Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Djomla97

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
674
Reaction score
4.456
Локација
Kosovska Mitrovica
Последња измена:

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
448
Reaction score
2.542
Локација
Novi Beograd
Kao nagradu za to što nas je spasio na samom isteku poluvremena, mali Pop će dobiti odmor u narednim mečevima.
Da li se Zeka forsira da bi što spremniji uleteo umesto Zdjelara na polusezoni?

Iako igra liči "na ništa" (baš ovako kako je napisano), ušli smo u ritam pobeda, a to je najvažnije.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Asano je decko dosta napredovao. Pobeda se pise,nadam se na prolece nesto sto lici na pravi Partizan.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.356
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Osim toga, nista vise. Je l' traba da nam za celu utakmicu ne stvore ni jednu sansu, pa da kazemo da je okej?
Stvarno svasta.. Nemoj da mislis, da imam nesto protiv tebe.. Nem' razloga, ali brate.. Preterujes, iskreno.
Ti očigledno imaš neka logička previranja sam sa sobom.
Ja nisam kritikovao igru već tvoju tvrdnju da nam ne bi dali gol ihaha, a stvorili su bolje prilike nego mi na 0-0.
I smatram da u domaćoj ligi ako smo ovako orijentisani prodefanzivno da je mnogo i jedan zicer da nam neko napravi, ali to nema veze s ovim.
Ja ne znam što je problem NE ići uz krajnosti u krajnost.
 

Djomla97

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
674
Reaction score
4.456
Локација
Kosovska Mitrovica
Pa i ne bi nam dali gol. To sto su imali jednu sansu, i taj neki penal, koji nije sviran.. Ne znaci da bi nam dali gol. Apsolutno stojim iza svoje tvrdnje, Vozdovac nam veceras ne bi dao gol, pa da se igra do jutra.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Poslednji put smo vezali 6 pobeda u ligi pod Djukicem. Inace igra i dalje ravna linija, sivilo.....valjda je ovaj niz pobeda neka naznaka da ce biti bolje na prolece.....

 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Po meni bi produktivnije bilo da Jojic ulazi sa klupe, pa od zime da igra od pocetka. Ako postoje neki dugorocni planovi sa njim.

Doduse ne bi me iznenadilo da se vrati za Austriju umjesto da ide sa nama na pripreme. Jer mi se cini da je Stanoje odigrao sa njim all in, ako nesto odigra da ga probamo potpisati na zimu, pa da imamo neku korist a ne samo da ga vratimo u zivot i da on zapali onda u Rusiju,Grcku, Tursku ili ko zna gdje vec.

Ok ovo je sad bila naucna fantastika, jer kod nas ne postoje planovi a kamol dugorocni planovi. Izvinite.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.356
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pa i ne bi nam dali gol. To sto su imali jednu sansu, i taj neki penal, koji nije sviran.. Ne znaci da bi nam dali gol. Apsolutno stojim iza svoje tvrdnje, Vozdovac nam veceras ne bi dao gol, pa da se igra do jutra.
Isuse bože.
Ovo preti da ugrozi legendarnog Mijatovica.
Ps
Maltene penal znači čist šut sa 10ak metara, pošto tebi treba da se crta i kredom i voštanim bojicama.
 

Djomla97

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
674
Reaction score
4.456
Локација
Kosovska Mitrovica
Isuse bože.
Ovo preti da ugrozi legendarnog Mijatovica.
Ps
Maltene penal znači čist šut sa 10ak metara, pošto tebi treba da se crta i kredom i voštanim bojicama.
Sto se penala tice, nije sviran, i tu se svaka prica oko toga zavrsava. Odbranio je Pop jedan sut, plus ona stativa. Ti na osnovu ovih situacija, tvrdis da bi Vozdovac dao gol u nastavku. Bravo! A recimo, normalno bi bilo da uzmes u obzir igru, pa da zakljucis da l' bi pao gol ili ne. Sve u svemu nebitno je ovo.. Nego eto, tebi je krivo sto smo dobili.. Pa trazis dlaku u jajetu. Ne vidim drugi razlog, zasto bi ovako nesto pisao.
 
Последња измена:

file

Grobar
Учлањен(а)
25.06.2007
Порука
225
Reaction score
422
Pa dobro, igra i nije bila neka, ali pamti se rezultat i tri boda. Bitan je kontinuitet pobeda.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
Dve mnogo lepe akcije za gol. Daleko smo bolji u toj tranziciji iz odbrane u napad sada, mada i dalje ima dosta da se radii. Natho izgleda kao onaj iz prošle sezone. Drago mi je što je Markec dao gol i Šćekić dobio veću dozvolu da učestvuje u igri.

