Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ABA-liga 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

MilKol

Grobar
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
845
Reaction score
110
Локација
Voždovac
Svi mi sad znamo šta i kako treba. Ali da vidimo da li to deca mogu. Sve je u njihovim rukama. Ja više neću ni da se usudim da dajem prognoze iako sam pesimistički optimista uvek bio :D.

ALi isto tako bih ruku dao da ćemo se ispišati po onako smešnoj olimpiji... Idemo opet da sanjarimo, i nadamo se jer šta nam drugo preostaje :D?!
 

Laky

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.155
Reaction score
157
Локација
..
citam sad postove,i ne vidim da je iko pomenuo zadnji napad olimpije...
zasto opet ne pravimo faul?
nemojte samo one price u fazonu da smo odbrambena ekipa i da cemo lakse odbraniti kos nego postici kos.
po ko zna koji put nam se to jebeno filozofiranje obija o glavu...kao da je to neka nauka,napravis faul,protivnik mozda da oba,mozda nijedno,mozda jedno bacanje i onda imas ceo napad,pa ako iz njega ne mozes da postignes kos ili barem bacanja da izvuces onda ne treba ni da pobedis..

И мени оно није било јасно, да Олимпија има малте не скоро пун посљедњи напада (разлика два сата је била једна (1) ! секунда) и није се правио фаул?! Бертранс је тамо очајнички заградио, што је овдје више пута константовано па да се не понављам...али ми опет не иде у главу зашто није ишао брзи фаул?
 

Chetnik

Banned
Учлањен(а)
27.08.2007
Порука
756
Reaction score
9
Локација
Beograd
Citam ovu temu i samo se nerviram. Pa jebote, protiv CSKA kad smo pravili faul, pola foruma kukalo sto smo pravili faul. Kad branimo napad, ponovo pola foruma kuka sto smo branili napad a nismo pravili faul(a ne bi me iznenadilo da istih ljudi ima i u jednoj i u drugoj grupi). A o onim mastanjima kako smo mogli dovesti Zeljka na leto, o tome tek da ne pricam. Jel citate vi sta napisete ili pisete samo da biste pisali?

Sto se mog misljenja tice, mislim da je jedna greska kljucna: sto smo se olako odrekli Kecmana. Mislim, razumem ja koja je bila Duletova logika kada je to uradio(posto je to njegova licna odluka), ali nije se trebalo toliko kockati u ovako bitnoj sezoni. Ako nista, kol'ko god da smo mi ocajni, sva sreca pa ni ostali konkurenti nisu puno bolji. Valjda cemo se nekako uvuci na taj F4 voz.

I da zavrsim sa zapocetim. Posto vidim da neki "grobari" pisu kako nova pravila idu vise u korist FMP-a nego nas, neka mi neko objasni tu logiku.

E da, i Stojance :respect za postove na kosarkaskim temama, uzivanje citati i u vecini stvari se slazem sa tobom, samo sto mene mrzi da kucam toliko. :D
 

BVDC

Grobar
Учлањен(а)
14.01.2008
Порука
339
Reaction score
3
Siguran sam da idemo na F4. Cedevita je u krizi, a nas tim ce sigurno dati 101% i u Zagrebu i Skoplju. Ocekujem da Musli odluci naredne barem tri utakmice, kao i da Gordon odigra dobro u Zagrebu.

Neocekivani poraz je dosao zbog partije koju Olimpija sigurno nece ponoviti u narednih pet godina rasterecenosti koja je trajala jos i pre nego sto su krenuli.

Ekipa ce iz ovoga izaci samo jaca i sigurnija. Setite se Duletovih pocetaka i kriza koje smo imali, ovo sve je danas malo u odnosu na ono sto je bilo tada.
 

Pingvin

Grobar
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
899
Reaction score
74
Najveći je problem to što kad god smo se mi pitali mi smo gubili, bilo da je to utakmica ili imali napad za pobedu. Bolje nam ide kad se drugi pitaju umesto nas.
 

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
Kalkulacija je mnogo, necu se baviti drugim ekipama vec samo nasim Partizanom...ono sto nama sigurno obezbedjuje F4 su sve 4 pobede :) Pre nego sto mi kazete da sam lud i pre nego sto se oglasite kako ne mozete da verujete da posle svega 'neko' (u ovom slucaju ja) pise o cetiri pobede u poslednjih 4 kola pogledajmo realno.

