Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK PARTIZAN 2015-16.

Статус
Затворена за писање одговора.

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.291
Reaction score
18.483
Локација
Kej Republika
Koliko se sećam mi smo jednom već "birali" Fibu pre Uleba. Znamo kako se to završilo. Mi smo trenutno miljama daleko od EL, ali to nije razlog da joj ne težimo. Mi smo od te EL godinama opstajali, pravili rezultate i prozivodili igrače. Ako je Eurocup nas put ka EL, šta čekamo? Klub nek zasuče rukave pa na posao. Ona gamad iz Železnika će biti gurana kao i poslednjih 50 godina. Ništa novo. Ovako ce biti sladje, kad ih otresemo.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.801
Reaction score
2.574
Локација
CyberSpace
jok, bolje na ručak ( opet) da idu sa njima.. :puke
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
Nema gluplje logike od te ako cigani hoce u Uleb da mi idemo suprotno u Fibu.
Nadam se da u klubu niko ne razmislja kao vi, da vodi klub ka samoubistvu.

O tome govorim i ja, uslovi po kojima bi mi trebali jedino da prihvatimo Fiba LS je kad bi fiba potpisala vise godsinje dogovore sa svim ostalim klubovima koji nisu u EL i drugo oformili novu regionalnu ligu ili zadrziti staru Aba ligu.


Ukoliko ovo dva uslova nisu ispunjena treba se prikljuciti Ulebu.
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.410
Reaction score
4.464
Koliko se sećam mi smo jednom već "birali" Fibu pre Uleba. Znamo kako se to završilo. Mi smo trenutno miljama daleko od EL, ali to nije razlog da joj ne težimo. Mi smo od te EL godinama opstajali, pravili rezultate i prozivodili igrače. Ako je Eurocup nas put ka EL, šta čekamo? Klub nek zasuče rukave pa na posao. Ona gamad iz Železnika će biti gurana kao i poslednjih 50 godina. Ništa novo. Ovako ce biti sladje, kad ih otresemo.

Završilo se decenijom naše dominacije :D
Nije bitno gde ćemo se priključiti već ko će nas voditi i da li ćemo sačuvati jedinstvo sportski sektor - uprava i boli me racku za mutante, kao i gde će oni, najbitnije mi je da sa njima ne pravimo trule kompromise jer ko sa đavolom tikve sadi...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.623
Локација
Ja sam ceo život s tobom...

duka89

Početnik
Учлањен(а)
02.01.2015
Порука
108
Reaction score
35
Ako su Hrvati prisli FIBA,ocekujem i da Slovenija,BIH,Makedonija takodje pridju.Jasno je da njihovi klubovi nisu u kombinaciji za ULEB.Sem Cedevite nijedan drugi klub iz ovih drzava nije bio ni kontaktiran.

Ostaje Bokan sa njegovim klubom i Coki,koji se tu nesto koprcaju za ULEB.Na osnovu svega zakljucenog moze se zakljuciti :

-Raspada se ABA liga (desava se ukoliko Partizan krene za Cokijem a samim tim i cela Srbija)

-Coki biva nogodupetiran iz lige sa svojim klubom(u tom slucaju ce se Bokan smiriti i ABA se nastavlja bez Mutanta)

Po meni idealna situacija,Covic je i zvanicno nebitan u ligi a koja kako stvari stoje ide ka FIBA.
Aca Trica je i najavio ovakav epilog i evo vidimo to se i dogadja.
bice da ti to nisi bas razumeo...

aba ligu na okupu drzi to sto daje jedno mesto za el i 3 za evrokup
tako da se aba ne raspada ako krenemo za corom, dapache..

uleb je jasno stavio do znanja, koje ekipe hoce, tako da nije cudno sto hrvatski, slovenski i ostali saveze se bore za fibu, posto njih nema u planovima za uleb, a realno po kvalitetu tamo ni je pripadaju..

isto tako, treba znati da ce fibina el, biti trecerazredno takmicenje, jaca od dosadasnjeg evrocelendza, a slabija i od dosadasnjeg evrokupa..

