Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2016/17

Статус
Затворена за писање одговора.

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Svako kome je vau Robinsonovo bacanje za loptom jako malo ocekuje od KK Partizana, a ne bi smeo. Taj igrac je sramota za profesionalca. Covek koji omasi dva ili tri zicera, koji omasi jedno od kljucnih bacanja, koji pravi debilne faulove i koji izbacuje onakve suteve je trebao da leti jos pre dva tri meseca. Na stranu sto se vidi da je covek gotivan, da zeli i da mu je tesko, ali on jednostavno ne moze vise, ne ume. Jedini njegov doprinos je bio na trenutke u odbrani i to nije izgledalo lose, ali to je premalo za stranca i slazem se sa ovim sto je rekao Style o strancima i domacim igracima. Medjutim... onda vidim Majstorovica i delimicno se predomislim. Taj covek je katastrofa, a cini mi se da njega u ovom trenutku muci ista boljka kao i Robinsona - manjak samopouzdanja, jer ona promasena polaganja (Robinsona) su upravo to.

Pohvalio bih Novicu, svaka rec je tu bespredmetna. Ljudina, klasa, grobarcina. Voleo bih da u nekim trenucima moze da iskontrolise temperament, ali to je nas Novica i takvog ga obozavamo. Sto se tice fizicke spreme mislim da njegovo telo u ovom trenutku ne moze bolje, i za ovaj Partizan je dobro, cak i predobro. Pohvalio bih Andrica jer konacno vidim napredak kod njega, osmelio se da proba ulazom i fali mu jos vere i crstine, ali moze bolje. Odbranu je popravio dosta, nema vise one betonske, nepomicne noge, valjda moze jos. Za promasaj na kraju svaka cast sto se osmelio, nema tu sta da se zameri. Jos bih pohvalio Pota i Lukovica, koji je projektovan kao bekap resenje i koji kao takav pruza i vise od onoga sto se od njega ocekuje. U odnosu na Majstorovica to jos vise dolazi do izrazaja. Bircevica ne bih komentarisao, on je talentovan, ali nepopravljiv u nekim stvarima i po sebe i tim veoma destruktivan.

Sto se samog meca tice, naravno da mi je zao, bez obzira sto bi nas Tenerife bambergovale (vidim populana rec, samo sto nisam siguran kako bi se u ovom trenutku snasli sa Bambergom), jer partizanski je udariti na koga god, pa sta bude.