Gostovanja:

Cedevita: Mi smo izgubili dosta neocekivanih utakmica a sta Cedevita nije? Koji im je budzet? Prvi favoriti su po svemu bili pred start prvenstva a pogledajte gde su. Ne vidim zasto ne bi jos jednom prosuli ono sto prosipaju celu sezonu. OK i mi smo dosta prosipali ali smo cini mi se pokazali mnogo vece znake zivota od njih. Osciliramo i ne vidim zasto posle silazenja na stepenik nize ne bi se popeli na stepenik vise. IMAMO snage!

MZT: Sve je reseno, ne mogu ni tamo ni ovamo, tu su gde jesu. Za prvo ucestvovanje u ligi sasvim to lepo izgleda. Nece zapinjati jer im ne treba, a i zasto bi? Da igramo protiv hrvata ili slovenaca gledali bi da nas sjebu i igrali sa 150% snage, makedonci to verujem nece uraditi

Domacinstva:

Igokea: Nema potrebe pisati sta se da ciniti u ovom duelu

Solnok: Nema potrebe pisati sta se da ciniti u ovom duelu

Zakljucak: 4/4 i cao, nema dalje...sta je logika kada nisi normalan :)
 

Nikoladzi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.640
Reaction score
117
Локација
Beograd
U principu i tri pobede su dovoljne..s tim sto bi bilo idealno da jedna od te tri bude protiv Cedevite u Zagrebu..mislim da je ta utakmica bas "biti il ne biti"... Al u svakom slucaju ne bunim se ni ovom tvom scenariju..:D
 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.119
Reaction score
306
Превише утакмица смо изгубили на једну лопту. Превише.

Да је ситуација била макар пола-пола, играли би и ТОП 16, Ф4 би био формалност. Много глупих пораза и никад изједначенија лига.

Како год, не дијелим мишљење да је овај тим слаб, напротив, мислим да је јако квалитетан, само му недостаје један расан бек шутер и ментална снага.
 

Nikoladzi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.640
Reaction score
117
Локација
Beograd
Маљковић причао са Бертомеуом: Финалисти Ф4 иду у Евролигу!

25 феб, 2013
Kако Спортски журнал ексклузивно сазнаје изјава Дијега Фернандеза, директора за комуникације Евролиге, тачна је. Пласман у најпрестижније европско такмичење из АБА лиге оствариће победник фајнал фора и финалиста, трећепласирани са Ф4 иде у квалификације.
Пласман у лигашком делу, односно пол позиција, у конкретном случају Игокее, се занемарује.
Како смо дошли до овог сазнања?
С обзиром да се Ђорди Бертомеу, директор Евролиге, не јавља на телефон, позвали смо његовог најближег београдског пријатеља Божидара Маљковића, уваженог тренера, који га је својевремено и довео на историјску седницу у Кућу кошарке, у Сазоновој у престоници Србије, на којем је направљен споразум између руководства регионалне лиге и УЛЕБ-а.
Маљковић је дуго одбијао, а онда ипак пристао, с обзиром на наше дугогодишње пријатељство, да позове Бертомеуа.
- Он је велики шеф и ретко се јавља на телефон. Али, покушаћу – рекао је Маљковић.
И јуче око 14,30 Маљковић се јавио, када је обавио разговор са Бертомеуом.
- Недвосмислено ми је потврдио да само финалисти фајнал фора АБА лиге иду у Евролигу, а у квалификације иде трећепласирани.
Али, у Пропозицијама такмичења АБА лиге стоји другачије, да први из лигашког дела иде директно, плус шампион после фајнал фора и даље по пласману из лиге.
- То је тачно, али АБА је чланица Евролиге и мора да поштује њихова правила. Раније су Француска и Турска биле изузетак, али их је Бертомеу натерао да поштују узусе кровне организације, чији су део.
И шта сада?
- У понедељак (данас п.п) Бертомеу има састанак са Радованом Лорбеком, председником АБА лиге и Романом Лисцем. У петак ће поводом тога Евролига издати званично саопштење.
Како је дошло до прављења Пропозиција АБА лиге које нису усклађене са Евролигиним?
- Размишљам интензивно о томе, али не могу ни да претпоставим. Не верујем да је дошло до грешке приликом превођења.
Можете ли нешто да закључите?
- Сада фајнал фор добија огроман значај, као и место где ће се вадити евролигашке визе.
Хвала на сарадњи и љубазности.
- Молим, и други пут.
КАКО ЈЕ БЕРТОМЕУ ДОШАО У БЕОГРАД
Мало је познато да је историјски састанак из 2009. године требало да се одржи у Барселони. Делегација наших клубова у бројном саставу спремала се да оде у Каталонију, у седиште Евролиге, али је план промењен.
- Знајући за моје дугогодишње пријатељство са Бертомеуом, Даниловић и Дивац су ме замолили да га доведем у Београд да састанак буде код нас у Кући кошарке и ја сам њихову молбу реализовао – сетио се Маљковић како је дошло до тога да Бертомеу 2009. дође у наш главни град.

