Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK PARTIZAN 2015-16.

Статус
Затворена за писање одговора.

winter_demon

Početnik
Учлањен(а)
01.11.2006
Порука
81
Reaction score
38
Локација
Belgrade City
.

Bas jak adut nema sta! Dobro ga nisu imali svih ovih godina (cca 15 ili koliko vec) - i sta se desilo - svi piche Euroleague. Ovo sto radi FIBA je tezak ocaj. Buducnost elitne kosarke je ULEB. Lopovi jesu, nesposobni jesu, al' kako to da svi top klubovi ipak odabrase tu stranu? Nije valjda da sve te, zaista ozbiljne kosarkaske organizacije znaju i mogu da procene manje uspesno od jednog Silobada!?



Ovo je klasican potez koji bi povukao svaki ocajnik - i naravno pogresio. Mi bas sada treba da se izolujemo i kazemo - ako nas nece ULEB (u ovom trenutku), pokucacemo vam na vrata kad budemo bili spremni, koliko god da podelite karte. Da li shvatate da klub kao sto je Partizan ne moze da pristane na "razvojnu" ligu. Ej, da ja gledam internacionalno gostovanje proiv Solnoka ili PAOK-a i da se tu kao nesto luduje i sl. Koji bi cilj bio? Da osvojimo tu Ligu Sampiona? Jesmo li onda najbolji klub u Evropi ili kako? Ili mozda da opichimo super kup posle tog randevua - cisto da vidimo ko je najbolji. Mozda i da pozovemo sampiona iz NBA pa trokruzno - ko da najvise koseva.


Први болд. Није тачно да је било ко изабрао Улеб пре Фибе јер Фиба до ове године ништа није ни нудила па самим тим нико није ни могао да је одбије. Осим наравно оне прве сезоне када су се играла 2 елитна такмичења. Свих преосталих 14 година, све до прошле године, Фиба је мировала. Прошле године су објавили да ће ове године кренути са изградњом свог такмичења и ту најаву сада и остварују. Да ли ће успети у томе, видећемо, али свакако да не може да се каже како је неко нпр пре 5 година изабрао Улебово а не Фибино такмичење јер тог избора није ни било. И још нешто, то што многи називају ЕЛ Улебовим такмичењем у ствари није баш тачно. Адекватнији је термин Ђордијева ЕЛ јер то је посебна компанија у односу на Улеб. Било је приче пар пута код Тегија на ту тему. Није да нешто мења суштину али чисто ради истине ред је да се помене.


Други болд. Какав Солнок ти пада на памет? Ако би ми уопште и били у могућности да играмо Фибину ЛШ ту би онда гостовања била Бајерн, Валенсија, Лимож, Уникаха, Каршијака и сви остали овогодишњи Евролигаши који не би ушли у Ђордијевих фенси 16. Нећу да кажем, било би ту и слабијих тимова у односу на реалан квалитет елитног такмичења али ти слабији тимови не би никако били Солнок и слични него нпр Арис, АЕК, или неко од Италијана, Француза... Математика је ту јасна. Ако сваке године постоји 24 тима који играју јединствену ЕЛ и поред њих још неких 10ак тимова који су ту негде (на пример овогодишња Валенсија или прошлогодишња Каршијака), а Ђорди прави лигу од 16 јасно је да у тој првој сезони остаје 20ак евролигашки квалитетних тимова који ће једва дочекати Фибину ЛШ. Остатак ће на први поглед бити слабији тимови али треба имати у виду да ће се и они појачати ако играју озбиљније такмичење од Еврокупа.

