Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Letnji prelazni rok (Radio Mileva) 2022.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.768
Локација
Beograd
Što se tiče izbora formacije, 4-3-3, ili 4-4-2, ili bio koja druga, to je samo dogovor kako će igrači stajati na terenu dok neko ne izvede početni udarac, a onda naravno prednost na terenu dobija onaj ko ima više igrača u odbrani kad se brani i ko ima više igrača u napadu kada napada, onaj ko više, brže i razumnije trči, bolje misli i savršenije vlada loptom!

Nisu bitne brojke, šeme, crteži, nego ono što vidimo i dobijamo, ili ne vidimo i ne dobijamo na terenu!
Neke osnovne smernice su u redu, šabloni u fudbalu su budalaština!

Recimo:

U redu je odluka da ćemo da osvajamo prostor kroz pas-igru, ali ako golman poželi da izvede pas-igru kad mu napadač ulazi u blok, to je glupost, bolje da je šutne u korner...

U redu je da ne ,,nabijamo,, non-stop dugu loptu na jedinog umornog prebijenog špica, ali ako se taj špic konačno ,,otvorio,, i ako imamo znalca koji će mu dati duuugu preciznu loptu sa razdaljine od 40m u prazan prostor, to je neuporedivo bolje rešenje nego vraćati loptu unazad...

U redu je da neko ne solira, u redu je timska pas-igra, ali ako vidim da je protivnički golman izašao izvan 16m, šutiraću sa 50 metara, lobovati ga i dati mu gol...

Nego...naši igrači uglavnom sporo trče, a još sporije misle...a i treneri ih ubiše u pojam...

Gledao sam našu prvu pripremnu utakmicu, bar delimično, jasno je da nismo bili u punom sastavu, jasno je da ona nije neko merilo, ali...

...mali Jović je izgubio skoro svaki duel i kao i cele prošle sezone ŠABLONSKI pokušavao da SVAKI PUT ,,seče,, sa krila ka unutra i...eto, ajde, uspeo to jednom da mlitavo šutne prema golu...za razliku od većine ostalih koji nisu uspeli ni jednom da šutnu... :icon-rolleyes:
Hektar prostora on da ima po boku, nikoga od čuvara da nema na tom boku, on bi OPET šablonski ,,sekao,, ka unutra i zakucavao se u protivničkog igrača...
Neko mu valjda rekao ,,seci ka unutra i probaj da šutiraš,, i on to radi i radi i radi, svaki put, iako mu nikad ne uspeva...
Dete, bre, probaj nekad da pobegneš uz aut-liniju, promeni malo ,,pročitan si,, odavno...
Ajde što radi uvek isto, nego to radi ,,sa zadrškom,, dobije loptu, onda ugleda odbranu i ,,povuče ručnu,, da razmisli šta će i onda - ništa.

Onaj Menig s druge strane bar ponekad odabere malo brže rešenje, tj. ne povuče ručnu nego želi da odmah pretrči rivala...
(pa i stariji je, od njega se očekuje puno više nego što daje), ali nije stvar u tome da nešto imam protiv Jovića, nego u tom prokletom srpskom fudbalskom ŠABLONU koji ,,ukalupljuje,, igrače i koji usled toga postaju sve gori umesto sve bolji!
Gledaj malo na terenu gde si, gde ti je slobodan igrač gde ti je slobodan, PRAZAN prostor...MISLI dok si na terenu!

E...zato nama očajnički fali MISAO, KREACIJA na terenu...KREATOR...
Da li ćete ga zvati ,,desetkom,, ili ,,osmicom,, ili će to raditi dva ili tri igrača umesto jednog...kako god...ali znam da ga nemamo...

Neki kažu, ma nema veze, daj da dovedemo krilo - pa to krilo bi bez ,,desetke, bilo ,,ODSEČENO,,...a sa dobrom ,,desetkom,, (iliti ,,osmicom,, kreatorom, misliocem), krilo bi bilo još ubojitije...
Leonardo?
Pa nije on bio baš klasično krilo, jeste se izvlačio na bok, ali je znao i da iz sredine prođe par balvana i spiči je u gol tako da ubije pauka!

