Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.897
Reaction score
10.051
Ovo sto Stojan rece prvi deo. Drugi deo da nam je ceo tim napunjen penalima i da treba da probamo da dobijemo pre produzetaka kad se vec ukazala kakva-takva prilika.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Ja ne znam koju si ti utakmicu gledao, na 83 81 Lesor masi drugo bacanje 10s pre kraja, da je dao drugo nilo bi minus jedan (-1) i dovoljno bi nam bilo jedno promaseno bacanje na drugoj strani.
Ne bi, jer bi nama trebalo 5 sekundi da fauliramo njih minimum, i onda bi imali 5< sekundi da pretrčimo ceo teren i damo koš...
 

gole79

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2020
Порука
68
Reaction score
420
Локација
Beograd
Jebes mi sve Lazar je najpametniji kad vas sve redom napuši jer ste funkcionalno nepismeni.
Ja uzimam bojice poslednji put.
Trener jebeno nema tajm aut i samo je skratio put verovatnoće. Da bi došao do šuta za pobedu treba da se poklope kockice da redom Lesor pogodi (srednje verovatno), da mi uspemo da napravimo faul za manje od 5 sekundi ( videli smo da nismo bas sposobni), da neko njihov promaši ( malo do srednje verovatno), da mi organizujemo napad za par sekundi preko celog terena i pogodimo za 3.
Opcija b je da promaši uhvatimo ofanzivni skok ( malo do srednje verovatno) i imamo ceo napad na protivničkoj polovini i napad na nepostavljenu odbranu.
Koji jebeni kurac ovde više nije jasan?
Svaka čast...sve upropćeno i lepo objašnjeno.
Ali treba biti košarkaški obrazovan da bi se to razumelo i shvatilo da je to bio odličan plan u postojećoj situaciji i procentima verovatnoće ali Lesor iskoči iz dogovora i eto...
 

Kruna

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
292
Reaction score
414
5 sekundi za pravljenje faula? Zadnji put kada sam gledao penal završinicu (uključujući tu i ovu večerašnju utakmicu), faul se u takvim situacijama pravi za, okvirno, pola sekunde nakon što se lopta ubaci u teren. Ova situacija koja se desila na kraju je posledica toga što je utakmica bila gotova nakon Lesorovog promašenog bacanja.

10 sekundi za "pretrčati ceo teren" i šutnuti za pobedu ili produžetak je više nego realno, a u slučaju da te fauliraju i ne dozvole šut za 3, onda igraj na namerno mašenje drugog bacanja kada je do kraja manje od 5 sekundi.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.623
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Da li je potez bio rezonski, ili ne pokazuje konačan rezultat utakmice,
Aha kapiram, uzrok nerazumevanja je funkcionalna nepismenost.
Rezon nema veze za posledicom niti posledica isključuje rezon.
Rezonski je šutnuti otvorenu trojku ako si iole solidan šuter i tada se ta rečenica završava. Da li si pogodio ili ne, ne utiče na to da li je potez imao rezona.
Ukoliko ti neko krajnje strpljivo objasni rezon nečega tautologija je da je nešto rezonski, onda lepo kažeš “da bilo je rezona, ali moj utisak je da je bila greška ići tako u poslednji napad”, a ne da čukaš i dalje kao noj. Te stvari su čisto trenerske i mi možemo da pričamo o raznim odlukama, ali ove u poslednjim trenutcima su uvek kocka bio na klupi Željko ili Filipovski i svako od njih mnogo bolje poznaje situaciju od bilo koga na forumu.
Tako da, malo koncentracije…
sekundi za pravljenje faula? Zadnji put kada sam gledao penal završinicu (uključujući tu i ovu večerašnju utakmicu), faul se u takvim situacijama pravi za, okvirno, pola sekunde nakon što se lopta ubaci u teren. Ova situacija koja se desila na kraju je posledica toga što je utakmica bila gotova nakon Lesorovog promašenog bacanja.
Preporučio bih ti da onda pogledaš jednu utakmicu, tu vecerasnju i njihov poslednji napad gde nismo lasom mogli da uhvatimo igrace za faul jer je otvoren teren i pri faulu ne sme postojati namera. I ista utakmica namerni faul pre ubacivanja lopte. Tako da ta priča da se faul lako pravi kada je otvoren ceo teren je skroz ok da je poslednja utakmica koju sam pratio Partizan Hemofarm 2004e. A samim tim i sva konstrukcija posle nje. Gledajte par utakmica pa ćete shvatiti razliku u situaciji kada imaš to i kada nemaš na kraju.
 
