Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2016/17

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.818
Reaction score
29.844
Локација
Beograd
Obzirom da pisete toliko opsirne postove, tesko je odgovoriti i to nekako fokusirano, ali da probamo nekako... Sve ovo sto je napisano je legitimno, samo nekako nije objektivno, vec sa glavom u oblacima.
...
Ipak cete Gorane dozvoliti da Simeone, Zidan, Deschamps i Santos malo bolje poznaju fudbal od vas.
...
I te price, sto ne rizikujemo!? U situaciji u kojoj je klub kome je sponzor UEFA, rizik (pretpostavljam da je to po forumskim strucnjacima - Brasanac out, napadac in ili sl.) je sve ono sto smo mi juce igrali. A igrali smo nase Finale za ovu sezonu. Mi s' pravom kritikujemo i gledamo malo nerealno na stvari jer je to jedna od aura navijaca Partizana, ali kad razmislite - voljom zreba ili cega god, nama je Finale sezone, prva utakmica u sezoni. I nema popravnog. I onda izadje tim, ima 75% poseda, 20 suteva, 5 gol sansi i 2 precke - i ljudi napisu "strah", "nedovoljna sprema", "nedostatak rizika" i to u situaciji kada Gogua i Milenkovic drze liniju na polovini terena. No comment really!?
Evo ga moj ,,comment,,...

Ja sam samo navijač, i kao takav utakmicu posmatram malo ,,povišene temperature, pritiska, adrenalina,, ili čega li već...nisam neki predstavnik kluba pa da imam obavezu da mi sve bude ,,izbalansirano,, i da ne ,,penim,, previše...
- stvarno se doduše trudim da posle budem objektivan u komentarima, ali kao navijaču neko prirodno stanje mi je ipak da mi je na neki način ,,glava u oblacima,, - nisam novinar pa da imam obavezu da pišem ,,u rukavicama,, da se neko ne bi osetio prozvanim...(a zna se i kakvih novinara ,,stručnjaka,, u Srbiji ima, nisu ni oni baš nešto objektivni)...

Trener profesionalac je možda zadovoljan sa utakmicom bez primljenog gola, ali ja kao navijač NISAM i NIKADA neću biti - ja sam zadovoljan kad Partizan daje golove...
Trener profesionalac će biti zadovoljan kad Partizan pobedi i sa golom razlike, a ja kao navijač uvek ću se pitati, pa zar nije mogao još neki...
Meni je utakmica strast, ne posao...
Glava se posle utakmkce malo i ohladi...ali to hlađenje nekad traje duže, nekad kraće...
Možda nećete poverovati, ali ja sam van tih Partizanovih utakmica prilično smiren i hladnokrvan čovek, želju za jurišom i bitkom imam samo kada su tih naših 11 momaka dole na terenu...(ili kad sam bio mlad pa igrao mali fudbal)...
Dakle, gledam utakmicu kao navijač, pišem posle isto kao navijač...

Naravno da se Zidan i ekipa, pa i Tomić, Drulović, Milinković, Nikolić, Grant, itd, razumeju u neke stvari u fudbalu koje ja nikad neću saznati - ali isto tako dozvoljavam sebi da mislim da i oni ponekad greše - niko nije svemoguć i svemoćan, ne možemo znati kako bi neka trenerska odluka, koju mi prizivamo, a koja nije učinjena uticala na meč...
Da se ne vraćamo sad na Drulovića i utakmicu sa Augsburgom, ali ipak verujem da smo nekad i mi na Forumu u pravu, a da naši treneri greše - konkretno, ja Tomiću zameram što, po mom mišljenju kasni u svojim reakcijama i što se plaši da rizikuje malo više, da napadne malo više, da pretumba nešto tokom utakmice, da pokuša da od 75%poseda napravi 90%, da od 20 šuteva napravi 40, o.k. malo sad karikiram procente i brojke, ali hoću da kažem da ja sa tribina OSEĆAM ili VIDIM da ,,nešto ne štima,, čim taj gol nikako da uđe, a Tomić to ne oseća, njemu je sve u redu, on ništa ne menja, ništa NE ČINI da stvari pokrene, promeni, preokrene - i kad to konačno učini - zakasnio je...
Dvaput je činio grešku sa Sašom Ilićem kao ,,špicem,, , dvaput mu ekipa nije uspela da pobedi sa igračem više, itd...
Ekipa je juče počela da ,,pada,, pa valjda je bilo normalno da je osveži sa tri sveža igrača...
Meni je logika bila da SVE učinimo (to jest da Tomić sve učini) za tu jučerašnju pobedu, čak i određeni rizik - jer bi nam ta pobeda obezbedila mirniji revanš...
Ovako...ko od nas može da garantuje da će i utakmica u Poljskoj biti ista? Šta ako oni tamo povedu? Šta ako sudija nama isključi igrača? Hoćemo li onda da ,,rizikujemo,,? E, onda ćemo morati, ali ne znam da li će biti dovoljno vremena...

