Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2020/2021

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.354
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ja ne znam šta ste se vi uhvatili napada kada nam pik samo kroz uši nije prolazio.
Stoji da su oni baš jaki na 1 i 5 ( Kobs je baš igrač po mom ukusu za aba ligu) ali igrali smo i protiv mnogo jačih prošle sezone.
Sve i da je celu utakmicu igrao Jaramaz 1 na 1 i 2 na 2 mi bi dobili da smo igrali odbranu od prošle godine.
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.157
Reaction score
3.673
Scepanovicu nedostataje introspekcija. Nevjerovatno da i poslije ove utakmice ne moze da vidi svoje greske.

Opet je protivnik jak ili jaci.. Ja sam im govorio, ali oni jbg ne komuniciraju.. kad Mozli i ostali pocne ubacivati slobodna, tada pobjedicemo. Izgleda mi da se ne osjeca kao dio tima.

I vezano za Tomasovu nonsalatnu odbranu, igrao je manje od 5min. prije nego sto je otjeran/otisao. Slazem se da je ponekada ladovina, ali nema smisla pominjati ga kao problem veceras.
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.233
Reaction score
1.930
Локација
Подгорица
Немања950
Ја сам изнио мишљење. Ја тако видим ствари.

Сада да се вратим неки стварима око играча.
Пејџ за момка морају да се праве акције ми то не радио ево 4 утакмице. Чини ми се да Мика да се може користитити, тако да је вечерас није то лоше било, са њиме се може играти из уручења, нема лош шут. Јанковићи ја не знам зашто су у клубу. Загорац и Гордић вечерас криминални апсолутно. Много треба Томасова енергија, Мозли одиграо на неком нивоу. Дангубић није лош позади добар, напад колико толико ок. КММ лош до продужетака касније бољи. Јаре играо докле је могао вечерас, заиста феноменално. Владо не зна шта ради, не зна шта хоће и то је оно што је највећи проблем.
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
448
Reaction score
2.542
Локација
Novi Beograd
Čovek je nasledio skoro ceo tim, koji je imao igru i u odbrani i u napadu, i to igru koja je funkcionisala maltene perfektno.

Zašto je odlučio da menja i odbranu i napad?
 

Kanda90

Grobar
Учлањен(а)
16.07.2010
Порука
721
Reaction score
876
Znači čitam izjavu i ne vjerujem. Čovjek je bukvalno rekao da ne odustaje. Ne odustaje da uništi Partizan. Nadao sam se da će biti gospodin kao Savo Milošević i podnijeti neopozivu ostavku, ali očigledno on nema to u sebi
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
ono što je meni neverovatno jeste to da u klubu do sada, posle svih ovih godina, nisu skapirali da kad god smo išli sa trenerom koji je hteo ''ofanzivnu i lepršavu'' košarku, stvari su ispale neadekvatne ili katastrofa (Ruso, Božić, Čanak, Muta, sad Vlado, itd). Mutinu sezonu kad nas je odveo na F4 čak ni ne mogu da računam jer kad pogledate sastav koji je imao Berića, Tomaševića i Harisa, teško je sa time ne napraviti uspeh. O drugom mandatu da i ne pričam.

Kad god smo insistirali na trenerima sa defanzivinim karakteristikama i filozofijama, koji su imali kompleksne koncepte branjenja, od zona, preuzimanja i raznih taktika (dakle Duda, Željko, Dule, Trinkijeri, pa čak i Džile), stvari su funkcionisale kako treba. U klubu ima dovoljno kompetenih ljudi koji su igrali i koji valjda mogu neke stvari da vide, nejasno mi je da to još nisu shvatili. Mi ne možemo da insistiramo na velikim promenama identiteta. Mi moramo da se bacamo za svaku loptu, taktički koristimo faulove, besprekorno kontrolišemo skok i držimo ekipe na deset do petnaest poena ispod svog proseka, u suprotnom nikad nećemo imati uspeh.

