Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ABA-liga 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
Utakmicu nisam gledao, ni pratio rezultat...sinoc kada dodjoh do 'racunaljke' pogledao rezultat(e) i ostao sam bez teksta. Ocekivao sam pobedu moram priznati. Sta ce biti videcemo, ali u zadnjem kolu jasno nam je sta se ciniti mora
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Kao da vodi vrtic, a ne seniorske igrace. Ako njima smeta sto se trener dere na njih i ako zbog toga ne mogu da odigraju odbranu, onda bolje nek nas ne zajebavaju vise i nek skinu dres i odu u neku Megu, Lajonse...gde ce trener da im titra jajca. Sad je ovo neka posebna generacija, na koju ne sme da se povisi glas, a ko zna koliko je generacija proslo sve isto i nikome nista nije falilo.

Sto se tice poslednjeg napada, ne znam kakvu akciju ste ocekivali, ili se igra pik ili 1 na 1. Ako je Bertans nas najbolji igrac trenutno, logicno da njemu ide lopta i da on igra 1 na 1. Ne znam zasto niko ne spomene da je bio cist faul na Bertansu na prvom koraku.

Pa valjda trener zna u kakvoj je situaciji, kakvi su mu igraci i kako da im bar malo prilagodi svoj temperament. Ni mnogo psihicki jacim igracima nije prijatno kad im neko jebe kevu sa pola metra a kamo li Gordicu ili Bogdanu. A ta teza o tome kako treba da idu u Mege, Lajonse, stoji, ali zna se u kakvim smo govnima i da je malo bolja situacija pola njih bi vec letelo iz kluba. Poenta price je da Vujosevic zna da su neki tanke psihe i opet im se dere na uvo u odbrani, i sta mi time dobijamo?! Nista, samo tonemo dublje. Pri cemu on ih je selktirao, to sto su neki od njih labilni on je delom kriv jer ih je on birao (ogranicen budzetom, naravno).
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.615
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Немам утисак да Дуле има неки лош однос са Богданом, чак мислим да има неку очинску црту и да је веома стрпљив с њим, јер у њему види решења многих проблема, сигурно није случајно то што кад год је он у игри а резултат се ломи он нешто покушава, што се тиче викања на њега, па није девојчица мора се издресирати исправити оно што се грешило с њим у прошлости, смирити његову главу итд. Генерално чини ми се да Дуле баш има стрпљења с овим тимом, погледајте само последњи тајмаут, смирено рационално.
Бертанса је пустио и да мало силује шут, Богдана некада да силује улазе, рутинира их, све то има смисла:wink:
Али има доста других проблема.
Што се тиче Гордића, ја да сам тренер гађао бих га ципелом у првој четвртини, тако да одлично пролази.
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.376
Reaction score
3.947
Локација
NBG
Obradović, a ne Radović, ali ne mijenja mnogo suštinu.

Potpis kao i obično.

I lijepo što se Gordon po malo vraća, nakon što je bio potpuno izgubljen poslije povrede.

Ma ona pacovcina sto lici na pesica. U ljutni sam permutovao :ziveli

Kao da vodi vrtic, a ne seniorske igrace. Ako njima smeta sto se trener dere na njih i ako zbog toga ne mogu da odigraju odbranu, onda bolje nek nas ne zajebavaju vise i nek skinu dres i odu u neku Megu, Lajonse...gde ce trener da im titra jajca. Sad je ovo neka posebna generacija, na koju ne sme da se povisi glas, a ko zna koliko je generacija proslo sve isto i nikome nista nije falilo.

Sto se tice poslednjeg napada, ne znam kakvu akciju ste ocekivali, ili se igra pik ili 1 na 1. Ako je Bertans nas najbolji igrac trenutno, logicno da njemu ide lopta i da on igra 1 na 1. Ne znam zasto niko ne spomene da je bio cist faul na Bertansu na prvom koraku.

:clap:clap

Vrlo moguce da su igraci pogubljeni zato sto je Dule iznapusavao Bogicevica onomad.

