Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.553
Локација
Beograd
Pa na treningu si ipak sa saigračima kojima i nije baš stalo da ti iskopaju oko, kao što se to dešava na utakmici...
O.k. znam da su Manga i Odita slomili noge saigračima na treningu, al' to nije bilo namerno...
Jbg, znam ja da treneri ne vole da neko lenčari na treningu, jer mu time ruše autoritet i kvare atmosferu u timu, al' opet kažem, po meni trening nije svrha sam po sebi...
Svrha je pobediti na utakmici.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Ajde nakon ove polusezone da sumiram utiske iste.

Imao sam visoka ocekivanja kad je dosao Sale, ostavio je dubok trag u prvom mandatu, pozitivne stvari su mu sto trazi kontinuitet pobedjivanja, sto ume da motivise igrace itd sto me je dovelo do razmisljanja da ce tim od Save da zategne i napravi tu doselekciju da bi promenio malo nacin igre koji njemu vise odgovara. Medjutim taj tim i nacin igre na koji smo igrali je susta suprotnost od onoga cemu tezi Sale pa je u tom trenutku hteo da se prilagodi timu i selekciji igraca jer nam je to bio najbitniji deo sezone. I kao sto svi znamo nije uspeo. Do utakmice sa Sarlroom je pokusavao da se prilagodi timu nakon toga je napravio veliki rez i preuzeo rizik koji se do sada nije isplatio.
Ipak trener njegovog renomea za nase uslove sebi ne sme da dozvoli onoliki pad u toku sezone. Ispadanje iz Evrope, derbi, pocetni period je jedan veliki minus koji je radom pred kraj polusezone uspeo da umanji zbog ovog niza pobeda. Vidi se i dalje da u njemu ima zara, vidi se sta zeli da napravi od ekipe, da zeli da pobedjujemo u kontinuitetu sto je najbitnije, da stvori jedan tim sa visokim zalaganjem koji ce u nasoj ligi tesko prosipati bodove. Raduje ovaj poslednji period i niz pobeda ali ipak ne moze neutralisati pocetni period.

Ovaj zimski prelazni rok i zimske pripreme su mu prekretnica u ovom drugom mandatu kod nas. Od ovoga ce mu zavisiti buducnost u klubu i iskreno se nadam da ce odraditi na najbolji moguci nacin. Sale ima problem sa tim delom menadzerskog posla ali se nadam da ce uz pomoc saradnika i Ivice Ilieva napraviti jednu dobru bazu igraca koji ce izneti prolecni deo i predstavljati osnovu za pocetak sledece sezone.

Ono sto je definitivno razlika u odnosu na period kod Save je da sada imamo vecu stabilnost tokom utakmice i da imamo vise resenja za bunker. Veca stabilnost je proizasla iz toga sto trazi od igraca da mnogo vise trce (da budu disciplinovaniji) i da nakon gubitka lopte vecina (svi) igraca moraju da se vrate da budu iza lopte. Rezultat toga je da je Suma za ovih 60 minuta po utakmici kod Saleta vise trcao nego za 90 minuta kod Save, a Scekic i Zdjelar (i Asano) su bili najzasluzniji za tu stabilnost. U napadu smo sa druge strane imali velikih problema zbog povrede Bajebeka, ali smo nasli nacin kako to da prevazidjemo. Glavna razlika u odnosu na Savu je sto kod Saleta mnogo vise napadamo i po bokovima preko bekova (Obradovic, Urosevic i muceni Miljko) dok smo kod Save iskljucivo napadali kroz sredinu a bekovi nisu odlazili visoko vec su samo sirili igru u polju i sluzili za pas.

Ovaj poslednji period je model po kome Partizan treba da igra u domacoj ligi (po pristupu, trcanju, disciplini) medjutim i pored ovog niza pobeda jos je daleko od nivoa na kom bi Partizan trebao da bude. Nadamo se da ce to izgledati jos bolje posle zime.


