Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.004
Reaction score
11.814
Локација
JNA
Ubacili su ga zvezdan terzic, vucic i tajne obavestajne sluzbe da namerno otera sve strance, dovede klub do ambisa i da namerno izgubi derbi i Sarlou. Ono protivljenje da se pravila o strancima menjaju u sred sezone, nazivanje zvezde Srbijom i zameranje predseniku Srbije tom izjavom, to je samo predstava za masu.

Uozbiljite se.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.602
Локација
Beograd
osnov mogu da budu samo rezultati i neka vizija i ideja a to je sve jedna velika NULA!
Pa sad da l je nula ili kec ili ,,slaba dvojka,, ili -1 ili šta već, ali svaka čast za trud oko pisanja teksta...

Ipak, stvari deluju različito, zavisi odakle ih gledaš i kako ih gledaš...i ko ih gleda...

Recimo za derbi (ovaj poslednji, finale kupa) - ja bih svakako odmah napao ,,ciganšture,, da im uvalim 2-3 komada, pa nek bude šta bude, isto kao što bih tako napao svaku moguću ekipu na ovome svetu, jer sam fudbalski jednostavno takav - ultraofanzivan - pa šta ima da se čeka i taktizira, koji k.?! Prezirem taktiku! Za mene je jedina taktika kao u govoru Majora Gavrilovića - tačno u toliko i toliko časova, neprijatelj ima da bude raznet vašim napadima, driblinzima, šutevima, golovima! Tačka. Kakva taktika...jedina taktika koju priznajem je: Juriš! (Napadaj, napadaj, Partizane napadaj!)

Jer ako sam jači, ima da ih ,,lemam,, od samog početka, a ako nisam...pa šta da čekam koje p.m?, da oni meni prvo uvale 2-3 komada pa da ih posle ,,jurim,,...pa kako da ih jurim i stignem i prestignem ako sam slabiji? Bolje zato da ih odmah napadnem i zbunim jer to ne očekuju od slabijeg...

Ali, Stanojević je imao drugačiju ideju...a čovek je ipak trener, dok sam ja samo jedan obični romantični ljubitelj (nekadašnjeg romantičnog) fudbala...
Dakle, bio je svestan da nema sa kim i sa čim da napadne ,,cigane,, pa je rešio da ih izmori i umrtvi, te da onda, na 0:0 ubaci Natha, koji će sa par pasova da reši utakmicu, ili bar da ostane za penale kao nepogrešivi izvođač...

Ovo za 0:0 mu je uspelo, ,,cigani,, su popadali od umora, počeli da izlaze sa terena, ali, nažalost, čak ni ,,sveži,, Natho nije uspeo da asistira bilo kome za taj pobedonosni gol...jeste ga on dao iz penala, ali neki drugi nisu...i to je bio kraj priče...i taktike...

Ali nikad nećemo saznati da li bi bilo išta bolje, ili mnogo gore da je Natho igrao od početka, ili, da li bi nam taktika ,,svi u napad,, donela pobedu ili poraz...
To je sve samo u domenu teorija...

Isto kao što nikad nećemo saznati ni šta bi bilo i da Savo nije šutirao mikrofon i ostao da vodi Partizan...
I to je sve samo u domenu teorija...

Ono što je jasno, to je da Partizan nema novca, i da se zadužuje sve više, a da troši novac kao da ga ima i više nego što mu treba...

S tim što je Stanojević mislio da će sa ,,povratnicima,, koji koštaju koliko koštaju moći da uradi nešto, a da za te iste pare ne može da nađe neko povoljnije fudbalsko rešenje...

A evo i ovde na Forumu mi sad tražimo rešenje, ali ne znam da li ćemo ga naći...

Neko predlaže da otpustimo ,,penzose,, (druge na tabeli) a da igramo sa ,,decom,, pa šta bude...a šta ako bude da sa decom ne ostvarimo ni Evropu, ni ništa, pa da potonemo još koji ,,stepenik,, dole...

Iako u teoriji mnogo lepo izgleda da igraš sa decom, plaćaš ih skromno, mogu brže da trče od Jojića, talentovaniji su za fudbal od Miljkovića, itd...opet je pitanje, a šta bi pokazala praksa?

Evo, kad uđe Lazar Pavlović, o.k. zna fudbal, ali...Natho zna više...Jović...možda bude paklen igrač, ali nije rešio derbi...Štulić, uđe, promaši penal...
Doduše, promaši ga i Jojić.
Ali...
Tek u ,,praksi,, možeš da vidiš kako će se pokazati tvoja ,,teorija,,...
Samo što je onda već kasno da nešto bitno izmeniš.
Već si il' pukovnik il' pokojnik.
 
  • Like
Reactions: Dzo

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.080
Reaction score
14.360
Локација
Kipar
Teranje najboljih iz tima prethodnog trenera, dovodjenje nekoliko igraca za koje se znalo da nisu za fudbal a ne za Partizan, ispadanje od prosecne ekipe u Evropi, sramotna igra i taktika u derbijima, sramotna reakcija tima na provokacije u derbiju, pohvala regularnosti sudjenja kada je i najgorem ciganinu jasno da je ovakva naklonost fss i drzave nezabelezena u istoriji naseg sporta i da smo pre njegovog dolaska bezocno pokradeni vise puta dok se nisu odlepili.
Otprilike to su glavne optuzbe protiv Stanojevica i to je covek odlicno opisao u postu uz mnogo detalja.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Asano se u oproštajnom pismu posebno zahvali Aleksandru Stanojeviću što je verovao u njega.

Kaze Asano otišao zbog Stanojevića.

Baš tako. Stanoje nije oterao Asana. Par puta kad je Asano izlazio iz igre je bukvalno skako oko njega da mu se zahvali.

