Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK PARTIZAN 2015-16.

Статус
Затворена за писање одговора.

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.470
Reaction score
41.199
Локација
Žrnov
A-haa... zato su Mića I Šiki bili onako smrknuti I žalosni...
 

ANDREI RUBLEV

Leni Riefenstahl
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
5.614
Reaction score
265
Pa zato što su potvrdili da će ovaj njio'v da udje ,a Toša demantovao i poslao specijalce ispred pionira.
Pametnice.Vidi se da si sa pučistima 'leb delila nekoć :D
 
Последња измена:

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.470
Reaction score
41.199
Локација
Žrnov
Ja sam bila u pravoj prici, dok se 'leb jeo... a ne ko vi sad - jagnjece brigade :D
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Nije nas niko pozvao da igramo FIBA EL nego smo se mi navodno odlučili da se priklonimo FIBI. Videćemo da li će nas zvati na osnovu neke stare slave ili ako uđemo u finale domaćeg plej ofa što je pod moranje ako ćemo kao finalista imati prohodnost ka toj EL. Što se mene tiče apsolutno sam za, biće jača od EC sigurno, imaćemo jače protivnike nego u ABA, ako se napravi dobar tim odlična škola i odlična stvar za sticanje rutine i ponovno pominjanje našeg imena u evropskim okvirima.

Meni je mnogo zanimljivije da vidim šta će naša "kuća košarke" odnosno savez da odluči ako cigani budu u mogućnosti da igraju tu ULEB EL. Baš da vidim kako će da se postave i kakva će reakcija da bude, posebno ako FIBA bude pritiskala i nas i ove iz ABA lige da mora da se igra njihova EL.
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.235
Reaction score
1.943
Локација
Подгорица
Ми се морамо окренути ФИБА ЛШ, и то што прије јер изгледа да се муљатор из Железника договара са муљатор из Барселоне око А лиценце. Фиба дугорочно добија рат, и зато што се прије окренемо то боље. Уз наду да ће Фиба посегнути за сличним оружјем као прошло љето.

@dovla У ФИБА ЛШ се иде АБА лига која ће имати 5% власништва и по 2 сигурна представника заједно са Француском,Турском,ВТБ и Италијанском лигом. Наравно по овим предлозима биће и квалификације и позивнице. И зато је битно да се што прије окренемо.
 

Viva_La_Bam

Grobar
Учлањен(а)
14.06.2007
Порука
248
Reaction score
74
1.Ko će da se kladi da će cigani da dobiju specijalnu pozivnicu za Bertomeuvu ligu?

2.Oće li nas biti u Morači u subotu? :BB
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Meni je mnogo zanimljivije da vidim šta će naša "kuća košarke" odnosno savez da odluči ako cigani budu u mogućnosti da igraju tu ULEB EL. Baš da vidim kako će da se postave i kakva će reakcija da bude, posebno ako FIBA bude pritiskala i nas i ove iz ABA lige da mora da se igra njihova EL.
Već su odlučili i rekli svoje!

Đilas: FIBA EL nudi 2 mesta, nećemo ugroziti Zvezdu

Ćokija i kompaniju boli tuki za FIBA... Iskoristili su KSS da preko Cigana u FIBA izmajmunišu tobože nepriznanje lige i tako od SIDRO-a ukradu ABA ligu, a sad je Srbija dug vratila jednim delom tako što će njeni građani platiti 3.2 miliona € na ima organizacije kvalifikacionog turnira za OI, a drugi deo pogodbe je verovatno da nas uguraju da igramo tu njihovu ligu sa kojekavim Neptunasima, Crvenim Oktobrima i drugim košarkaškim polusvetom!
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.235
Reaction score
1.943
Локација
Подгорица
ФИБА ће уцијенити Србију да не смију играти ЕЛ и ЕК јер их ФИБА неће признати. А ако добију цигани А лиценцу Ђилас ће морати одлучити да ли ће шутнути Србију или цигане. ФИБА ће добити овај рат временом.Зато се што прије окренути ФИБА ЛШ.
2.Oće li nas biti u Morači u subotu? :BB
Тешко јер ће се дијелити карте, мада нешто незванично чуо да ће пар стотина бити пуштене у шта сумњам.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
ФИБА ће уцијенити Србију да не смију играти ЕЛ и ЕК јер их ФИБА неће признати. А ако добију цигани А лиценцу Ђилас ће морати одлучити да ли ће шутнути Србију или цигане. ФИБА ће добити овај рат временом.Зато се што прије окренути ФИБА ЛШ.
FIBA nije FIFA, a ni ULEB nije UEFA... A ni fudbal nije košarka, tako da ta priča o dugoročnom dobijanju rata sa njihove strane ne pije vodu, makar je tako mislim.