Iako nam je napad organizaciono hrkljuš s obzirom da nema akcije za Pejdža, ne koristi se Mozli uopšte, nikako da se spušta lopta Jankoviću da igra leđima, itd, mi dajemo visok broj poena. Međutim, to nije posledica dobre igre već suvog individualnog kvaliteta u mnogim situacijama, a u odbrani smo totalna katastrofa, primili smo 85 od Huventuda, preko 80 protiv Borca i sada preko 100. To je nedopustivo.

Za ovo što mi igramo u ovom trenutku nam zaista nije ni potreban trener ako ne može da postavi osnovne koncepte branjenja ili da se po mogućstvu vrati na stare koji su očigledno funkcionisali. Ovo sa Tomasom mi ukazuje da čak ni igrači nemaju neku želju da igraju za njega.

I dalje je dovoljno rano u sezoni da se stvari preokrenu, poraz večeras nije strašan jer smo u ovo doba prošle sezone isto izgubili od ovih, oni imaju dobar tim. Samo što mi se čini da će dugoročno ovo biti jako mučno traćenje strašnog potencijala ovog tima, pogotovo ako se stvari ne promene i to brzo.

Ja sam prvi koji je tu da Šćepi da podršku, on je čovek koji je zlatnim slovima ispisao stranice istorije Partizana i nikako to ne treba bacati i olako trošiti, ali isto tako nije mržnja i ciganisanje reći da je od početka pravio značajan broj propusta i da bi sa boljim, pre svega iskusnijim i defanzivnijim trenerom, situacija sada izgledala mnogo bolje.
 
Последња измена:

Pankoz

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
272
Reaction score
792
Локација
Vojvodina
Već nekoliko puta se pominju kafe kuvarice u nekom kontekstu koji meni nije jasan.Nešto sam očigledno propustio što se toga tiče,pa ako nije problem da neko objasni šta je to bilo sa kafe kuvaricama...
Što se večerašnje utakmice tiče ne bih puno da mračim jer mi svakako nije dobro posle ovakvog nesretnog poraza.
Dangubićevo bacanje kamena sa ramena ne mogu nikako da opravdam.Dečko,profesionalac koji ceo život samo trenira i igra košarku da onako kamenjari u napadu...žalosno :-(.
Rašon je odigrao svega 6:31 min,pokazalo se da je sigurno njegov nedostatak bio prevelik.Gorda je poprilično divljao,i on je imao nekoliko divljih izbačaja.
I slobodna bacanja loše, 23-32.Mora to mnogo ozbiljnije.
Šta nas dalje čeka,nek nam je Bog u pomoći.Težak raspored,a mi u kurcu teškom.Nadam se da će nas i malo sreća pogledati dok se malo više ne uigramo,mada se postavlja pitanje koliko vremena nam je potrebno da se uigramo?To se trebalo raditi na pripremama.
 

vasoo

Grobar
Учлањен(а)
10.08.2018
Порука
240
Reaction score
354
Локација
i svakog novog dana
Ne znam ne razumijem se puno ali masu gresaka cijeli mec se nerviram..nesto mi djeluje kao da nema uigranih akcija, momci se bore i sve al i da smo dobili opet bi se ovo desilo brzo..
Slobodna katastrofa, koncetracija 0..ne znam ja ih podrzavam vazda, do kraja !
Al masu teskih suteva bezveznih..ne znam ne znam trebace masu ljekova svima nama ove godine
NAPRED PARTIZAN !
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.746
@Pankoz
Prijatelju, ti jedino ako pratis Partizan zadnje 2-3 godine, pa ne znas za legendarnu pricu o kafe kuvaricama, interpretiranu od insajderskih članova ovog foruma, koji su masu ostalih ovde pravili budalama...
Ja nemam zeludac da prepricavam tu pricu...
 

MB13

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
118
Reaction score
230
Локација
Beograd
Oba produzetka isti igraci igraju i sve se svodi da Jaramaz dobije loptu i 1na1,eventualno neki blok za njega...
Oni nas ubise preko Pejdza,a on igra svih 10 minuta produzetka,a u nasem napadu skroz iskljucen,bez suta...koja je njegova svrha na terenu...
Sa Gordicem ima se neki problem,realno on je trebao biti u produzetcima na terenu...ali i on je van forme i zelje totalno...
Ne znam,meni nesta ne stima,mucimo se od samog pocetka prvenstva...
Ako porastemo i pocnemo da gazimo svaka cast Scepo....
Bojim se........
 

