Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK PARTIZAN 2015-16.

Статус
Затворена за писање одговора.

kragujevcanin

Grobar
Учлањен(а)
11.02.2007
Порука
286
Reaction score
586
Sutra valjda Mića ide na taj sastanak u Barselonu koji je vezan za budućnost Evrokupa. Mi, FMP i Cedevita smo pozvani iz ABA lige (uočite kako su Miška preskočili).

Spisak klubova: Aek, Aris, Strazbur, Limož, Bešiktaš, Galatasaraj, Malaga, Valensija, Gran Kanarija, Lijetvus, Neptunas, Alba, Bajern, Bamberg, Kazanj, Himki, Lokomotiva, Sasari, Ređana, Trento...

Format budućeg Evrokupa je sadašnji format Evrolige. Znači ligaški deo, pa top 16, pa osmina finala pa final four.

Kada vidim ko je pozvan, ko već igra Evroligu sigurno, kada vidimo da je ABA ligi garantovano jedno mesto na osnovu plasmana, i kada je izvesno da nas žele u svom jatu, bez problema treba da se odlučimo za ULEB.

...a posle na terenu šta nam Bog da.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Ne treba trčati pred rudu. Polako, treba biti strpljiv i uzdržan. Siguran sam da klub jako dobro vodi ovu igru. To što su svi ovi klubovi pozvani na sastanak o evrokupu, ne znači da će i učestvovati u tom takmičenju...
Što se mene tiče, voleo bih da nekako zeznemo i Đilasa zbog ovog pomeranja superlige, da mu zbog našeg eventualnog igranja uleb kupa uzmu onaj reprezentativni turnir koji mu je Čović platio... Ili još bolje da ga izbace sa Olimpijade, pa da vidim šta će onda da radi kad bude s jedne strane imao za vratom Čovića, a sa druge njegovu hanumu koja bi da se igra olimpijade...
 
Последња измена:

Špaca

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
261
Reaction score
1.050
Da li neko zna kada je krajni rok za prihvatanje ponuda (za obe opcije)?
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Mene apsolutno zabole penis ako izgubimo organizaciju turnira za OI. Nadam se da ćemo ispušiti.

Jesam bio za FIBA na početku ali sad kad vidim i ovaj spisak klubova za EC, kod mene nema dileme. Apsolutno u ovakvom trenutku našeg kluba pripadamo bar toj grupi gore nabrojanih ekipa.

Ološi menjaju pravila, ostavili su nas JEBENA DVA MESECA bez našeg najvoljenijeg bića i mi treba da gledamo neke interese srpske košarke!?!?

Svim silama uz ULEB i nadati se da će FIBA da sjebe i razjebe ovaj ljudski talog koji se nakupio u KSS.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
po meni definitivno treba odje.ati fibu, samo zato sto se pokazala kao retardanija organizacija od uleba a to nije lako postici :prekrsti

krecu u neku bitku, nesto se kur.e i na kraju sta, nista! ovi uzese najbolje klubove na 10 godina jos ce da naprave i euro kup a ovi kao izdaju neka saopstenja :banghead covece jel imas plan ili ne, jel imas lovu ili ne ?! sta koji moj kreces u rat bez icega ...

sto se tice nase lige ne znam sta raditi... mozda to sve i bataliti, nek se da odma trofej mutiranoj kurvi i aj cao
 

Iberzokna

Grobar
Учлањен(а)
12.03.2016
Порука
566
Reaction score
177
Zašto da ne? Mislim da treba prihvatiti poziv ako ga bude i igrati kup. Na kraju krajeva, ove sezone nismo ništa ni igrali a tim mora još da napreduje da bi bio na nivou na kome želimo da bude, konkurentan u Evroligi.

Ako pogledate spisak timova koji su pozvani i kako naši momci igraju protiv ovdašnjih Evroligaša, uz malo sreće i dosta truda, možda možemo da se nadamo nekom uspehu u kupu i plasmanu u Evroligu.
 