O Dzikicu... vec sam ga kritikovao, pa ne bih da ispadnem jeretik. Biracu reci. On je kao trener izabrao koncept. Po meni je to bila "krkanizacija" Partizana, cemu apslutno nije bilo mesta imajuci u vidu ta dva kluba. Ali ajde, situacija je takva, to svi znamo, pa i da razumem. Medjutim, ocigledno je da taj koncept puca i da smo mi u stvari izgubili dve sezone. Jer da su dovedeni igraci da se razvijaju u oktobru 2015. godine, sada bi imali dve sezone iza sebe i bar bi pokusali da stvaramo neki sistem, ovako, cak ni tvrdnja da imamo rezultate ne pije vodu ako ne uzmemo trofej, a bice tesko. I prica o mladim igracima - ok, ne mozemo da dovedemo ekstra klince, ali ajde da dovedemo i neke polutalentovane, sa dobrom fizikom i da ih kalimo jakim utakmicama i treninzima. U ovom trenutku u KSL postoje bar tri beka koja bi nam bila produktivnija od Robinsona, a koja bi igrala lupam za troduplo manje para. I to zdravi. Nek se napravi baza od 15 igraca koji su slabiji talenti, pa sta bude. Robinson je davno morao da ode, a ako je poena u bacanju, daj da onda angazujemo neke akrobate. Mi smo kosarkaski klub prvenstveno, a borbenost mora da bude nadogradnja kosarkaskog kvaliteta, a nama je postala zabava za sirotinju. Da se vratim na Dzileta, zao mi je sto ovo moram da kazem, ali cini mi se da je ovaj njegov koncept alibi prica, da je zeleo da pokusa sa nekim instant projektom, da izsibicarimo nesto, pa ako prodje prodje. Mislim da on ima nameru da pali na kraju sezone, i ne zameram mu, mora covek da bude poseban kov da bi radio u ovim okolnostima. Ako nas je proslost nesto naucila onda je to da su rezultati plod sistema i cak su to i cigani uocili, i na tom osnovu Dzile mora da radi, samo sto sa time mora da se pocne i novac ne moze i ne sme biti izgovor. Da ne bude zabune, ja zelim da Dzile ostane, da napravi sistem i da se zadrzi u klubu na duze. Takodje, voleo bih da promeni koncept igre, da odustane od ovog smol bol sistema za sirotinju i da se vrati izvornoj grobarstini, fizickoj snazi, jakoj odbrani, unutrasnjoj igri. Mi celu sezonu igramo na improvizaciju, na pojedinacni kvaltet i na suteve koji cesto nisu rezonski. Gde je pik za Majstorovica i gde je pop za Bircevica. Pa mi ne igramo ono sto mozemo. Sutevi za tri poena su na teska improvizacija. Znaci vidi se sistem blokova i otvaranja i uvek jedna karika zajebe. Dalje, mi nikad nemamo plan B jer nemamo plan A. Kritikuje se Ratkovica, ali da li se sa njim radi na alternativama. Ok on je plej i mora da pronadje put, ali ne moze on to ako mu niko ne pomaze. Ne stima toliko toga ne mogu sve da pobrojim.

Prastajete dug post. Mene ova stuacija jako boli, jer je nasa sustina, a to je kosarka jako nisko. Koliko god cenio nasu grobarstinu i borbu to je tako. Pobeda protiv Paoka ne bi promenila nista, jer je igra bila nula. Sve sama stihija.

Da ne zaboravim Canka, samo nek gura napred, mislim da ima stofa.

Nase je da svaku utakmicu bude puna hala, i protiv Zvezde i protiv Dunava, i ne smemo dozvoliti da nas slome ova teska vremena. Meni je dosta tesko kad vidim sve ovo, ali trazim neki zrak nade, bice valjda...
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.401
Reaction score
4.411
Uvek i u svemu u životu sam pobornik struke. Džile je trener Partizana, on bira najbolje igrače u skladu sa mogućnostima kluba... Cenim da neko ima znanje da proceni da KSL ima igrače bolje od sadašnjih ali nije isto igrati u KSL i igrati u Partizanu (tipičan primer vam je Majstorović).
Dok prozivati Dzileta za krkanizaciju Partizana je u manju ruku degutantno...
Džile iz ovog tima izvlači maksimum i ima nerealne rezultate.
Mi nemamo jaku školu i bazu kao teleoptik u fk, nismo je imali ni za vreme Duleta i uvek su dovođeni igrači sa strane, tako da mi je uvek bilo smešno kada smo pričali o sistemu... Naš sistem je bio Dule i zalizani koji nam je dovodio igrače...
A naša najveća sramota su višegodišnji dugovi prema igračima i posle se čudimo što niko ozbiljan neće kod nas.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.376
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
@Stojance