ALEKSANDAR K.

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
41
Reaction score
86
Локација
Glasgow
Pu
Puna podrška Šćepi,po cijenu izgubljene titule..pola ekipe je ostalo uljuljkano od prošle sezone i počeli su da divljaju,to ne rade pred navijačima jer im oni daju vjetar u leđa i nose ih..prostim okom je primjetno da odnos nije ni blizu prošlogodišnjeg, i da dosta toga škripi u ekipi najviše hemija..ja sam i dalje veliki optimista
 

Zbrindolin

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
60
Reaction score
315
Локација
o suhom vetru s juga moja dusa sanja
Na isti nacin smo onomad osvojili regionalnu ligu u Zagrebu. I to protiv domacina i pune hale neprijateljske publike. Na trojku Tomasa odgovara Kecman trojkom sa Autokomande na treptaj oka do kraja meca.
Neretko se desavaju ovakve zavrsnice u kosarci, ali ja ne podnosim kada se dese nama. Zasto mi Partizane unisti jos jedan vikend. Ona pubertetsko-pacovska faca (D. Nikolic) nas urnise vec duze vreme. Nije promasio ni kada nam je Mega uzela finale kupa u sezoni sa Dzikicem na klupi. U inostranstvu se zadrzao koliko se ja leti zadrzavam na moru, ali protiv nas gine. Mozda je trebalo biti vise visokih igraca u petorci u toj jedinoj jebenoj sekundi... Njihov trener je zadrzao taj jedan tajm-aut i poceli su napad iz napadackog polja pa je i to minorno vreme (1.3 sekunda) bilo dovoljno za normalan sut. Jaramaz je u poslednji i potencijalno pobednicki napad na 10 sekundi do kraja prethodnog produzetka krenuo sam, Vladi nije bilo preostalo tajmauta.
U produzetcima smo ostali bez Mozlija, oni takodje bez najvisih igraca, oni su insistirali na poentiranje pod nasim obrucom, cak razmenjivali "duple pasove" pod nasim kosem, mi sve zavrsavali spolja, preko plejmejkera/bekova. I ne znam zasto Kodi MM nije vise probijao, nekako se previse krio i coskario za jednog pleja. Sve je islo preko Jaramaza, koji postaje sve bolji, ali nije mogao sam u napadu da nadohnadi sav (ne)ucinak saigraca. Sta i da je Vlado vratio Gordica u finisu, opet bismo demonstrirali individualnost u napadu, jer Gorda cim dobije loptu skoro da je nikad i ne vraca drugome.
I pored svega, mi bismo ovaj mec dobili bez vecih trzavica da smo konacno krenuli u jednoj sezoni sa boljim izvodjenjem slobodnih bacanja. Bazicna stavka ovog lepog sporta koju svaki igrac-profesionalac, koji redovno trenira - jednostavno mora da savlada. Ovako radovao sam se jednoj pogodjenoj lopti Mozlija (za produzetak) kao sto sam se radovao Jaretovoj trojci protiv Cedevite prosle sezone.
Ne znam, ne smatram sebe dovoljno kompetentnim da ocenim kuda ovo vodi, znam da je tek pocetak sezone, ali i znam da svaki start Partizana sa skorom 0-2 ma u kom takmicenju bio, nije dobar.
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.401
Reaction score
4.411
Dokle god su braca na vlasti, mi cemo biti ikebana. A i kada se preracunaju, citaj Nikolic i Trinkjeri, sledece sezone ti ljudi vise ne treniraju Partizan (kao sami otisli za boljim ponudama)... ali kolo srece se okrece, i ova ce posast proci, sve ce doci na naplatu
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
540
Reaction score
1.895
Scepa ima nesto,ali je i trener pocetnik i to je problem,iskustvo je cudo. Njemu treba vreme a nesto mislim da mi bas i nemamo vremena za cekanje i gubljenje.
I samo mi jos nije jasna situacija sa Angolom,o cemu se radi tu? Skroz dobar igrac,ako nije povredjen ili nesto nema smisla da ne igra uopste.
 