А што се тиче амбиција тј да ли би били шампиони Европе ако освојимо ЛШ, да били би шампиони Европе. Тј ко год освојио ту лигу називао би себе шампионом Европе исто као што би то звање себи наметнуо и шампион Ђордијеве лиге. Потпуно исто као и 2001. године, и тада је Макаби себе звао шампионом Европе исто као и Виртус. На крају крајева што би био проблем да постоје 2 шампиона Европе у кошарци? Кад је некада могло да буде двојица папа, један у Риму други у Авињону, може неко време постојати и 2 шампиона Европе истовремено.:wink:



Мој став, ако неко до сада није приметио :D , је да Фиба има перспективу и да то такмичење треба подржати. Што пре то боље. Приде што ми у Ђордијевом друштву немамо шта ни да тражимо. Ем немамо паре, ем нисмо фенсери, ем што је он гмизавац какав се ретко виђа. А није да нема конкуренцију што по Европи што овде код нас. Мртва трка где их је више.
 

Hrundi V. Bakshi

Početnik
Учлањен(а)
04.01.2015
Порука
110
Reaction score
76
Партизан
Цибона
Лимож
Болоња
Рома
Варезе
Канту
Хувентуд

ови прваци Европе не могу у Ђордијеву смрдљиву Евродоларлигу...

Арис
Паок
Аек
Скаволини
Естудијантес
Олимпија

клубови који имају неко име у Европи и понеки европски трофеј не могу у Ђордијеву смрдљиву Евродоларлигу...

руски тимови
турски тимови
италијански тимови
шпански тимови
француски тимови
немачки тимови...

који не могу у Ђордијеву смрдљиву Евродоларлигу...

значи да та потенцијална ФИБА лига шампиона не би по трофејима била ништа слабија од Ђордијеве смрдљиве Усролиге, јер сви горе побројани тимови имају и традицију и навијаче, и сигурно би било неизвесно и занимљиво, за разлику од Ђордијеве Куролиге коју већ петнаест година освајају једни те исти, час зелени, час црвени, час жути, док остали статирају у кукурузу...
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Kud sam se uopste uhvatio da objasnjavam bilo kome!? U principu, mrzi me da sada kopiram i objasnjavam neke stavove, samo mi nije jasno kako to jedan produhovljeni navijac Partizana, nosilac avangarde - preko noci postane mulac koga Coki vesla kako god hoce!?

Ko god kaze da je FIBA buducnost, da taj koncept ima potencijal laze sebe zestoko. Zasto je to tako? Pa pogledajte interviju od Coravog gde se nedvosmisleno kaze da Partizan i ciganija duvaju u istu frulu i sve ide u tom pravcu da "pametni" cigani igraju EL jer jerbo imaju organizaciju, potencijal i to je njihov strateski cilj, a da za dobrobit srpske kosarke (i dobrih odnosa sa FIBA) i taj drugi "veliki" klub treba da igra "Ligu Sampiona" jer ce "glupi" Grobari da to sebi predstave kao pobednicki koncept i povratak na stare staze (read again: Liga Sampiona) - dok je u stvarnosti, ali onoj ogoljenoj koja cak ni ne mora da se interpretira - servirano ono sto sto je Coravi naumio (mi sto dalje od EL, a kako nam bude bice nam). Dobro je dok misli na nas...

Sve u svemu, poenta mog pisanja je bila da se skrene paznja da ako iko ima ozbiljne planove sa ovim Partizanom - da postoje samo dva puta. Zapravo rezultat je isti - samo je metodologija drugacija. Mora se onemoguciti ciganija da dobije A-licencu ili bilo kakvo dugorocno obecanje. Kako to uraditi!? Otmicom, pretnjom, bombom, potkupljivanjem, udruzivanjem, lobiranjem za Cedevitu ili za Bayern - koga briga!? Sve dok je cilj isti. Sve drugo je put u propast i nestajanje, kao kad vas na Mt. Everest-u obuzme fina toplina koja prozima - jer eto - pobedili smo musavi EL tim i jos smo se nacestitali Vesni i Covicu...

Meni je jedino krivo sto se to desava sada i odmah, ove godine se lomi, a mi smo negde izgubljeni u dail up vezi na Skype-u ili u potpisivanju zajednickih dokumenata. Milion eura da bi bili konkurentni u FIBA konceptu je sto puta nebitnije nego tih milion eura u Djordijevom dzepu, ako ce nam to ostaviti vrata kroz dve godine.