Sto se tice samog igrackog kadra po meni prioritet su nam dve pozicije koje je oznacio i Sale a to su spic i desni bek. Najvecu razliku cemo napraviti ako budemo doveli kvalitetnog napadaca a po njegovim izjavama trazi se igrac slican Rikardu Gomesu koji je spic, golgeter ali moze da se izvuce i po strani da iskoristi brzinu. Za desnog beka se nadam da nece biti alternativa Miljku, vec standardan prvotimac, pominje se da Boranijasevicu istice ugovor na kraju sezone pa da cemo njega pojuriti. Od velike vaznosti nam je da dobijemo igraca koji ce ispuniti moderne zahteve fudbala za jednog beka a to je agresivnost, brzina, prvi korak, ponavljanje, duel igra. Nazalost Miljko od ovoga nista nema.
Najbitnija stvar sto se tice igrackog kadra jeste da se potpise Zdjelar i da ostane da igra. Neverovatno koliko je sazreo kao igrac, vrhunski centralni vezni za nase uslove, VRHUNSKI, motor ovog tima. Medjutim svestan sam toga i da je decko trenutno na vrhuncu forme i da verovatno hoce to da naplati. Znajuci ove govnare iz uprave svasta je moguce i pitanje koliko su sposobni da ga zadrze ako i on to zaista zeli. Trenutno zasluzuje da bude medju najplacenijim igracima u timu i da bude kapiten ekipe. Moja zelja je da ostane do sledece zime uz pojacan ugovor i da iznese period Evropa - domaca liga na leto pa da dobro naplati igre sledece godine.

Veliki problem za sada predstavlja to sto Sumi, Jojicu i Nathu najvise odgovara pozicija ofanzivnog veznog ili poluspica (pozicija gde mogu da imaju najvecu slobodu). Ne bih voleo da gledam Jojica ili Natha na centralnom veznom jer nemaju tu dozu agresivnosti i duel igre potrebnu za ovu formaciju, te mane se ne bi videle samo protiv ekipa sa skromnim fizickim, trkackim kvalitetima (u Evropi prakticno da ih nema). Suma je po meni definitvno najkvalitetniji individualni igrac ekipe, sposoban da konstantno pravi visak na utakmicama. Medjutim njegov najveci problem je mali prostor koji pokriva, trcanje, zalaganje (nonsalantnost) i pad koncentracije nakon 60 minuta utakmice, nakon sat vremena igre pocinje sve vise da pokusava egzibicione poteze (potez vise). Iako za mnoge stvari podrzavam Saleta velika je greska sto poslednje dve utakmice Suma nije odigrao do kraja kao nagrada za veliko zalaganje u poslednjem periodu (trcao, ulazio u duele, pravio visak i resavao utakmice). Individualnim kvalitetom je uticao na rezultat u skoro svakoj utakmici u ovom nizu pobeda. Opet kazem u poslednje vreme je vise trcao za 60 minuta nego kod Save za 90. I pored svih mana je najveca klasa u nasem timu. Ovo kad spominjem oko Sume ima smisla ako ga uporedimo sa kvalitetnim igracima kao Moreira, Leonardo i sl. ali ga nema smisla uporediti trenutno sa Jojicem, L. Markovicem i drugima jer je za njih u ovom trenutku klasa.
Za Jojica nemam reci, sramota je koliko se raspao. Inace provlaci se prica da nije u top fizickoj spremi, a kad je dolazio kod nas pisalo se, a i on je dao izjavu da je u dobroj fizickoj spremi (pre skoro 3 meseca) jer vodi samostalno racuna. Razumem ja odlicno razliku izmedju individualne fizicke spreme i spreme za takmicarske utakmice, razumem da nije u takmicarskoj formi ali ne mogu da razumem da nijednim potezom nije nagovestio neki potencijal koji ga je doveo do Dortmunda i Kelna. Decko loptu ne uspeva da umiri, pas jedva daje, oni sutevi van 16 su sramota. Mislio sam da ce nakon mesec dana biti mozda i najbolji igrac lige, bas sam imao velika ocekivanja a on nikad gori. Jedina pozitivna karakteristika jeste da moze mnogo da pretrci sto je pokazao u poslednje 2 utakmice gde se kao krilo u svakom protivnickom napadu spustao do nasih 16m. Iskreno se nadam da ce se posle priprema vratiti kao mnogo kvalitetniji igrac jer je trenutno klasa ispod Lazara Markovica.