Imam svašta da mu zamerim, apsolutno je odgovoran za poslednji derbi, ali zaboravljamo da je Jović komotno mogao oba da reši u poluvremenu.

@President ceo post sam pročitao, da je dobro stanje u klubu nije. Ali brate, da sad ispadne da je Stanoje ubačen element i da nam maže oči a da plaču zbog njega mi je baš neverovatno.

Da te podsetim šta je svojevremeno za Klea izjavio. “Sliku ispod jastuka moram da stavim njegovu“ Nakon Brisela.
Uzimamo sve njegove kritike kao loše stvari a gde nekog pohvali zaboravlja se sledeći dan.

Ne želim da ulazim u raspravu, apsolutno poštujem svačije mišljenje i veruj mi da me duša boli svaki dan zbog Partizana (upao sam u Krkijeve klipove iz prošlosti i proživljavam iste utakmice ponovo), ali ako mi neko daje nadu za bolje sutra, barem što se sportskog dela priče tiče, to je on.

Ostaje nam da vidimo šta će sutra da nam donese. On svakako mora da napadne titulu i u ovakvim uslovima, jer se niko lud ne zadovoljava predajom titule u septembru.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Asano se u oproštajnom pismu posebno zahvali Aleksandru Stanojeviću što je verovao u njega.

Kaze Asano otišao zbog Stanojevića.
Та похвала Асана му је вероватно једини плус ове сезоне уз победничке низове у ткзв малим мечевима. Све остало је било веома лоше. Са друге стране нисам заборавио шта је Стевановић написао након последње утакмице за Партизан.
Замислите како би се нпр о Ђукићу или Кизи причало да су ове сезоне урадили све оно што је и Станојевић....
Тренутно ми Станојевић и управа делују као нокат и прст и то је разлог више да се прибојавам исхода наредног прелазног рока.... Нама у спортском сектору треба нека врста опозиције у односу на управу, Саво је то колико-толико био, Станојевић није. Ипак све то у вези тренера је само последица, а сви знамо шта је узрок.
 
Последња измена:

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Pamte se suze Moreirine a pamtiće se i Fićine. Prozove ga jedan igrač, on ćuti, prozove ga drugi a on i dalje ćuti. .
Istekao edit pa dole da podelim. Ne mislim da Moreira želi da bude politički korektan pa daje izjavu kako je Sale fantastičan trener i kako veruje da baš on može da donese titulu
Moreira o Stanojeviću. Evo vam i izjava iz aprila ove godine. Da je Stanoje bio govno prema Dr Mou nikad ne bi izjavio ovako nesto. Premotajte na 1:35



Stanojević svojevremeno o Kleu

Identičnu izjavu je Stanoje imao tokom ovog zimskog prelaznog roka. Rekao je svi koji budu tražili da odu imaju rok do početka priprema, ali ako ne dodje do transfera od mene neće dobiti dozvolu da odu. Moreira je upravo to uradio gde je tokom priprema napustio klub i otud ona izjava kako ga je razočarao.
 
  • Like
Reactions: Dzo

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.271
Reaction score
18.336
Локација
Kej Republika
Istina je da nam SD vode podguzne muve, poltroni i sitne duše. Preslikano sa svih ostalih "institucija" u zemlji.
Treneri i igraci su samo posledica poteza i ne znanja funkcionera. O motivima mnogih je glupo pričati. Ono što im je zajedničko, gledaju svoju bulju za Partizan ih zabole patke. Njih neko novo zaduženje čeka, kad nas satru.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
@Tomic11 slažem se. Ali ne možemo ići u krajnost da je Stanojević neko ko je došao da sahrani Partizan. On apsolutno nije kriv za stanje (sranje) u upravi koja se bahato odnosi prema svetinji. Na ta vrata treba da kucamo, ovom čoveku dati podršku da se bori protiv vetrenjača.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.602
Локација
Beograd
Mnogo toga zameram Stanojeviću, i od pre i od sad, ali mislim da je čovek došao da uzme titulu a ne da sve pokvari...da li će to uspeti...ne znam, ali znam da većina trenera koji su nam bili (ili bi mogli biti) na raspolaganju, ne mogu ni to nešto što on može...
Dapače, nisu u stanju povezat niz pobjeda u Linglongu, a da ,,usput,, ne kiksnu... i to više puta...

Što se tiče igrača, ja bih birao neke druge, ali ne biram ja nego on, a znate kako je sa igračima, čim ne igraju (svejedno da li je trener u pravu ili ne), uvek će kod njih biti gorčine, nezadovoljstva, suza, prkosa, ljutnje...
Tako je to u fudbalu...
 

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
691
Reaction score
1.927
Puna podrška Stanojeviću. Imam i ja mnogo toga da mu zamerim, ali uradio je i dobre stvari. Kod mnogih ljudi tas na vagi za ili protiv Stanojevića bio je poslednji derbi. I razumem sav bes, ali ne mogu da razumem da neko ovde dođe i piše da ako Stanojević ostane trener on želi da mi gubimo utakmice.
To za mene nije navijač.

Takođe ne razumem ljude koji pišu laži, kako on želi da nas uništi. U stvari voleo bih da mi objasne kako to neko želi da sam sebi upropasti karijeru, odnosno sam sebe da uništi.

Ali dobro, mišljenje je kao dupe, svako ga ima...
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Isto ce nam rezultatski biti ko god da bude trener. Neposteno je bilo kome staviti titulu kao cilj, jer bi ovdje i Masimo Alegri imao minimalne sanse. Najprije, sto Terzić drži u rukama apsolutno sve, a drugo što ćemo i sledeće sezone imati znatno slabiji tim ne samo u odnosu na a njih, nego i u odnosu na ovaj naš sadašnji, otuzni.
Kraj avgusta i klasika - 5, - 6...
 