-----------------------------

U zavrsnici opet je sudijska trojka je umesala prste. Setimo se gostovanje u Madjarskoj, pa ocigledan faul na Lucicu isto u zavrsnici u Kragujevcu, faul nad Dragancetom pri kosu protiv cedevite, pukl i fmp faul u napadu kada se lomila utakmica.
Naravno da u svom tom porazu imamo dosta udela i mi sami, ali kao izuzetno mlada i neiskusna ekipa ovakve namerne greske dosta stete i uticu na krajnji ishod.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Besan sam zbog načina kako smo izgubili utakmicu...sve se skupilo - naša indolentnost posle 51:58, sudijska lakrdija, krađa vremena...Ali, nisam toliko besan koliko sam mislio da ću biti...Kad je mutant završio i dobio svoju utakmicu (a mi otprilike tek počinjali 4/4) ja sam osetio ogromno olakšanje...pretpostavljam da nisam jedini...problem je samo što je olakšanje očigledno osetio i neko ko ne bi smeo...mislim naravno na našu ekipu...što naravno NIPOŠTO ne znači da je utakmica puštena...

Trebalo je juče dobiti i automatski skinuti sa sebe pritisak kojeg ćemo sad imati čitavu sedmicu...pritisak da naredna utakmica MORA da se dobije...današnji Solnok nije Solnok od pre 2 ili 3 meseca...a čak i "onaj" Solnok nas je tukao...ne interesuje me u kakvom momentu (posle traumatičnog Bamberga), gde se igrala ta utakmica (tamo a ne ovde) i slično...

Naravno da verujem u pozitivan ishod, ali ne volim atmosferu u kojoj će se čekati ta utakmica...

"Pionir" naravno mora biti prepun, tu ne sme uopšte biti dileme...
Pionir's Law

Kao neko ko je blizak klubu mozes li mi reci da li mi imamo jednu jedinu akciju za resavanje poslednjeg napada? Da li je jedina akcija koju imamo "Daj loptu Bertansu" ili postoji jos nesto?...
Pitanje ti je bezobrazno.

Već ti je objašnjeno da je zadnja akcija (ustvari predzadnja, u zadnjoj su nam ukrali 2-3 sekunde vremena kod izvođenja "specijala") odigrana skroz rezonski. Kad ostane jedan Bertans izolovan "1 na 1" sa debelim, nižim, ali istovremeno ipak i sporijim igračem - onda je sve odrađeno kako treba.

Sem toga, ovo juče je bilo prvi put da Bertans završava jedan naš "običan" napad...kad pišem "običan", mislim na to da nije bila u pitanju situacija kad je moralo direktno da se šutne, za sekund ili dva (kao u Zadru, ili ovde protiv Olimpije, ili možda još neki treći put ako ga je bilo...)
Немам утисак да Дуле има неки лош однос са Богданом, чак мислим да има неку очинску црту и да је веома стрпљив с њим, јер у њему види решења многих проблема, сигурно није случајно то што кад год је он у игри а резултат се ломи он нешто покушава, што се тиче викања на њега, па није девојчица мора се издресирати исправити оно што се грешило с њим у прошлости, смирити његову главу итд...
Apsolutno! Idem i korak dalje i tvrdim: Bogdan Bogdanović je najprivilegovaniji u ekipi po tom pitanju! Nema privilegovanijeg, ne postoji!
 

Vlada_022

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
669
Reaction score
224
Ne smatram uopste da je pitanje bezobrazno, ne vidim na osnovu cega si dosao do tog zakljucka a najbitnije od svega je zasto si izbegao da odgovoris na pitanje?
Ponovicu ga "Da li imamo jos neku akciju pored akcije "Daj loptu Bertansu"?"
Ne trazim da mi obrazlozis zasto se to radi, nego jednostavno kao osoba koja prisustvuje tim trenizima, da li se oni na trenizima dogovaraju sta ce da gledaju u pozoristu ili treniraju akcije za poslednji napad jer vecinu utakmicu ove sezone mi smo izgubili bas na taj poslednji napad.