treba dodati, da i buducnost tj bokan, ovde ocigledno vagaju, posto uleb nesto i ne racuna na njih, tako da u slucaju ispadanja od mege, ne bi cudilo i ako bi se okrenuli fibinoj el, mada bi trebali da imaju po plasmanu obezbedjeno mesto u evrokupu..

u sustini, poenta je da ce klubovi mimo pomenute cetvorke(par, ced, zve i bud?), boriti za "raspad" aba lige, tj pridruzivanju fibinih takmicenja..

i naravno da je krajnje debilan stav, da treba ici suprotno od core, i srecom u klubu ne razmisljaju tako..
znaju nasi sta donosi uleb a sta fiba, i koliko su ozbiljnija takmicenja pod ulebom, zato smo i ostali ovde, a bar nas niko ne drzi, i mogli smo da smo hteli da se priklonima fibi a to nista ne donosi, i zato se nismo ni priklonili njima..
i ovo sto nam je uleb ponudio je vise nego velikodusno, kad se pogleda situaciju u koju smo bili dovedeni..
 

kragujevcanin

Grobar
Учлањен(а)
11.02.2007
Порука
286
Reaction score
586
U klubu trebaju da imaju ozbiljne diplomate koji imaju kontakte sa ostalim klubovima našeg ranga. Verujem da bi Đilas i Čović jedva dočekali da odemo ka FIBI svako iz svojih razloga, ali ako to bude trećerazredno takmičenje, žao mi je... Kroz ABA ligu možemo da se izborimo za EL, dovoljno je da budemo bolji na terenu. Radili smo to toliko puta, šta ste se sada usrali...
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
ULEB ima interes da ABA Liga opstane jer ovako ima 4 ucesnika odavde a da ABA ne postoji trazilo bi se bar 8 mjesta u evro takmicenjima. Srbija i Hrvatska ce pojedinacno sigurno zahtjevale bar po jednog ucesnika u Evroligi i Evrokupu kako bi stali uz ULEB. Slovenija, Makedonija, BiH, Milini autonomna pokrajina realno po jednog ucesnika u Evrokupu bi mogli da traze i dobiju kako bi stali uz ULEB. Ovako ULEB ustvari podrzava ABA sa 4 ucesnika znaci duplo manje. I jos mislim da nam izlaze u susret jer bi saveze mogli pojedinacno da odjebu kako hoce.

Iz drugog ugla, tj pogleda klubova. Najjace finansije ima fmp i jedino se on moze nadat nekoj evroligaskoj licenci. Cedevita dobro stoji ali nije ni blizu fmp. Ostali ukljucujuci i nas su uboga sirotinja. Bez ABA lige svi osim Hrvatske i Srbije mogu sanjat evroligu a i te dvije drzave takodje kad se uzme u obzir dosadasnji odnos. Jedino mozda kazem fmp dobije budzet od 10 miliona pa kupi licencu. Ostale drzave tj njeni klubovi bez ABA mogu dobit evrokup najvise. Sad kad ovo pisem kapitam slozenost situacije. :prekrsti :pop

Cjepanje ABA i pristupanje pola klubova FIBA a pola ULEB bi bila najgluplja stvar koja se moze uradit. A pogotovo cjepanje unutar saveza bi bila katastrofa.Jer FIBA niti nudi neki novac niti ozbiljna takmicenja a na kraju krajeva ne zna ni ko ce joj pristupit sigurno i kakav obim ce imati njena takmicenje.

Prema tome poruka za covica iz Zagreba ujedno kaze niti ce fmp vodit glavnu rjec u ABA niti bi nasi klubovi trebali da podlegnu njegovom uticaju. A jos znajcanije je to da je Cedevita za ABA.
 

