Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

GraveDigger88

Početnik
Учлањен(а)
04.04.2023
Порука
120
Reaction score
596
Локација
Netherlands
Veća sramota od svih poraza koje možemo da doživimo su upisi koje čitam ovde. Porazi su sastavni deo sporta. Da se razumemo, bolujem i umirem svaki put kada Partizan izgubi ali ovo što ljudi pišu ovde, to je strašno. Nema razlike u odnosu na ciganske komentare. Uspeli ste da mi zgadite i ovaj forum. Čast pravim navijačima.
Nije ništa izgubljeno ovim porazima, pogledajte rezultate u celoj ligi, jednostavno, kvalitetni su svi timovi i svako svakog može da dobije.
Nadam se da će nam se nivo igre podići a i ako se to ne desi neću manje voleti Partizan.
Setite se gde smo bili pre par godina, a gde smo sad. A ko se usufi da pljuje Žoca i preispituje njegove odluke treba stvarno da se zapita da li navija za pravi klub ili je samo zalutao ovde. Čovek nam je vratio Partizan!!!
U porazu i pobedi, Grobari smo tvoji ostali!!!!
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.629
Reaction score
5.411
Ajmo malo racunice.Da bi bili kao prosle godine na 20:14 moramo sve da dobijemo kod kuce kako znamo i umijemo.Imamo 8 kod kuce i 6 na strani.Od teskih gostovanja imamo PAO,Monaco,Virtus,Armani,Barca.
Po mom nekom misljenu PAO i Barca su 99% porazi a Virtus i Monaco najvjerovatnije dobijamo.Armani mi je zagonetka.Ako i izgubimo od Armanija onda nam ostaje jos jedan poraz koji mozemo da prezivimo,sve preko toga ne bi bilo dobro.
Poslje danasnjeg poraza komsinice malo se bolje osjećam:smile:
Zaboravio si albu
 

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
295
Reaction score
2.644
Локација
Beograd
Ajmo malo da vidimo šta se dešava ove sezone. Niko nam od relevantnih ljudi nije obećao f4. To što je Ostoja pričao je bukvalno poslužilo da se prodaju sezonske po enormnim cijenama.
Igramo košarku kako je igramo i ja uživam u praćenju našeg Partizana. Ne interesuje me bilo čiji optimizam ili pesimizam, interesuje me kako igramo i kako se mijenjamo. I da ne uđemo u top 10 i da ne daj Bože ne uđemo u EL dogodine, ja ću gledati Partizan i isčekivati utakmice kao malo dijete. Željko je u mom Partizanu i meni je to dosta. Isto kao kad je Dule bio tu, to mi je dosta. Oni koji sumnjaju u struku, struku jednog Željka Obradovića, ne da ne prate košarku nego samo lažu i neću o njima.
Jedva čekam Makabi i neizvjesnost koju donosi utakmica.
 

mladen107

Grobar
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
353
Reaction score
1.376
Локација
Novi Sad
sa ovakvim sudjenjem u gostima moras da budes bolji 20 razlike da bi pobedio... bar 10 odluka koje su ni tamo ni vamo navuku za domacine kad se lomi. Tako da ja ne bi upisivao ni Albu unapred... vec smo videli kako sudije odlucuju utakmice mnogo puta i pokusavam biti objektivan, ali cini mi se da se vrlo cesto navlaci za domacu ekipu. Ako utakmica udje u egal, jako je tesko dobiti u gostima. Meni ova tabela deluje dosta kao posledica toga...
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.070
Reaction score
3.988
Локација
Beograd
9 asistencija smo imali na poluvremenu, a meč završili sa 11...
Ne treba veći dokaz da smo u napadu birali individualna rešenja i da je protok lopte načisto stao.

Mene jedino brine što od starta pričamo, napad nije problem, kada zategnemo odbranu biće to ok. Ne sumnjam ni najmanje da hoće, optimista sam zbog Željka, ali iskreno u ovom trenutku, stao je i napad.

Mi nemamo prava na kiks kući više. Kako znamo i umemo da dobijemo Makabi i da se vratimo na pobednički kolosek.
 