GORAN-BL

Grobar
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
766
Reaction score
2.852
Локација
Banja Luka
Propast ove sezone je počela nekoliko meseci pre prve utakmice, u zimskom prelaznom roku. Već tada se znalo koliko će biti dozvoljeno stranaca u sastavu za sezonu 20/21. Nama su najjači deo tima bili upravo stranci. Natho, Suma, Asano i Sadiq su bili okosnica tima i sve zamisli trenera Miloševića, sva lepota ove igre je kretala od njih. Oni su i druge činili boljim. Za to je najveći dokaz izdanje u Evropi. Ja znam da sam bio ponosan na naš Partizan. Dakle, što se tiče stranaca moglo bi se reći da je to to. Savo Milošević je rekao da na njih računa i za godinu dana, nema bojazni od odlazaka i jurenjem zamene. Trebala je možda samo dopuna sa dva dobra mlađa strana igrača oko kojih bi se gradila igra Partizana u godinama koje slede. Milošević je skenirao dva igrača iz Olimpije, Bagnack i Boakye. Strahinja Pavlović je već realizovao transfer u Francusku ali je ostao do kraja sezone kod nas. Ako zbog toga tada nije došao Bagnack, očekivan je bio pred početak sezone baš kao i gorepomenuti desni bek iz slovenačke ekipe, tim pre što se tada znalo za novo pravilo od dva igrača ispod 21 godine koji moraju biti starteri a Boakye je bio u toj grupi. Da li se previše razmišljalo o tome? Pa ne bih rekao jer su kasniji potezi sportskog sektora baš to pokazali, prvo baš te zime a onda i prilikom narednog transfer perioda. Doduše, možda je Savo Milošević i imao neku ideju jer su prvi tim kasnije pojačali talentovani klinci sredine terena. Ali nikad nećemo saznati krajnji cilj bivšeg trenera. Korona je izazvala promenu još jednog pravila. Povećala je broj igrača koji mogu da uđu sa klupe. Dakle još više prostora da se tim osnaži jer povećava šansu i minutažu svima. Ali Milošević, kao i većina trenera je svojeglavo verovao u tu neku svoju ideju. Dobro, pokazao je da može, videli smo Evropu i videli smo kako smo igrali a videla je i Evropa nas. Cene igrača su skočile, igrao se dobar fudbal, mnogi su napredovali. A i derbiji su pokazali da ovi pored koliko god nameštali i bili ˝sigurni u sebe˝ ipak gutaju knedlu kada izađu nama na duel! A sve je to uradio kao trener POČETNIK, sa jasnom vizijom kako Partizan treba da igra!

Savo Milošević nije želeo da ulaže previše u igrački kadar iako smo svi bili svesni činjenice da se moramo pojačati, da su pozicije desnog beka i golmana kritične, da su nas upravo Miletić i Stojković koštali boljeg izdanja u Evropi i prolaska grupe, uz svo poštovanje za kompletan doprinos u crno-belom dresu. Takođe morala se naći zamena za Strahinju Pavlovića i morala se pronaći dopuna za Sadia-a, jer Lazar Marković i Đorđe Ivanović nisu mogli igrati ono što u Miloševićevom sistemu igra Umar Sadiq. Matića nismo videli u Evropi a u našoj ligi i u kupu je bio skromnog učinka (4 gola i 2 asistencije na ukupno 14 utakmica). Zamena za Pavlovića je stigla u vidu Bagnack-a, kao što je i najavljivano par meseci ranije, na golu je planiran Popović kao obavezni U21, Miletić je ostao na beku bez prave podrške na klupi, a ni napad se nije pojačao. Najviše se pojačala konkurencija u veznom redu klincima što mi je govorilo da će Savo Milošević posle lansiranja Stevanovića i njegove kasnije višemilionske prodaje Manchester City-u pokušati ponovo to da uradi sa nekim novim crno-belim biserom a da igra i tim neće trpeti. Čolić, Jović, Dennis Stojković, Popović na golu, uz Stevanovića i Lazara Pavlovića su bili U21 ekipa igrača na koje se moglo računati da pored ˝obavezne˝ igre i mogu dobro da se razviju i kasnije postanu ili važan deo ekipe ili ˝zlatne koke˝ što je za ovu Upravu još važnije. Kvalitetnijih pojačanja nije bilo a kada se pogleda pojačanje tipa Lalatović, koji je kombinacija Ilieva i Vazure, onda i razumem zašto se Savo odlučio na klince uz sigurne i standardne prvotimce jer dolazak čisto dolaska radi ne služi ničemu, sem da se operu pare i zadovolje apetiti halapljivih životinja iz Uprave!