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
bice da ti to nisi bas razumeo...

aba ligu na okupu drzi to sto daje jedno mesto za el i 3 za evrokup
tako da se aba ne raspada ako krenemo za corom, dapache..

uleb je jasno stavio do znanja, koje ekipe hoce, tako da nije cudno sto hrvatski, slovenski i ostali saveze se bore za fibu, posto njih nema u planovima za uleb, a realno po kvalitetu tamo ni je pripadaju..

isto tako, treba znati da ce fibina el, biti trecerazredno takmicenje, jaca od dosadasnjeg evrocelendza, a slabija i od dosadasnjeg evrokupa..

treba dodati, da i buducnost tj bokan, ovde ocigledno vagaju, posto uleb nesto i ne racuna na njih, tako da u slucaju ispadanja od mege, ne bi cudilo i ako bi se okrenuli fibinoj el, mada bi trebali da imaju po plasmanu obezbedjeno mesto u evrokupu..

u sustini, poenta je da ce klubovi mimo pomenute cetvorke(par, ced, zve i bud?), boriti za "raspad" aba lige, tj pridruzivanju fibinih takmicenja..

i naravno da je krajnje debilan stav, da treba ici suprotno od core, i srecom u klubu ne razmisljaju tako..
znaju nasi sta donosi uleb a sta fiba, i koliko su ozbiljnija takmicenja pod ulebom, zato smo i ostali ovde, a bar nas niko ne drzi, i mogli smo da smo hteli da se priklonima fibi a to nista ne donosi, i zato se nismo ni priklonili njima..
i ovo sto nam je uleb ponudio je vise nego velikodusno, kad se pogleda situaciju u koju smo bili dovedeni..

1.ABA liga ako se raspadne,NIKO sa prostora ex yu ne ide ka Evroligi i Evro kupu.

2.Velika vecina ABA lige nije u planovima Djordija i vrlo verovatno ce se okrenuti ka FIBA jer nemaju kud a tada ABA postaje besmislena,jer niko nece hteti da razigrava Cokiju ekipu za EL.

Saberite 1+2.

Dakle kako stvari stoje ili se ide ka FIBA ili se raspada ABA.Jasno je da mesta koja je ponudio Djordi ne vaze za sve!
 

duka89

Početnik
Учлањен(а)
02.01.2015
Порука
108
Reaction score
35
1.ABA liga ako se raspadne,NIKO sa prostora ex yu ne ide ka Evroligi i Evro kupu.

2.Velika vecina ABA lige nije u planovima Djordija i vrlo verovatno ce se okrenuti ka FIBA jer nemaju kud a tada ABA postaje besmislena,jer niko nece hteti da razigrava Cokiju ekipu za EL.

Saberite 1+2.

Dakle kako stvari stoje ili se ide ka FIBA ili se raspada ABA.Jasno je da mesta koja je ponudio Djordi ne vaze za sve!

bas naprotiv.. ukoliko bi se aba raspala, onda cigani imaju vise nego dobre sanse da kao trenutno najjaci u regionu, dobiju ugovor na 2-3 godine za el

sa druge strane, mi trenutno nemamo nista, a ponudjen nam je evrokup, i samo bi ga budala u ovoj situaciji odbila i izabrala da igra fibinu el..
 

stojadinx

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
79
Reaction score
3
Ljudi ako se opredelimo za uleb kao deo aba lige jel neko nama zasigurno garantuje uleb cup, da ne bude na kraju 1+3 a nas nigde, ja do sada nisam nigde procitao da su nama oni konkretno ponudili taj ugovor na 3 godine za uleb cup,
Jel postoji negde spisak ekipa za fiba ligu sampiona koliko pratim desavanja u evropskoj kosarci oni nisu (bar koliko je meni poznato) potvrdili ucesce nekih ekipa ,
A to sto su se hrvati opredelili za fibu to i nije cudno koliko znam cibona igra fiba euro cup a cinimi se da je to takmicenje igrala i krka i makedonci ( ne znam tacno koji je tim u pitanju)
 

duka89

Početnik
Учлањен(а)
02.01.2015
Порука
108
Reaction score
35
pri tom, izgleda da vecina ljudi ni ne kapira sta znaci taj ugovor na 3 godine sa evrokupom..
to znaci, da ces min 3 godine u najmanju ruku imati, zagarantovano drugo najjace takmicenje u evropi, a ukoliko osvojis abu, onda ces naravno igrati el.

