Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.569
Локација
Planeta Zemlja
Videh na onim slikama sto je Djidji postavio da dres ima tri crne crte,a ovaj sa Markoviceve promocije pet...Jel to zbog velicine dresa ili?
5_markovic.jpg
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ovo nije "naša" bordo boja...morala bi biti malo tamnija...najbolja bordo boja je bila ona iz sezone 1998/99 ili jesenji deo sezone 99/00, dres "Nike", ono protiv Njukasla u kupu kupova ili protiv Rijeke u kvalifikacijama za LŠ...to je prava i jedina "naša" bordo boja...u kombinaciji bordo-plava, razume se....ustvari bordo - teget plava...
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.052
Reaction score
4.746
Локација
Nomad
Prva dva dresa su bilo ne ponovilo se. Ja ne znam koji slijepac je mogao da dozvoli da igrači obuku onako nešto.
 

VUGA

Grobar
Учлањен(а)
26.06.2009
Порука
314
Reaction score
1
Ja oval Vocado dres sto je Djurdjevic u njemu i dan danas cuvam. Inace slazem se da je to mozda i nas najruzniji dres u istoriji.
 

banche1986

Grobar
Учлањен(а)
13.06.2010
Порука
535
Reaction score
13
Da se podsetimo dresova iz 90-ih, sjajan tekst jednog "grobara" koji gostuje na ovom blogu sa svojim tekstom o dresovima iz te decenije...

http://crno-bela-nostalgija.blogspot.com/2011/06/dresovi-partizana-iz-90-tih-godina.html

Ja nesto mislim da onaj dres sto je nosen u derbiju na pocetku sezone 1994/1995 nije UMBRO ? Nije prelepljen crni preslikac preko Umbro znaka vec cenim da je to ovaj dres Admiral iz sezone 1993/1994 i da je prelepljen samo logo Admirala ?
http://4.bp.blogspot.com/-JX6W3Mnq57k/Tdyuq1vcwSI/AAAAAAAAAH4/BXhs0SAakZk/s1600/admiral.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/825/admiral1m.jpg/
 

Sentinel

Grobarčina
Учлањен(а)
07.11.2009
Порука
1.310
Reaction score
28
Локација
Prestonica
Iskreno sam se pribojavao kako će izgledati novi dres, sa ovim što smo dobili sam donekle zadovoljan. Dres je bolji od prošlogodišnjeg, ali je mogao biti daleko bolji.
Pametnjakovići iz nadaleko hvaljenog Adidasa bi mogli slobodno da se postide kada vide kreacije ljudi koji su ovde postavljali potencijalno rešenje za dres FK Partizan.

Dizajn je lepši, leđna strana dresa je mnogo bolja u odnosu na ono što smo nosili prošle sezone, Grb Kluba je odlično urađen. Šorts je takođe prilično dobar.

Kragna je pomeni morala biti bolje odrađena, u skroz crnoj boji, ovo mi sada izgleda kao kad se deca zanesu na času likovnog pa ofarbaju nešto što nisu trebali.
Prezime fudbalera je moralo biti čitkije napisano, nije dobro rešenje što su slova ispisana preko pruga, umesto da na dresu imamo čisto polje za ispisivanje prezimena fudbalera. Brojevi su odlično napisani a dopada mi se i font.
Meni je jako dobra ideja da na leđima ispod kragne piše FK Partizan, ali mi je stvarno glupo što to piše takođe kao i prezime igrača preko pruga na dresu, mnogo bi lepše, efektnije i moćnije izgledalo da taj natpis ima takođe svoje polje gde bi se to čitko videlo.

Do sada nismo imali zlatnu boju prisutnu na dresovima, ali meni ne smeta. Proslavljen je 65. rođendan kluba, osvojena je četvrta titula zaredom i igrali smo opet Ligu Šampiona, sezona iza nas je zlatnim slovima upisana u istoriji kluba, i ja u tome vidim malo simbolike da imamo zlatnu boju na dresu. Takođe, dosta naših navijačkih grupa u svojim grbovima i na svojim zastavama ima zlatnu boju, znači ona nije skroz nepoznata kod nas Grobara, a nije ni nepozvana, kao što bi neki voleli da na Svetom Dresu vide usranu crvenu boju.
Dve trofejne zvezdice iznad Grba Kluba su mi lepše u zlatnoj varijanti čak i od crne boje.
Sve u svemu, dobro je, ali moglo je daleko bolje. I dalje imam utisak da su dres za nas odradili tek onako, bez previše uloženog truda.
Ipak uz lep logo nekog sponzora (nadajmo se što pre,pre početka kvalifikacija za LŠ) dres će ipak biti dobro prihvaćen.
 
Последња измена:

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ja nesto mislim da onaj dres sto je nosen u derbiju na pocetku sezone 1994/1995 nije UMBRO ? Nije prelepljen crni preslikac preko Umbro znaka vec cenim da je to ovaj dres Admiral iz sezone 1993/1994 i da je prelepljen samo logo Admirala ?
http://4.bp.blogspot.com/-JX6W3Mnq57k/Tdyuq1vcwSI/AAAAAAAAAH4/BXhs0SAakZk/s1600/admiral.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/825/admiral1m.jpg/

Не, овај дрес који си ти поставио никада није ношен. Ово је нека Ш варијанта, само погледај "Адмиралове" крагне на регуларном дресу и ову коју си ти поставио. :wink:

Са сигурношћу од 99% тврдим да је прелепљен "Умбро". У сваком случају, на нету постоје снимци тих утакмица, па треба погледати Партизан - звезда 1-0 (1994, Брновић, "Умбро") и касније дербије из те године са том прелепљеном варијантом.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Ima par varijanti.
Ovaj drugi mi je nekao bolji. Još bi izmenio sledeće, stavio bi bele pruge na ramenima (izbegao bi da bele pruge idu preko crvene boje) i još par detalja.