Prvo kolo i pobeda protiv Napretka posle preokreta uz povredu Lazara Markovića pokazali su nam da ekipa ima kvalitet, karakter, da klinci mogu i znaju, pokazala nam je ideju kako da igramo i napadamo bunker ali je pokazala da je još uvek nedovoljno sve to uštimovano, da smo nesigurni pozadi i pokazala je da ipak treba pojačati ekipu jer vremena ima. Onda sledi jedna jako čudna utakmica u Novom Pazaru i poraz od 3:2 posle preokreta. Nije me uplašio toliko poraz koliko ponašanje i igra pojedinaca pa sam se zapitao da li neko namerno sabotira ekipu jer je utakmica bila daleko od normalne. Kasnije se saznalo da su igračima kasnile uplate, da su imali neki sastanak sa Vazurom, što ne opravdava sve ono što smo videli. Reagovao je Savo promenom u zadnjoj liniji, novopridošli Bagnack je sa Vitasom činio stub odbrane ispred Popovića i Partizan je nakon toga vezao tri ubedljive pobede uz gol razliku od 11:0, uz 10 golova stranaca. Na redu je prva evropska utakmica, vraća se Stojković na gol kao što je ranije trener i najavio da će mu on biti prvi izbor za Evropu i jače domaće utakmice, što mi je tek bilo bezveze. Najvažnije utakmice da brani čovek koji nema kontinuitet? Prolazimo posle neubedljive igre i pobede od 1:0 na JNA (zbog Covid pravila igrala se samo jedna kvalifikaciona utakmica). Veliki rizik je ta jedna utakmica ali je moralo bolje iako RFS iz Letonije nije izašao iz svog šesnaesterca. A onda sledi potpuni haos u Novom Sadu uz katastrofalno sudjenje koje nas je pratilo i u prethodnim utakmicama ali Savo Milošević nije mogao više. Crveni karton za Sumu, nesviranje očiglednih prekršaja za nas, opraštanje kartona igračima Vojvodine i sve ono što se dešavalo do 70. minuta bukvalno su naterali ili bolje reći isterali sa terena Miloševića a i iz našeg kluba! Mnogi kažu da je Savo otišao posle tog poraza. Ne, Savo je otišao u 75. minutu dok je Partizan vodio 2:1. I da je ostao taj rezultat on bi otišao jer je video kuda ovo sve vodi a nekako smo i mi svi to znali ali opet smo se nadali tituli. Uprava, sa izuzetkom Vuletića ćuti. Navijači Partizana su do danas ostali podeljeni po pitanju Miloševića ali ono što mu niko ne može osporiti je da je igrački kadar a samim tim i klub podigao na viši nivo, da smo igrali odličan fudbal u Evropi kakav i dolikuje istoriji i imenu Partizana, da su cene rapidno skakale igračima, da je svakog pojedinca unapredio a mlade pogotovo i po meni najvažnije je to što je imao ideju i viziju boljeg Partizana!

Na njegovo mesto brzopotezno dolazi Aleksandar Stanojević. Istog dana su mnogi upozorili na ˝opasnost˝ koju Stanojević donosi. Pamte se njegovi uspesi ali pamte se i čudne menadžerske kombinacije i odnos prema najboljim igračima a sa tom praksom je nastavio i po povratku. Priča da je ˝prinudjen˝ da u ekipi ima ove strance a kasnije i javno kritikovanje tandema Suma-Sadia počeli su ozbiljno da remete odnose u ekipi. Kada se pogledaju igrači koje je odmah doveo samo su pokazali da su kritičari bili u pravu. Bio sam mnogo skeptičan dovođenjem Svetozara Markovića jer je odigrao samo 13 utakmica u Larisi i takav je odmah upao u startnu postavu zbog U21 pravila čime je golmana Popovića bacio na klupu a pred gol stavlja Stojkovića koji izgleda neće u penziju. Hvala za sve ranije ali njegovo vreme je prošlo. Još me prošlogodišnja Evropa boli zbog njega. Neverovatno je da ne vide da čovek više ne može. Posle Novog Sada je bilo jasno da od titule nema ništa, pa zašto onda gurati više ljude od kojih nikakve koristi nema a štete su prilične!? Da se vratim na Svetu. Od svih pridošlica je najbolji bio i izvinjavam mu se što sam sumnjao u njega iako i dalje stojim pri tome da nam nije trebao. U ostale Stanojevićeve pulene koje je