Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.269
Reaction score
18.303
Локација
Kej Republika
Jos 5 kola do kraja regularnog dela.

Efes i Milano verovatno ispali i iz poslednjeg vagona.
Efes se mozda malo podigne na tabeli, ali nas tesko da mogu stici i prestici.

PLAY IN borba se nastavlja za nas, Baskoniju i Bajern mozda. Valensija je tu ali oni polako padaju.
Baskonija i Valensija nam dolaze u Arenu, Bajern ima paklen raspored.
Baskonija samo jednu kuci igraju, cak 4 na strani.

Naravno, do sada sto puta receno, od nas zavisi. Samo od nas samih.

Untitled.png
 

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
825
Reaction score
3.854
Od veceras ne zavisi vise sve od nas. Sad nam je sudbina i u rukama Bajerna i Baskonije + nase pobede naravno. Sledece nedelje pritisak na maksimumu
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.320
Reaction score
37.452
Bajern ima možda paklen raspored, ali su izuzetno nezgodna i dobro vođena ekipa. Nema tu nekih super zvezda, ali Laso radi strašan posao. Po meni su veće šanse da stignemo Baskoniju nego da ostanemo ispred Nemaca.
 

Primorac

Početnik
Учлањен(а)
20.01.2024
Порука
58
Reaction score
163
Bajern ima jako tezak raspored.Kuci 3.ali Malabi,Barsu i Panatu..Svi timovi jaci od njih..U gostima pored Valensije,gdje bi jedna ekipa trebala da otpadne,zadnju igra sa Monakom koji ce biti u trci za 2.mjesto.Ne mogu da vidim 3.pobjede Bajerna u ovakvim rasporedu.Nase 4.pobjede sigurno donose to 10.mjesto,na 3.pobjede ce se vjerovatno napraviti grupa sa rezultatom 16/18..Nego kako sada izgledamo mogu obje varijantw a mozda i ona majgora,ali nece biti smak kosarke.Ocekujem da budemo u igri do kraja .
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
468
Reaction score
2.597
Veci problem od Bajerna je taj sto smo mi u skoro pa najgoroj formi u Evroligi. Ustvari, od posljednjih 10 utakmica, samo su Alba i Zeleznik sa 2-8 gori od nas. Mi smo tik tu ispred sa 3-7. Bolji je cak i jedan Asvel sa 4-6. Nikakav problem ne bi bio Bajern kad bi mi konacno odigrali onako kako cijele sezone mislimo da mozemo. A da li opravdano mislimo, to ce vrlo brzo da se vidi.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.419
Reaction score
4.132
Локација
127.0.0.1
Baskonija i Makabi su nedostizni. Pet kola pre kraja imaju 3 pobede prednosti. Po jos jednu pobedu ce sigurno zabosti do kraja. To je 4 pobede u pet kola nam treba samo da bi se izjednacili sa njima. Makabi ima bolji medjusobni tako da ostaje sta uradimo protiv Baskonije (a plasim se te utakmice).

Nama su realna konkurencija Bajern i Valensija. Ako bi Valensija dobila Bajern sledece kolo napravili bi nam strasan posao. Ali Valensija je u nekakvom padu i javlja mi se da ce to Bajern dobiti. Sve sto Bajern dobije u ovih pet kola, mi moramo dobiti jednu vise. Nekako mislim da mogu dobiti i Valensiju i Makabi (gledam ih vec kolima unazad, Laso ih vrhunski vodi i igraju na svoje prednosti, kriju mane, dobro spremaju utakmice bez zelje za sistemom nego zele da pobede pa se prilagodjavaju protivniku). To znaci da nam trebaju tri pobede u poslednjih pet kola. Trenutno se i Albe plasim, a sta reci za Baskoniju.

Cinjenica je da se Bajern sad sve pita. Ukoliko dobiju svih pet utakmica 100% su u play-inu a mi smo ispali nebitno sta da uradimo. Sve sto dobiju mi moramo jednu vise. Valensija u sledecem kolu moze potpuno da im pokvari posao i da resetuje ovu racunicu.