CrazySerb

Grobarčina
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
1.925
Reaction score
1.980
Локација
Kikinda
Nestvarno je kako mi olako umemo da prkockamo prednost. Kakvo otvaranje meca i kakav pad kroz par minuta,ono bukvalno treba izucavati. Pa ja mislim da ni raspala Alba ne bi onako lako prosula toliku prednost. Nesto cudno se desava sa ekipom...
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.151
Reaction score
27.982
Локација
Из Чикага (моји...)
Samo utakmice i pobede kod kuće nam neće biti dovoljne ni za top10. A imamo i tu real, ciganijakos... U gostima osim albe sve zajebano. Biće ovo baš teška misija, a ukoliko drastično ne podignemo energiju i kvalitet skoro pa nemoguća. I da...nekako sam sve bliži utisku da u ovom projektu od tri godine (mada to vidim više niko i ne spominje) prošla sezona bila ta treća...ko zna kaće se opet ponoviti 2:0 i +17 u trećoj za f4, a ja svakako ću do kraja žaliti za njom. Ova i ona prošlogodišnja ekipa, za sad skoro pa niđe veze. Ona prošlogodišnja muda Lesor izgleda odnio u pao.
 

mladen107

Grobar
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
353
Reaction score
1.376
Локација
Novi Sad
Nema napada zbog "agresivne odbrane" protivnika (citaj od 3 faula sviram jedan). Dva puta nam guraju igrace i umesto faula dobijamo korake... to je tako. Jedini odgovor je istom merom, da se pobijemo. Imamo par igraca za to a ostali su prilicno staticni. Lepo je Obradovic rekao, u 3/4, 3 faula i to na sutu... igraj na ivici svo vreme pa mozda ukrademo i neku loptu, mozda i nama ne vide neki faul, mozda neki lak poen damo... imali smo par utakmica gde je odbrana bila vrh, veceras i protiv cigana nije.
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.544
Reaction score
2.574
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Ajmo malo racunice.Da bi bili kao prosle godine na 20:14 moramo sve da dobijemo kod kuce kako znamo i umijemo.Imamo 8 kod kuce i 6 na strani.Od teskih gostovanja imamo PAO,Monaco,Virtus,Armani,Barca.
Po mom nekom misljenu PAO i Barca su 99% porazi a Virtus i Monaco najvjerovatnije dobijamo.Armani mi je zagonetka.Ako i izgubimo od Armanija onda nam ostaje jos jedan poraz koji mozemo da prezivimo,sve preko toga ne bi bilo dobro.
Poslje danasnjeg poraza komsinice malo se bolje osjećam:smile:
Sve je ovo lepo sto si napisao u teoriji, videcemo koliko je izvodljivo u praksi.
Real da dobijemo kuci hajde bicu malo optimistican pa cu reci da su sanse 50% zbog svega do sada prikazanog sa njihove i sa nase strane.Da mogu da biram recimo da se kladim izmedju utakmice sa njima kuci i Pao na strani u ovom trenutku kako stoje stvari kladio bih se na to da dobijamo Pao u gostima. Virtus ma koliko ga neki smatrali nebitnim klubom ima skor 14-5 i ne bih ja bio tako siguran u pobedu tamo. Pre bih bio za nijansu bio sigurniji u Milanu nego u Bolonji. Albu svi smatraju siguricom al treba ipak pobediti tamo (setimo se prvog kola prosle godine). Sve u svemu nebitno mi je da li ce skor da bude 20:14 ili 19:15 ili 18:16 ako smo u 6 ekipa koje ne moraju da igraju play in.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.751
Reaction score
6.270
Virtus i Monaco najvjerovatnije dobijamo.Armani mi je zagonetka.
I ja sam lud sto u 12 nisam legao da spavam . Najverovatnije dobijamo ekipu u gostima od koje smo izgubili kući a koja je 2. na tabeli. I još pride Monako koji je igrao f4 prošle godine. Reci mi da se šališ.
Treba otvoreno reci da smo u govnima. Ako igrači ne znaju da se nose sa must win utakmicama onda i nisu za nas.
 

