Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

da1981

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
347
Reaction score
214
Локација
Odakle Bog izvodi korner
Čestitke na pobjedi protiv Novog Pazara, poslije Napretka nisam imao energije da pišem ovo danas se vidi agresivnost i presing.
Efikasnost se popravila konačno da damo dva gola nekom bez primljenog.
Dok se Saldanja nevrati, da se neponavljam dalje, mislim za Dušana Jovanovića treba biti mjesta na klupi više lezi Nikolicu iza napadača nego da bude udarna igla kao da Nikolic nevoli da šutira primjetio sam u dosta utakmica.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.888
Reaction score
13.717
Прибојавао сам се овог меча али испало је лаганије него што сам очекивао. Оно седење у крилу Јовановићу није пријатно било али мислим да одавно немам(мо) тај луксуз да тражим(мо) длаку у јајету код лигашких победа. Драго ми је да Баждар није скроз испунио очекивања многих којих су га прерано прецртали. Још он није ни близу на нивоу на ком ја верујем да може да буде али ето да се није повредо Салдања не би видели ни ово од њега. Све у свему важна три бода и у теорији можемо да победимо све до краја, а у пракси нам (цигани лижу јаја) спремају неки нови Напредак ако устреба. Кастиљо ће бити озбиљан играч.
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.268
Reaction score
6.986
Licno u ovoj ligi kakva je nakaradna ja nemam sta da zamjeram. Igramo koliko mozemo i koliko nam dozvole.
Mene brine jedino Evropa, koje god takmicenje da bude, mi smo totalni autsajderi protiv svakog tima. Oni danci mrtvi nas ugazise prosle sezone, a mi nista bolji nismo u odnosu na te utakmice. Za to su iskljucivo tri krivca, vepar, metuzalem i vodja nacije, jebo ih on u usta obojicu.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.461
Reaction score
41.106
Локација
Žrnov
Sinoć realno najslabiji bilo Goh (ubedljivo) i Zahid.
Ali, lakše je opljunuti po Baždaru.
Ocena Baždarove igre od strane komentatora pokazuje koliko dotični pojma nema.

Ni Baždar ni bilo koji drugi mladi igrač neće postati bolji niti će nešto dobro doneti klubu sve dok budu na meti navijača.
A bolje bi bilo da ti isti navijači, neretko i duplo stariji od tih momaka, malo pogledaju šta su oni sami postigli u svojim profesijama i gde bi bili da ih je neko pljuvao i trovao tako kao što oni to rade mladim igračima kluba koji navodno vole najviše na svetu.

Teraj dalje, samo da se ova sezona završi, da se malo psihički pripremimu za sledeću koja će biti i teža verovatno.

Osim ukoliko psihopata ne krepa.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.527
Reaction score
29.364
Локација
Novi Sad
Ja imam utisak da Bazdar ima neki strah, u nekim duelima se to vidi, ili kad protivnicki odbrambreni vrati njihovom golmanu a Bazdar se zaleti...sve to nekako mlako izgleda, zaustavi se ranije, uopste ne ulazi jako u duele i na loptu. Nadam se da ce biti igracina ali taj strah mora da preraste pod hitno ako misli ista da uradi u fudbalskom zivotu.

Juce prvo poluvreme odlicno i pola drugog, poslednjih 15ak minuta je bila muka ziva, nismo mi ekipa za branjenje rezultata, nemamo igrace za to.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.888
Reaction score
13.717
Ocena Baždarove igre od strane komentatora pokazuje koliko dotični pojma nema.
За мене је Баждар искористио шансу више него коректно. За играча од 20 година који треба да замени зверку за коју се нуде двоцифрене суме и коме је ово прво практично једини низ у сениорској каријери где као нападач константно игра неколико мечева овај учинак је сасвим задовољавајућ и могу да кажем да колико год сам био нервозан јер Салдања неће играти толико сам био задовољан што ће Баждар коначно добити праву шансу.
Види се да му много више одговара на шпицу него иза шпица. И мислим да нема страх нити трему, да није тај тип што је показао доста пута кад је улазио у пресинг него да су му управо нервоза и нестрпљење проблем, а то се јбг не решава седењем на клупи него играњем мечева. Велика је грешка била што није отишао на позајмицу у првом делу ове сезоне (или још боље прошле) у неку Словачку нпр, вратио би се много зрелији, а овде још не би добио шансу да се Салдања није повредио. Има ту до тренера мало али има можда и више до најретардиранијег правила у историји спорта. Генерално најтеже је као тренер да донесеш одлуку да ли младог играча послати на позајмицу и где или му давати шансу на кашичицу надајући се да ће му бити потребно мало да покаже кваллитет. Мора да се играју мечеви у тим годинама одмах након изласка из омладинског фудбала и око тога имају консензус сви највећи менаџери света, то је неко опште неписано правило које се испоставило као тачно.....и већи таленти су пропали јер су негде на некој клупи чекали шансу до 20-21 године...
 