doveo nisam sumnjao već sam znao koliko mogu odnosno koliko ne mogu! Ivan Obradović je poslednjih par sezona pominjan kao pojačanje ali gospodin nije želeo da dođe. Međutim, kada je oteran iz Legije bez odigrane utakmice i kada ga posle 6 meseci bez kluba niko nije želeo, pa ni Savo Milošević, povratkom Stanojevića otvorila su mu se vrata ne samo Partizana već i startnog levog beka. Naručeni tekstovi u kojima ističu nikad bolju spremu Obradovića su pali u vodu već posle prvih utakmica. Izgled njegovog tela na utakmicama je dovoljno govorio sve o njemu. Potpuno nespreman igrač bio je zacementiran u ekipi. Očajna sezona i povreda na kraju nisu razuverile Stanojevića u ideju da mu se produži ugovor. Dve godine će fudbaler na amaterskom nivou da uzima lepe evriće od kluba koji nema para da plaća najboljeg igrača, ali o tome kasnije. Ovo je poruka za Uroševića i već prežaljenog Brežančića da pakuju kofere jer se Stanojeva floskula ˝IGRAĆE NAJSPREMNIJI I NAJBOLJI˝ po hiljaditi put pokazala kao šarena laža. Pre neko veče sam gledao predstavu ˝Trpele˝ koja govori o zlostavljanju žena. Zlostavljanje navijača Partizana se ogleda u Aleksandru Miljkoviću. Večito nebitni igrač, čiji odlazak iz kluba je slavio svako od nas, se vratio na veliku scenu kod jedinog mogućeg čoveka, Aleksandra Stanojevića. Nije se vratio u Partizan, vratio se kod Stanojevića! Odmah ugovor na dve godine, nema tu mnogo šta da se razmišlja, potpisuj!I kako propustiti priliku da vratimo ˝naše dete˝ posle takve karijere!? Kakav je igrač Miljković govori i to da čak ni veličanstveni Ramadani i Damjanac nisu mogali da mu nađu bolje klubove od jermenskog Alaškerta i madafaking Mjeđe ili kako se već čitaju ovi klubovi!!! Čoveka nikad niko nije hteo, nikad ga niko nije kupio, jedva ga za džabe uvaljivali. Propast i štetočina od igrača! Zeka Jojić se takođe vratio u rehabilitacioni centar, još jedno naše dete za kojeg bar ranije nismo gledali sa čuđenjem ali on i trener su se potrudili da se to promeni. Eto, vratiše se ˝naša deca˝, oni osećaju klub, sve će da procveta sad. Došao je još i reprezentativac Mađarske, FIlip Holender, koji je za razliku od ostalih ˝pojačanja˝ bio koliko-toliko spreman i željan igre. Dolaske je zatvorio još jedan maestralan potez Ilieva i Stanojevića. Večiti bogalj, Jean-Christophe Bahebeck, bio je šlag na torti ovog prelaznog roka. Sa 7 utakmica za sezonu, sa 29 minuta u proseku na terenu na tim utakmicama, je dospeo u vrh besmisleno bačenih para. Stanojević ga je izabrao, da se podsetimo. Imao je i druge opcija ali je želeo njega. Možda nije znao da je sklon povredama kao što ni nekada pre nije znao da je Stefan Savić prodat. Zapravo, treba reći da je Stanojević dobio sve što je poželeo, sam je to rekao, a ja ću samo da podsetim. Idealan prelazni rok za njega. Otišao je Sadiq ispod cene. Može da priča ko šta hoće, ali Stanojević mu je oborio cenu i dao vetar u ledja da što pre ode odavde. Ako već klub želi da proda najboljeg igrača, kojeg je Milošević izneo na tacni Evropi i podigao cenu desetostruko, može da ga proda na dva načina, da neko šibne silnu lovu ili da ga prinudi da što pre ode tako što će ga trener javno prozivati, izvoditi iz igre bespotrebno i jednostavno otvoreno biti protiv njega. Otišao je ispod cene, preselo mu je sve, jer kad posle jednog trenera koji toliko veruje u tebe, gde posle sedenja na ogradi počneš da uživaš u igri, da ti se dive, da osetiš da te vole i podržavaju, da posle toga dođe čovek ovakvog karatkera, koji ima istoriju problema unutar ekipe, pa šta drugo očekivati. Da, otišli su još i Vitas, Miletić, Đorđe Ivanović, Matić (za kojeg je Stanojević priznao da je pogrešio što ga je pustio jer nije bilo napadača u rotaciji)...