Da li postoji neka akcija u kojoj kapiten preuzima odgovornost?
Da li postoji neka akcija u kojoj bilo ko drugi osim Bertansa treba da resava?
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
И опет се скреће пажња са најважније ствари и највеће мане овог тима, а то је безидејност и тромост у нападу. 'Ајде што се бункеришемо у одбрани, али ми смо једина екипа на свијету која се бункерише у нападу. Немамо израђене акције, немамо улаза, промјене ритма. То је просто невјероватно! Индивидуални квалитет наших играча није уопште толико упитан и не треба тренутно бити, али ја стварно не знам шта се ради толико на тренинзима ако ми не можемо нормално пробијати екипе као што су МЗТ, Солнок, Широки, Олимпију, Крку итд. а нас пробијају пропали играчи лијевих тимова. Једина утакмица и једини период гдје смо изгледали потпуно фантастично у нападу, са доста израђених акција и асистенција јесте прво полувријеме са ФМП-ом у "гостима".
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Besan sam zbog načina kako smo izgubili utakmicu...sve se skupilo - naša indolentnost posle 51:58, sudijska lakrdija, krađa vremena...Ali, nisam toliko besan koliko sam mislio da ću biti...
'Ел сам рек'о
:D
Naravno da verujem u pozitivan ishod, ali ne volim atmosferu u kojoj će se čekati ta utakmica...
Можда ће звучати чудно, али више ми прија баш та атмосфера, него да смо добили у Скопљу, па у празњикавом Пиониру, играли неважну утакмицу преко воље и можда са поразом отишли на Ф4.
Овако важност велика, хала препуна, играчи нашпановани до експлозивности и једино недостају они тантуси из земље кошарке као што је Угарска (увек се изнова изненадим када видим где се све данас упражњава тај спорт).
Много је лепше ући у расплет једном садржајном победом којом се осваја пласман на Ф4 него отаљавањем посла.Не кажем, наравно да је од тога лепше имати две победе, али нека, видећемо шта ће се на крају показати као практичније.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Kako mi sami sebi znamo da pucamo u nogu, pa to je neverovatno... Dobijenu utakmicu smo svojom indolentnošću izgubili.

Sad u poslenjem kolu moramo da dobijemo, što bi rekao Pinoirko "pištoljima da otmemo ako treba"... A onda kao je i Dule rekao, F4 je druga životinja i o tome kad bude mada u principu zavisimo prvo od sebe što moramo da dobijemo, a onda i od Radničkog i toga protiv koga oni žele da nas vide u polufinalu.

Ne želim da tražim alibi za sinoćnji poraz koji me izbio iz pameti, ali ne mogu da ne prokomentarišem suđenje... Posle već odavno omraženih Javora i Obradovića na taj "crni" spisak treba dodati o sinoć "trećeg sudiju" Vučkovića... Govance jedno.

Onaj faul nad Lučićem, pa nemoguće da nije bila nesportska lična... Naši igrači su za mnogo blaže prekršaje u ovoj ligi (da ne govorim o EL) dobijali nesportske, a ono je bio faul na čistom ziceru na 10 sekundi do kraja i svira se samo običan faul... Ma daj!
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ne smatram uopste da je pitanje bezobrazno, ne vidim na osnovu cega si dosao do tog zakljucka a najbitnije od svega je zasto si izbegao da odgovoris na pitanje?
Ponovicu ga "Da li imamo jos neku akciju pored akcije "Daj loptu Bertansu"?"...
Nemamo. Finiš ubuduće nećemo ni igrati ako Bertans iz bilo kog razloga ne može da bude na parketu. Predaćemo utakmicu.
...
Можда ће звучати чудно, али више ми прија баш та атмосфера, него да смо добили у Скопљу, па у празњикавом Пиониру, играли неважну утакмицу преко воље и можда са поразом отишли на Ф4.
Овако важност велика, хала препуна, играчи нашпановани до експлозивности...
Ne znam, možda sam se pogrešno odrazio...ne mislim ja toliko na atmosferu u subotu od 20h pa nadalje, nego se meni ne sviđa atmosfera koja će se stvoriti svih ovih dana, do subote...atmosfera u kojoj će trenirati, u kojoj će novinari pisati to što će pisati a naši izjavljivati to što će izjavljivati...biće nervoze...samo da se ne manifestuje negde i nekako gde ne sme i kako ne sme...balavi su, moraju im se "dizgine" sad maksimalno "zategnuti" od strane Saše, Toše i Duleta...