kibo

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2018
Порука
41
Reaction score
100
Prvi i osnovni problem je što je pukla odbrana jer se prešlo sa totalnog preuzimanja na ove kombinacije i to je to.
Odbrana je jadna, svaki bitan napad smo primili iz izrađene akcije i to poprilično lagano.
Sve ostalo je manje bitno.
Sve je stalo u ove dve recenice.
Busni smo od pocetka sezone.
A sve nam krece iz odbrane, pogotovo sto nemamo igrace koji ce sami izmisliti poene (sem mozda Jaramazai Tomasa kada udje u dobar mod).
Odbrana i forsiranje tranzicije (makar gresili), to su dve osnovne stvari sa ovakvom ekipom...
 

zigy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.01.2015
Порука
1.512
Reaction score
4.742
Локација
Na vještičinoj sisi
I da smo dobili utakmicu, a falila je obična dobra odbrana, bilo je mučno za gledanje.
Većim dijelom igrala se divlja košarka, gdje se ispucavaju kako stignu, a takav je bio i onaj Kodijev pogodak za tri i činilo se da je za pobjedu.
Poslednja odbrana na Nikoliću, gdje se navodi da su loše komunicirali, neminovno postavlja pitanje, kako je to moguće. Isti tim od prošle godine, a oni loše komuniciraju?! Trener je promijenio koncepte igre i ne snalaze se, mogući odgovor. Drugi mogući odgovor je loše postavljena odbrana. A treći, najgori, zabole ih da se cimaju na sekund do kraja. Mučno, u svakom slučaju mučno.
Ako se po jutru dan poznaje, već nam je smrklo, jer ne vidim kako će se ovo posložiti da izadje na dobro.
 

Pankoz

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
272
Reaction score
792
Локација
Vojvodina
@Pankoz
Prijatelju, ti jedino ako pratis Partizan zadnje 2-3 godine, pa ne znas za legendarnu pricu o kafe kuvaricama, interpretiranu od insajderskih članova ovog foruma, koji su masu ostalih ovde pravili budalama...
Ja nemam zeludac da prepricavam tu pricu...
Na ovom forumu sam možda malo jače od godinu dana,a da si mi živ zdrav Partizan pratim 30-ak godina.Onih prvih 16 godina svog života ne bih računao u staž redovnog praćenja svog omiljenog kluba.
 

The Partisan

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
51
Reaction score
147
Локација
always too far
Bilo bi puno lakše komentarisati da smo dobili, ali ni pobeda ne bi zamaskirala nedostatke u igri. Ne pamtim onako nizak nivo komunikacije u odbrani. Posebno u prvom, kad je falilo i individualne agresije. Kakvi nesporazumi u preuzimanju, kako odvratna strana pomoći. Baš loše. Vidim da Vlado tvrdi da je ovo nova ekipa. Čudno, u najmanju ruku.

O napadu nemam šta da dodam. Mrak i zrak svetlosti u liku Ogija Jaramaza. Dečko je stvarno unapredio napadački arsenal. Možda mi se učinilo, ali deluje da je malo adaptirao mehaniku šuta.

Svi se slažemo da je ekipa daleko ispod optimuma. U kojoj meri je do trenera, drugi će bolje proceniti. Samo da podvučem jednu stvar - da meni "gazda" izađe u javnost sa izjavom da budžet nije obezbeđen i da samo Bog može da pomogne da se izgura godina, ne znam kako bih reagovao. Ne sluti na dobro, sve je u fluksu, pritisak će rasti, bojim se da Vlado neće moći da proguta ovo što je zagrizao.

Konačno, izgubili smo dva vezana ABA meča "kod kuće" posle skoro tri godine. Od svih takmaca, najviše patimo zbog praznih tribina, ali znalo se da će stvari da idu u ovom pravcu...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top