Nastavili smo sa drugim trenerom, sa dosta izmenjenom ekipom i novim starterima. Sve se brzo promenilo ali je i Stanoje krenuo sa pobedama. Pali su Rad, Sfintul u Evropi posle produžetka i Zlatibor, poslednje dve utakmice sa penala. Sreća pa matori Izraelac zna bar to, pošto izgleda ništa drugo ne zna pa sad žele i njega da se reše. Tragedija od igre, tragedija od sastava, to smo gledali. Na sve to, trener je protiv Zlatibora uspeo da se ˝pokači˝ sa tandemom Suma-Sadiq, pred neverovatno važnu utakmicu u Evropi. Izašli su na poluvremenu. A onda Stanojeva majstorija i ispadanje od prosečne ekipe Charleroi. Ovakva ekipa je za poželeti svaki put u kvalifikacijama a nama je ovde predstavljena kao neki bauk (završili su kao 13. na tabeli svog šampionata). Na terenu smo videli da su suvi prosek ali odoše dalje. Jedino za šta smo mogli da se borimo je to evropsko takmičenje a naš trener je sve promašio. Ne mogu ni da se vraćam na tu utakmicu, boli i dalje. Ostala nam je samo naša već prežaljena liga. Prvi nećemo biti, to se znalo, tako da sam odmah bio spreman na gubljenje bodova ako će nam to doneti neku igru, da će se izgraditi neki stil, da će neki igrači napredovati. A onda vidim Miljka, Zeku i Obradovića i čudim se sam sebi što sam se nadao nekoj igri. Dobro, nastavljamo Vučić ligu. Posle ispadanja od Belgijanaca sledi 7 katastofalnih utakmica. To pominjem zbog nekog drugog niza na koji se mnogi sad pozivaju. Neću pisati o sramotnoj igri u tim utakmicama, neću pisati da smo neke pobede uzeli na svu sreću ovog sveta, neću čak pisati ni o najjadnijem derbiju koji sam ikada gledao, reći ću samo da ovo više nije bila Savina ekipa koliko god mnogi želeli da predstave jer je čovek doveo i odstranio iz kluba koga je god hteo. To više nije bio Partizan koji želimo da gledamo. A da, trebaju mu dva prelazna roka da to bude Stanojević Partizan, brži, jači i bolji, uz našu decu. Ali naša deca nam uteraše onu stvar. Posle sramnog derbija dođe i poraz od Radničkog. A onda kreće serija do kraja sezone. Suđenje? Pa ne može ni da se uporedi sa onim od početka sezone. I dobro suđenje, odnosno bolje nego pre, nas je pratilo do kraja. Ja jesam to tako video a video je tako i Stanojević pošto je zadovoljan sudijskim kriterijumom i regularnošću prvenstva. Dakle sve je super, pobede se nižu, ide pauza i taj drugi prelazni rok, da Stanoje dovede još nekog i zatvori priču oko tima. I koga dovede? Marka Živkovića, da bude rezerva Miljkoviću. Dečko je svaki minut odigrao bez greške (ono malo što je igrao), imao je centaršuteve o kojima Miljko ne može ni da sanja ali to nije dovoljno. O defanzivi neću ni da pričam je nije bilo utakmice u kojoj Miljkoviću nisu pravili probleme a to nije video samo onaj koji nije želeo da vidi, tako da na toj poziciji može da igra i budak ako može da igra Miljković. I o Živkovića sam se ogrešio, priznajem. Doduše znao sam da mora biti bolji od Miljkovića jer to nije teško. Aksentijević se povezivao sa nama i koliko god da je govance bio svaki put kad je igrao protiv nas, rekao je jednu tužnu istinu kada je odbio da dođe. NEĆU DA BUDEM NIČIJA ALTERNATIVA jer je znao da Miljko mora da igra. Svakako da on nije kalibar za Partizan ali šta tek reći za Miljkovića... I to je to. Nema više pojačanja, samo tiho sklanjanje i šikaniranje pojedinaca. Rešio je čovek da se otarasi svih Savinih pojačanja. Sklonjeni su Maki, Fića, Dennis, Suma i Natho se menjaju dok Jojić igra... Napadača nemamo ali to je to valjda, dva prelazna roka, ili se onaj prvi ne računa? Lazar Marković briljira a mnogi kažu da je njega Savo doveo i isto trpeo. Mhm, jeste, to je neka Vučić priča, ono tipa, ˝sudstvo je nezavisno, sve su ih još žuti postavili˝. Na polusezoni se povela neka priča o povećanju broja stranaca u ligi. Doktor Terzić, poznanik Stanojevićev sa suđenja, najavio je promene u pravilima FSS oko stranaca. Uredništvo može da potvrdi da sam im interno rekao da ne postoji promil šanse da se to desi već je to dogovorena akcija da se mi kao pobunimo pa ispadne da smo sprečili nešto o čemu se diskusija nije ni vodila. To što su neke ciganske glave izjavile da se priprema promena nije bilo tačno. O tome se uopšte nije ni raspravljalo u Savezu. Da, želeli su promene od naredne sezone a ne na polusezoni. To je znao i Stanojević ali se javio da se pobuni, pravednik. Predstava za decu. Ali dobro, tu su serije pobeda, ali samo do derbija. Tri derbija, dva u prvenstvu i jedan u kupu, tri vezana pičkasta izdanja Partizana su nešto što ni jedan trener nije uspeo da nam priredi. Gubili smo i ranije, ali smo igrali, želeli, kidali a sada na šta su ličile utakmice kukala nam majka. Partizan je pod Stanojevićem potpuno izgubio identitet. Nekada je ekipa pripremana kao za gladijatorsku arenu, bar što se derbija tiče, a sada ih trener priprema za 90 minuta anti-fudbala i penale. Finale kupa je bilo kruna najružnije sezone u novijoj istoriji. A jako je interesantno što se posle ovakve sezone ne javljaju iz Uprave kluba, ni jedna reč nezadovoljstva. Ne, javljaju se igrači koji optužuju Stanojevića (Filip Stevanović i Bagnack preko menadžera). Evo naručeni portali i mediji već prenose da Suma odlazi, opet forsirana priča, pa se pitanju dokle više Natho. Asano je pobegao a ostale će suptilno primorati da odu. Kažu neki da je bilo problema i ranijih sezona. Da, bilo je, ali su se držali zajedno i nisu bežali iz kluba bez pozdrava sa saigračima, nisu javno prozivani od trenera, nisu sklanjani bez razloga iz igre i ekipe, nisu forsirani amateri do iznemoglosti iako je i slep video i gluv čuo da neki nemaju šta da traže u timu. Dešavalo se u prošlosti, jeste, pa baš kod Stanojevića i u njegovom prvom mandatu. Ruku mogu da dam da Asano ne bi pobegao da je imao podršku trenera. O podršci saigrača neću ni da pričam, to su rekli Lazar Jeremija Marković i Stojković. Stanojeviću je ostalo još samo podršku ˝svoje˝ dece da izgubi a ako se to desi onda je kraj. Svlačionica je i onako u rasulu, ne znam koliko gore može biti. Svima se duguju plate i umesto da svi javno podrže najboljeg igrača ove sezone javljaju se jedni od najplaćenijih igrača da pljunu po Japancu. Zato se nemojmo čuditi što niko ne reaguje kada posle utakmice cigani napadnu Sumu. Ko da ga brani? Oni što se posle poraza u finalu kupa grle i ljube sa Borjanom??? Oni sa ponosom nose srebro oko vrata. A postoji nešto što se zove samopoštovanje i poštovanje dresa a naša deca to nemaju za razliku od Sume i Natha, koji ne osećaju klub. Dok se neki smeškaju, kapiten reprezentacije Izraela sa ubistvenim pogledom traži Gobeljića po terenu. E takvih ćemo da se rešimo a ostaćemo sa metiljima, poltronima i ulizicama, koji su plus na sve to na amaterskom nivou fudbala.