ukoliko se aba raspadne, onda mi ostajemo ne samo bez evrokupa, vec i bez evrolige.

tako da je u interesu vecine hrvatskih timova, te svih slovenskih, itd da se aba ne odrzi, a ne u nasem, cedevitonom ili zvezdinom..
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
ama ljudi sta to fiba nudi :prekrsti
proslo pola marta a oni sviraju ku..em, i ovi kao sto su se opredelili za fibu, za sta su se oni opredelili, jel moze neko da kaze sta to podrazumeva ?! koje takmicenje, koliko klubova, koja lova ?????

ja mislim da ce u fibu otici samo oni koje djordi odje*e

naravno ne treba se jos opredeliti ali po nas je najbolje da se prihvatimo tog euro kupa (ako nam je uopste nudjen) i da musavci izvise za evro ligu... mada za celi region jedno mesto u evroligi :banghead da finalista bar ide u kvalifikacije
 

stojadinx

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
79
Reaction score
3
Promocija Fibe lige sampiona je zakazana za 21 mart a nema nijednog jos uvek potvrdjenog ucesnika,
Takodje nigde nisam ni procitao sem nagadjanja da je nama nesto i nudjeno od uleba, a djordi je poslednji put i potvrdio da ide aba u paketu 3+1 s tim da ekipe iz aba lige ne smeju da igraju fiba ligu, dakle bar za sada nas u toj prici nema,
Plasim se da ne docekamo i sledecu sezonu bez evrope, a cimi se da sve idemo ka tome, sve me ovo podseca kao kad smo izgubili u polufinalu od cedevite pa smo nagadjali da cemo kroz kvalifikacije do evrolige, odnosno da cela ta prica bude vise produkt nasih zelja nego stvarnosti
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.473
Reaction score
41.229
Локација
Žrnov
Ja se samo plasim da cemo mi "birati" ne ono sto je interes Partizana nego srBske kosarke...
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
Ma boli me kurac i za Čovića i za srpsku košarku !

I slepac vidi da je ULEB pobedio FIBU i to je to !

Ako nam je Djordi uopšte ponudio ,treba prihvatiti taj trogodišnji ugovor za EC , a ako sledeće sezone pojačamo tim ,niko nam neće zabraniti ni EL ,ako osvojimo ABA .

Šta nam vredi i FIBA I ULEB ,ako nam tim bude bio na ovom nivou ?!
 

Špaca

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
261
Reaction score
1.050
Ja se opet vraćam na to da se ovde vrti danima polemika Uleb ili Fiba, a da nam još uvek niko nije dao nikakvu konkretnu ponudu. Plašim se da ne budemo samo moneta za potkusurivanje i da na kraju izvisimo za bilo koje takmičenje.
Ako je u našem interesu treba ići kontra odluke KSS i ABA i bilo koga drugog. Kao što je to danas uradio Toni Parker. Ima ko je stavio tapiju na zaštitu interesa srBske košarke. Uleb prihvatiti samo ako nam izda licencu odmah a ne da joj damo podršku pa da čekamo sledeću godinu da se zakačimo za nju kroz kvalifikacije.
Ako to ne upali insistirati kod Fibe da nam garantuje prolaz. To što su oni postavili rok 18. mart to mačku o rep. Ako ne misle da ga igraju sa jednom skraćenom grupom moraće da ga produže.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Тај уговор за EC што нам се као нуди је као кад бих ја мом клинцу дао гарантовану лиценцу да може да игра баскет пред кућом наредне три године. Нити пара, нити тако можемо отићи у ЕЛ. Једино да будемо предгрупа чергарима кад крену у освајање Европе.
Ако има где каквих пара да се могу узети, остало је празна прича.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top