Šta Stolica može ili ne može, ne znam, što reče neko ima još deset dana do početka...
Znam da bez PRAVOG kreatora nema ni prave igre...

Imam utisak da ovi naši razmišljaju po sistemu, kreator je skuplji, nek nam to igra zadnji vezni, jeftinije je...
Jeste jeftinije, ali takav može da bude i efekat...

Andradea nismo još videli.
Natho je sada godinu dana stariji.
Dača izlazi iz povrede, a i pre povrede bio je igrač...kalibra Čukaričkog (ali ne baš za prvih 11)...

Pa jel stvarno neko misli da ćemo da osvojimo 100 bodova u sledećem prvenstvu sa trenutnim sastavom?

Koliko pravih špiceva imamo? Šta ako se jedan povredi?
Ko su nam zamene sa klupe koje mogu da budu ,,džoker,, koji preokreće meč u našu korist?
Jel neko stvarno veruje da je Fejsa ,,ono nešto,, što će nam poboljšati igru? Kako? U kom pravcu?

Jel jurimo titulu ove sezone ili ne?

Ako jurimo dovedite mi PRAVOG KREATORA, ako ne jurimo, kažite, lepo, pošteno: para nemamo, stadion je pod hipotekom, samo preživljavamo, pravimo se mrtvi da ne bismo stvarno bili mrtvi, daj da ne trošimo i ovo malo što imamo, nećemo nikog da dovodimo, otpustićemo još par igrača i igraćemo sa klincima i omladincima.

Ako je Andrade ,,poboljšani Everton,, to je lepo, ako je Riki nešto kao Đurđević, i to je lepo, e sad nam samo fali još jedan Leonardo, jedan Tavamba (osim ako to nije ,,mali,, Marko?)...i plus jedan Moreira sa driblingom Sume...

Toliko.
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.276
Reaction score
7.061
Apropo ovog za Milovanovica, samo budala moze vjerovati u ove natpise, da su kao rekli ne transferu, jer bi se morali odreci pisljivih 500.000€ od Sadika. Da je Almerija ponudila 550.000€ plus procente, vec bi gledali malog na slici kako drzi dres Almerije. Ovi bi se jebali za evro, a ne 3,5 miliona plus procenti plus ovo ono.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.627
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Njega ako angažuje bilo koji klub koji igra profesionalni fudbal, treba da se šutira nogom u dupe. Najbskorisniji igrač koji je zaigrao kod nas u novijoj istoriji a nije mala konkurencija.
Fudbalski pandan muzike u liftu, tu je da ne smeta, kad bi Sergej Ćetković bio fudbaler ovako bi izgledao.
Nedovoljno loš ili bezobrazan da bi otvoreno iritirao svojom pojavom poput gomile beskorisnih bekova ili menadžerskih kombinacija, nedovoljno dobar da išta, misterija profesionalnog fudbala.
 
Последња измена:

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.574
Reaction score
29.759
Локација
Novi Sad
Neverujem preterano ni u pojacanja a iskreno ni u Stolicu dok ne vidim bar 2-3 prvenstvene utakmice.
Do tad mi ove pripremne nista ne znace, dobili ili izgubili, svejedno, nek se uigraju pa da pohvalimo to vec za 2 nedelje, ako bude za pohvalu.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.752
Reaction score
11.459
Локација
.
Fudbalski pandan muzike u liftu, tu je da ne smeta, kad bi Sergej Ćetković bio fudbaler ovako bi izgledao.
Nedovoljno loš ili bezobrazan da bi otvoreno iritirao svojom pojavom poput gomile beskorisnih bekova ili menadžerskih kombinacija, nedovoljno dobar da išta, misterija profesionalnog fudbala.