Ovo što smo mi gledali i doživeli ove sezone je neponovljivo. Na terenu nula, Uprava nula. Poltronska Uprava je i dovela do svega ovoga. Ono što Vuletić priča je strašno. Ako je deo samo tačan ja ne znam kako mi opstajemo i da li sam ja realan pa želim više iako se nalazimo u nenormalnoj situaciji. A šta ja tražim to što teren ne može da mi pruži? Znao sam da titule nema jer to država neće dozvoliti, ali šta te sprečava da oreš po terenu, da se vidi neka ideja trenera, da odigraš muški derbi??? Šta je Stanojević dobio od ove sezone? Ej bre, pa mi prežaljeni a on gura neke igrače umesto da vidi na koga može da računa za dalje. Lola Smiljanić igra!? Pa gde su klinci na toj poziciji, ili promeni formaciju bar na tih 10 minuta, pa nemoj nas ponižavati i praviti majmunima ubacivanjem Lole! Gura Štulića, da bude da i on napravi igrača, a dečko je ograničen. I posle ga hvata za dres i drekenja se pred ciganima na njega. Divno, pedagoški! Dokle više Stojković? Ako mu ovoliko utakmica igra to onda znači da ga planira i u novoj sezoni, što je skandal. A ako ga ne planira a ovoliko je branio, to je tek bol mozga. Pa neka brani Popović, da dobijemo golmana. Mali je taman ušao u formu, spasao nas par puta, ali džabe. Vidi li neko ideju šta mi želimo, vidi li neko tim za par meseci pošto prođoše dva prelazna roka? Apsolutno niko sem malog Jovića nije pokazao kvalitet, niko nije napredovao, a čovek je bio u idealnoj situaciji jer ˝nećeš biti prvi a nećeš ni treći˝ daje ti odrešene ruke da probaš šta želiš i koga želiš. Ali ne, on gura svoje povratnike koje ima kao svoje krtice u svlačionici, a kažem vam, pući će i to. Već na derbiju se videlo da ga Jojić ne konstatuje kada ga je 3 puta za redom zvao posle jednog faula ali Zeka se nije okrenuo. A tek naš pristup i nastup u derbijima. Pa čovek je išao na penale. Javno je priznao da je Natha ostavio na klupi jer je znao da će se igrati produžeci a on nema snage za 120 minuta. Pa povedi 2:0 pa se neće ni doći do produžetaka! Znači, imamo prvi derbi koji ja doživljavam kao poraz, ne rezultatski već partizanski jer ono nije bio moj Partizan. Imamo drugi derbi gde plaćeni novinari već unapred prave priču da Natho i Suma ne mogu zajedno. Počinjemo bez Sume, gubimo derbi, uz još jednu sramotnu igru. Imamo treći derbi koji je ujedno i finale kupa, jedina šansa da spase sezonu i to još protiv cigana, dve muve jednim udarcem. Ali ne, Natho na klupi, odvratna i pičkasta igra, čuvanje 0:0 i čekanje penala i na kraju duplo golo. I još doživimo da nas prebiju, ponize, provociraju a ovi naši se izgrliše i izljubiše sa njima, a trener čestita na fer igri i ponovo naglašava da je sudjenje bilo odlično. Pa svaka ti čast Stanojeviću! Kakva propast od sezone, bukvalno bačena godina. Ništa nismo dobili, ništa! Samo smo izgubili identitet, zajedništvo i grobarstvo u ekipi. Što je najgore to grobarstvo i to što partizanština predstavlja vidimo samo kod stranaca, koji pritom ne osećaju klub. Ponekad se pitam da li ga je sramota te izjave. Pamte se suze Moreirine a pamtiće se i Fićine. Prozove ga jedan igrač, on ćuti, prozove ga drugi a on i dalje ćuti. Idealan za ovu Upravu, idealan. I oni ćute posle ovako sramne sezone. Nula Evropa, nula igra, nula perspektiva tima, nula unapredjenih igrača, nula derbiji, nula kup, nula atmosfera u ekipi, nula, nula, nula, a oni ni reč prekora. To trener u Partizanu nije doživeo. Ovakva podrška nije bez osnova. A osnov mogu da budu samo rezultati i neka vizija i ideja a to je sve jedna velika NULA! Kako onda to, hm? Idealan za trio VVV, Vučelić, Vazura i Vučić. Vratio nas je 10 godina unazad. Bačene pare na povratnike, ne male pare, na onog isto iz PSG-a, a za Asana se nema. Dugo će vremena trebati da se oporavimo od ovoga a mnogi to sebi neće da priznaju. Čovek za celu sezonu nije napravio ni jednu jedinu pozitivnu stvar i bez razmišljanja ostaje. Ne znam da li je gore da ode i ostavi ovaj džumbus nekoj narednoj žrtvi da se pati ili da ostane. Brzo će nova sezona ali kada vidim ko nam ostaje u ekipi ne znam da li jedva čekam da počne ili da se završi. Pojačanja teško da će pravih biti jer para nema a nemaju više koga ni da prodaju za poštene cifre. Sunce ti jebem pa oni već imali upisane pare od prodaje Asana, Uprava već ˝potrošila˝ 5 miliona a trener to zna i ništa. Baš da vidim kako će sklepati budžet sem rezanjem plata. Ali opet, ja ću da gledam teren i znam da ću ponovo i ponovo da se nerviram kao budala na svakoj utakmici i da očekujem nešto što ova ekipa sa ovim trenerom realno ne može da mi pruži.
Svaka čast za post,sve od do ž tačno.
 