A tek ovo je rugoba, da ružnije ne može! Ako već planiraju ovako nešto odmah sečem vene. PLAVA mora da bude glavna boja a ne nešto crvenkasto. Nešto slično onim u Newkaslu, ali Adidas varijanta.
 

Kanda90

Grobar
Учлањен(а)
16.07.2010
Порука
721
Reaction score
876
Možda ću biti opljuvan, ali ja sam (vjerovatno) jedan od rijetkih koji i ne gotive baš bordo-plavu varijantu, poštujem istoriju kluba naravno, ali nekako mi je taj spoj boja ciganski, možda i zbog toga što čitav život pored CZV mrzim i Barselonu :D
Ovako mi sasvim odgovara, glavna varijanta crno-bijela, druga all black, treća all white.... Volio bih da se i u budućnosti to ne mijenja.
 

Mixa

Početnik
Учлањен(а)
22.05.2007
Порука
6
Reaction score
0
Ja mislim da bi trebalo da uzmemo slicne dresove kao sto bobek nosi na gornjoj slici za rezervne, realno mnogo bi podsecali na dresove nase reprezentacije
 

VUGA

Grobar
Учлањен(а)
26.06.2009
Порука
314
Reaction score
1
@Kanda90
Nisi sam. Ni ja ni malo ne gotivim ovu bordo plavu. Ovako je ok. Mozda bi mogli da pridodamo i sivu varijantu ali dobro je i ovako.
 

banche1986

Grobar
Учлањен(а)
13.06.2010
Порука
535
Reaction score
13
Не, овај дрес који си ти поставио никада није ношен. Ово је нека Ш варијанта, само погледај "Адмиралове" крагне на регуларном дресу и ову коју си ти поставио. :wink:

Са сигурношћу од 99% тврдим да је прелепљен "Умбро". У сваком случају, на нету постоје снимци тих утакмица, па треба погледати Партизан - звезда 1-0 (1994, Брновић, "Умбро") и касније дербије из те године са том прелепљеном варијантом.

http://www.youtube.com/watch?v=IPeB1GjxqOE&feature=related

Pogledaj na ovom snimku mislim negde minut i 8 sekundi tu se jasno vidi ovaj Admiral dres . A isti takav dres su nosili u sledecoj sezoni u onom kupu 3-3 na nasem stadionu . Samo sto je prelepljen proizvodjac .
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Гле стварно...ја сам сасвим заборавио да је овај дрес имао лого Адмирал. :confused Памтим овај дрес са почетка 1994/95 али без икаквог знака. Могуће да си у праву. Ма, то је било време санкција, носило се шта се стигло...
 

Strelac

ex-alekst88
Учлањен(а)
15.07.2010
Порука
660
Reaction score
21
Локација
Stradija
Јао људи, убисте са том мржњом према бордо или црвеној боји. Ја лично не видим поенту у ношењу једног црно-белог дреса, другог црног, трећег белог дреса. Ваљда је циљ више дресова да се разликујеш од другог тима ако којим случајем има црно-беле боје. Зато би овај бордо-плави био одличан. И имало би смисла да се купи.

Опет, ако се икада нађе стабилан генерални спонзор, може се размислити да резервни дрес буде у његовим бојама. Јесте мало комерцијално, али је 21. век. Ето идеје за маркетинг.
 

banche1986

Grobar
Учлањен(а)
13.06.2010
Порука
535
Reaction score
13
A izgleda da je i taj Umbro bio vizuelno gotovo identican ? Ista sirina pruga, isti font broja u crnom kvadratu i natpis goma je iste velicine kao na ovom dresu .

Steta sto nema nikakva fotka sa tog derbija gde se jasno vidi dres i na njemu cuveni UMBRO znak.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Pa skoro da su isti...evo snimka cele tekme iz 1994. sa Umbro dresovima...

http://www.youtube.com/watch?v=8fbJQTpg5-k

EDIT

Ni ja ne vidim Umbro znak na dresu ali ga vidim na čarapama i šorcu. Stvarno totalni haos. :D Ali dobro se sećam da su mediji tada pisali kako smo dobili Umbro garnituru na poklon samo za taj derbi od nekog lika koji je držao veleprodaju sportske opreme.

 

Firestarter

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2008
Порука
1.676
Reaction score
72
Evo tek dan posle promocije:Neki su me ozbiljno zabrinuli raznim glasinama o izgledu novog dresa,ali sve sumnje juce su nestale.Odusevljen sam dresom,definitivno bolji nismo imali zadnjih deset godina,osim donekle kapinog iz 2003.Sve je sjajno,majice,sortsevi,trenerke,sam dres je dosta bolji od proslogodisnjeg,iako ima manje pruga,vizuelno ne odaje taj utisak.Cijena je sasvim korektna,narocito uz 10% popusta uz sezonsku.Ovo se uzima bez razmisljanja.Jedina mala zamjerka je crni rezervni,mislim da je tu bilo mjesto za bordo plavi koji je istorijski blizak Partizanu,ali OK.
 

banche1986

Grobar
Учлањен(а)
13.06.2010
Порука
535
Reaction score
13
Bas sam pozljivo gledao ovaj snimak , to je isti ovaj admiralov dres . Moguce da su dobili od nekoga Umbro garnituru ali su izgleda koristili samo serc i stucne od te garniture a dres je admiral (znak su nekako skinuli). Neverovatno bi bilo da je identican dres , a i zasto Umbro nebi stavio svoj logo na svoj proizvod ?
 
Top