Zurnal.rs
 

Igorpg

Grobar
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
925
Reaction score
76
citam sad postove,i ne vidim da je iko pomenuo zadnji napad olimpije...
zasto opet ne pravimo faul?
nemojte samo one price u fazonu da smo odbrambena ekipa i da cemo lakse odbraniti kos nego postici kos.
.

Па против Барселоне смо правили фаул да би ми имали задњи напад и по мени је то једна од најлошијих одлука тренера у овој сезони (а има их стварно много).
На свакој утакмици се деси период да по 6-7 минута не можемо да постигнемо поен, боље да нам одбрана (каква год да је) одлучује о побједи него напад који је катастрофа.

Ја се још трипујем да морамо већ једном одиграти неку утакмицу на високом нивоу јер знам да можемо, и никако ми не иде у главу да ћемо изгубити 4 текме за редом од мутаната, али ево нам ф4 виси о концу тако да више не знам ни шта да мислим о овом тиму...

А шта је са Гордоном, је ли онако мало играо зато што је још ровит и кад ће бити потпуно спреман. С њим у одбрани имамо колко толко стабилан скок и видјело се то нарочито у финалу купа.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Prekinite sa diskusijom oko pravljenja faula, "da ili ne"...to je UVEK priča u kojoj se UVEK tek po okončanju te priče može biti pametan...i uvek je krajnji rezultat taj koji daje za pravo, ili opovrgava odluku trenera...svakakvih slučajeva smo se nagledali u prošlosti, pogotovo mi sa našim KK i sa Duletom na klupi...birali smo jedno (i bili i uspešni i neuspešni), birali smo i drugo (i bili i uspešni i neuspešni), dakle stvarno nema smisla pametovati sada jer "uzorak pravilnog ponašanja" ne postoji, nema ga, svaki put je drugačije i svaki put se tu isprepleta "milion" faktora i faktorčića...

Što se tiče ovog, pa rekao bih zaista skandala sa promenom kriterujuma za plasman u Evroligu 2013/14 - fala kurcu pa se nakon sijaset skandala na našu štetu svih ovih godina desio, eto, jedan jedini koji nama u ovom trenutku ide u korist...ali, čak ni tom jednom jedinom "pozitivnom skandalu" ne možemo nešto preterano da se radujemo jer smo ovog trenutka u govnima kad je u pitanju sam plasman na F4...

Gostovanje u Zagrebu? Izuzetno teško za dobiti - ne samo zbog objektivnog kvaliteta Cedevite (mnogo veći nego što im rezultati govore), ne samo zbog pa prilično jakog uticaja u ligi kojeg oni imaju (kroz svoju finansijsku moć, a bogami i Hrvati su što im sigurno nije mana u ABA-ligi, pogotovo ne kad su jedini Hrvati koji imaju još nekakvu šansu za F4), nego vala i zbog njihove trenutne situacije (hvataju poslednji voz za F4), ali vala i zbog tih par zaista neočekivanih poraza koje su pretrpeli (neke bolne baš kući - od Zadra ili Splita naprimer).

Bold: Nikad nisam voleo kad ekipa sa kojom igramo doživi pre meča protiv nas neke bolne poraze koji ih na neki način "razbuđuju"...tako je bilo i na početku lige - Cibona pukne kući neočekivano od MZT Skoplja u 1. kolu, pukne onda i na strani i dočekuje nas u 3. kolu sa 0-2, a mi joj stižemo sa 2-0...I videli ste šta se desilo...Ili naprimer Olimpija sad - popije šamarčinu u Mađarskoj samo takvu, to bi i mrtvaca "razbudilo" (a ne njih koji su objektivno veliki klub čak i kad im je tim osrednji, mada i ovakvi imaju par izuzetnih pojedinaca) i videli ste kako su nastupili u Pioniru...

Ja lično verujem u pobedu u Zagrebu, uostalom da ne verujem ne bih ni išao tamo (a ići ću), ali nekako već u glavi računam kako mi i sa eventualnim porazom tamo da budemo među 4 u ligi...A jasno je da minimum 3-1 mora da napravimo do kraja (a i tad da nam se neke kockice poslože), sa 2-2 (odnosno sa ukupnim bilansom 15-11) se bogami neće moći na F4...