Špaca

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
261
Reaction score
1.050
sto se tice nase lige ne znam sta raditi... mozda to sve i bataliti, nek se da odma trofej mutiranoj kurvi i aj cao

Problem je što je KSL prohodnost ka ABA ligi a samim tim i evro ligama/kupu, tako da smo prinuđeni da je igramo. Da nismo izgubili jedno mesto u ABA, mogli smo da je igramo do F4, pa da ih onda odjebemo zbog menjanja pravila. Ovako nam treba PO da bi bili među prve tri ekipe u KLS.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
http://static.rs.n1info.com/Thumbnail/57640/jpeg/Tan2016-1-22_204442103_0.jpg

http://www.naslovi.net/2016-02-22/sportski-zurnal/kraljice-cestitale-49-rodjendan-djilasu/18101038

O ovome pričam. Možda je baš slomljeno srce Ane Dabović zbog neigranja Olimpijade naša zlatna šansa. Teško će predsednik Đilas protiv "emocija". Već je vulgarizovao savez ovim javnim poklonima i izlivima emocija ka njegovim "kraljicama", ko zna šta je još spreman da uradi zbog "ljubavi" .Možda su suze Ane Dabović mažino linija na kojoj Đilas prestaje da bude Čovićev mali od palube i možda baš tada krene pobuna na brodu Baunti... Napred Fibo, izgazi ih sve...
 
Последња измена:

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
Ja ne znam sta se ljudi loze na ovaj Djordijev poziv za EK.

Covek je pozvao neke timove,uopste ne znaci da ce oni to prihvatiti!

Pola klubova mu nece ni doci na sastanak,a iako dodju docice da poslusaju i odbiju ponudu.Pazi da mu Aris i Aek ne pridju,klubovi koji su medju prvima u Evropi prisli FIBA,o Limozu da ne pricam,pa Francuzi vuku FIBA pricu od pocetka....

Bertomeu nema timove za Evro kup,to je sada jasno kao dan,pokusava da sklepa nesto.Siguran sam da ce biti odbijen.

1.FIBA LIga sampiona ce biti jaca od Evro kupa i po svemu bolje takmicenje.

2.Niko nije lud da dobrovoljno prihvata da ucestvuje u drugorazrednom takmicenju,niko nije lud da dobrovoljno prihvati nesportske principe spanskog govneta.

3.Vecinu pozvanih timova interesuje iskljucivo Djordijeva Evroliga,nikome nije interesantno da se kroz EK bori za Evroligu.

Prema tome,mi moramo odabrati sportsku pricu.Kod Djordija se nista ne zna,danas vazi jedno sutra drugo.Banana takmicenje.

Jednom se mora uspostaviti red u evropskoj kosarci,da se neke stvari znaju i uvek vaze.Kosarka u Evropi dotakla dno,nije ni cudo ko je vodi i kako.

Djordi nudi staru pricu(nema pravila,igraju odabrani,ne moze svako da ucestvuje i td).

To mu i jeste glavni problem i to je razlog zasto mi ne treba tamo da idemo i sto mnogi drugi nece otici.

FIBA ako nista moze da zavrce jaja ovde po regionu i ocekujem da pocne da zavrce jaja.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.606
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Tripujete se oko nekog imaginarnog dualizma izmedju fibe i uleba, i nekog izdajnika bertomeua i dobrocinitelja iz fibe kao da se nas to tice.
Obe organizacije, kao i sve na svetu traze finansijski stabilne klubove, i gledaju samo svoj interes, nije nas problem uleb ni evroliga nego odnos usrane drzave prema klubu i nas zivot na aparatima gde se mi odusevljavamo nekim poluamaterskim strancima, a pre par godina su se terali igraci poput Palasija i Kamingsa posle par losijih partija.
Uleb, fiba, federacija evropskih karling ekipa. Isti nam je kurac dok nam ovde podmecu noge i trpaju pare ciganima...
Al naravno, sve bi to resili da smo pustili cedevitu :(
 

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Cedevitu smo pobedili da bi ona u polufinalnoj seriji imala vise meceva u gostima,jer svima je poznato da Cedevita igra bolje u gostima.