Najbolja utakmica otkad je Stanoje došao, nekako sam potpuno ležerno ispratio i čak očekivao da ćemo dati gol i na 0:0. Mnogo smislenije izmene ovoga puta, dao je klincima neke minute, dobro je procenio da Banjaka stavi desno u nedostatku Miljkona. Bitno je stvoriti bazu igrača, odnosno sistem igre za narednu sezonu makar, ako ne za ovu. Boga molim da ćemo zadržati Asana. Presing je isto bio odličan, šteta samo što mu je trbalo previše vremena da skapira da igramo u ovom sistemu. Dajem sebi skromnu nadu za drugu polovinu sezone. Čestitke svima!
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
@Al_Bundy

Rekao je za Zeku da ga stavlja levo i da nije na svojoj poziciji i da je daleko od spremnog. Očekuje mnogo više od njega kad prodje pripreme (konferencija pre utakmice). Da, zeka je bio loš ali još nije spreman. Veći mi je problem što smo utopili Sadika a ovog Bebeka nema nigde...

Ma znam ja to da ga priprema za sledeću polusezonu, bez utakmica neće ući u formu nikad. Nego da se toliko zapusti profesionalni igrač, i to onakav igrač, ni jedan jedini duel nije dobio, on čovjek ne može da se zagradi koliko je slab, razvačila su ga ona djeca danas samo tako.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Plašio sam se ove utakmice ali kada smo uspeli da preživimo prvih 45 minuta znao sam da ćemo nekako doći do pobede. Očajno prvo poluvreme i samo zahvaljujući Popoviću nismo jurili minus u nastavku. Ko zna šta bi bilo, koliko bi se ovi zatvorili u nastavku da su poveli iz onog zicera. Popović još jednom spašava ali ok, to je zadatak golmana. A bila je i ona opasna šansa koju im je namestio Svetozar Marković, kad je lopta očešala stativu. To su ozbiljne prilike, dve baš ozbiljne, a dve smo i mi imali samo smo ih realizovali.

Ovaj današnji sastav treba da se fosira, kad već ove igrače imamo, samo Holender na levo krilo, Jojić na klupu a Štulić u špic kad već drugog nemamo. Jojić ne sme da igra. Samo zahvaljujući tome što nema VAR-a i što je sudija slep mi nismo ostali sa igračem manje posle onog starta Zdjelara a svemu tome je prethodio očajan pas Jojića, bukvalno je zaklao saigrača. I ne samo da je taj potez bio loš, on nema snage da isprati akcije kao što nema snage ni duel da izdrži. Voždovac je bio neuporedivo bolja ekipa u prvih 45 minuta i ne znam koji je posed lopte bio s obzirom da je na kraju utakmice pisalo 58-42 u njihovu korist. Bagnack na desnom beku mi se baš sviđa, prvo ima brzinu skroz solidnu a ima i muda i znanja. Jedinu šansu u prvom poluvremenu smo napravili kada je on povukao napred, odigrao do Japanca koji je uposlio Mađara za šut u spoljni deo mreže. To je bilo jedino vredno pomena u prvom delu sa naše strane, pored naravno sjajne odbrane Popovića.

U nastavku je Asano pogodio zicer ali je sjajno istrčao napred što je Šćekić odlično video. Ta akcija je krenula od Sume i čim se brzo odigra tad fudbal već liči na nešto. Prva i dupli pas su otac i majka fudbala. Mora se reći da je Stanojević opet pogodio sa izmenama pa je Natho asistirao Markoviću. Suma je bio nezadovoljan izlaskom i moram priznati da je i meni to bio neogičan potez jer je imao snage dok je Zeka skapavao na terenu. Ali dobro, ovoga puta se dobro završilo i izmene su bile dobre. Treba i to osetiti, ako se tako gleda na ovo danas.

Ajde ta još jedna utakmica pa da vidim kakve nam egzibicije u prelaznom roku spremaju Stanojević i Vazura.
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.224
Reaction score
4.032
Локација
Uvek uz Partizan
Pobede naravno raduju. Igra nije dobra. Moj je utisak da se izrazim košarkaški da igramo na jednu loptu sa protivnicima, oni mogli da daju u prvom, mi dali golove u drugom na čist individualni kvalitet.

Nije bitno ko je trener i ko su igrači, Partizan je isuviše veliki da bi ovako izgledale utakmice, Partizan mora da melje, da gazi, da lomi protivnike, celo prvo poluvreme čekamo da stvorimo priliku. Mi moramo da dominira i da ne izbijamo iz njihovog šesnaesterca...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
Da počnem sa onim što je najvažnije: pobeda ostvarena, bodovi uzeti, čestitam!
Ali...
Srećom imamo interni dogovor da ne komentarišemo dok utakmica traje, inače bi svačega bilo u komentarima za prvo poluvreme...
Ali, eto, fudbal je takav, igra se zbog pobede i golova i kad pobeda i golovi dođu...i onda je sve o.k...osim raznoraznih stvari u našoj igri...