Kao neko ko ponajvise zna kosarku ovde na forumu, mislim da si prestrog prema ovoj nasoj veseloj druzini. Svako ko ne razume sa kakvim se problemima momci susrecu ovih dana, neka dobro zapamti sta im je sada napisao, pa kada i sam dobije proliv i temperaturu, samo neka proba da odseta do apoteke po probiotic, a onda neka nam napise svoje utiske. Momci su vec nekoliko dana prilicno bolesni, od ovih sto su igrali veceras, opet je nekoliko njih igralo sa temperaturom (Ratkovica, Andric), Lukovic uz to imao i smrtni slucaj u porodici, Robinson (vecno) neoporavljen, Novica odavno ne moze da izdrzi tempo igranja 4 utakmice u 6-7 dana, pa je opet krvario. Na sve to, igramo bez dva od tri najvaznija igraca (Hecer, Marinkovic), Gordon opet nije igrao, a ni Koprivica da bar malo odmeni Lukovica. Suvise je to za bilo koju ekipu, a ne za ovu nasu preskromnu. Ako je neko kriv, igraci su sigurno najmanje i siguran sam da su skoro svi dali 110% svojih mogucnosti. Problem je sto to nije dovoljno cak ni za ovaj PAOK.
Sto se mene tice, nije steta sto smo zavrsili ovo glupo takmicenje. U KRK smo dali sve od sebe, malo je falilo. Veci je problem sto za, po meni, jedine dve-tri vazne utakmice u sezoni, ako uspemo da "izborimo" cetvrto mesto, mi necemo po svemu sudeci uspeti da se konsolidujemo. Sile nema da se Hecer oporavi, vrati kilazu i snagu, a kamoli formu do polufinala plej ofa ABA lige. I ostali koji su se razboleli ce ispasti iz ritma, ekipa ne trenira u normalnim okolnostima i mislim da je situacija vise nego zabrinjavajuca. Vec sam ranije pisao da se ne zanosim da imamo Bog zna kakve sanse protiv mutiranih i u idealnim okolnostima po nas, a u ovakvim kakve su nas sad snasle, nemamo nikakve. A to su bile jedine vazne utakmice za nasu buducnost ove sezone. Jbg...
Druze, nisi ti mene skapirao.
Ovi momci o njima vecinom i pojedinacno imam pozitivno misljenje.
Frenk je brat iz komptona i gotivac.
Gordon je jedan od gotivnijih evropskih amerikanaca i zaboravio je vise nego sto je FR znao.
itd...
Dzikic je vrhunski zanatlija, u struku mu ne ulazim.

Sve o cemu pisem je koncept, upali smo u neku beskonacnu petlju ciganskog, sledece godine, ove smo pokusali, kao da je Rakicevic jedini igrac na svetu.
3,4 igraca u ovom timu imaju za nase uslove ozbiljne plate, mogu istog trenutka da se zamene mladim igracima i da se na kvalitetu izgubi nesto, ali nista posebno, a nama je razlika u novcu i perspektivi bitnija od toga.
Na kraju krajeva, pa bolje niko da se ne dovodi nego bilo ko.
Ja cak kazem nisu neophodni ni neki posebni talenti, dovoljni su momci sa dobrim fizikalijama od kojih se polazi, znate kakav je talenat u svom godistu bio Lucic u superfundu?
Ovde na forumu gledali ga boksa, ja i po jos neki zaludjenik.
Kada dugujemo ovoliko, bolje niko da se ne dovodi nego povredjeni stranac. Sve je bolje, svi oni dobijaju pare, mi ih cekamo, oni se povredjuju povremeno natrpaju 20 poena od kojih mi sustinski nemamo nista.
U sred sezone prihvatam samo stranog mladog igraca za dovodjenje ili amerikanca ( zdravog) koji moze da pomogne u osvajanju trofeja.
Nama drugo mesto u domacoj ligi pored mege nista ne znaci, niti finale jadranske, ako naravno nesto od toga osvojimo, a stranci budu imali prave uloge mozemo da pricamo o uspesnosti.
Moram cak i teska srca da priznam da je onaj Mutin radnicki imao bolji koncept od nas, taj Radnicki je sto izbacio sto vratio u zivot par stvarno dobrih igraca...
Ovaj partizan mora da ima u rosteru u svakom trenutku zdrave, spremne i mlade igrace koji mogu da se potuku. Mi nemamo nista od toga. Nije sad stvar ni cene ni talenta, samo ideje i koncepta.
Magelan je mozda grubo, ali prilicno tacno opisao situaciju.
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.173
Reaction score
2.375
I nemojte da se zajebavate sa opravdanjem od ovog paoka, ovo je trebalo biti bambergovano da im usi bride kakva je ovo divljina pa sve da su u rotaciji ostali Canak i Todoric kao igraci.