A sad se slobodno vratite listanju ovih divnih i bajnih imena trecerazrednih klubova.
 
Последња измена:

Hrundi V. Bakshi

Početnik
Учлањен(а)
04.01.2015
Порука
110
Reaction score
76
Браво!

Још нам објасни како ми да утичемо на Ђордија, Ћокија и Ђикија? Ако Ђорди одлучи да Црнокосу метне у Евроусролигу, она ће играти тамо, а спроћу тога да би да се играш Бошка Бухе, даћу ти ја једну бомбу из мог личног арсенала, па удри по гамади.

Није нико овца па да не зна шта је план цигана, и да вероватно гурају и неки кеш испод стола за А лиценцу. Имамо ли ми кеш да их поклопимо? Утицај? Терористичке бригаде? Пита ли нас неко за мишљење?
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Партизан
Цибона
Лимож
Болоња
Рома
Варезе
Канту
Хувентуд

ови прваци Европе не могу у Ђордијеву смрдљиву Евродоларлигу...

Арис
Паок
Аек
Скаволини
Естудијантес
Олимпија

клубови који имају неко име у Европи и понеки европски трофеј не могу у Ђордијеву смрдљиву Евродоларлигу...

руски тимови
турски тимови
италијански тимови
шпански тимови
француски тимови
немачки тимови...

који не могу у Ђордијеву смрдљиву Евродоларлигу...

значи да та потенцијална ФИБА лига шампиона не би по трофејима била ништа слабија од Ђордијеве смрдљиве Усролиге, јер сви горе побројани тимови имају и традицију и навијаче, и сигурно би било неизвесно и занимљиво, за разлику од Ђордијеве Куролиге коју већ петнаест година освајају једни те исти, час зелени, час црвени, час жути, док остали статирају у кукурузу...
Notingem Forest, Aston Vila, Seltik, HSV, Steaua, Crvena Zvezda... Da FKP batali UEFA takmičenje i igra sa njima neku LŠ umesto da se bori da igra protiv Reala, Barselone, Junajteda, Juventusa, Čelzija, PSŽ?

Ko god kaze da je FIBA buducnost, da taj koncept ima potencijal laze sebe zestoko. Zasto je to tako? Pa pogledajte interviju od Coravog gde se nedvosmisleno kaze da Partizan i ciganija duvaju u istu frulu i sve ide u tom pravcu da "pametni" cigani igraju EL jer jerbo imaju organizaciju, potencijal i to je njihov strateski cilj, a da za dobrobit srpske kosarke (i dobrih odnosa sa FIBA) i taj drugi "veliki" klub treba da igra "Ligu Sampiona" jer ce "glupi" Grobari da to sebi predstave kao pobednicki koncept i povratak na stare staze (read again: Liga Sampiona) - dok je u stvarnosti, ali onoj ogoljenoj koja cak ni ne mora da se interpretira - servirano ono sto sto je Coravi naumio (mi sto dalje od EL, a kako nam bude bice nam). Dobro je dok misli na nas...

Sve u svemu, poenta mog pisanja je bila da se skrene paznja da ako iko ima ozbiljne planove sa ovim Partizanom - da postoje samo dva puta. Zapravo rezultat je isti - samo je metodologija drugacija. Mora se onemoguciti ciganija da dobije A-licencu ili bilo kakvo dugorocno obecanje. Kako to uraditi!? Otmicom, pretnjom, bombom, potkupljivanjem, udruzivanjem, lobiranjem za Cedevitu ili za Bayern - koga briga!? Sve dok je cilj isti. Sve drugo je put u propast i nestajanje, kao kad vas na Mt. Everest-u obuzme fina toplina koja prozima - jer eto - pobedili smo musavi EL tim i jos smo se nacestitali Vesni i Covicu...