Ali nama je pod moranje dobiti Baskoniju, zato hajmo kolo po kolo.
 

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
825
Reaction score
3.854
Iako imaju identican skor i beze nam 3 pobede, Makabi verovatno jeste neuhvatljiv ali Baskonija nije...Ne vidim njima vise od 2 pobede ali i te 2 su upitne. Mada, ako neko ne bi smeo da prica o kalkulacijama, to smo mi...Bukvalno od poseda do poseda, od cetvrtine do cetvrtine...
 

Cobi

Početnik
Учлањен(а)
20.01.2024
Порука
103
Reaction score
302
Kakve crne kalkulacije, mi da bi bili u situaciji da bilo sta kalkulisemo treb za pocetak daodigramo neki mec dobro i da pobedimo.
Ovako kako izgledamo ne bi nam pomoglo pa makar igrali 5 puta sa albom ili asvelom.
Daj boze da gresim al ne vidim da li moze sta epohalno zoc sa izmeni sem pristupa i energije
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.419
Reaction score
4.132
Локација
127.0.0.1
Sve sto nama treba je da jednu utakmicu protivnik ne pogodi nemoguc sut u poslednjoj sekundi. Sledecu igramo protiv Howarda, tako da cu pripremiti dovoljno alkohola.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.356
Локација
Ja sam ceo život s tobom...

Cobi

Početnik
Учлањен(а)
20.01.2024
Порука
103
Reaction score
302
S tim da je tim imao i dubinu i sirinu a sad je protivniku mnogo lakse i da sprema mec i da se prilagodjava tokom meca jer nemamo dubinu u napadu.
Sve je sad samo stvar Zoc ovog znanja i improvizacije da izmislja nesto.
Pa eto i taj Panter nekad mora al nekad i bez potrebe uzima teske suteve mnogo cesce.
Ima jos jedna stvar, imamo strogu podelu u timu, polovina igraca gori u glavi da napada cesto zavrsava ju i na ne postavljenu odbranu al grese i imamo drugu polovinu koja to ne moze da isprati ni približno.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.419
Reaction score
4.132
Локација
127.0.0.1
Panter je protiv Bajerna i Virtusa bio najbolji strelac sa 22 poena na mecu. Obe smo izgubili.

Kolo pre Virtusa, protiv Monaka je dao 28 poena, i opet bio najbolji strelac na mecu cak i ispred Jamesa. I opet smo izgubili.

Nije samo do poena Pantera, tu je on, cim mu daju prostora. Ako mu ne daju znaci da se otvara za nekog drugog tako sto se trose braneci Pantera. Ali ima nesto i u njegovim izgubljenim loptama i odlukama u clutch timeu. Zasto je to tako ne znam, jer nisam u svlacionici. Mozda stvarno trazimo da se tako igra a njemu ne ide i to je to. Ali ne izgleda to dobro.

Sustina je ono sto je rekao Stojance, a to je da ne dodjemo do neizvesnih zavrsnica u poslednja 2 minuta. Onda se ne bi ni igralo na Pantera da resava jednim sutem, a i da pogresi ne bi se primetilo. Problem zasto toliko utakmica dodjemo u taj egal na kraju ja onako laicki vidim u nekonzistentnosti performansa odredjenih igraca. Mi imamo neke igrace koji daju daleko manji doprinos nego sto nam treba. Njihove izmene su pogubne za te deonice igre. Ali takodje znamo da mogu, ali ne ide uvek. Da li je do pripreme protivnika ili do nekompatibilnosti odredjenih igraca stvarno ne znam. Nekad mi se cini i da neki nisu dovoljno psihicki spremni za ovo. E sad, posto je tako kako je, bilo bi lepo da makar pocnemo dobijati te neizvesne zavrsnice. Da li lopta mora Panteru? Mislim da ne mora (umesto revolveraskog okrsaja Pantera sa izolacijom, hajde jednom da napravimo neku akciju za neprikosnovenog spot-up shootera Nanelija). Da li ce neki protivnik promasiti taj poslednji sut? Pa red bi bio.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.356
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Nažalost nisam jer bi bilo mnogo lakše živeti.
Da sam objektivni gledalac ne bih nam davao šansu i kažem opet ne zbog statistike iskreno ne znam ni kakva nam je situacija ni raspored pratim samo naše utakmice nego zbog igre. Kad smo mi igrali dobro ja sam bio ubeđen prošle sezone u oktobru da idemo na f4 (ima dokumentovano). Sada da smo četvrti ne bih nam davao šanse.
Nada je da se nekako poklope ta domaćinstva da nas pogodi neka sreća, neka partija sa ludačkim šutem, skoncetrisanim Smajlijem i da se uvučemo u plej in i da krenu da nam se vraćaju neki porazi.
Bar da se Dozer pojavi na terenu.
Opet trenutna igra ne obećava ni odbrana a napad još mane.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.626
Reaction score
5.396
Panter je protiv Bajerna i Virtusa bio najbolji strelac sa 22 poena na mecu. Obe smo izgubili.