Meni se ljudi smeju koliko popizdim kad vidm da ulazi u igru. Ne znam šta je njemu u glavi, sad ću da uđem u igru i ništa ne uradim :confused-smiley-013:I preživeo je evo kod trećeg trenera
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
817
Reaction score
4.317
Локација
Beograd
Ljudi neka mi neko objasni kako je ovo dobar prelazni rok?
Ode nam pola tima, uskoro i Zdjelar i Molovanovic, a doveli smo 3-4 igraca.

Filipovic - nemam pojma kakav je ovo igrac, ovde se predstavlja kao Roberto Carlos, a da je tako dobar ne bi dolazio kod nas - nek bude pojacanje

Markovic - totalni raspad od igraca, koji ne moze da igra nigde drugde no u Srbiji i nemam pojma sta se toliko lozite - zakrpa

Andrade - igrac doveden za dzaba, verovatno bolji od ovih nasih nesrecnika, ali to jos ne znamo - nek bude pojacanje

Sehovic - raspad isto ne moze nigde drugde da igra - zakrpa

jos na kraju ovo kao slag na tortu


Kako smo se mi to pojacali, braco moja?
Bicemo iste snage, mozda cak i slabiji nego u predhodnom periodu.

Ne razumem?

Od igraca koji su odigrali preko 1000 minuta prosle sezone su otisli Jojic, Markec, Miljkon i Miletic, to su 4 igraca, jer razne Lole i Brezancice ni ne treba racunati u odlaske.

Filipovic odigrao skoro 200 utakmica za BATE, propustao je meceve samo zbog kartona, dosao zbog porodice i zbog Stolice, placen jeftino jer mu je ugovor isticao na kraju kalendarske godine.

Sveta Markovic je u drugom mandatu bio odlican kod nas, taj argument da moze da igra samo u Srbiji ne stoji jer je van Srbije igrao samo za Olimpijakos, koji je uzasna sredina za mlade igrace i za igrace koji vise igraju na tehniku nego na snagu, a Sveta Markovic je i jedno i drugo. Pritom, ima ozbiljan prostor za napredak zbog svojih godina.

Andrade imao fantasticnu sezonu u Karabagu, odbio je da obnovi ugovor tamo, da je on bio umesto Jojica u timu mozda bismo i dobili neki derbi i uzeli titulu.

Sehovic igrao konstanto u Izraelu, bio najbolji defanzivac prvenstva, dakle pokazao je da moze negde drugde da igra, mogli smo da ga dovedemo jer je imao jos godinu dana ugovor i jer je zeleo da se vrati, inace da je imao duzi ugovor cena bi bila bar duplo veca od ove sto smo je platili. Takodje, isto kao i Sveta, ogroman prostor za napredak.

Zdjelar i Milovanovic su jos tu, kada i ako odu videcemo da li ce ih neko zameniti i ko ce to biti, ako odu i ne dodju odgovarajuce zamene naravno da ce biti kritike i da onda to nece biti dobar prelazni rok, ali se to jos nije desilo.

Ovo za Asana nije nista cudno ni iznenadjujuce, i drago mi je sto ce dobiti svoje pare koje mu gamad nije isplacivala, i taj slucaj jeste sjajan pokazatelj ko vodi ovaj klub, ali to bas i nema veze sa prelaznim rokom.

Videcemo ko ce doci na poziciji krila, ako bude dobar igrac, i ne bude odlazaka koji nisu nadoknadjeni kako treba, onda je ovo fantastican prelazni rok, bukvalno jedina stvar koja bi falila bi bio neki bonus centralni vezista da bude cetvrta opcija. Razumem da se kritikuje, ali argumenti tipa on da valja, ne bi dosao kod nas i slicno nisu nikakvi argumenti vec pljuvanje radi pljuvanja.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.138
Reaction score
14.777
Локација
Kipar
Videcemo ko ce doci na poziciji krila, ako bude dobar igrac, i ne bude odlazaka koji nisu nadoknadjeni kako treba, onda je ovo fantastican prelazni rok, bukvalno jedina stvar koja bi falila bi bio neki bonus centralni vezista da bude cetvrta opcija.