Sto se tice FIBE I ULEBA,cekati do samog kraja,pa tek onda doneti odluku.
Eventualno se pokrenuti i zauzeti za osnivanje neke trece asocijacije,koja ce uterati karu Spanskom ganciju,i postenjacinama iz FIBE:D
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Koliko ja vidim ako se oduzmu klubovi koji sigurno igraju evroligu ostaje još 30tak klubova koji su nešto predstavljali u Evropi poslednjih godina. To su:

Strasbourg,Nanterre,Limoges
PAOK, Aris, AEK Athens
Cedevita, Buducnost, Mega
Sassari
Brose Baskets, Bayern, Alba Berlin
Valencia, Gran Canaria,Unicaja, Bilbao, Zaragoza
Galatasaray, Banvitspor, Pinar Karsiyaka, Darussafaka, Trabzonspor
Unics Kazan, Zenit Petersburg, Lokomotiv Kuban, Khimky,Nizhny Novgorod
Hapoel Jerusalem
Lietuvos Rytas,Neptunas

S tim sto treba oduzeti jednog Rusa i Nemca i verovatno Spanca i dodati jos neke Italijane.
U svakom slucaju to je 30 klubova u igri za 56 mesta. Ako se budu podelili sto ce se verovatno desiti u većoj ili manjoj meri moraće da ih popune klubovima kao što su (Solnoki, Olimpija, Krka,Cibona, Monako,Astana...)
Mislim da trebamo da sačekamo pre odabira gde će se svrtsati ostali. Prvenstveno Turci, Rusi i Španci. A osim atraktivnosti uprava će morati da izvede računicu koje takmičenje će doneti veće prihode i manje rashode. A to se neće znati sve do zadnjeg momenta. A verovatno ni tada.
 

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
Stvar oko podele je vrlo jednostavna,a ona glasi ,,gde ce Partizan biti elementarno postovan?''

Mi odemo sa FIBA,oni nas postuju,a na regionu nas cuvaju jer mogu da zavrcu muda regionu.Na taj nacin se zastitimo od Cokista.

Odemo sa Uleb,nema ko da nas stiti,gleda se samo lova a Covic je kosarkaski upravitelj za ovaj region podrzan od vlasti i Djordija.Epilog,Partizan je jeban.

Po meni upravo cinjenica da ce ako ABA stane uz Evroligu Coki postati glavni igrac u regionu moze odrediti put ABA u drugom smeru,jer niko nije lud da ga Coravi drnda i da svi budu u njegovoj sluzbi.
 

winter_demon

Početnik
Учлањен(а)
01.11.2006
Порука
81
Reaction score
38
Локација
Belgrade City
.

Tripujete se oko nekog imaginarnog dualizma izmedju fibe i uleba, i nekog izdajnika bertomeua i dobrocinitelja iz fibe kao da se nas to tice.
Obe organizacije, kao i sve na svetu traze finansijski stabilne klubove, i gledaju samo svoj interes, nije nas problem uleb ni evroliga nego odnos usrane drzave prema klubu i nas zivot na aparatima gde se mi odusevljavamo nekim poluamaterskim strancima, a pre par godina su se terali igraci poput Palasija i Kamingsa posle par losijih partija.
Uleb, fiba, federacija evropskih karling ekipa. Isti nam je kurac dok nam ovde podmecu noge i trpaju pare ciganima...
Al naravno, sve bi to resili da smo pustili cedevitu :(
Мислим да је управо у овим болдованим деловима и суштина целе ситуације. У нормалним околностима нас можда и не би превише требало да занима сукоб ФИБА-УЛЕБ. Свако од нас би "навијао" за једну или другу страну али се једноставно не би превише оптерећивали тим сукобом. Међутим, у ситуацији каква јесте, из наше перспективе гледано, тај сукоб добија једну другу димензију.

Једноставно, људи виде какав тип људи нама овде прави проблеме и истовремено виде да је Ђорди од исте сорте као и ови одавде. Свима је јасно да људски талог у виду Вучија, Ћокија, и осталих који кроје капу на националном нивоу има јако доброг партнера у виду Ђордија. Увек ће се они лакше договорити са њим него са Фибом. И увек ће им више одговарати Ђордијева логика функционисања спорта (коју је Арми лепо описао) него какав-такав спортски аспект који заступа Фиба. Другим речима, Ђорди никада ништа неће предузети што би могло да нашкоди овдашњој циганији, а Фиба можда то и може да уради одређеним "завртањима руке". Можда и неће, али бар постоји таква могућност.