Kolo pre Virtusa, protiv Monaka je dao 28 poena, i opet bio najbolji strelac na mecu cak i ispred Jamesa. I opet smo izgubili.

Nije samo do poena Pantera, tu je on, cim mu daju prostora. Ako mu ne daju znaci da se otvara za nekog drugog tako sto se trose braneci Pantera. Ali ima nesto i u njegovim izgubljenim loptama i odlukama u clutch timeu. Zasto je to tako ne znam, jer nisam u svlacionici. Mozda stvarno trazimo da se tako igra a njemu ne ide i to je to. Ali ne izgleda to dobro.

Sustina je ono sto je rekao Stojance, a to je da ne dodjemo do neizvesnih zavrsnica u poslednja 2 minuta. Onda se ne bi ni igralo na Pantera da resava jednim sutem, a i da pogresi ne bi se primetilo. Problem zasto toliko utakmica dodjemo u taj egal na kraju ja onako laicki vidim u nekonzistentnosti performansa odredjenih igraca. Mi imamo neke igrace koji daju daleko manji doprinos nego sto nam treba. Njihove izmene su pogubne za te deonice igre. Ali takodje znamo da mogu, ali ne ide uvek. Da li je do pripreme protivnika ili do nekompatibilnosti odredjenih igraca stvarno ne znam. Nekad mi se cini i da neki nisu dovoljno psihicki spremni za ovo. E sad, posto je tako kako je, bilo bi lepo da makar pocnemo dobijati te neizvesne zavrsnice. Da li lopta mora Panteru? Mislim da ne mora (umesto revolveraskog okrsaja Pantera sa izolacijom, hajde jednom da napravimo neku akciju za neprikosnovenog spot-up shootera Nanelija). Da li ce neki protivnik promasiti taj poslednji sut? Pa red bi bio.
Sve stoji, samo sam ja napomenuo kljucne suteve. Ne ukupnu statistiku. Osim valensije ne secam se kada je pogodio kada je trebalo da se prelomi na nasu stranu....bez tih njegovih poena nemamo sta da trazimo. Ali morace i to da krene.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.903
Reaction score
7.796
Saucesce bratu Zeku.

Baskonija utakmice sezone i trenutak istine.
 

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.476
Локација
Beograd
Najveći problem u našoj igri je Panter u piku i visoko iskakanje centra (to rade svi protiv nas od kad je KP u Partizanu). Nije mi jasno kako to ne možemo da rešimo. Stoji da KP ne može da kreira iz pika i da su nam svi centri skandalozni na roll-u ali milimetar napretka ne vidim cele sezone. Sa Frenkom u igri to i izgleda pristojno ali čovek je igrač manje u defanzivi. Nenormalno smo loše izbalansirani sa karakteristikama na odredjenim pozicijama. Koliko god da je Zoc košarkaški genije neke stvari ni najveći stručnjak ne može da pegla. Loše selektirana ekipa iz svima poznatih razloga, dešava se nije smak sveta. Na nama je da guramo tim do kraja pa šta bude.
 
Top