Sava93

Početnik
Учлањен(а)
23.02.2023
Порука
160
Reaction score
499
Локација
Ruma
Mislim da će naredne četiri utakmice dosta toga ukazati. Imamo dva domaćinstva koja se naprosto moraju dobiti i imamo dve tekme na strani, gde ako legne jedna pobeda možemo da se krljamo i za to četvrto mesto, a ako obe izgubimo, a dobijemo Žalgiris i Makabi onda je makar realan taj plasman dalje (top8). Medjutim ako budemo imali neke slične epizode kao danas i ne daj bože neizvučemo 2 pobede, onda je baš sve upitno. Jer posle toga imamo baš nezgodan raspored. Na strani jedino Alba stoji kao da kažeš lakši rival, a kući ćemo morati da se krljamo sa Realom i Olimpijakosom, pa i uvek nezgodnim Valensijom i Baskonijom. Jeste da su nam legli rezultati pojediniih utakmica ovog kola, plus sutra je realno da dobiju Virtus i Barsa, ali mi moramo da vežemo neke pobede. Treba nam ta agresivnost, igrač koji će da podmetne glavu, gde drugi ne bi ruku, to samo Avram može, tako da samo da mi ove 4 tekme nekako makar 2/2 odigramo, pa posle sa njim da izgaramo završnicu. Ako je uopšte realan za februar...
 

zigy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.01.2015
Порука
1.512
Reaction score
4.742
Локација
Na vještičinoj sisi
Tim igra kako igra, i dobro i loše, ne znam šta je problem, ali se nadam da će se to srediti i da ćemo ući u kontinuitet dobrih igara, ne nužno i pobjeda. Ono što znam je da se traži žrtveni jarac i da je to Frenk, iako čitava ekipa igra loše, ali izgleda da je to naš mentalitet, da jedan plati, bez obzira što niti je jedini krivac, niti je najgori.
I treba prezivjeti ovu torturu ovih literata na forumu, teže mi padaju od poraza.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Najveci problem u Partizanu je Frenk Kaminski. Ima uz Vili Ernangomeza najjaci potencijal u napadu u EL od petica ali je u odbrani cunj. Cela koncepcija nam se do skora svodila da je on u igri, napadi, akcije, protok ali on je bez imalo preterivanja igrac manje u odbrani.

Svakako s Kaboklom dobijamo milion stvari ali gubimo jednu bitnu, to je protok lopte u napadu.

Kaminski je igrac manje u odbrani, niti moze da brani pik, niti 1 na 1, niti skok, bas nista. Na preuzimanju kad odigra dupetom protiv protivnickog beka, to je da tresnes glavom o zid. Kad je on u igri svi nasi igraci skupljaju zbog njega, primer recimo kad branimo pik 2 na 2 i on iskoci, da se vrati na svog centra iz tog pika treba mu vecnost, da ne bi protivnicki plej mogao da spoji lagano njihovog centra s kosem, strana pomoci se spusti do nihovog centra, sto znaci da ostavi samog protivnika u korneru. Pas ide njemu, sam je, i onda postoje dve opcije:
opcija 1 da sutne jer je sam
opcija 2 da fintira sut i krene na ulaz ako nasa strana pomoci stigne koliko toliko, to opet dovodi da igraju 5 vs 4 jer je nasa strana pomoci u autu maltene, i protivnicki igrac bira ulaz, sut ili pas do igraca koji je visak

u prevodu opcija 2 uvek dovodi do viska odnosno protivnickog igraca koji je sam, pitanje je da li ce pogoditi otvoreno sut ili ne, ako omasi, velika verovatnocs je da kupe ofanzivni skok i tako u nedogled.

Kad je Kaminski u igri mi mozemo da odbranimo kos jedino “haosom” jer uvek imaju visak.

Veceras je recimo kriv zato sto nije mogao da odmeni Kabokla na 17,18 minuta(nekad i 20+) jer koncepcija cele nase igre je maltene podredjena njemu i Douzeru kao glavnim kreatorima i igracima od kojih nam zavisi protok lopte a to je osnova Zeljkove igre.
 

vernijug1

Početnik
Учлањен(а)
01.04.2023
Порука
117
Reaction score
264
Локација
Zemun
Izgubili smo od duplo skupljeg tima u gostima. Nisam se ni nadao pobedi. Ciganih ih demolirali. Verujem da je namešteno, jer realno oni i asvel ne mogu da dobiju na strani a fener tek. Idemo dalje, sledi Makabi, to ćemo verujem dobiti... Na 10 10 smo sto je super za nase standarde...
Proslo je malo vise od pola utakmica u grupi. Mi smo na solidnih 50%. Sad samo ozbiljno do kraja. Prognoziram nam 6-8 mesto pre doigravanja.
Ekipa koja je iskljucena danas da odmori do 34. kola.