Последња измена:

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.097
Reaction score
14.476
Локација
Kipar
Bazdar je jedan od kvalitetnijih igraca koja je nasa skola izbacila u zadnjih desetak godina. Sa tek napunjenih 20. godina samo zasluzuje sansu u kontinuitetu da bi postao igrac kakav potencijalom zasluzuje. Treba uzeti u obzir I trenutak u kojem debituje jer se klub prakticno raspada I reakcije na sve u vezi sa klubom su uglavnom negativne.
 

Chika Rale

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2022
Порука
637
Reaction score
2.337
Локација
Beograd
To sa Baždarom je jednostavno. Bolje igre i golovi i neće biti kritika. Svi će biti zadovoljni.
Mislim da je on psihički nezreo prešao u prvi tim, a onda proveo previše vremena na klupi.
Liči mi na nekoga ko će, nažalost, svoj veliki talenat pokazati tek kad ode iz Partizana.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.888
Reaction score
13.717
Она минијатура на крову показује све што треба да се зна о Баждару.
Пратим редовно и ПАОК и не може, а да се не примети да они упркос јачој лиги са много више храбрости и поверења дају шансу својим младим играчима, а Баждар по таленту не заостаје за тим момком тамо који је стандардан чак имају исто 20 година...... По мени долазак Салдање је на неки начин компензовао ту грешку наше струке која је учињена са Баждаром који је требао да буде први избор након одласка Рикарда али ако се прода Салдања на лето, што је већ извесно, моја велика жеља је да Баждар наредну сезону буде први нападач. Такав технички потентан нападач са том конституцијом.....мислим да људи нису свесни колико је то ултра реткост
 

el.shone

Početnik
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
18
Reaction score
82
Локација
Krusevac
Zna li se kome, kao drugoplasirani, gostujemo, a koga dočekujemo u plej-ofu?
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.888
Reaction score
13.717
Судећи према овој сезони https://fss.rs/takmicenje/linglong-tire-super-liga-21-22-play-off/
Прво коло гостујемо циганима
Друго - домаћини трећепласираном ТСЦ-у
Треће - домаћини 4-ом
Четврто - гостујемо 8-ом
Пето - домаћини 7-ом
Шесто - гостујемо 5-ом
Седмо - домаћини 6-ом
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.461
Reaction score
41.106
Локација
Žrnov
За мене је Баждар искористио шансу више него коректно. За играча од 20 година који треба да замени зверку за коју се нуде двоцифрене суме и коме је ово прво практично једини низ у сениорској каријери где као нападач константно игра неколико мечева овај учинак је сасвим задовољавајућ и могу да кажем да колико год сам био нервозан јер Салдања неће играти толико сам био задовољан што ће Баждар коначно добити праву шансу.
...
Upravo tako!
Inače, ja sam pre za to da mladi igrač ostane kod nas i dobija šansu, posebno u situaciji u kojoj smo - da titule videti nećemo, nego da ide u Slovačku ili ne znam gde drugo.
Idealno bi bilo da se Teleoptik vrati u Prvu ligu Srbije i onda bismo imali pravi klub za kaljenje mladih igrača.
 