A što se subote i same utakmice tiče - takva utakmica se i OTIMA ako ne ide drugačije, o ishodu ne želim uopšte ni da pišem...
 
Последња измена:

Simke87

Grobarčina
Учлањен(а)
05.04.2008
Порука
1.611
Reaction score
54
Vlado nas narod kaze "na glupo pitanje, glup odgovor"...
 

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
Juce smo na chat-u tokom utakmice bas pricali o jednoj temi, a to je da se nasi igraci, iz nekog razloga meni nepoznatog, NE KRECU.
velika vecina nasih npada (da iskoristim cuveni izraz "90%") se odvija i zavrsava tako sto se samo 2 igraca pomeraju vise od par metara.
I ako se pomeraju to je ono kada se okrecu da bi pratili sta radi plej, ili ono kada se centar malo po malo ugurava pod kos. A u globalu, nista! Plej trckara okolo (mada ima puno situacija kada i plej sa loptom samo stoji tako i blene.. tokom cele akcije najvise se moze videti da jedan igrac protrci kroz guzvu da promeni stranu ili da se izvuce, i to je sve..
ostali svi stoje..
ja gledam kako 5-10 sekundi osim pleja i njegovog eventualnog dodavnaja lopte nekom SVI STOJE u mestu!!!!!!
ja mislim da je to i najveci problem cele ove sezone..
jbt, mladi ste puni ste kondicije, trcite krecite se, izvlacite se.. pa za mene nema kvalitetnije kosarke od one u kojoj se toliko krece napad ekipe i trci, da se odbrana toliko zbuni, i da se vise ne zna ni ko koga cuva ni ko gde stoji, tada napadacka ekipa dolazi u situaciju da ima nekoliko slobodnih igraca koji mogu i da sutiraju, i da probijaju kroz vec totalno pogubljenu odbranu..ma sta god im volja. Mogucnosti za poentiranje se povecavaju neverovatno!
a ubedjen sam da postoje akcije koje su bas u tom fazonu, a takodje sam ubedjen da napad i ne mora da bude nesto puno organizovan da bi se trcalo, da bi igraci menjali strane i pozicije, da bi svaki od petorice u svakom momentu samo gledao kako da se izvuce u slobodan prostor..

mi igramu neku kosarku u kojoj stalno nesto silujemo..kao da hocemo da loptu u "ragbi" fazonu uguramo u kos!
Ili to ili da pucamo brze trojke.. toliko o raznovrsnosti!

a verujem da bi mnogo mnogo prostije bilo kada bi se svi stalno izvlacili a lopta se stalno dodavala i kruzila..i samo da kruzi, da najpre svih 5 igraca dodirnu loptu i to da je niko ne zadrzi duze od par sekundi, i sigurno, ma 1000% bi se mnogo mnogo cesce dolazilo u "ciste" situacije gde je igrac sa loptom totalno sam i moze ili da puca za 3, da probije, zakuca - zavisno gde se nalazi..

to nama fali, KRETNJA KRETNJA KRETNJA i igraca i lopte!
 

Dusan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
730
Reaction score
333
Nisamo smeli da izgubimo prednost od +7 i da promasujemo onoliko zicera tokom celog meca. Plus sudjenje, meni je najdrasticnije da 10 sek pre kraja nije bio nameran faul nad Lucicem. No dobro, idemo dalje. Nista sad ne mozemo promeniti.