Dobro, ja kao navijač VERUJEM da Partizan može tamo da pobedi i to bez većih problema, ali kao navijač uvek malo i strepim za taj naš Partizan...znate kakav je fudbal i kako jedna jedina ,,frljoka,, može da odredi celu sezonu - zato mi je jako žao što sinoć nismo ubeležili tu pobedu...
Ni rizik je možda ne bi doneo, ali bismo videli da smo bar SVE pokušali...
Ovako nisam video da je trener pokušao sve...bar po mom mišljenju...

Svakako da ja nemam neku fudbalsku školu i ne poznajem fudbalsku teoriju, taktičke novine i slično...samo, mislim da mi se vremenom razvio neki osećaj...42 godine gledam non-stop taj Partizan, a u mladosti sam godinama i godinama bio i uz jedan seoski klub, nije bilo tamo velike taktike i teorije, ali dosta se nauči o voljnom momentu, o psihologiji, atmosferi na terenu i u svlačionici, o odnosu prema ,,strancima,, o tome kako se tim poktrene na juriš i pobedu, kako zapada u apatiju...i o mnogo čemu drugom...

Dakle, fudbal gledam i svoje mišljenje formiram po nekom tom svom OSEĆAJU za tu igru, po iskustvu koje imam od svih tih utakmica kojima sam prisustvovao, a ne zato što sam to negde pročitao da tako treba...
Neke stvari se u fudbalu menjaju, ali neke osnove ipak ostaju slične decenijama...menja se terminologija, ali suština je i dalje tu...

Ne zamerite na dužini postova, ponekad bar budem ,,inicijalna kapisla,, za neku razmenu mišljenja...i to je nešto...
 

GROBAR UE

Grobarčina
Учлањен(а)
15.07.2010
Порука
1.725
Reaction score
89
Локација
Mali Carigrad
Ne navijajte iz fotelje dodjite na stadion.:D
Ako vec napises 2000 postova probaj da bar neki od njih bude afirmitivan po tvoj klub,a ne samo pljuvacina.
I dokle vise to kurcenje po internetu,u fazonu jel imas neki problem sa tim?
Odigrali smo dobru utakmicu,ali nas jednostavno nije hteo gol,i tu je kraj svake price.
Decko ne pretim ja tebi ili se kurcim, nisam ja internet huligan ovo je forum i tebi ako se ne svidja moje misljenje a ono nije u skladu sa tvojom "nesrecom u odlicno odigranoj utakmici za umetnicki dojam" ali se kao sto rekoh ranije u fudbalu ne ocenjuje umetnicki dojam nazalost ti preskoci, zaobidji jednostavno bez tih upadica "koja je svrha mracenja" "idi na stadion " itd ?
Niko srecniji od mene da dobijemo Poljake i idemo dalje arhiviramo ovo ali bojim se da cemo imati i dalje iste probleme sa ovom formacijom koju forsira Tomic i da ce biti mnogo ovakvih nesreca kapiras?
 

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Cekaj pise da je puc u pravom,a ne u malom Carigradu?
Stvarno ne mogu da komuniciram sa nekim ko pocinje svoje postove sa decko ili sine...msm stvarno....ignor lista i dovidjenja.