fleshgordon

Početnik
Учлањен(а)
09.10.2020
Порука
10
Reaction score
34
Локација
kraljevo
Знам да ћу добити много минуса , али тако је како је:
1. Јовановић , опет одличан, одбрани Шћепи чист гол. Када нема Такија, сваки дегажман је њихова лопта, када је Таки ту, лопта иде на груди
2. Аранђелу се очигледно не игра одбрана и јурцање свог играча, стално би да је у нападу и да даје голове. Промашена позиција
3. Антић, све супротно од Аранђела , сигурнији је када не иде много напред када се држи само одбране. недостаје му гол из прекида да стекне самопоуздање
4. Света и Ковачевић, ни на небу ни на земљи. Не зна се ко је водећи, а ко слуша. Обичан дупли пас, Сума-Шћепо, Сума-Адем , као да их нема, испадају ко на рингишпилу, Ковачевић нема скок игру, не може да предвиди лет лопте, већ други пут му лопта пролази испод ноге. Света и Илке су кликнули пред крај првог дела, штета због продаје , сда би били непробојни, овако врло слабо
5. Кануте, Овусу, Кастиљо, много далеко од задњих везних, много. Канутеа је спасао офсајд за чист пенал. Кастиљо брзо размишља, али нема оштрину, жестину, нема пас на 40 метара. Јесте гол био леп, али по мени случајност. Овусу, такође, мислио сам да ће да затвори прилазе, али он то не зна , не разуме, није још укапирао , мора да му неко црта линије кретања противника, јер ми се чини да он то не може да укапира. Штета сви имају физичког потенцијала( било која комбинација 2 од 3) , али сви танки на лоти.
6. Гох, не зна по десној, саму му одговара лева страна, сем оног паса Калулу против комшинице , ништа. Схватам , тек је дошао, али 1 на 1 ништа, више му одговара Антић , него Аранђел, прилично танко.
7.Захид, тражи себе већ неколико утакмица. Можда је повреда, можда вероисповест, али се по изразу лица види неко незадовољство. Да ли собом или нечим не знам, мислим да му недостаје Салдиља( као целом тиму), можда га нервира што немамо играча да одигра леђима( сада само Таки), па онда нема повратни и дубински пас, нешто јесте
8. Северина, играч за мали фудбал. Има савршену технику, солидну брзину( на 20 метара), али права балерина, мекан, ментално лош, није он за шампионски тим, већ неки за средину табеле, сличан Менингу(copy-past), само губимо време са њим, одмах продаја док има цену
9. Баждар, трагикомичан, замислите било којег играча да игра овако за Партизан. Мислим на квалитет и на вољни моменат. Пријем лош, на дегажмане голмана никако да узме лопту, лоша координација покрета, једино у пресингу солидан, али и ту ако испадне два пута, губи вољу. Не знам шта радити са њим, али овим квалитетом који он показује , није ни за Телеоптик. Знам 20 година, али брате покажи нешто, то је толико танко за центарфора Партизана
10. Таки, један једини, има фудбал у малом прсту. Одговара му улазак задњих 20-30 минута, јер је паметан играч. Са њим је друга песма, игра леђима, пас, није баш гол играч , али и ово је доста.
11. На крају, Дуки. Ценим његово опредељење за офанзиву, то је то што тражи Партизан. Али целу сезону се крпимо са игром. Сињоћ сам почео да бројим, па сам престао. Четри напада је имао Пазар, дошавши до нашег гола, а да ми нисмо пипнули лопту. То је брате катастрофа. Ајде једном, али када не успе пресинг, ми одмах молимо бога да га не примимо. Када се повучемо у плитку зону, два дупла паса или изолација на једној страни( као против Звезде) и ми се молимо Јовановићу да нас спаси. Давно нисам гледао нашу немоћ при противничким нападима. Било који тим, нас прави смешне. Да ли је то Пазар, Вождовац, Жељо, Раднички(Ни, КГ) , Радник , све исто. Да не помињем јаче играче. Јесте била мало боља ситуација, када је био ту Салдања, па мало задржи лопту, па открије простор, па противник мора да мисли о њему јер може лако дати гол, али и са њим скоро исти проблем. Несхватљиво за човека који 30-ак година је у фудбалу и то којем, врхунском. Несхватљиво. Разумем , да се мало отвориш , да би противник изашао и теби у освојеној лопти , оставио простор, али ово је несхватљиво. Погледајте како се комотно понашају Сума и Адем на ивици нашег шеснаестерца. Нико им не прилази, они лагодно примају лопту , без притиска играча, онда лагани дупли пас, дриблинг и паника, ајде Јовановићу спашавај.
Све у свему , само карактер и вољни моменат на изразито великом нивоу, све остало танко
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.641
Локација
Beograd
нападач са том конституцијом
Sa kakvom konstitucijom? Kao leptirić? Dune vetar, odnese ga, dakle, za centarfora nije...



Za desetku...nema on baš tu toliku tehniku, jel bolji od Zahida, Sume, Ljajića?

O.k. sad će neko da mi kaže, ne igra se više tako...i, gde se to ne igra tako? U Evropi? u Njivi? Kako god da se igra, gde god da se igra, i koliko god da smo talentovani, mi i u Evropi i u Njivi igramo k'o NBA Kaminski i Pi Džej u Evroligi i u ABI - kako-kad i ponekad. I na mahove.
није ни за Телеоптик
Pa...kako je Teleoptik odigrao za vikend, trenutno i nije, ali...možda bi dobio šansu u nekom sledećem kolu... :D



Idealno bi bilo da se Teleoptik vrati u Prvu ligu Srbije i onda bismo imali pravi klub za kaljenje mladih igrača.
Pa...mogu oni da se kale i u Srpskoj ligi, a može i Partizan da pomogne Teleoptiku da lakše uđe u tu PLS, samo...pitanje je da li to Partizan uopšte želi... Tačnije - uprava Partizana.
A momci iz Teleoptika će svakako pokušati da do kraja sezone stignu i prestignu ta trenutna tri boda razlike u korist vodećeg Zemuna...