Meni je jedino krivo sto se to desava sada i odmah, ove godine se lomi, a mi smo negde izgubljeni u dail up vezi na Skype-u ili u potpisivanju zajednickih dokumenata. Milion eura da bi bili konkurentni u FIBA konceptu je sto puta nebitnije nego tih milion eura u Djordijevom dzepu, ako ce nam to ostaviti vrata kroz dve godine.
.
Poštedio si mi brate malo tastaturu :D :clap
 
Последња измена:

Hrundi V. Bakshi

Početnik
Учлањен(а)
04.01.2015
Порука
110
Reaction score
76
Пре него што почнете да се цмачете, прочитајте још једном мој пост да схватите да се нисам изјаснио ни за Ђордија ни за ФИБУ, јер се у принципу још ништа конкретно не зна, само сам констатовао који клубови немају прођу код Ђордија.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Pomenuo si Limož u nabrajanju... Duleta sutra da pitaš EL ili FIBA, šta misliš koji bi odgovor dobio ako znaš da je njegovo geslo: "Ako želiš da budeš najbolji onda moraš i trčati sa najboljima!"
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.235
Reaction score
1.943
Локација
Подгорица
Људи да ли сте ви свјесни да ако УЛЕБ превагне да ми нећемо видјети елиту минимум 10 година. Да ли сте свјесни да су цигани на праг А лиценце и итекако је озбиљно то. За Партизан као клуб је интерес да ФИБА превагне, а ако су Француски савез,Итилајански и Турски то урадили није мала ствар, јер су ту 3 од 4 најјача савеза у Европи.
Шта ћемо господо ако цигани добију лиценцу а Улеб превагне? Добију ли лиценцу 10 година ћемо трпјти њихово вјештачко иживљљвање над нама.
 

Hrundi V. Bakshi

Početnik
Учлањен(а)
04.01.2015
Порука
110
Reaction score
76
Ма пусти Дулета нек се зеза у Галији, него како ми да утичемо на Ђордија, које полуге имамо, то мене занима?

Нуди ли нам неко А лиценцу?
Колико ће места и да ли ће имати АБА лига у Ђордијевој Куролиги?
Ако цигани добију А лиценцу шта да радимо?
Шта можемо да предузмемо да цигани не добију А лиценцу?

Немамо иза себе државу као цигани, Жалгирис или Макаби, немамо кеш као ЦСКА или Реал, нема ко да лобира за нас, јер се лобира кешом, кешом и кешом, а не Жељком Обрадовићем или осмехом.

Ако АБА добије једно место, без А лиценце, ја верујем да ће наши из клуба ићи на варијанту Ђордијеве куролиге, и не бих имао ништа против тога, јер сам убеђен да бисмо се ми изборили на терену да играмо Евроусролигу, али шта ако цигани добију А лиценцу, а остали курчину?
 

shonepfc89

Grobar
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
607
Reaction score
70
Potpuno se slažem sa Hrundijem.

Ako đordi mafija da jedno mesto ABA ligi, onda ok. Borba, pa šta bude. Idemo u ULEB. Ali, sve ide ka tome, da će ćortani dobiti A licencu, jer iza njih stoji država i ne pita se koliko košta, dok će ostali dobiti kurčinu.
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.235
Reaction score
1.943
Локација
Подгорица
Ако добију А лиценцу по мом мишљење треба да идемо у ЛШ и да се молимо да ФИБА превагне и покрене мјере од прошлог љета.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Људи да ли сте ви свјесни да ако УЛЕБ превагне да ми нећемо видјети елиту минимум 10 година.
Ispravka... ULEB, odnosno EL je već prevagnula!

Sad je na celom regionu da se kontroliše šteta... Odnosno da A licenca ne bude u Železniku nego da ceo region ima B licencu, pa najbolji svake godine da kao nagradu u narednoj sezoni igra EL!

To što su savezi u Nemačkoj i Francuskoj uz FIBA (mada ni to nije aksiom) ne znači ništa... Košarka u Nemačkoj je po popularnosti uz sva ulaganja tek četvrti ekipni sport po popularnosti, svetlosnu godinu iza fudbala, a mnogo daleko iza rukometa i hokeja na ledu.