Uopste ne mora da znaci da cemo proci Poljake ,iako smo bolji tim od njih.
Ni Portugal nije bio najbolja ekipa na EP,pa je osvojio.
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.443
Reaction score
12.010
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Bilo bi golova u Arnoldovoj mreži sinoć i bez razbijača centarfora, da su naši bočni napadači odigravali više povratnih lopti na šesnaesterac, umesto konstantnih pokušaja zabijanja u peterac i traženja pozicije za udarac.

Ovo se naročito odnosi na Mihajlovića.

Meni se čak i više sviđa 4-2-3-1 formacija sa napadačem koji igra po zemlji, nego igračem tipa Škuletića. Razočarao me Tomić ostavljanjem Vlahovića van ekipe. Da je imao Dušana, mogao je lagano da u situaciji sa igračem više odigra 4-4-2.

Šteta, ali i pokazatelj da Tomić nije ozbiljan trener, već neko ko tek uči. I to uči na Partizanu.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Meni onih nekoliko šuteva sa ivice šesnaesterca uopšte nisu bili impozantni, pogotovo od Radovića, koji i zna da šutne sa te daljine. Što bi rekao naš bivši trener u jednom drugom sportu, uvek je lakše poentirati iz blizine. :D Zato igrač tipa Škuletić za ovakve utakimce je majka mara, možda ne za neke baš jake protivnike, ali za ove je dominator.
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.443
Reaction score
12.010
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Prostor za udarce se otvorio posle isključenja, bilo je situacija kada su Riđi, Radović i Božinov rukama od Mihajlovića tražili povratnu a dečkić gleda u travu, k'o da broji vlati.

Povratna na šesnaest igraču u trku je udarac sa dvanaest, trinaest metara. Bolje od penala, ali očito to nećemo skorije gledati.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
I šta kažeš Gazda koliki je procenat iskorišćenih šansi Božinova na bitnim utakmicama, da sada ne cepidlačimo i ne brojimo koliko je golova na njima postigao. :D Škuletić bi verovatno promašio 4-5 šansi, ali bi dao gol ili dva, pošto je on na ovakvim mečevima to redovno činio..

Ih, redovno činio... kako da ne. Dao je par golova više od Božinova iz tri puta više prilika.

Savetujem vam da ni ne pokušavate da me ubedite da je Škuletić rasni napadač, jer nema šanse da to uradite i samo trošite i vaše i moje vreme.

Što se Božinova tiče, nikad nisam rekao da je on sada sjajna fudbaler... bio je dobar, sada nije ono što je nekada bio, ali i takav ima bolju realizaciju od Škuletića. Matematika ne laže!

Što se revanša tiče, evo mogu da vam garantujem da će Partizan u gostima dati dva gola. Da li će Poljaci dati tri i izbaciti nas. hoće kurac! Idemo dalje!
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Što se Božinova tiče, nikad nisam rekao da je on sada sjajna fudbaler... bio je dobar, sada nije ono što je nekada bio, ali i takav ima bolju realizaciju od Škuletića. Matematika ne laže!
Dobro Gazda, ajde barem izaberi koji ti je najdraži gol Božinova na nekoj bitnoj utakmici. :D
Da ne nabrajamo sada Škuletićeve golove u Evropi.
 

ProvencanoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.179
Reaction score
6.073
Локација
100 кураца
Ne znam da li postoji racionalan, navijac Partizana, koji bi pre uzeo ovakvog Bozinova nego ovakvog Skuletica.
Biranje Bozinova se prosto kosi sa zdravim razumom.
 