Ja stvarno ne znam više koji kriterijum da primenim ako želim da prokomentarišem utakmice Partizana...
Ako pomislim koliko smo do nedavno gubili i prosipali bodove, onda treba da budem srećan i zadovoljan kada se pobede konačno nižu...
Ali ako pomislim našta se igra Partizana svela i koji su dometi igrača sadašnjeg Partizana, kako da budem baš totalno srećan i zadovoljan...
A prava istina o sadašnjem Partizanu i pravi kriterijum su valjda negde na sredini...

U prvom pol. spasao nas promašaj Zmajeva i Popova odbrana zicera...odbrana nam bila bušna, Maki nije bek, a kamoli dometa Miljkona...napucavali smo non-stop visoke lopte ka nepostojećem centarforu-sidrašu ili ih bar stalno dizali u vazduh iako imamo igrače koji su niski i valjda mogu da odigraju bolje nešto po zemlji nego u nebesima...mada...i to po zemlji je izgledalo ne kao da su prvi put na terenu sa veštačkom travom, nego kao da nikad loptu videli nisu...
Da ne poveruješ da možemo da budemo toliko loši...

U drugom poluvremenu jedan fantastičan pas Šćekare i samurajska realizacija Asana, totalno menjaju utisak o utakmici...postajemo sigurniji u našu pobedu...a izgleda da smo našli i ,,recept,, za taktiku - totalno sat vremena smoriš sve koji utakmicu igraju ili gledaju, a onda ubaciš Natha umesto Sume i Markeca umesto Zeke i sve izgleda bolje...
...isto kao i ono kad smo ranije ubacivali Sumu umesto Natha u sličnoj ,,minutaži,, ili kad bismo mogli Zeku na pola sata umesto Markeca (kad bi ovaj bio u stanju da bude sat vremena zdrav i u ekipi)...
Deca su isto dobila priliku u pravom vremenu a Džoni možda jeste još ,,zelen,, ali...solidno se nosi sa odraslima...

Utisak kvari to što jednostavno svi znamo da niko od igrača (osim Asana) nije u stanju da ima tu KONSTANTNOST svih 90 minuta, a kamoli u svakoj utakmici...
U redu, idemo korak po korak, ali gde želimo tim ,,koracima,, da stignemo i kada planiramo da to bude...

Stalno mi je u glavi forumski ,,razgovor,, od pre neki dan, da Partizan treba da bude Partizan, a ne da težimo da budemo neki ,,Čelik iz Zenice,,...
Jednostavno, ljudi, ne znam kako da napišem a da ne uvredim nekoga, ali ovaj sadašnji fudbal izgleda...nekako...u nekoj sasvim drugoj ,,ravni,, od nekadašnjeg...

Nekada su bre štoperi bili ljudine sa kojima je bilo rizično po zdravlje ući u duel, a sada Vujke stalno pada i boli ga nešto, Svetu boli lice, itd...
Za 90 minuta smo dva pasa dali kako treba i dva puta šutnuli kako treba...duplog pasa niđe, driblinga nema, kamo neka akcije, šanse, nema pa nema...o.k. ne mora da ima ako se pobedi...
Ono čega je bilo, bilo je dovoljno za pobedu, i dovoljno za večeras.

Ali ne baš i dovoljno za neki Partizan kojem valjda svi treba da težimo...nije to pitanje Suma ili Natho, Savo ili Stanojević ili neko treći...

To je pitanje toga kako jedan Voždovac sa malim budžetom i igračima od kojih su neki oni koji NAMA nisu trebali ni za Teleoptik, odigra utakmicu sa nama uz isti broj šuteva kao i mi, uz veći posed nego mi, uz manje kartona nego mi?
Pa šta mi radimo ako smo u stanju da ,,stucamo,, 30 miliona evra za dug a da nikako da budemo Partizan koga se svi plaše, koji ne izlazi iz 16m protivnika, i koji bar ima centarfora u timu od prvog minuta...

Dobro, jeste, druga su vremena sada, nismo mi onaj neki davni Partizan koji je umeo da ,,stisne,, i ,,davi,, čak i jedan Inter na JNA, baš na današnji dan, 1990.-e godine...
Dobro, nije više 1990.-a, i Partizan objektivno i realno ne može sada da ,,stisne,, jedan Inter...
Ali...
A zašto Partizan iz 2020.-e, nije u stanju da ozbiljnije ,,stisne,, ako ne Inter, onda bar jedan Voždovac?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top