Što se tiče Francuske, drugačije je njihovo poimanje košarke... INSEP i ostale njihove akademije školuju igrače po posebnim programima i najbolji proizvodi svi do jednog napipaju jednog dana NBA, a za one koji se eventualno ne probiju preko bare uvek će biti mesta u Evropi.

A svi oni nikad neće odbiti reprezentaciju!

... него како ми да утичемо на Ђордија, које полуге имамо, то мене занима?

Нуди ли нам неко А лиценцу?
Колико ће места и да ли ће имати АБА лига у Ђордијевој Куролиги?
Ако цигани добију А лиценцу шта да радимо?
Шта можемо да предузмемо да цигани не добију А лиценцу?
Pa zar nas pojedine kolege ovde mesecima ne ubeđuju da je dolaskom Pekovića došlo i neko novo vreme... Ali da ne otvaramo neke teme, taman se malo smirismo!

Samo se nadam da fokus našeg preduzimanja neće biti da A licenca stigne u Železnik... Mada kad vidim ko daje pohvalne intervjue o nama :D
 
Последња измена:

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.173
Reaction score
2.375
Mi se u celoj prici pitamo samo sta zelimo, a ne sta mozemo da igramo i tu je bitna razlika. Niko od nas nije malouman, pa mu je zanimljivije da gleda Neptunas i Slask, umesto CSKA i Barselone, ali bih ja voleo da nam pametniji objasne nacin na koji mi mozemo u Evroligu u narednih 10 godina. Konstantno kucanje se podrazumeva.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
A шта ако добију, А лиценцу ?
Onda se ABA liga raspada jer gubi smisao... Ostaje nam onda da napravimo što jaču ekipu i idemo na osvajanje EC... Pa jedino tako u EL!

Naš predsednik bi koliko sutra trebao dati izjavu šta bi značila A licenca bilo kome od klubova iz regiona... Iaste one priče kojima su nas bušili pre nekoliko godina... Dodaj na to i Hrvate i Slovence, treba se kreirati drama!
 
Последња измена:

Hrundi V. Bakshi

Početnik
Учлањен(а)
04.01.2015
Порука
110
Reaction score
76
Још нешто, нисам ја набрајао неке клубове само због носталгије, а јесам носталгичар, волим БИП пиво, сисате жене и чувене Партизанове утакмице против Ариса, Кантуа и Болоње....

Поента је да потенцијална ФИБА лига шампиона има велики резервоар клубова, са именом, традицијом и навијачима, уз добру финансијску конструкцију такмичења, за две, три године, то може да постане итекако квалитетна и занимљива лига, са претензијом да Ђордију преотме и оне богате клубове, јер ништа није вечно, па ни Ђорди, нарочито ако се узме у обзир Бошко Буха.

Јесте, треба да се прави драма, слажем се, не верујем ни да ће Хрвати тек тако прећи преко евентуалне циганске А лиценце, а и ми смо Хрвати ваљда, мајка му стара... :)
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.235
Reaction score
1.943
Локација
Подгорица
То Томкет бојим се значи коначно довођење Партизан на ниво аметеризма јер је то КЛС.
А ЦЗ постаје једин КК у држави. У инетересу Партизана је опстанак АБА лиге и да ФИБА изгура ЛШ.

Управо то Бакши, сви клубови ће се пребацити у ЛШ ако ФИБА то конструише како треба.
А и да АБА добије то једно мјесто имаће га на 1 или 2 године и шутну ће АБА лигу.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
A licenca u ˜Železniku... Koji je onda smisao ABA lige?

Zato kažem da sada kada je Ćoki obnarodovao da je njima cilj A licenca Peković koliko sutra mora da se oglasi i kaže da to nije interes košarke u Srbiji, a i u regionu... Mogao bi i Todorić da kaže koju, nije valjda zanemeo!?

Ili A licenca u Železniku zapravo jeste interes svih nas?
 

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.509
Reaction score
23.382
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
Neka bilo ko iz kluba izadje i kaze nesto na ovu temu, ako sad nije vreme, onda ne znam kad je. Sta zelimo, sta mozemo, koji je cilj i kuda plovi brod?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top