  • Like
Reactions: MAK

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Napisacu nesto i ja na temu Stanojevic/Milosevic.

Stanojevica poznajem licno jos iz vremena kad je bio asistent pa kasnije vodio mladje reprezentativne kategorije.

U nastavku pisacu samo cinjenice!

Aleksandar Stanojevic je Grobar, navijac Partizana!!!

Aleksandar Stanojevic radi 0-24!! Bukvalno i na odmoru a radi! Posvecen je analazi do beskraja, do svakog detalja!
Vise analizira protivnike nego sebe u nekoj meri.

Aleksandar Stanojevic je autoritetan trener! ne trpi ne zalaganje na treningu, ne trpi izdizanje pojedinca iznad tima! ne trpi kasnjenje! ne trpi nesportski zivot! i kao najvise - ne trpi neispunjvanje njegovih zamisli na terenu.

Aleksandar Stanojevic pravi sablone, i ti sabloni su sveto pismo! Te sablone prosecni zadrigli treneri iz linglonga ne citaju, jer em ne rade analitiku, em nemaju ko da im radi.
Zato meljemo seoske ekipe! U evropi, prosle a i ove sezone grupnu fazu mozemo videti SAMO i SAMO ako nas pogleda sreca na zrebu.
Svako ko je iole ozbiljniji nas analizira i ugasi. Analiziramo i mi njega sve ok, al tu srece i modernog fudbala nema!
Aleksandar Stanojevic je prevazidjen trener, iz nekih proslih vremena ala Djukic, ala Tumba..,

Samo cinjenice!!!

Djumia je boleo kurac za defanzivu!!! Radio je shodno tome samo analizu defanzive protivnika! Tutorisao Sumu DANIMA kojom nogom u blok krece De Wijt kojom Wujtens.. kojom ovaj kojom onaj.. isto je to radio za SVAKU poziciju u timu!! Kako da Sadik probije kad je sa leve strane, kako kad je sa desne, kako Natho da gadja Asana kad je blize levom stoperu kako kad je blize levom beku!! To su sati i sati rada!

Savo je prikupljao informacije i zajedno sa Djumijem pravio taktike! za odbranu, jak bol u kurcu!
Zato (a pogledajte samo kakve) smo golove primali od Moldea Alkmara Malatje pa ponovo Alkmara..

U hagu, posle vec serije neuspeha protiv livadara (setimo se kako nas napredak okrece u humskoj npr) Savo pod pritiskom resi da brani 2:0 a Djumi urla da ih napadne jos vise! Savo mu govori “Boli tebe kurac nije na tebi pritisak” Djumi mu to ne oprasta i odlazi! Igraci ne prihvataju to lepo, a pritom im kasne plate i neki se debelo bune za odredjene stvari, o kojima necu ovde da ne rusim sneska irealnim “oPsajd” poznavaocima.

Ono sto je bitno da shvate i ovi i oni.
Nema danas u fudbalu “trener sam i to je to”
Asistenti, Analitika, Kondicioni pa na to dodje Sportski direktor a svaki ima menadzera za prijatelja!

Ti dodjes u ekipu gde igra 6 NEPLACENIH Faljijevih igraca i onda kad ti sugerise da ce ih drzati mirne ako das malo minuta ovome ili onome.. mislite da nece??? usluga za uslugu, Srbi smo, kombinacija nam u krvi!!! Mislite da ih Savo nije imao?? Ko nema? Mislite da kombine sa menadzerima nemaju i mnogo veca imena u mnogo veceim klubovima?? Sta je sa vama?

Dakle nije nikad samo jedan covek (Savo ili Stanoje) nego ceo sklop price mnogo siroke i duboke price o kojoj i ne razmisljate!

Voleo sam Savov fudbal bas, ali zaista je sam otisao! i postoje jasni razlozi zasto!

Volim Stanoja bas kao lika, ali je trener iz 2010. Tu je ostao! jbg

Napred Partizan

i ne idealizujte fudbalere previse, vecina su teske cave!
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.080
Reaction score
14.360
Локација
Kipar
Sve ovo sto si napisao je otprilike prosecnom navijacu Partizana jasno iako ne vidi detalje koje si izneo.
Ali ljudi ovde ne idealizuju nijednog trenera. Navijaci nisu fudbalski strucnjaci nego ljudi kojima je fudbal zabava, deo zivota.
Zato su ljudi voleli Savov Partizan, imao si sta da vidis, to je bio fudbal zbog koga se dolazi na stadion. Meni je bila draza igra iz onog sokantnog poraza od AZ nego bilo koja pobeda sa bunker taktikom. I nisam razmisljao ko stoji iza taktike, Savo, Djumi ili neko treci. Kada je bilo uspeha Savo je bio zasluzan kao i odgovoran kada su se gubili bodovi.
Svima je jasno da je fudbal najprljaviji sport zbog velikih para koje su u njemu i da su kombinacije uvek i svuda prisutne. Kod nas i vise nego bilo gde.
I sto se tice fudbalera, pogotovo ovih danas, ptakodje je jasno je da oni prvenstveno igraju za ugovor napolju. Nema tu neke prevelike ljubavi, cast izuzecima. I to je OK, ali daj bar zaradi te pare koje dobijas.
Jedini kojima je stalo su iskreni navijaci koji svaki poraz prozivljavaju danima. I njima ovo sto vide ne odgovara ni kao sadasnjost a ni kao buducnost. A verujem i da vecina zna da je Stanojevic nas navijac, i da vecini Savo nije idol.
Navijaci, pored trofeja, zele da vide dobar fudbal koji ih privlaci na stadion. Ja mislim da bi u ovom momentu dobar fudbal trebao biti nas cilj u ovom mulju od srskog fudbala dok se okolnosti ne promene.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Na šta smo spali mi to?
Na uvaljotke uprave iz skupa :nemaš klub, dođi ovde, nađem klub, oprostiš dugovanje.
Trener koji kaže navijačima: To je to što tražim, uprava će mi dati... Hvala upravi, dobio sam sve što sam želeo.
Naziva se "nema trener sam i to je to"?!
Koji moj?
Niko ovde ne govori da li je ili ne Stanojević navijač Partizana... Zašto je to uopšte i bitno? Kome bitno? Da li je Mateus navijač Partizana.?
Ovde se govori da Stanojević je dokazao da je ništa drugo nego produžena ruka uprave Partizana.
Činjenica.
I ako bude dokazao suprotno sledeće sezone vrlo rado ću pokupiti sve svoje postove i povući ih sa terena. Kazna me ne interesuje.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
ja sad kad ni napisao kojim igracima jedva cekam da vidim ledja i zasto, 80% foruma bi mi jebalo sve zivo i mrtvo, a forum je ipak kompetentniji presek nego vecina van foruma.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top