P.S.
Puno pozdrava "kulišićima" kojima ne pada napamet da danas priželjkuju poraz vršačkih Lajonsa (doseljenih u Kragujevac) u Širokom Brijegu, koji se čak smeju našem "navijanju za druge klubove" (k'o da postoji normalan partizanovac koji ne bi voleo da nas zabole kurac ovog trenutka za bilo koje druge rezultate osim za naše vlastite)...Vi ste bre takva manguparija, ma heroji jebote u svom tom cool-fazonu, vi ste po svom mangupluku zajebali i cigansku "mangupariju koja se posle 2. svetskog rata "kešala" po tramvajima i tako se vozila gradom, pokazujući svoj reakcionizam na komunizam" (naravno i na crvenu petokraku, to se podrazumeva)...Divim vam se. Vama niko ništa ne može. Blago Partizanu sa vama.
 

Pingvin

Grobar
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
899
Reaction score
74
Ili naprimer Olimpija sad - popije šamarčinu u Mađarskoj samo takvu, to bi i mrtvaca "razbudilo" (a ne njih koji su objektivno veliki klub čak i kad im je tim osrednji, mada i ovakvi imaju par izuzetnih pojedinaca) i videli ste kako su nastupili u Pioniru...

I mrtvaca al samo ne nas, mi smo na šamarčinu u Mađarskoj lepo namestili drugi obraz da nam i Zadar spiči jednu. :D
Elem, teško ćemo mi u Zagrebu do pobede jer igramo generalno loše protiv Cedevite a još računajući faktor sudije ja se baš i ne nadam. Nada nam je da dobijemo kući ove dve a u Skoplju da se nadamo da će biti dosta Grobara i da pokušamo što da ne, oni ne mogu ni gore ni dole.
 

Nikoladzi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.640
Reaction score
117
Локација
Beograd
Plasim se samo da li ce ekipa uspeti psihicki da se stabilizuje..da je ovo prvi ili drugi ovakav poraz,pa hajde..nego se vec revise puta desilo ove sezone..sto se i vidi po samopouzdanju pojedinaca.. Ipak glavu gore..sta je tu je..idemo na pobedu..pa sta bude.. Cinjenica je da ova pobeda u Zagrebu leci rane..bar donekle..mislim na igrace..a i na navijace..;)
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
I mrtvaca al samo ne nas, mi smo na šamarčinu u Mađarskoj lepo namestili drugi obraz da nam i Zadar spiči jednu. :D...
Dobro, to stoji što si napisao, iako smo mi u Zadru ipak odigrali mnogo bolje nego u Mađarskoj, stvarno smo nesrećno (ustvari debilno) tamo izgubili...da se ne vraćamo sad na to, opet ću početi da "sipam" psovke i kletve u seriji.
 

Velo

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
852
Reaction score
649
Биће чупаво и у Загребу, опет ће бити на фрку, опет вероватно једна лопта, опет и опет и опет, а мене једино плаши то да ми у последње време такву утакмицу не знамо исчупати у своју корист! Биће веома тешко добити, али проливени зној у Загребу би нам значио Ф-4! Опет кажем, можда и ако се губи не би било лоше обратити пажњу на кош разлику, јер можда нам и то буде значило, али јебему ако су већ та 3 поена у питању, па дај онда да их рокнемо и коначно направимо нешто више и неки већи искорак и брејк у овом другом делу сезоне! Сви кошаркашки стручњаци су рекли како Дуле сигурно прави један брејк на 3 гостовања Лајонси-Фмп-Цедевита, претходна 2 смо испуштали, ово нам је можда прилика да наплатимо све муке ове сезоне!
 

markovic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
1.780
Reaction score
22
Ono sto ja ne kapiram je razlika u igri u jakim mecevima kad su sve oci uprte u nas i u mecevima u kojima smo, realno, favoriti tipa sad protiv Olimpije, Solnok, Zadar, Siroki. Ne pricam o zalaganju, umoru ili losoj igri cele ekipe, pricam o pojedincima. Npr. protiv Cska Bogdan odigra utakmicu zivota, protiv ovih fenjerasa bukvalno bezi od lopte ili samo sutira, nijednom da krene ka kosu, da trazi kontakt. Dalje, Vesterman, ceo Kup u Kragujevcu i protiv limenki je sutirao spolja kad je sam i uglavnom pogadjao, zavrsavao posle igre 2 na 2, isao na ulaz... Protiv slabijih ekipa on kos maltene i ne gleda... Musli kojem Krstic nista nije mogao ne moze da prebaci 5 poena... Bertans napuni Barselonu i Fmp trojkama i onda ne trazi sut celu sledecu utakmicu. Da li im Dule ogranicava igru u napadu ili je nesto drugo ne znam, ali mi uopste nije jasno.
 