Pozitivne utiske su mi ostavili Asano (vrhunske za timskog igraca), Holender, Scekic, Zdjelar, Suma, S.Markovic, Banjak i povremeno Obradovic jer je doneo novu dimenziju na levom beku gde u domacoj ligi uspeva da napravi visak sto godinama nisam video kod nas.

Ako dovedemo ozbiljnog spica i pristojnog beka, i uz to ne rasprodamo najbitnije igrace ovakav tim izgleda obecavajuce : Popovic - Pojacanje, S. Markovic, Banjak, Obradovic - Scekic, Zdjelar - Asano, Suma/Jojic, Holender - Pojacanje



Ajde Sale nek je sa srecom. :ziveli

:napred-partizan:
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
Stanoje je jednom rekao da pažljivo čita forume i pazi na svaku izgovorenu reč... nadam se da je to istina i da će to potvrditi time što će dati kolegi mesto u stručnom štabu pa da osvojimo Konferenciju. :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.553
Локација
Beograd
Stanoje je jednom rekao da pažljivo čita forume i pazi na svaku izgovorenu reč... nadam se da je to istina i da će to potvrditi time što će dati kolegi mesto u stručnom štabu pa da osvojimo Konferenciju. :D
Ne znam da li je rekao forume ili komentare, ali dobro...bilo je to pre mnogo godina, i možda je dosad već odavno izgubio taj ,,poriv,, ili ,,porok,,...
Stvarno mislim da ozbiljan trener ne treba previše da gubi vreme na to šta ko od nas amatera radi i pametuje u vreme dokolice...
Jer ako mi treba nekoga da učimo njegovom poslu koji radi tolike godine, e onda...
Naravno, nije baš da i mi, amateri i laici uvek ,,fulamo,, kako i šta treba u fudbalu, ali...

Svi mi mislimo da smo poprilično pametni, aII iz iskustva znam da svaki posao izgleda mnogo lakši ,,iz fotelje,, nego u praksi...jer praksa ti donese takve zajebane situacije, koje ni u najgorim moćnim morama nisi imao...
U teoriji, komentarima, na forumima, možeš svašta da lepo ,,posložiš,, ali, uraditi to u praksi i realnosti...

Naravno, ne bežim ni od toga da se često ispostavi da su u pravu neki od nas, a ne neki naš trener ili SD, ali sve i da su neki od nas na njihovom mestu, isto bi se ispostavilo da i mi znamo da pogrešimo...Iliev recimo često ,,pogađa,, sa strancima, a često i ,,omane,, sa domaćima, ali sve i da mi uzmemo da radimo njegov posao, možda ne bismo ,,omanuli,, tamo gde on jeste, ali zato bismo na nekom drugom ,,slučaju,,...

Baš je Tegeltija pre neko veče na SOS-u pričao kako ljudi po ,,mrežama,, traže domaće mlade igrače, a kada dobiju to na terenu, onda se bune što su ti igrači pogrešili i igrali jer smo izgubili, tako da im se nikako ne može udovoljiti...a ja se čudnim čudom čudim, šta Tegeltija uopšte ima da komentariše ono što ljudi po ,,mrežama,, blebeću i ,,traže,, jer na ,,mrežama,, svaka budala može da misli da je merodavna i da sve zna...
A i Bilja Obradović ponekad pomene stav koji se ,,provlači po mrežama,,...
Šta to znači ,,po mrežama,,? Po kojoj ,,mreži,,? Koja je merodavna, koje nisu? Na kojoj ima najviše budala? Koja je najpametnija? Itd?

Razumem da na mreži kako na budalu, tako možeš da ,,naletiš,, i na nekog genija, ali to je već daleko ređi slučaj...razumem i da pametne treba ,,saslušati,, odmosno ,,pročitati,, a budale izbegavati, ali mnogo vremena oduzima to ,,odvajanje žita od kukolja,,...
Tako da sportisti, treneri...mogu da se bave ,,mrežama,, samo ako baš nemaju pametnija posla...