ULEB je u mnogo boljoj poziciji i kako već napisah obzirom da košarka nije fudbal ako Cigani dobiju A licencu igraće garantovanih 30 utakmica u EL i ABA ligu koja je sad kao JTD pod njihovim patronatom tako da će ih onda realno boleti ćošak od pisaćeg stola u Železniku da li će njihov prika Đilas da ih šutne iz BABA lige!

Ako ULEB ima imalo mozga neće im dodeliti A licencu već će ABA liga dobiti B licencu koja šampionu svake sezone pruža mogućnost igranja u narednoj sezoni EL... Pa kom opanci, kom obojci!
 
Последња измена:

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.188
Reaction score
2.829
Локација
Где год ОН да игра!!!
Ja nešto ne verujem u tu FIBA Evroligu, mislim da od toga nema ništa, a i ubeđen sam da će i ULEB Evroliga da se raspadne! Ako se desi da FIBA preuzme primat u evropskoj, klupskoj košarci, samo će preuzeti recept ULEB-a! Pare i samo pare!
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Medjutim ova prica nije odrziva ni sa jedne strane, jednosavno fiba ima jak adut u ruci a to su svetska, evropska i domaca prvenstva

Bas jak adut nema sta! Dobro ga nisu imali svih ovih godina (cca 15 ili koliko vec) - i sta se desilo - svi piche Euroleague. Ovo sto radi FIBA je tezak ocaj. Buducnost elitne kosarke je ULEB. Lopovi jesu, nesposobni jesu, al' kako to da svi top klubovi ipak odabrase tu stranu? Nije valjda da sve te, zaista ozbiljne kosarkaske organizacije znaju i mogu da procene manje uspesno od jednog Silobada!?

Ми се морамо окренути ФИБА ЛШ, и то што прије јер изгледа да се муљатор из Железника договара са муљатор из Барселоне око А лиценце.

Ovo je klasican potez koji bi povukao svaki ocajnik - i naravno pogresio. Mi bas sada treba da se izolujemo i kazemo - ako nas nece ULEB (u ovom trenutku), pokucacemo vam na vrata kad budemo bili spremni, koliko god da podelite karte. Da li shvatate da klub kao sto je Partizan ne moze da pristane na "razvojnu" ligu. Ej, da ja gledam internacionalno gostovanje proiv Solnoka ili PAOK-a i da se tu kao nesto luduje i sl. Koji bi cilj bio? Da osvojimo tu Ligu Sampiona? Jesmo li onda najbolji klub u Evropi ili kako? Ili mozda da opichimo super kup posle tog randevua - cisto da vidimo ko je najbolji. Mozda i da pozovemo sampiona iz NBA pa trokruzno - ko da najvise koseva.

Onome ko potpise pristupnicu FIBA, treba odseci ruku kojom je potpisao. Ende.
 
Последња измена:
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.235
Reaction score
1.943
Локација
Подгорица
Француски,Турски и Италијански савез су већ стали уз ФИБА. Три од најача 4 савеза у Европи. Италијани већ јавили да ће избацити Армани ако буде играо ЕЛ. ФИБА има јака оружја, може забранити судијама да суде, да забране трансфере итд. Све што је смислила прво ће тестирати на нама. Ово је моје мишљење.
У случају да цигани добију А лиценцу а не стигне уцјена од ФИБА ми можемо слободно угасити клуб, у супротном ће се иживљавати над нама.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
ФИБА има јака оружја, може забранити судијама да суде, да забране трансфере итд.
Top sudije posle OI u Riu, a neki i pre toga potpisuju isto ugovore sa EL... Biće plaćeni adekvatno, a većina od njih je već sudila gomilu EP, SP i OI, tako da nemaju razloga da plaču za FIBA... A novčanici puni i ako ostanu u formi neki od njih će moći da sude i kad debelo zađu u osmu deceniju života, kao pojedinci iz NBA!