Vladokv je poseban slucaj.

AJMO CRNO BELI!!!!
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Nema napada zbog "agresivne odbrane" protivnika (citaj od 3 faula sviram jedan). Dva puta nam guraju igrace i umesto faula dobijamo korake... to je tako. Jedini odgovor je istom merom, da se pobijemo. Imamo par igraca za to a ostali su prilicno staticni. Lepo je Obradovic rekao, u 3/4, 3 faula i to na sutu... igraj na ivici svo vreme pa mozda ukrademo i neku loptu, mozda i nama ne vide neki faul, mozda neki lak poen damo... imali smo par utakmica gde je odbrana bila vrh, veceras i protiv cigana nije.
Resenje na agresivnu odbranu je da se ide na polaganje uz kontakt, nazalost to trenutno nema ko da uradi u visokom procentu.
Fali nam igrac kao Exum, od trenutnih najvise Avramovic pa i Smailagic koji moze fintom i licem da napadne kos.

Sutevi preko ruke i driblinzi u prazno su ono sto je najgore protiv ovakve odbrane a mi to konstantno radimo jer nemamo kvalitetne igrace ili su povredjeni koji su potrebnog profila (Jaramaz, Avramovic i Smailagic)
 

grtalica

Grobar
Учлањен(а)
25.06.2022
Порука
237
Reaction score
1.632
Локација
Canada
I ja sam lud sto u 12 nisam legao da spavam . Najverovatnije dobijamo ekipu u gostima od koje smo izgubili kući a koja je 2. na tabeli. I još pride Monako koji je igrao f4 prošle godine. Reci mi da se šališ.
Treba otvoreno reci da smo u govnima. Ako igrači ne znaju da se nose sa must win utakmicama onda i nisu za nas.
Uopste se ne šalim.
Od večeras u 23h u krevet
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
809
Reaction score
4.290
Локација
Beograd
Napad je trenutno mnogo veći problem od odbrane i stojim iza toga.
Ova ekipa nikada neće biti elitna u defanzivi ali će se uigrati.
Protok lopte u napadu je mnogo teže uigrati ili vratiti kako god.

Sta ti se cini kao glavni razlog za to sto je protok losiji nego u ranijem toku ove ili tokom prosle sezone, i gde mislis da ce Zeljko traziti resenje tog problema? Okej, jednostavno resenje je veca minutaza za Kaminskog, ali to sa sobom donosi neke skroz druge probleme u odbrani tako da ne verujem da ce to biti odgovor, bar ne na vecini utakmica.
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.173
Reaction score
2.375
Ja, koji sam rodjeni pesimista, verujem da ce na kraju sve ispasti dobro. Jesmo u kanalu, medju 4 najgore ekipe smo u poslednjih 5 kola, ali u EL mi se cini da sve ide u manjim ili vecim serijama. Ekipe naizmenicno podizu i obaraju formu, naravno one najkvalitetnije to sve pregrme u 2-3 utakmice, mozda i rezultatski neprimetno, a na nekima se bas vidi, ali Boze moj... Imamo sezonu sa puno povreda i to me najvise brine. Mislim da bi, kada bi se taj nesrecni niz prekinuo, uspeli da se podignemo vrlo brzo.

Sledi stvarno tezak raspored, ali treba da idemo zaista utakmicu po utakmicu. Videli smo kako su cigani izduvali od Asvela, nakon stoi su dobili nas i Fener, od koga smo mi pukli. A mi smo taj Asvel dobili lakse nego Krku, maltene. Tako da, nema tu nekog pravila, nego iz meca u mec, sa punom koncentracijom i zeljom, pa ce valjda i rezultati doci. Na kraju krajeva, 10-10 i nije tako los bilans, jos uvek se drzimo u trci za neki plej of/in.

Bilo bi ekstra kada bi u narednih 5 utakmica nbapravili 3-2, ali hajde prvo da dobijemo Makabi.
 
Top