Koliko im tamo neki pametan savet može koristiti, mnogo više vremena će utrošiti - nizašta...
Nije da potcenjujem pamet kolega sa ovog Foruma (pa čak ni moju sopstvenu), ali onaj ko traži neku mudrost u našim rečima, pa bio to i naš trener Stanojević, treba da dobro proceni koga treba da ,,sluša,, koga samo da ,,sasluša,, a koga da ,,izbegava u širokom luku,,...
A to je sve stvar dobre procene...
A ako ima dobru procenu - onda valjda zna i da vodi jedan tim bez da mu mi ,,sufliramo,, kako se to radi...

Uostalom on i odgovara za svoje procene - i dobre i loše.
Ako misli da će Jojić i družina doneti titulu, i ako se to i desi - onda je sve o.k. a ako je ne donesu, onda neće biti o.k.
Naravno, neću zameriti ako se to ne desi ove sezone, ali ,,pod obavezno,, im je da to urade sledeće, a da u ovoj bar nastave sa nizovima pobeda!
Pa sad, čitali ili ne čitali komentare,mreže i forume!
 
  • Like
Reactions: Dzo
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.354
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Dok ste pričali o tzv takmičarskom fudbalu tj u prevodu probijanju bunkera i ispadanju i sezoni kupanja u Evropi, ja sam pisao da je uzaludno formirati igru na taj način, zbog “okolnosti”.
Vezali smo osam jebenih pobeda i zaostajemo i dalje jebenih 9 bodova kao da se ništa nije dogodilo, i sad tu kao nešto pričamo o skorovima, procentima, pičke materine.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Da li je trener za Partizan videćemo kad skupi 30 utakmica.
Tekst je napisan prerano da bi se upoređivalo.
Apsolutno se slažem. Poenta je da prethodnici ni u jednom trenutku nisu krenuli na gore već su nam utakmice u JSL ličile na Gausovu krivu. Bitno je da postoji progres ma kad se on desio, ali da se i nastavi sa još boljim partijama i rezultatima.
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.415
Reaction score
3.361
Локација
Krcunija
Dok ste pričali o tzv takmičarskom fudbalu tj u prevodu probijanju bunkera i ispadanju i sezoni kupanja u Evropi, ja sam pisao da je uzaludno formirati igru na taj način, zbog “okolnosti”.
Vezali smo osam jebenih pobeda i zaostajemo i dalje jebenih 9 bodova kao da se ništa nije dogodilo, i sad tu kao nešto pričamo o skorovima, procentima, pičke materine.

bukvalno ovo

kaži brate kakva liga, vežeš osam pobeda, ne primiš gol, a nisi se pomerio za milimetar

štazi i dinamo berlin iz ddr-a da se uče kako se rade stvari na primeru cigana
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.972
Reaction score
25.967
Локација
ante portas



 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Dok ste pričali o tzv takmičarskom fudbalu tj u prevodu probijanju bunkera i ispadanju i sezoni kupanja u Evropi, ja sam pisao da je uzaludno formirati igru na taj način, zbog “okolnosti”.
Vezali smo osam jebenih pobeda i zaostajemo i dalje jebenih 9 bodova kao da se ništa nije dogodilo, i sad tu kao nešto pričamo o skorovima, procentima, pičke materine.
Dok bi sa Savom bili sada na -12 verovatno. Nije razlika, ali postoji bar neka nada.
Slazem se, ispali smo iz Evrope zbog promene trenera. Ali smo bas zbog te promene vezali 8 pobeda i to protiv najtezih protvnika.
Savo nije vezao 6 pobeda za godinu i po dana.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Ako ostane do kraja sezone -9 (ili cak -1) nece biti nikakva razlika.
Ali bar postoji neka nada da se spasi sezona.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Na minus tri moze da se desi Vozdovac na minus petnaest ne moze, kao sto je jako tesko da se ista desi na ovih minus osam.

Sad je na Saletu da napravi bazu i za leto. Spic, desni bek i neki omladinac (po mogucstvu 2) da se nametne umesto Fice i Svete koji nisu u nasem vlasnistvu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top