Za utakmicu za Solnokom ekipu treba pripremiti psiholoski, mi imamo kvalitet, ali nama manjka sigurnsot, vera u sebe, imamo previse oscilacija upravo zbog mladog i neiskusnog tima. Oni sad rastu i sazrevaju zajedno i psihicki i fizicki, zajedno treba da "prebole" sve decije bolesti. a paralelno sa tim da osvajaju trofeje i budu najbolji. To je tesko, ali je moguce. Ako se psiholoski ekipa i svaki pojedinac pripreme na pravi nacin nece biti problema ili ce biti svedeni na minimum.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
...Ne znam, možda sam se pogrešno odrazio...ne mislim ja toliko na atmosferu u subotu od 20h pa nadalje, nego se meni ne sviđa atmosfera koja će se stvoriti svih ovih dana, do subote...atmosfera u kojoj će trenirati, u kojoj će novinari pisati to što će pisati a naši izjavljivati to što će izjavljivati...biće nervoze...

Burazeru, čiji dres oni nose, Partizanov, ili nekog anonimusa!

-Nositi sveti dres automatski znači pritisak 24 sata dnevno... i zbog medija i zbog navijača
-Nositi sveti dres znači velika, a ponekad i nerealna očekivanja navijača.
-Nositi sveti dres znači pobediti svaku utakmicu, pa makar sa druge strane stajao Lebron i Majami hit.

Ako neko od košarkaša toga nije svestan onda bolje da ne oblači dres Partizana.

Naravno da će biti mnogo pritiska sledeće nedelje zbog "moranja", jer bila bi katastrofa da se ne plasiramo na F4. Mlada ekipa, kurac, palac, nije opravdanje, jer mi smo Partizan. Ako ne mogu da se nose sa pritiskom onda ne zaslužuju da nose sveti dres.

Na muci se poznaju junaci!
 

dr sport

Banned
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
30
Reaction score
0
Igrao kao kosarkaska sekcija na casu fizickog i taman kad sam se ponadao da ce to da lici na nesto sve zajebu, mnogo gluposti npr imas otvoren sut za tri stoji covjek i gleda odakle je vedero 3 sekunde i onda nam se napad zavrsi tako sto nismo sutnuli na kos. Ne znam sta da jos kazem mnogo zicera promasenih jednostavno nedopustivo, izgubli smo od ekipe koja nije u rangu 80% ekipa iz evrokupa a o nesposobnosti nasih centara da napakuju 4 faula cekovskom necu da pricam ..........
 

alex92

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
895
Reaction score
23
Ne smatram uopste da je pitanje bezobrazno, ne vidim na osnovu cega si dosao do tog zakljucka a najbitnije od svega je zasto si izbegao da odgovoris na pitanje?
Ponovicu ga "Da li imamo jos neku akciju pored akcije "Daj loptu Bertansu"?"
Ne trazim da mi obrazlozis zasto se to radi, nego jednostavno kao osoba koja prisustvuje tim trenizima, da li se oni na trenizima dogovaraju sta ce da gledaju u pozoristu ili treniraju akcije za poslednji napad jer vecinu utakmicu ove sezone mi smo izgubili bas na taj poslednji napad.

Da li postoji neka akcija u kojoj kapiten preuzima odgovornost?
Da li postoji neka akcija u kojoj bilo ko drugi osim Bertansa treba da resava?
Stvarno mislis da ce ti neko napisati ovde koje akcije treniraju?ili sta rade na treningu?Ovo je javan forum i naravno takve informacije nikada neces dobiti i bezobrazno je uopste i pitati tako nesto.Ako te to zanima dodji nekako do Duleta pa pitaj njega..
Nazalost nismo uspeli da nastavimo seriju pobeda ali zato protiv Solnoka ocekujem laku pobedu.
 

Velo

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
852
Reaction score
653
Ја се тек сада јављам пошто ми је потребно времена да отпатим после сваког нашег пораза, а било их је доста ове сезоне! Шта рећи, ово што смо синоћ гледали то смо једноставно ми ове сезоне и то је то! Надам се да ће момци да покидају Мађаре следеће коло! То једноставно не сме да се испусти!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top