Koliko ja vidim ako se oduzmu klubovi koji sigurno igraju evroligu ostaje još 30tak klubova koji su nešto predstavljali u Evropi poslednjih godina. To su:

Strasbourg,Nanterre,Limoges
PAOK, Aris, AEK Athens
Cedevita, Buducnost, Mega
Sassari
Brose Baskets, Bayern, Alba Berlin
Valencia, Gran Canaria,Unicaja, Bilbao, Zaragoza
Galatasaray, Banvitspor, Pinar Karsiyaka, Darussafaka, Trabzonspor
Unics Kazan, Zenit Petersburg, Lokomotiv Kuban, Khimky,Nizhny Novgorod
Hapoel Jerusalem
Lietuvos Rytas,Neptunas

S tim sto treba oduzeti jednog Rusa i Nemca i verovatno Spanca i dodati jos neke Italijane.
U svakom slucaju to je 30 klubova u igri za 56 mesta. Ako se budu podelili sto ce se verovatno desiti u većoj ili manjoj meri moraće da ih popune klubovima kao što su (Solnoki, Olimpija, Krka,Cibona, Monako,Astana...)
Mislim da trebamo da sačekamo pre odabira gde će se svrtsati ostali. Prvenstveno Turci, Rusi i Španci. A osim atraktivnosti uprava će morati da izvede računicu koje takmičenje će doneti veće prihode i manje rashode. A to se neće znati sve do zadnjeg momenta. A verovatno ni tada.
Добро размишљаш око овог рачунања само си можда мало превише закомпликовао. Простије је рећи да Ђорди у својој фенси лиги има места за 16 клубова а у Европи сваке сезоне постоји 30ак квалитетних клубова способних да играју елитно такмичење како год се оно звало. Дакле, јасно је да поред ове Ђордијеве лиге постоји места за још једно елитно такмичење и ту се сада води битка. Да ли ће Фиба успети да га направи или ће Ђорди од Еврокупа направити неку врсту Б Евролиге. У почетку је деловало да је извесно да ће Фиба успети али сада видимо да Ђорди поприлично лобира да направи озбиљан Еврокуп што може значити две ствари. Или су му амбиције порасле јер види да добија битку. Или се медијском промоцијом и зивкањем свих могућих на састанке грчевито бори да колико толико санира штету. И једна и друга опција су могуће. Знајући како он размишља, тј да зове некога само кад му не иде све по плану, ја сам пре склон да помислим да је у питању ова друга опција. Али видећемо.

А што се тиче болдованог дела, тј финансијске исплативости, мислим да се то већ сада зна. Пре неких месец дана код Тегија је гостовао човек, Станковић ваљда, који отворено подржава концепт ЕЛ али је чак и он констатовао да је Фиба такмичење финансијски исплативије од Еврокупа, јер је то и до сада било. Конкретно, ако је крш такмичење као што је био Еврочеленџ имало обезбеђене све трошкове за своје учеснике за разлику од Еврокупа који је био чист трошак, онда је јасно да далеко озбиљнији пројекат какав је Фиба ЛШ нема теорије да буде мање исплатив од неког будућег Еврокупа (ма колико Ђорди покушавао да га направи атрактивним и финансијски исплативим). Тј има теорије али би било крајње нелогично.

Све у свему, исплативост Фибиног такмичења није проблем, једино је питање квалитета такмичења у односу на евенутални реновирани Еврокуп, тј која се опција крије иза свих ових Ђордијевих састанака. А то ћемо видети ускоро. Нема још пуно времена јер, ако је она информација коју је пре неких месец дана пренео Теги тачна, Фиба ће ваљда до краја марта објавити списак учесника своје ЛШ као и тачан систем такмичења, термине, наградни фонд и све остало.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Sa ponovim...

NE ZNAM KAKO ĆE SE FIBA PONAŠATI PREMA PARTIZANU, ALI ZNAM KAKO SE ULEB PONAŠAO!
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.800
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
Ne veruj Danaj(gan)cima ni kad darove donose! :pop
mislite da bi španski cigan dao nešto da nije njegovo dupe u pitanju?
spisak koji se razvlači po vestima je spisak pozvanih klubova - pozvani smo i mi, ići ćemo na sastanak - ali to ne znači da ćemo i pristati ( nadam se), kao i mnogi drugi klubovi :confused
ništa nije kako se na prvi pogled čini.. samo polako i pamet u glavu
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top