StefanM

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2014
Порука
484
Reaction score
28
Decko ne pretim ja tebi ili se kurcim, nisam ja internet huligan ovo je forum i tebi ako se ne svidja moje misljenje a ono nije u skladu sa tvojom "nesrecom u odlicno odigranoj utakmici za umetnicki dojam" ali se kao sto rekoh ranije u fudbalu ne ocenjuje umetnicki dojam nazalost ti preskoci, zaobidji jednostavno bez tih upadica "koja je svrha mracenja" "idi na stadion " itd ?
Niko srecniji od mene da dobijemo Poljake i idemo dalje arhiviramo ovo ali bojim se da cemo imati i dalje iste probleme sa ovom formacijom koju forsira Tomic i da ce biti mnogo ovakvih nesreca kapiras?

ja da volim pobede i trofeje a ne lepe utakmice nikad za partizan ne bih navijao posto mi je detinjstvo kacio onaj period od nekoliko godina bez pobede u derbiju gde mi igramo kao sada ( napadamo ) a ovi igraju kao poljaci ( bunker i na kontru )
sto se mene tice zadovoljniji sam sada nego nakon pobeda nad tunom i tromzom gde se ne secam ni golova kako su izgledali vise ( iako bih naravno vise voleo da je bila neka pobeda od 3-4 prema 0 ( sto bi bilo i realno ))
 

GROBAR UE

Grobarčina
Учлањен(а)
15.07.2010
Порука
1.725
Reaction score
89
Локација
Mali Carigrad
Pogresnoj osobi to objasnjavas, ako se neko nagledao tog "lepog fudbala" gde nas manevar sa Cirom ili nekim drugim znalcem razmontira cergare a stusti se Perica, Rambo ili Adzic i uvalja nam gol iz dve prilike to sam ja.Samo to je suplja prica, niti ovi igraci imaju veze s tim, vecina ih je zalutala u Partizan a oni koji nisu su penzioneri u banji Koviljaci jure formu i oporavak, nema ovo veze danas s tim Partizanom i "lepotom".
Tomicev koncept nit smrdi nit mirise, jebo bi se al da mu ne udje , igro bi lepa fudbala ali i ne bi, ne zna ni on mucenik sta mu je koncept, luta otkad je dosao, zato "forsiramo nasu decu" pa posle razjuruj sve kupuj novi kontigent sve je to lutanje a mi zivimo u ciganskom konclogoru i ako ispadnemo iz Evrope a sad nam se otvara zreb jebali smo jeza u ledja.

U cetvrtak je dan Tomiceve istine, biti ili ne biti, sve ce se videti ko na dlanu do tada necu "mraciti" vise!
 

gorant

Grobar
Учлањен(а)
13.04.2007
Порука
389
Reaction score
40
Локација
Daleko od mog Zemuna
@Goran Tomic
Imenjace, ne kaze se "kad sam bio mlad" nego "kad sam bio mladji" :buhaha :ziveli

@Pekarski
I ja bih dao koga god iz tima, za Skuletu, sa sve njegovim promasajima. Pa mi sad kad centriramo, nema nigde nikoga da ista pokupi glavom. A i Vule bi odjednom postao vrhunski bek, za nase pojmove.

@Jasmina
Cuo se pozdrav premijeru!!! I jedva cekam da vam se pridruzim u avgustu!
 

GROBAR UE

Grobarčina
Учлањен(а)
15.07.2010
Порука
1.725
Reaction score
89
Локација
Mali Carigrad
Pozdrav premijeru je bio vrhunski:clap Ali je jug odmah skocio na nogice da se to ugusi!

Zaboravih da pitam da li cemo se igrati igara koje jacaju "timski duh" tasi tasi tanana da Bilja Grobarka snimi za Siti na Pantic TV-u?Videcemo da li ce te igre nabildovati muda za Lubin da ne izadjemo ko picketine nego ko ljudi?
 

Optimus

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
1.017
Reaction score
36
Локација
U kesi Miše Tumbasa
MEDIA BOX

Pošto je sad pauza do revanša u Poljskoj, želim da skrenem pažnju na jednu stvar koju ja je prošla skoro pa ni ne primećena. A to je da, je na zvaničnom sajtu ugašena sekcija MEDIA BOX. Razmišljao sam i došao do cifre da sam 14 godina(gore-dole) svakodnevno posećivao taj deo sajta. Postao je neizostavan deo u mom životu kad pijem kafu ujutru i surfujem netom. Od kad su taj segment ugasili skoro da ni ne posećujem više sajt. Jedino kad su UEFA analize i kako bih proverio da je igrač potpisao(da ga vidim sa šalom). Nadam se da će neko ovo videti i vratiti ovu opciju, znam da nas i na ovom forumu ima dosta koji su imali iste navike.