Последња измена:

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Mi smo ovu utakmicu po mom mišljenu bili 30% bolja ekipa od njih,. E sad što moramo da budemo 50% bolja da bi ih pobedili u gostima je druga stvar.

Voleo bih da ako neko iz uprave gleda, pogleda onu situaciju gde Luka daje koš za 0.6 sekundi, vreme u toj situaciji nije pušteno na vreme, tj pušteno je sigurno 0.2-0.3 nakon što je on primio loptu. Isto je bilo i akciju pre toga kad je Holins šutnuo iz auta. Znači zapisnički sto nas krade, i bilo bi poželjno da se to izvuče kao dokaz i da se pobrinu da toga ne bude u petoj...

Ljudi njima je Krivousti šutnuo trojke 5/5, to mu se desilo sada pa nikad više. I sa svim tim imali smmo skok Lesora nakon bacanja gde su nas isto pokrali za x. I vi pljujete naš tim.

I to u situaciji gde su nam 2 igrača sudije isekle odmah, i gde glavni nosioci igre nisu bili na očekivanom nivou.

Ja ovde vidim dosta pozitivnih stvari.
Sad treba više krvi. Treba Trifa vilicu da namesti ovom krivoustom nazad.

Nzm zašto Koprivica nije igrao, nadam se da nije povreda neka...
 

Kruna

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
292
Reaction score
414

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
817
Reaction score
4.316
Локација
Beograd
Ono sto vecina vas ne uzima u obzir kada je poslednje bacanje u pitanju, je to ko je izvodio to bacanje. Sansa da bi Lesor svakako promasio to drugo bacanje je bila poprilicno realna, i onda bi fmp mnogo lakse uhvatio defanzivni skok nego u situaciji gde se to bacanje namerno masi. Da je Mur bio u istoj ovoj situaciji, mozda bi bilo dileme sta je pravi potez (mada mislim da bi se i u toj situaciji islo na promasaj), ovako mislim da je promasaj bio jedino ispravno resenje. Nazalost, cak i prava odluka moze da dovede do pogresnog ishoda.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.136
Reaction score
14.769
Локација
Kipar

U tri posta si sasuo gomilu gluposti. Ne znam koliko si star ali da te podsetim Duletovih pocetaka gde mu je 90% Grobara zvizdalo.
Nemoj bre Zeljka da prozivas. Treba da znas da postujes ono sto je vredno postovanja. Da bi bio covek.
Ovim pokazujes da si bedni mali crv koji ce uvek da se javi da prospe na prvu hrpu nepovezanih recenica. To ne kosta nista a crv misli da je pametan.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Ne ćutim greške sebi, ne ćutim ni ljudima koje volim baš zbog toga što ih volim, a volim i Partizan, i zato nikad nikome neću ćutati greške kad je Partizan u pitanju, kako god se taj neko zvao.