Prvenstveno sam mislio na ovu recenicu. Po meni, dali su i vise od maksimuma na ovoj utakmici, neko moje misljenje je da nismo trebali ni da igramo u ovim okolnostima, koje nisu humane, ali nebitno. Sa ostatkom tvog posta se slazem, jedino bih dodao da nam znaci itekako eventualni prolazak u polufinale ABA, pod uslovom da to izborimo u duelu sa ciganima, pa da vidimo da li ih ne bi bilo blam da opet odu u EL preko necijih ledja. Mislim, ne bi ih bilo blam, ali svakako bih to voleo da vidim.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.376
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne sporim i nije mi problem da priznam da sam mozda preterao u odnosu na probleme, ali ovaj paok je stvarno jedna od tragicnijih ekipa koju smo ugostili...
Iskreno mislim da su nas odvalili sa 25 razlika da bi nam to otvorilo oci, ovako smo nastavili sa prividom ok situacije.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Majstorović ove sezone pre povrede imao barem jedan šut za tri poena po utakmici. Od kako se vratio iz povrede imao je jedan šut sve skupa. Kao da je sjebao ruku a ne primicač...
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.301
Reaction score
10.818
Локација
Beograd
Ja nekako ne uspevam, i pored najbolje volje, da ukapiram neke stvari... U struku se ič ne razumem ali dovoljno dobro vidim i znam da mi više nismo ono što smo bili, u takmičarskom smislu, za to niko ne mora da mi otvara oči i soli pamet, ali ja sam juče krenula u halu pomirena sa porazom, iako nije partizanski reći, ali jbg, takav mi je bio osećaj, na -24 sam bila sigurna u to, pa čak i ranije, ali kako su naši, uslovno rečeno živnuli, njih svih 5-orica, i slovima PETORICA, uvukao se i tračak nade da ipak ima dovoljno snage u preokret. Poslednja dva napada, ili tri, nebitno, i to malo nade su razvejala, jbg, međutim, ja NEĆU I NE MOGU DA IM ZAMERIM N I Š T A!!! Oni su to što jesu, mi takođe, oni rade to što rade kako znaju i umeju i ne mogu da ih krivim što ne znaju i umeju koliko mi hoćemo i želimo i koliko PARTIZANU TREBA! Povrh svega, donekle mi i nije žao što ne idemo dalje, imajući u vidu kako smo uterani u ovo "takmičenje", gde ja, kao prosečan navijač ili gledalac, kako hoćete, bolje vidim neke stvari od obučenih ljudi, tj. sudija, da se razumemo, i vidim koliko oni ne znaju svoj posao. Tako da, a imajući u vidu i sve ovo po pitanju zdravlja naših momaka, nije mi preterano žao. Jeste, naravno, prvenstveno zbog upravo tih momaka, zbog onog bacanja po parketu, iako neke kolege odavde kažu da to nije reper znanja, naravno da nije, ali po meni jeste reper želje, borbe, požrtvovanja za ekipu, a meni je to bitno, ipak. I, da dodam, iako je Džile opasno bolestan - majka mu je bila na utakmici, iako je Vanja u bolnici i na infuziji - majka mu je bila na utakmici. I pored svega, svih sranja i gadosti koje nam (se) rade, mi ostajemo porodica. Meni je, u ovom galimatijasu, dovoljno...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
I ja da dodam - divna Džikićeva izjava za Blic Sport

Osećam da je ova utakmica izgubljena u Solunu, gde sam ja vodio tim, i hoću da to svima bude jasno. U tom susretu smo uradili sve što je trebalo da se uradi, a onda je to greškama poništeno. Ovaj tim vodim ja, dakle, ja sam najodgovorniji za dešavanja na terenu. Igračima hvala na svemu što rade. To je mnogo više od onoga što neko ima pravo da očekuje. Mnogo sam ponosan na igrače i trenere-saradnike i medicinski deo stručnog štaba. Mnogo sam ponosan na sve - rekao je Džikić za Blicsport.
 