Prebacite u Uprava i marketing.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Skuletica bi donio na ledjima iz Rusije, nije problem samo da dodje. A Bozinovu bi platio kartu za drugi kraj svijeta sto dalje od nas, makar ne vidio bijeli hljeb tri mjeseca.

Uopsteno diskutovat ko je bolje izmedju njih dvojice je bezveze, vidi se gdje ko igra.
 

Rub Izuzev

Grobarčina
Учлањен(а)
19.11.2012
Порука
1.807
Reaction score
600
Znači mi smo truba, a Lokomotiva Moskva je Real za nas?
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Oni kupe spica od nas za 4 miliona, a mi pretresamo biro rada nebil nafatali nekog nezaposlenog drvosjecu. Razlika u novou je ocigledna. Lokomotiva nije Real ali jest klub koji je daleko iznad nas svidjalo se to nekom ili ne.
 

Rub Izuzev

Grobarčina
Учлањен(а)
19.11.2012
Порука
1.807
Reaction score
600
Po čemu su oni daleko iznad nas? Nemaju nikakve rezultate niti će ih ikada imati. Dva puta bili prvaci Rusije i to je to. Prošle godine 9. u ruskom prvenstvu. Nisu ni pare za svakog.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.958
Reaction score
27.111
Eh, koliko ljudi toliko cudi. Svako utakmice dozivljava na svoj nacin. Ne vidim problem ni kod onih koji su optimisti, ni kod onih koji su pesimisti. Sve ima svoje razloge. I sad ako neko pise onako kako meni ne odgovara, ima da ga gadjam rafalno. Neko voli da divlja kolima, neko da vozi strogo po propisu, neko voli da popije gajbu piva a neko samo dva piva, neko se na poslu polomi od truda nekog boli kurac da mrdne, itd, itd... Po pitanju Partizana ja sam prosao razne faze, kad sam bio klinac plakao sam nakon poraza i bio se sa svima u skoli koji su me provocirali posle utakmica, a kad pobedimo jedva sam cekao odlazak u skolu i da ganfere zajebavam...srednja skola i studije su prosle na jugu, i tad sam bio odani navijac, bez preispitivanja poteza celnika kluba, igraca i trenera, bio sam u fazonu u kojem je danas jug, bitan je samo klub a svi u njemu zasluzuju postovanje i podrsku bez obzira na sve, pa i posle kroacije, cele te mucne sezone, cak i posle Rapida, a film mi je pukao posle Slavije! Pa jbt, ja uz klub u dobru i zlu, a bruka bruku stize! Od tada sam "nemilosrdan" prema svima u klubu, ako dobro rade pohvale, ako ne kritika. Prosto, a stvar je moje licne percepcije kako gledam na desavanja u klubu. Sad sam u nekim godinama kada bi trebalo da smirenije gledam na sve, da ne razmisljam bas toliko navijacki, ali jbg, ne mogu! Ja sam strastven covek, navijac, u sve unosim veliku emociju. Da li sam zadovoljan igrom? Jesam! Da li sam zadovoljan rezultatom? Nisam! Pa ocekivao bi pobedu taman igrali protiv Bajerna, Mancestera, Barse, Reala... Iracionalno? Nerealno? Jeste...ali znate sta, zabole me! Mi smo grobari, najjaci smo, najjaci! Revans u Poljskoj...iskreno, hladno mi oko srca, vise bi voleo da smo stekli kapital...s druge strane, trazim i najmanju sitnicu da ohrabrim samog sebe, bolji smo, imali smo dosta sansi, kad je vec nereseno dobro da je bez golova, itd, itd...Kako god, razumem i optimiste i pesimiste, na kraju krajeva, svi smo mi ljudi, nekad vidimo crno nekad belo, ali sve je to normalno. Pred Augsburg sam do dana utakmice bio siguran u evropsko prolece, ali sam i pred gostovanje u Holandiji uknjizio poraz. Nikad se nezna, uskoro cemo saznati ko je imao pravo: optimisti ili pesimisti.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top