A sad malo ozbiljnije o Baždaru... Za ove njegove godine, i ovo što je odigrao u poslednjih nekoliko utakmica - solidna statistika. Da li imamo nekog drugog, boljeg od njega, pa da uskoči na njegovu poziciju...veliko je pitanje...moguće je i da nemamo...
Da ima dosta toga što bi MORAO bolje, ima...doduše to možemo da kažemo i za većinu ostalih naših igrača, i to onih koji su dosta stariji od njega...
Svako ima neku manu, pa tako i Zahid, Suma, Ljajić, a kamoli Baždar...
Jebite vi meni sve, ako Ljajić ne bi bio bombetina nama od naredne sezone ako se dobro spremi.
E vidiš jebe nas sve to ,,ako,,...
Ako bi baba, recimo, imala muda, bila bi...
Ali...nema...
Da li, recimo, mali đavo Ljaja ima ikakvog interesa da se sprema više od ovoga što mu je dovoljno da se malo izigra fudbala?

I...ovaj...ne bi trebao Samed da čita ove kritičke postove i da ga oni nešto ometaju...nek radi najbolje što može, a svako u Partizanu ima moju podršku, nemamo drugi Partizan, nemamo druge igrače, e sad što je došlo takvo vreme pa da Partizan nije što je nekad bio, i što stoga uvek želimo i nešto više, brže, jače, bolje...
Jbg...
Znaš kako je, Partizan je Partizan, a Teleoptik je Teleoptik, ko već uđe u prvih 11 Partizana, gledamo ga ne samo ,,kroz lupu,, nego i kroz telekop i mikroskop!

p.s.
Pomenuh 6 fudbalera Partizana u NP, ali igrao je i Azemović, tako da ih je ustvari sinoć bilo 7!
 

Borac NBGD

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
574
Reaction score
3.084
Nas najveci problem je sto sve u zivotu gledamo kroz to cuti moze i gore. Mi drugi Partizan nemamo . Ok . ali ja ne zelim ovakav sa ovim ljudima na celu mog kluba , klosarima na celu moje zemlje.
Moramo mi da se promenimo da bi promenili sve ostalo.
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.101
Reaction score
5.098
Локација
vezenemam
Sa kakvom konstitucijom? Kao leptirić? Dune vetar, odnese ga, dakle, za centarfora nije...

Za desetku...nema on baš tu toliku tehniku, jel bolji od Zahida, Sume, Ljajića?

O.k. sad će neko da mi kaže, ne igra se više tako...i, gde se to ne igra tako? U Evropi? u Njivi? Kako god da se igra, gde god da se igra, i koliko god da smo talentovani, mi i u Evropi i u Njivi igramo k'o NBA Kaminski i Pi Džej u Evroligi i u ABI - kako-kad i ponekad. I na mahove.
....
Da, kao i D.Vlahović onomad - konstitucija leptirića, tehnike bez, realizacija slabija samo od pas igre...
Sreća pa ga se ratosiljasmo na vreme, sa Baždarom malo kasnimo, iz objektivnih razloga, ali biće i to.
A kad se desi, daj odma dva džaka rikarda, džak meniga i žličicu saldanje, pa da pevamo!
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
810
Reaction score
4.298
Локација
Beograd
9. Баждар, трагикомичан, замислите било којег играча да игра овако за Партизан. Мислим на квалитет и на вољни моменат. Пријем лош, на дегажмане голмана никако да узме лопту, лоша координација покрета, једино у пресингу солидан, али и ту ако испадне два пута, губи вољу. Не знам шта радити са њим, али овим квалитетом који он показује , није ни за Телеоптик. Знам 20 година, али брате покажи нешто, то је толико танко за центарфора Партизана

Bazdar postize gol na svakih 160 minuta u nasoj ligi, primera radi Rikardo je prosle godine postizao golove na svakih 153, a pritom nije ona prica da mu je ulazilo sve sto je sutnuo na gol. vec se moze reci i da nije koristio svoje prilike i da je mogao i vise golova da da. Ima i nedostataka u njegovoj igri, ali pricati da nije ni za Teleoptik (postizao bi jedno 30-40 golova u toj ligi) je smesno. Pljuvanje po automatizmu zato sto nije Saldanja i zato sto je popularno pljuvati ga.

Generalno ima stvari koje si napisao sa kojima se slazem, nekih sa kojima se slazem donekle, ali ima i nekih koje veze sa mozgom nemaju, kao sto je ovo ili to da su Kanute i Kastiljo losi sa loptom, pogotovo Kanute koji je u tome odlican.
 
Top