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
hiperboreja
Shvatam ja da su nama paokare braca, ali jebes mu mater, kad igras utakmicu, pogotovo sa bratom, cinis sve sto je u tvojoj moci da pobedis. Lomis bre u meso. A posle utakmice se izljubite lepo. Zbog toga mi nikad nece biti jasno nase cutanje na njihovo napadanje, pogotovo kad nas ona 12. konstantno jebe trojkama. Dosao covek da nam jebe kevu usred Pionira. Cim smo zivnuli malo u poslednjih par minuta, odmah su se usrali i pogubili, mada je i njihova rotacija mala.

Jebiga. Moram priznati da sam psovao Ratkovicu i Robinsona tokom celog meca, da sam pickarao jer niko nije hteo da sutne trojku pa makar s pola terena preko trojice za prolaz. Sedmorica igraca je iznelo i kup i ovo carobno stizanje ogromnog deficita...Nemam sta da im zamerim. Borili su se kao lavovi, i molim se da im se sva njihova borba naplati kad to bude najpotrebnije
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.446
Reaction score
2.214
Klubu je najbitnija sada takmicarski abba liga, jer akose ona osvoji moze da se igra evroliga. Ono smo juce trebali da dobijemo paok je u rang mege i igokeje. Robinson, Ratkovica, Majstorovic da sam ja trener odma bi se oslobodio i uneo u igri najspremnije juniore iz podmlatka kluba. I da izgubimo sve utakmice do kraja mi cemo igrati play-of abba lige.Para vidi se da nisu jedini problem jer ih za sada nema ali nasem treneru malu zamerku sto je trebao da malo bolje osmisli roster ekipe siguran za da za te pare koji dobija moja crna trojka moglo se dovesti mnogo bolja igraca i to sa ovih prostora.
 

MilKol

Grobar
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
845
Reaction score
110
Локација
Voždovac
Svaka cast za borbu I za sve sto smo prikazali u ovih par dana od kad je poceo kup. Tu pre svega mislim na tu pozrtvovanost, ne na kosarkaski deo...

Jako prosto. Za nas je ovo I dobro. Da ne trosimo snagu I pare kad smo vec ionako osakaceni.

Plus I dalje ponavljamo svi kao babe, ali mi placamo Frenka Robinsona... Kakve bre borbenost, kakvo bacanje, pa ovo je mozda jedno od najvecih jebanja u mozak u istoriji kk partizan.

PLus Gordon u fazonu Cammon Frenkie... Ortaci po principu "Brate kako je u "Švici", brate ful je u Švici...". Hej dolazi ovamo, medicina im je ok a plus I plaćaju da se oporaviš. Niko I ne pita kako igraš, samo nemoj mnogo da talasaš...
 

zoran.pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
1.935
Reaction score
3.012
Davno mi šurak pričao da je u firmi sa njim radio kolega koji je imao brata blizanca,pa kad se ovaj urolja pošalje burazera u firmu umesto njega,elem,jer ste sigurni da onaj Robinson nema svog blizanca.Veze sa košarkom ič.
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Kog bi ti juniora uveo npr?

Pa Tanaskovic i Sloba Jovanovic nista manje korisni nisu od Majstorovica i Robinsona kada su igrali. A nemojte da sebe lazete da se na treninzima pravi igrac. Msm, ako se na treninzima pravi igrac na utakmicama se postaje. Da je SLoba Jovanovic imao minuta kao jebeni Robinson do sada bi za ovih pola godine bio korisniji na terenu. Samo se setite Pota na pocetku i sinoc :wink:
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
16864653_422898504724388_5363611206469592065_n.jpg
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top