O zabrani transfera, iluzorno je da se priča... To može da padne pred bilo kojim sudom ako je razlog taj na koji ti ciljaš vezano za FIBA jer klubovi hrane igrače, a ne reprezentacije!

... ako nas nece ULEB (u ovom trenutku), pokucacemo vam na vrata kad budemo bili spremni, koliko god da podelite karte.
Delimo isto mišljenje!
 

StefanM

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2014
Порука
484
Reaction score
28
da je pravde i normale pa da postoji LS kao u fudbalu gde svaka zemlja i svaki klub imaju sansu da postanu prvaci evrope ( jest da je teoretska ali ipak imaju prohodnost )
kapiram da bi bilo smor nama gledati partizan protiv npr onog TT London ( ako se dobro secam imena ) ali isto tako je i navijacima arsenala bilo smor gledati partizan - arsenal ili navijacima celsija dolazak makabija ili ziline na stamford bridz , ali to je posteno a ne ovi mogu a ovi ne mogu da igraju
a ocekivati od uleba nesto je van pameti - pa jel svez primer kako je budiveljnik dobio a licencu a mi ne ili da ne pominjem prokom trefl sopot kako se vec zvao?
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
da je pravde i normale pa da postoji LS kao u fudbalu gde svaka zemlja i svaki klub imaju sansu da postanu prvaci evrope ( jest da je teoretska ali ipak imaju prohodnost )
Kako sam već napisao... Košarka nije fudbal, kao što ni vaterpolo nije košarka!

Fudbal danas svi igraju, košarku i vaterpolo baš i ne... Otrcana fraza, ali realnost jbg!
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.312
Reaction score
10.916
Локација
Beograd
Aman, ljudi, nećemo mi skoro biti u prilici da "pokucamo" na ta vrata, štagod, sve dok su govna u španiji i smrdiji ova i ovakva kakva jesu, da vedre i oblače... Treba li podsećati na situaciju kad smo skupili čuvene bodove za trogodišnji (valjda tako beše, možda grešim) ugovor sa el i kako je to pravilo naprasno promenjeno, naravno na našu štetu?! Igokea?! Menjanje pravila usred tekuće sezone?! Naše je da se borimo pa dokle doguramo, ni ne sumnjam da ćemo biti tamo gde i pripadamo, u najjačem evropskom takmičenju, kakogod se zvalo i pod čijim patronatom bilo...
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Слажем се са размишљањем да је природно и да једино има смисла да ККП игра само са најбољим тимовима, како год се звало то такмичење и ко год га организовао и водио.
Међутим, како то обично иде, увек има неко али што девојци срећу квари, тако и овде постоје макар два момента који кваре извесност таквог очекивања.
Прво, у овом моменту смо толико далеко од таквог нечега и будућност нам је поприлично магловита, да је тешко и претпоставити у шта ће се читав тај циркус претворити и да ли ће се уопште и моћи позвонити на та врата када (ако) ми станемо на ноге у тој мери да можемо уопште да дохватимо звоно.
Друго, све оно што је био Партизан каквог смо до сада познавали и волели је у најдубљој могућој супротности са оним што јесте и тек треба да буде та Евролига. Ми смо све ово време били врло успешни партибрејкерси тог концепта и као такви презрени, одгуривани и игнорисани до те мере да је било болно и прилично фрустрирајуће.
Да би могли уопште да и размишљамо о томе да они уопште и дозволе могућност да размишљају о нама са њима, ми наравно морамо да изађемо из ове јаме у коју смо упали, а то није ни кратко ни лако, а онда да у организационом и пре свега финансијском погледу потпуно променимо своју физиономију да будемо сасвим другачији од себе какви смо волели да будемо у недавној прошлости.
Тек ако то постигнемо бићемо можда виђени у таквом друштву, што се некима међу нама можда и неће превише допасти.
У сваком случају је са оном романтичарском, робинхудовском зафрканцијом сасвим завршено, јер нема никаквог смисла да та господа врте толике паре, авионе и камионе, а да им сваки пут неки тамо Партизан обави мању или већу нужду над читавим пројектом.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top