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
Nadam se da ce poslednje vesti trgnuti ekipu,daleko od toga da je borba za f4 gotova,imamo i dalje velike i izuzetno realne sanse.

Moramo se zbiti,moramo igrati opusteno a ne kao grlice,taj strah se vidi iz aviona.....
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Ja lično verujem u pobedu u Zagrebu, uostalom da ne verujem ne bih ni išao tamo (a ići ću), ali nekako već u glavi računam kako mi i sa eventualnim porazom tamo da budemo među 4 u ligi...A jasno je da minimum 3-1 mora da napravimo do kraja (a i tad da nam se neke kockice poslože), sa 2-2 (odnosno sa ukupnim bilansom 15-11) se bogami neće moći na F4...
Mi smo sebi realno u subotu pucali u nogu... U Zagrebu, možemo da dobijemo, a možemo da puknemo 20 razlike ko do šale.

Meni je najgore u svemu što smo tim našim rezultatima govnare iz Železnika stavili u maksimalno komfornu zonu u odnosu na nas, tako da (pogotovu nakon najnovijih vesti iz Barselone) do kraja mogu da šteluju rezultate do mile volje, a to će naravno i uraditi.
 

MilKol

Grobar
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
845
Reaction score
110
Локација
Voždovac
Ma glavni naš problem je kao što je Stojanče juče napisao da izmišljamo toplu vodu, tj niko ne radi ono čime bi trebalo da se stvori neka prednost i višak. Osim akcije gde Bertans trči oko blokova i akcije gde bek pravi ledjni blok centru mi ništa drugo ne igramo (naš pik ne računam, jer Leo ga ponekad i odigra ljudski ali kad se sabere njegov učinak se Gordićevim bude fraza iz čuvenog filma "ušao majmun u tenak biće katastrofa").
Ima tu dosta i do igrača, ali mi stvarno ne igramo akcije gde bi mi mogli da pravimo prednost.
Ne mora Berta uvek da šutne trojku, samo jednom smo odigrali akciju i to protiv cigana kad je iz bloka istrčao Lučić i ostao sam ne ivici reketa... Kakda smo mi odigrali akciju za Bogdana osim kad ističe napad pa je kod njega lopta. Znači zavrti dve akcije za njega da vidiš da li ide, nek odigra 1vs1 ili pik, nek zasere... Pa koliko centri zaseru??? Pa gledam te centre, da li je moguće da oni uče samo da uguraju loptu u koš bukvalno??? Naprave kontakt i umesto iz tog kontakta da prave prostor (jer to i jeste smisao napraviti prostor za šut) malim "bacanjem" u nazad i šutem, oni se sami zakucaju i sebi naprave problem i oduzmu mogućnost da lakše poentiraju. Kao da je taj šut iz mini fejda (da ga tako nazovemo) neka filozofija, taška nauka i nelogičnost.

Ono veče Blažič nas ubio, ali mu je čišćena strana, dat prostor, poverenje... Ok Bogdan jeste klinac ali neka razvija taj talenat. I tako u krug. Mogli bi za svakoga da pišemo pojednačno.

Molimo Boga da ono nije bila samo "jedna lasta" kad je Lovernj u pitanju, već da je možda ipak stiglo proleće u Humsku (Pionir). Jer deluje kao da je Dule sa njim dobio ono što je tražio. On na 4 sa svojih 210 i odličnom atletikom i solidnim osećajem i znanjem koje još može da se unapredi, može da donese tu toliko željenu dubinu bez koje Dule, a i Partizan izgleda ne ume i ne može.
 

Xornet

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
167
Reaction score
4
Članak iz "Novosti" je teška glupost. Ali teška. Nažalost po nas, jer sam se već bio ponadao da smo mi tu nešto mutili :D (jer bi nam u trenutnoj situaciji glupost iz "Novosti" više odgovarala). Toliko na tu temu, glupost ni ovoliko mojih slova ne zalužuje.

Ipak nije bila glupost, i ovo je odlicna vest.
Plasirati se na F4 i onda sezona staje u jedan mec. Tu ce naravno odlucivati poslednji napad, gde se vraca za sve poraze u poslednjim sekundama u ovoj sezoni ;) Partizan u EL 13/14 :šal
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top