Ako su kriterijumi po kojima kvalifikujemo prelazni rok kao fantastican zasnovani na dovodjenju igraca koji su igrali utakmice u prethodnoj takmicarskoj godini onda smo zaista dotakli dno.
Svaka cast I Sehovicu na priznanju I Markovicu na prostoru za napredak ali po meni su to mediokriteti. Za titulu I iskorak u Evropi to 100% nece biti dovoljno jer su prosek u najbolju ruku.
Nama trebaju igraci sa pedigreom koji prave razliku a njih nema ni na vidiku zato sto takvi igraci kostaju. Kako izgledaju takvi igraci videli smo na primeru Asana, Sadika ili Leonarda I Moreire.
Mozemo mi da se zanosimo ali ovakve prelazne rokove gledamo vec dugo vremena, ljudi se pale I hvale da bi vec u Oktobru psovali igrace I onog ko ih je doveo.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.779
Reaction score
19.523
Локација
Nickname
Kao po pravilu pred pocetak nove sezone imamo skrpljen I nekompletan tim pun igraca za koje se ne zna sta moze da se ocekuje.
Uz to imamo hipoteku nad stadionom I jednog igraca u U19 reprezentaciji.
Potpuni slom kluba na svim nivoima.

Ali zato imamo parni valjak ispred stadiona kao pravi evropski klub.
Ale ale aleo Vazura...
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.752
Reaction score
11.459
Локација
.
Ovo što je @Andra napisao je sve tačno, jedini rebus je kako će to da izgleda na terenu. Ok, jesmo se "rešili" igrača koji su katastrofalno izgledali na terenu ali nije to baš kao u footbal manager-u.

Nama trebaju igraci sa pedigreom koji prave razliku a njih nema ni na vidiku zato sto takvi igraci kostaju.

Pored toga što takvog igrača moraš da platiš, pre svega treba na neki način da ga ubediš da dođe u srpski fudbal pa onda u Partizan koji ne daje plate i igrači nemaju nikakvu podršku iz kluba. Jedini način da nekom oživljavaš karijeru ili oporavak posle povrede, ne vidim drugi način
 

ajax00

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
772
Reaction score
1.898
Još 10-tak dana do početka prvemstva a ni jedno pojačanje u ofanzivnom delu ekipe.

Rikardo i Molpvanović na oporavku od nekih povreda (Milovanovića planiraju i za prodaju ) i izgleda bezopasni Holender opet u špicu. Ko će da nam stvara šanse, ko golove da daje
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
817
Reaction score
4.317
Локација
Beograd

Verovatno najbolji bonus u ligi koji ne igra kod nas i cigana, osim Stefana Mitrovica koji nije realna opcija, a pritom je dodatak a ne zamena za inostrano krilo. Ako se materijalizuje, odlican potez.
 

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.167
Reaction score
4.368
Stanojević nam je napravio veliki probleme, delovali smo kao dom za staranje oronulih fudbalera, čiji je jedini argument bio da osećaju klub. Trebaće vremena da se ovo popravi. Što se tiče pojačanja, o Markoviću nemam visoko mišljenje, ali mislim i da je takav kakav jeste bolji od Vujačića i Saničanina, koji su primer kako se od balvana prave reprezentativci, kada imate jake menadžere. Gledao sam klipove Andradea, vidi se da zna sa loptom, ali se malo bucnuo, možda ima koje kilo viška. Biće bolji od Jojića sigurno. Imamo dva solidna golmana, ali nijedan od njih dvojice nije kvalitet za Partizan. Taj mali Pantović je dobar igrač, neka dođe, neka im se osveti golom, pa da mu praštamo !!!
 

urosb00

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
231
Reaction score
1.120
Локација
Beograd
Top