševića igrač ostane u igri ako ne ispoštuje odbranu i zasere u napadu 2 puta.
Neka udje u teretanu neka uzme loptu u ruke umesto sindikalnih sati ove sezone pa ako ga Željko ne opravi onda da ga jebem
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
@Nemanja-950
Bukvalno tako. I sad će prenese neki CG portal, a onda će ovi naši da kažu - istina je, pišu i Crnogorci. Istraživačko novinarstvo.

Žoc i Savić ni Ostoji ne govore šta rade da ne istrtlja na stranačkim telima pred nekom pudlinom pudlom.
 

black_white

Početnik
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
88
Reaction score
217
Локација
Mesec
Koliko je jos realno da dovedemo pojacanja do kompletiranja rostera? Centar i plej su nam urgentni. Na poziciji 4 neko mora da popije otkaz. Ja bi Dangu zadrzao, sa Zocom ce igrati paklenu odbranu.
 
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
324
Reaction score
709
Локација
Jugoslavije
Pišite nešto o novim igračima,pozicije,karakteristike,šta još nedostaje za formiranje tima.
Pozdrav. Ja bih reć dve o Panteru. Naime gledao sam ga u fmp-u kad ga doveli iz Grčke. Po meni bio uzasan te godine. Šutevi preko 3 ruke i promašaji. Nikad gori igrač... Medjutim ode u Milano.. ni manje ni vise.Tamo je pokidao prošle sezone. Skroz sam promenio mišljenje o čoveku. On i Ledej vukli ekipu ćele sezone. Lagano pogađao teške i bitne šuteve. Biće još bolji kod nas.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Vidi, slažem se sa upisom. Jedini ti je greh na dušu što si gledao FMP :buhaha :buhaha :buhaha /šalim se/. Pazi, ne mogu bez EL i uvek sam pratio ili timove naših nekadašnjih igrača i trenera ili baš ako je neki derbi zanimljiv. P.S. Nemoj samo reći da je tada bio "kamenjar doveden za kilo plazme keksa i semenke" koštao je on i tada otprilike isto i vredeo /valjao slično/ druga je stvar što je svaki igrač FMP-a sebe unazadio najmanje 50% svoje novčane i košarkaške vrednosti igrajući tamo pa je tako Panter otišao u Milano za puno manje para nego što je plaćen kada je dolazio iz Grčke!

FMP pratio samo POSLEDNJU 1/4 i to odloženo, ako su ispunjena 2 uslova: 1. Da su tekmu izgubili i 2. Da su igrali u gostima /volim kad im domaći navijači zvižde :D /. Ovo pod 2. nije važilo samo u Covid sezoni jer nije bilo publike....
 
Последња измена:

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.119
Reaction score
5.480
Локација
Beograd
Pozdrav. Ja bih reć dve o Panteru. Naime gledao sam ga u fmp-u kad ga doveli iz Grčke. Po meni bio uzasan te godine. Šutevi preko 3 ruke i promašaji. Nikad gori igrač... Medjutim ode u Milano.. ni manje ni vise.Tamo je pokidao prošle sezone. Skroz sam promenio mišljenje o čoveku. On i Ledej vukli ekipu ćele sezone. Lagano pogađao teške i bitne šuteve. Biće još bolji kod nas.
tako to ide kad ti je s jedne strane trener Šakota koji je ostao u 2007. što se tiče basketa a s druge strane Etore Mesina.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.009
priča se da će opet biti opraštanja ružne prošlosti...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Kome sad? Zna li se šta? Ove novinare sam prestao da pratim. Nije pisalo još samo da su mene lično Žoc i Savić kontaktirali :D Sve druge su navodno pozivali. Gde god nađu broj košarkaša oni okrenu broj. "Stoka" ide i prepada po hotelima :buhaha :buhaha :buhaha i sad još počeli da dahću u slušalicu pa se "g-đa" uplašila za zdravlje i bulju! :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top