Ne ćutiš greške sebi? Vidim ja da si sklon da pričaš sam sa sobom... Toksična vera u Željka? Šta treba? Blagotvorna vera u Putina? Sad dok traje serija ti bi da ukazuješ na sistemske greške!? Bože sačuvaj... To je ta sjajna podrška. Željko je kriv, Ali NAPRED PARTIZAN. Ako post završiš sa volim Željka možeš da na njemu šiljiš patku. Za šta kriv? Što je klub, koji je bio u slobodnom padu, prošlu sezonu završio kao 7, JEBOTE, i 9 godina nije mogao da primiriše finalu, sve sa limarom na leđima ponovo učino konkurentnim? Dao je svoje ime na kocku, da bi nas vadio iz govana, bez finansijskog interesa, i ti bi da mu gledaš u zube, kao da je Pera Božić? Sve te pare koje je dobio da napravi tim, došle su zbog njega, tako da ima svaku slobodu da proba da selekciju napravi onako kako je on vidi za dobrobit kluba...

Imaš svoje pravo da kažeš svoje mišljenje, ali imaš i pravo da ga zadržiš za sebe. Al jbg, teško, kad voliš da pričaš sam sa sobom....
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.136
Reaction score
14.769
Локација
Kipar
Citajuci ova izlupavanja dolazim do zakljucka da je nama prava mera Obrad Tomic I Marko Cakarevic sa trenerom Jakovljevicem recimo.
Tu bi svi ovi analiticari imali prostora da analiziraju I ne oprastaju. Jer su dosledni.
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
434
Reaction score
2.817
Локација
Beograd
Prezadovoljan na kraju pokazanim karakterom... neću o krađi i nezrelosti.
Panter kad je popio od Obradovića bukvicu i fen, trebalo da ostane na klupi ili da ga marsne u svlačionicu!
Što se tiče prljavština njihovih, jbt to su oni... osvratni maleni klub ...
Sreda da gori, da jbn gori!
 

MilKol

Grobar
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
845
Reaction score
110
Локација
Voždovac
U tri posta si sasuo gomilu gluposti. Ne znam koliko si star ali da te podsetim Duletovih pocetaka gde mu je 90% Grobara zvizdalo.
Nemoj bre Zeljka da prozivas. Treba da znas da postujes ono sto je vredno postovanja. Da bi bio covek.
Ovim pokazujes da si bedni mali crv koji ce uvek da se javi da prospe na prvu hrpu nepovezanih recenica. To ne kosta nista a crv misli da je pametan.

Prvo prozivanje i misljenje su dve razlicite stvari... Mada iskreno u afektu kako sam napisao zvuci...

Drugo da bi bio covek moras da znas da ako neko misli drugacije od tebe nije necovek, vec onaj koji vredja i glumi mangupariju preko neta... Pritom ne mislim na ono, hajde da se nadjemo i slicno jer tako ide sledeca reakcija...

Ti misis da sam crv, ok... Necu ti odgovoriti istom merom jer upravo je to za mene besmisleno. Kad vredjas onda si sta? Ja crv, ti Lav?

A za duleta... I kad smo zvizdali zvizdali smo jer je bio pocetak i za njegov stav i nismo ga znali dobro, bar verujem vecina, al dule je uzeo titulu... Mozda ce i Zeljko, daj Boze, ali to ne menja sustinu da jednostavno nije po meni napravio ove sezone dobar posao. Da li ga treba ubiti, ne, smeniti, pa ko bolji da dodje? Reci misljenje, svakako, jer kad je kralj go mozes da vices da je divno obucen ako ti je lakse...

Samo jedno znam, i mi "kriticari" i ovi sto brane u istom smo... Ne spavamo od muke...
 
Последња измена:

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.466
Reaction score
2.240
Imamo najtrofejni trener na klupi i najbolji strelac evrolige od prosle godine ali u ovogodisnje 5 utakmice sa komsilukom imamo skor od 4 1 u njihovu korist, za titulu su nam potrebne 3 pobede za nedelju dana. Misija je skoro nemoguca ali jredno veliko ali sve dok se igra postoji nada za uspeh. Ovo je jedna od najruznih i najtuznih sezona u JSD Partizan.Oni ne mogu vecno da budu najbolji da se nadamo da cemo uskoro opet se vratiti na mestu uspeha.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top